قتل در خیابان سراج

بازسازی صحنه قتل در خیابان سراج

حادثه > داخلی – پسر شرور که در درگیری دست به جنایت زده بود به بازسازی صحنه قتل پرداخت.

ماجراي اين جنايت به 20اسفند‌ماه سال گذشته برمي‌گردد. آن روز مأموران پليس در جريان يك درگيري مرگبار در خيابان سراج تهران قرار گرفتند و راهي آنجا شدند. در بررسي‌ها مشخص شد كه پسر جواني در درگيري با ضربات چاقو از پا در آمده است. مأموران در محل جنايت به تحقيق از دوست قرباني كه در آنجا حضور داشت، پرداختند.

وي گفت: من و دوستم به فشم رفته بوديم كه هنگام برگشتن در خيابان سراج توقف كرديم تا دوستم از مغازه شارژ بخرد. وقتي پياده شد پسري قوي هيكل كه روي صورتش آثار چاقو بود با دوستم چشم‌در‌چشم شد. بعد ازآن با او درگير شد و چاقويي به سمت وي پرتاب كرد. پس از آن پا به فرار گذاشت. همين كافي بود تا تيمي از مأموران پليس آگاهي تهران جست و جوي خود را براي شناسايي و دستگيري عامل جنايت شروع كنند تا اينكه مدتي بعد از جنايت، متهم به دام پليس افتاد.

وي كه از اشرار شرق تهران بود در بازجويي‌هاي اوليه خود را بيگناه دانست اما وقتي شواهد را عليه خود ديد لب به اعتراف گشود و به جنايت اعتراف كرد.وي گفت: شب حادثه در خيابان سراج مقابل يك دكه ايستاده بودم كه خودرويي آن طرف خيابان نگه داشت و پسر جواني از داخل آن پياده شد. او به طرف مغازه آمد و وقتي به من رسيد چشم در چشم شديم كه به من اخم كرد. همين آغاز درگيري بين ما بود.

من نيز احساس كردم كه او قصد دارد چاقويي از كمرش بيرون آورد و به من ضربه بزند براي همين قبل از او من با چاقو ضربه‌اي به گردنش زدم و فرار كردم وي گفت: بعد از قتل از تهران خارج شدم و هر روز به خانه يكي از دوستانم مي‌رفتم. بعد از آن به خيال اينكه آب‌ها از آسياب افتاده و پليس به‌دنبال من نيست، به محله مان برگشتم كه با حضور پليس غافلگير شدم و گير افتادم.

به گزارش همشهري عامل اين جنايت عصر چهارشنبه به همراه ماموران، قاضي پرونده و سرهنگ محمديان رئيس پليس آگاهي تهران در خيابان سراج حاضر شد. در شرايطي كه جمعيت زيادي از مردم در محل جنايت حاضر شده بودند، جوان جنايتكار به بازسازي‌صحنه قتل و تشريح جزئيات نيمه شب خونين پرداخت. پس از آن سوار بر خودروي حامل زندانيان شد و به سلول خود بازگشت.

 

بازسازی صحنه قتل در خیابان سراج

دستگیری شرور سابقه دار شرق پایتخت

اداره دهم
شناسهٔ خبر: 2530809 –
جامعه > انتظامی و حوادث
یکی از اراذل و اوباش سطح یک شرق پایتخت که در یک درگیری شبانه جوانی را به قتل رسانده بود، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار مهر ،  ساعت ۱:۳۰ بامداد ۲۰  اسفندماه سال گذشته  وقوع یک فقره قتل ناشی از اصابت جسم تیز به ناحیه گردن و مرگ جوانی بنام میثم ( متولد ۱۳۶۳ ) از طریق بیمارستان به کلانتری ۱۳۶ فرجام اعلام شد.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده  برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاهد جنایت

دوست مقتول که شاهد صحنه قتل وی بود، پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: “پس از خوردن شام ، بهمراه مقتول از منطقه فشم در حال بازگشت به منزل بودیم که در منطقه تهرانپارس – خیابان ۱۹۶ غربی – نرسیده به خیابان سراج ، برای خرید شارژ تلفن همراه و همچنین نوشیدن چای توقف کردیم؛ میثم با جوانی تنومند که بر روی صورتش آثار متعدد جراحت ناشی از چاقو وجود داشت چشم به چشم شد و همین موضوع انگیزه آغاز درگیری آنها با یکدیگر شد. ناگهان آن جوان تنومند ضربه‌ای را با جسم برنده به سمت میثم پرتاب کرد که ضربه به گلوی میثم خورد و میثم بر روی زمین افتاد “.

دوست مقتول در ادامه اظهارات خود با بیان این مطلب که ضارب قصد داشته تا او را نیز مجروح کند، در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “زمانیکه میثم بر روی زمین افتاد، من از ماشین پیاده شده تا به او کمک کنم که در همین زمان، جوان ضارب به سمت من حمله ور شد و قصد داشت تا مرا نیز مجروح کند که من با خواهش از او خواستم اجازه دهد تا من میثم را به بیمارستان برسانم و فرد ضارب نیز به سرعت از محل متواری شد “.

تحقیقات پلیسی و شناسایی قاتل

با توجه به اظهارات شاهد صحنه جنایت (دوست مقتول)، بلافاصله اقدامات  برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز و سرانجام با انجام اقدامات پلیسی، شناسایی دیگر شهود صحنه جنایت، انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، یکی از مجرمین سابقه دار و اراذل و اوباش سطح یک بنام مصطفی . ب ( متولد ۱۳۶۶) مورد شناسایی قرار گرفت و دوست مقتول نیز با مشاهده تصویر وی، بلافاصله مصطفی را مورد شناسایی قرار داد.

بررسی سوابق “مصطفی ” نشان داد که وی از اراذل و اوباش سطح یک منطقه شرق تهران بوده و دارای سوابق متعدد دستگیری در پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی و همچنین پلیس آگاهی است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مشارکت در آدم ربایی، ایجاد ضرب و جرح عمدی و درگیری با مأمورین دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی مخفیگاه مصطفی در منطقه سراج – خیابان شهید والائیان، وی در مورخه ۹۴/۱/۲۰ دستگیر و پس از مواجه حضوری با شاهد اصلی صحنه جنایت (دوست مقتول ) به صورت کامل مورد شناسایی قرار گرفت .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در گفتگو با خبر نگار مهر  با اعلام این خبر گفت: “در حال حاضر تحقیقات در این پرونده در مراحل اولیه و مقدماتی است و متهم نیز با قرار بازداشت موقت،  برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است”.

منبع مهر نیوز

مطالب مرتبط با موضوع اخبار حوادث :

WhatsApp us