اگر قبلاً تخت مورفی چوبی ندیده اید ، از دستش می دهید. تخت های مورفی برای استفاده هر چه بهتر از فضای شما مناسب است. آنها از قبل از دهه 1900 وجود داشته و به طور مداوم برای کسانی که در فضاهای کوچک هستند امداد رسانی می کنند.

اگرچه ممکن است تخت های مورفی برای همه مناسب نباشد ، اما اکثر مردم به شما خواهند گفت که کاش حداقل یک بار در زندگی خود یک تخت تاشو ( مورفی ) داشتند. این مقاله برای همه کسانی است که اکنون به یکی از این تخت ها علاقه مند هستند. در اینجا هر آنچه در مورد تخت های مورفی باید بدانید آورده شده است.

تخت مورفی چیست؟

نمونه تخت مورفی
انواع تخت های مورفی

این تخت تختی است که به صورت دیواری یا کابینتی جمع می شود. این خیلی ساده است. شما در درجه اول آنها را در آپارتمان های کوچک و اتاق های خوابگاهی مشاهده می کنید ، اما روش های مختلفی برای استفاده از آنها وجود دارد. از این گذشته ، دانستن تاریخچه پشت آنها می تواند مفید باشد.

این تخت نام خود را از مخترع خود ، ویلیام لارنس مورفی ، گرفته است که در اواخر دهه 1800 آن را اختراع کرد. می بینید که در طول این مدت ، آپارتمان های استودیویی کاملاً متداول بودند ، جایی که مورفی در آن زندگی می کرد.

طبق گزارش CBS ، آقای مورفی تخت مورفی را اختراع کرد تا بتواند مهمان به اپارتمانش دعوت کند. در آن مدت ، ورود مهمان به اتاق خواب نامناسب بود. بنابراین او تخت خود را جمع کرد تا بتواند ان ها را به آنجا دعوت کند.

مدیرعامل شرکت اصلی تخت خواب مورفی درباره خواننده جوان اپرایی که مورفی به ان علاقه داشت گفت: “او یک کارگاه طراح لباس ، مخترع و به این ایده فکر می کرد :” اگر بتوانم تخت را کنار بگذارم ، می توانم او را به اتاق نشیمن خانه ام دعوت کنم . “.

آن زن در نهایت با مورفی ازدواج کرد. بنابراین می بینید که واقعاً جواب داد. می توان گفت تخت مورفی زندگی او را تغییر داد و به او یک زن اعطا کرد. سالی که با آن خواننده اپرا ازدواج کرد ، و حق ثبت اختراع تخت را ثبت کرد.

نحوه استفاده از تخت مورفی

طریقه استفاده از تخت مورفی
طریقه استفاده از تخت های زیبای مورفی

تخت های مورفی برای صرفه جویی و ازاد سازی فضا در مکان های خواب ساخته شده است. روش های زیادی برای استفاده از آنها وجود دارد. به خاطر داشته باشید که اصطلاح “تخت مورفی” به معنای واقعی کلمه برند تخت مورفی است ، اما مردم از آن برای توصیف هر تخت تاشو ایی استفاده می کنند.

آپارتمان استودیو

این دلیل شماره یک استفاده مردم از تخت های مورفی است. بالاخره این دلیل اصلی بود. فقط اکنون دعوت مهمان نیست ، درست است؟ البته که نه. به این منظور است که می توانید فضا را آزاد کرده و آپارتمان خود را بزرگتر نشان دهید.

اتاق خواهر و برادر

خواهر و برادر به فضای خاص خود نیاز دارند. اما گاهی اوقات ، داشتن اتاق مخصوص خود امکان پذیر نیست. اما وقتی تخت های مورفی را به آنها می دهید کارها را خیلی راحت تر می کند. حتی می توانید تخت خواب ها را با قفسه محاصره کنید و یک تقسیم کننده اتاق بین تخت ها قرار دهید.

اتاق خواب کوچک

حتی اگر در خانه خود چندین اتاق دارید اما فقط یک اتاق خواب کوچک دارید ، ممکن است بخواهید یک تخت اضافه کنید. این می تواند فضای میز ، میز تلویزیون و موارد دیگر را در اختیار شما قرار دهد. در اکثر اتاق خواب های کوچک فضا فقط برای یک تخت وجود دارد.

تخت دو طبقه مورفی

یک روش برای صرفه جویی در فضای دو برابر به دو روش تهیه تخت خواب سفری مورفی است. با این کار حتی در هنگام بیرون بودن تخت های مورفی نیز فضای کمتری صرفه جویی خواهد شد. اگر افراد موجود در اتاق با تخت های دو طبقه خوب نیستند ، این کار خوبی نخواهد بود.

مبل تخت خواب ، مورفی

مبل های خوابیده راهی عالی برای صرفه جویی در فضا هستند. با این حال ، آنها می توانند راحت نباشند . شما می توانید با خواباندن تخت خود در پشت مبل ، یک کاناپه خواب مصنوعی ایجاد کنید. سپس ، زمان آن فرا رسیده است که بتواند آن قسمت تا شود تا دوباره تبدیل به مبل شود.

تخت مورفی افقی

راه دیگر برای قرار دادن تخت ، به ویژه در اتاق های باریک ، راههای طولی است. می توانید تخت را به سمت پایین جمع کنید تا اطراف تخت به جای قسمت انتهایی به سمت دیوار باشد. این تخت در هر اتاق کار نخواهد کرد اما باید در نظر گرفته شود.

تخت مورفی قابل حمل

تخت خواب قابل حمل مورفی را می توان با کمد لباس بزرگ تهیه کرد. در هنگام حمل و نقل فقط مانند یک کمد لباس کار می شود ، و فقط مانند یک مبل خوابیده بسیار سنگین است. اگر از افرادی هستید که زیاد جابجا می شوید هستید ، این تخت کاملا عالی است.

روش های زیادی    برای استفاده از تخت وجود دارد ، بنابراین خلاق باشید. اگر هنوز کاملاً با تخت آشنا نیستید ، نگران نباشید. ما بیشتر برای شما داریم ! برای الهام بیشتر ، این طرح های شگفت انگیز تخت مورفی را بررسی کنید.

تخت مورفی

یک تخت زیبای مورفی
یک تخت زیبای مورفی

خرید تخت مورفی بسیار عالی است. اما آیا می دانید که می توانید تخت خواب مورفی خود را بسازید؟ روش های زیادی برای این کار وجود دارد اما همه آنها در به حداکثر رساندن فضای شما هستند. از این گذشته ، این همان دلیلی است که تخت های مورفی در این روزها به کار می روند.

می توانید تخت را از کمد لباس درست کنید یا کمد لباس برای آن درست کنید. می توانید قاب آن را بسازید و به صورت عادی تا بزنید. و حتی می توانید یک تخت مورفی داشته باشید که در حفره ای از دیوار جمع شود.

تنها محدودیت شما در اینجا خلاقیت شماست. اگر شما نیاز به ایده های خلاقانه دارید ، این تخت های مورفی را بررسی کنید که مطمئناً به شما الهام می دهند و یک تن پس انداز می کنند . همه چیز در مورد پس انداز پول و ابراز وجود است.

تخت های مورفی که امروز می توانید بخرید

اگر می خواهید از DIY چشم پوشی کنید ، می توانید امروز یک تخت بخرید و در کمترین زمان آن را به خانه تحویل دهید . تعداد زیادی تخت عالی مورفی برای هر خانه ای وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین گزینه ها برای هر سبک آورده شده است.

تخت خواب چنول مورفی

تخت خواب چنول مورفی
تخت خواب چنول مورفی

این تخت طراحی مینیمالیستی را ارائه می دهد و در چند رنگ ارائه می شود. آن را به رنگ سفید یا یکی از رنگ های طبیعی چوب تهیه کنید. تخت خیلی نرم جمع می شود و درها طراحی مسطح و معاصر دارند.

اگر این طرح را می پسندید اما روستایی تر می خواهید ، یک رنگ بافت را انتخاب کنید. اگر چیزی ساحلی می خواهید ، پس رنگ سفید را انتخاب کنید. رنگ در مورد سبک طراحی تفاوت ایجاد می کند ، بنابراین آزمایش کنید.

تخت با فضای ذخیره سازی و چوب سخت  اِمیل

این تخت در سه رنگ ساخته شده و در یک کمد کوچک بسیار زیبا قرار می گیرد. قد آن کمی بیش از 90 سانتی متر است بنابراین می توانید از آن به عنوان قفسه استفاده کنید و فضای زیادی در بالای آن برای تابلو ها یا فضای باز داشته باشید.

اندازه اش آن را برای هر اتاق مناسب می کند ، مهم نیست که چقدر کوچک باشد. تنها چیزی که باید نگران آن باشید ، طول آن هنگام جمع شدن است. شما به فضای اضافی نیاز ندارید ، بنابراین تا زمانی که بتواند جمع شود ، خوب هست.

تخت خواب آوالون

این تخت مورفی در واقع جمع می شود و به یک میز تبدیل می شود. راهی برای صرفه جویی در فضای اتاق خواب بهتر از ترکیب میز و تخت خواب نیست. این طرح بی عیب است و چه تخت خواب و چه میز تحسین آور به نظر می رسد.

برای باور کردنش باید واقعاً نگاهی به این طرح بیندازید زیرا تصور اینکه چقدر عالی است دشوار است. اگر عاشق مبلمان چند منظوره هستید ، فوراً عاشق این تخت مورفی می شوید.

تخت خواب جیانینی

تخت خواب جیانینی
تخت خواب جیانینی

این تخت خواب شگفت انگیز مورفی ادعا می کند که نیازی به نصب ندارد. بنابراین می توانید فقط آن را بخرید ، جعبه جعبه آن را بردارید و آماده شوید. چرخاندن آن آسان است و می توان آن را در هر مکانی قرار داد. ناگفته نماند ، در هر پنج رنگی که می آید کاملاً جذاب است.

وقتی یک مبلمان چند رنگ است ، این احساس به شما دست می دهد که گویی آن قطعه شخصی سازی را دارید که در خانه بسیار مهم است. تخت خواب خودتان را اضافه کنید و شما تختی بی مثال دارید.

تخت خواب لویالتون مورفی

بیشتر تخت های مورفی فقط دارای انبار مصنوعی هستند. اما این تخت مورفی دارای انباری واقعی است که در دو طرف خود تخت قرار دارد. این باعث می شود تخت مورفی بزرگتر شود ، اما از آنجایی که امکانات زیادی را ارائه می دهد می تواند ارزش خرید را داشته باشد.

ذخیره سازی می تواند در فضاهای کوچک یا واقعاً در هر فضایی نجات دهنده باشد. هر خانه ای نوعی ذخیره سازی دارد. هرچه فضای ذخیره سازی شما بیشتر باشد ، خانه شما کمتر بهم ریخته و کم نظم خواهد بود. خانه ای بدون ریخت و پاش اولین قدم به سمت مینیمالیسم است.

تخت آودت مورفی هنگام جمع شدن ساده و کوچک است. کشوی زیر در واقع بیرون می آید تا به شما امکان دهد ملافه هایی را که تا می شوند را ذخیره کنید. به عنوان مثال ، اگر تشک راحتی دارید ، بهتر است آن را تا زده و در کشو ذخیره کنید تا اینکه سعی کنید آن را با تخت جمع کنید.

تخت آودت مورفی

باز هم ، فضای ذخیره سازی همیشه یک مزیت است و این تخت خواب با وجود ذخیره سازی یکی از کوچکترین اجزا در لیست ما است.

تخت بچه های وی و ری

تخت مورفی وی و ری
تخت وی و ری

اگر می خواهید کوچکترین تخت را که می توانید تهیه کنید ، این گزینه دوقلو را در نظر بگیرید. برای یک بزرگسال با قد کوتاه است و در سه رنگ وجود دارد. این برای چند کودک کوچک که در یک اتاق مشترک هستند یا برای آپارتمان های استودیویی با چند نفر مناسب است.

تخت خواب والی مورفی

یک تخت دیگر با انبار ، این گزینه همچنین دارای قفسه های ذخیره سازی است. می توانید لباس هایی را در کابینت ها بگذارید و قفسه ها را برای چیزهایی که می خواهید به نمایش بگذارید نگه دارید . این یک رویای نوجوانی است و کاملاً کارآمد است.

و این همان چیزی است که تخت ها در موردش توضیح می دهد . با استفاده کارآمد از فضا و مبلمان خود ، در عین حال زیبایی مورد نظر خود را حفظ کنید. تخت مورفی را که برای شما مناسب است پیدا کنید و دوباره عاشق صرفه جویی در فضا شوید!

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی : تخت خواب مورفی چوبی ، تخت خواب تاشو ، تخت خواب با چوب سخت

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp chat