28 ایده تخت خواب بزرگسالان برای زندگی در فضای کوچک و مرتفع

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

تخت ‌خواب ‌های چوبی زیر شیروانی برای بزرگسالان همان چیزی است که تخت‌ های دوطبقه برای بچه‌ ها هستند ،  راه‌ حلی برای صرفه‌ جویی در فضا که فضای عمودی را به حداکثر می‌ رساند تا یک نشیمن گاه بلند برای خواب ایجاد کند که فضای بیشتری را برای زندگی در زیر  خود ایجاد کند . تخت زیر شیروانی می تواند به معنای هر چیزی باشد ، از یک تخت بلند ایستاده با اتاق زیر آن برای میز یا صندلی گرفته تا یک آپارتمان زیر شیروانی مجهز به اتاق خواب نیم طبقه که از طریق نردبان یا راه پله قابل دسترسی است .

این فضاهای خواب شیک و مبتکرانه را از طراحان داخلی در سراسر جهان بررسی کنید تا از نحوه به حداکثر رساندن فضای هوایی در آپارتمان استودیویی ، خانه کوچک ، کلبه مهمان یا سایر فضاهای کوچک خود الهام بگیرید و به طور همزمان دکوراسیون خود را ارتقا دهید .

بهترین تخت زیر شیروانی برای به حداکثر رساندن فضای شما :

     01 از 28

     پاریس مدرن :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این اتاق خواب نیم طبقه باز مدرن که به طور یکپارچه در لبه بام آپارتمانی تاریخی در پشت بام پاریس از Leymarie Gourdon Architectes ساخته شده است ، از طریق یک راه پله فلزی سیاه مجسمه ای قابل دسترسی است . دیواری چوبی از انباری که به طور یکپارچه ساخته شده است ، به طرز هنرمندانه ای مضمون کلاسیک و مدرن را با هم ترکیب می کند تا فضایی کاربردی ایجاد کند که سقف های طاق دار بلند را به حداکثر می رساند و تیرهای چوبی اصلی را به نمایش می گذارد .

02 از 28

نمونه جهانی :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

آپارتمان نسبتا بزرگ طراحی شده توسط شرکت طراحی داخلی Concrete در Zoku Amsterdam به عنوان یک نمونه جهانی برای افرادی که به فضایی چند منظوره برای زندگی و کار نیاز دارند ، طراحی شده است و شامل تخت های زیر شیروانی است که توسط یک راه پله کوچک قابل دسترسی است که می تواند با استفاده از صفحه های درب های چوبی مدرن بسته شود .

03 از 28

پاریسی ریزه :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این آپارتمان استودیویی پاریسی با مساحت 65  متر مربع به لطف پالت رنگ‌های سفید ، سبز و استفاده از چوب و تخت خواب یکپارچه‌ اش که از سقف ‌های بلند بهره می ‌برد ، حسی سبک و مطبوع دارد .

04 از 28

رومانتیک :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

تخت زیر شیروانی در کلبه ویکتوریایی 40 متر مربعی ساندرا فاستر در Catskills نیویورک با پرده‌ های رنگارنگ ، ملحفه ‌های کلاسیک پوشیده شده و با یک لوستر کریستالی که با شمع‌ ها روشن شده است تماما چوب است و جذابیت بی انتهایی را منتقل می کند .

05 از 28

تخت خواب برای اتاق خواب :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این یک تبدیل زیر شیروانی صنعتی Bed-Stuy ، بروکلین به نمونه ای فرای تصور است . این زیرشیروانی دارای یک فضای خواب بلند است که توسط یک محفظه فلزی سفید نیمه شفاف محصور شده است و یک اتاق خواب صمیمی را در فضای باز هوا ایجاد کرده است .کفپوش ، پله و کابینت ها تماما از چوبی همسو با دکوراسیون ساخته شده است .

06 از 28

نمای چشم پرنده :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

نمایی از اتاق زیر شیروانی این تخت ‌خواب ، طرح عکس قبل ، از نمای بالا .

07 از 28

مینی لفت :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این مینی شیروانی پاریسی دارای یک سکوی تخت ساخته شده از OSB است که گرما و کنتراست را به راه پله و فضای ذخیره سازی توکار تماماً سفید می بخشد و فضای 70  متر مربعی را به درجه بالایی از زندگی در فضای کوچک مرتفع تبدیل می کند .

08 از 28

تخت زیر شیروانی بزرگسالان :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این کلبه مهمان خانه در دریاچه ماساچوست از طراح داخلی جیل ناجنیگر از مجموعه JN Interior Spaces دارای یک فضای زیر شیروانی است که در گوشه ای از فضا زیر سقف های طاق دار با شکوه آن تعبیه شده است . طراح از پالت رنگ آبی و چوب رنگ ‌آمیزی شده استفاده کرده است تا تخت زیر شیروانی به‌ طور یکپارچه با پس‌ زمینه دیوار پشتی کلبه ترکیب شود و فضای زیادی برای نشیمن در مرکز اتاق زیر یک لوستر بزرگ باقی بماند .

09 از 28

طبقه همکف :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این استودیوی طبقه همکف استکهلم دارای سقف‌ هایی است که به اندازه کافی بلند است تا یک تخت زیر شیروانی توکار را در خود جای دهد که از طریق نردبان قابل دسترسی است که فضایی را برای یک قسمت نشیمن راحت در زیر خود ایجاد می‌ کند .

10 از 28

شیک و صنعتی :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

شرکت ایتالیایی Cristina Meschi Architetto یک تخت زیر شیروانی شیک صنعتی در یک اتاق زیر شیروانی به مساحت 100 متر مربع در میلان ایجاد کرد که مملو از بافت ها و تزئینات جالب است ، از تخت زیر شیروانی OSB گرفته تا دیوارهای روکش بتنی و آجرهای نمایان . این طرح می تواند علاقه مندان به طراحی صنعتی را هیجان زده کند .

11 از 28

کوچک :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این طرح تخت زیر شیروانی یک خانه کلاسیک کوچک است که از فضای عمودی برای کوچک نگه داشتن ردپای کلی استفاده می کند . در این خانه کوچک زیبا اتاق زیر شیروانی با یک راه پله راحت قابل دسترسی است ، در حالی که پالت سیاه و سفید داخلی حسی براق و امروزی ایجاد می کند .

12 از 28

دنج :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

طراح داخلی این مجموعه مستقر در پاریس ، یک استودیوی 60 متر مربعی را به فضایی دنج با یک تخت زیر شیروانی که از طریق نردبان قابل دسترسی است ، و ترکیبی از پرداخت ‌ها که ترکیبی از چوب رنگ ‌آمیزی غنی ، دیوارهای سفید شفاف ، آجر نمایان است ، تبدیل کرده است . و پایه های جسورانه آبی سلطنتی که می تواند هیجان را به خانه وارد کند .

13 از 28

تمام سفید :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این استودیو کوچک استکهلم دارای یک تخت چوبی زیر شیروانی بدون درز است که با پله ‌هایی که در اطراف آشپزخانه و بالای ناهارخوری ساخته شده ‌اند قابل دسترسی است . پالت تمام سفید فضای ریز و فوق العاده کاربردی را منسجم نگه می دارد .

14 از 28

پلکان چشمگیر :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این تخت زیر شیروانی پیشرفته از شرکت معماری ایتالیایی Nonestudio به لطف یک راه پله فلزی چشمگیر قابل دسترسی است که استودیوی 45 متر مربعی در طبقه بالای میلان را به فضایی کاربردی و شیک با حس عظمتی تبدیل می کند که نسبت های کوچک آن را نادیده می گیرد .

15 از 28

دسترسی چند سطحی :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این فضای اتاق زیر شیروانی دوست داشتنی در یک مهمانخانه از شرکت طراحی داخلی فرانسوی با یک پلکان کوچک و نردبان 5 پله ای قابل دسترسی است . تخت زیر شیروانی توسط یک محفظه سفالی رنگ با پنجره مخصوص خود پوشانده شده است تا توهم یک خانه کوچک با استودیو 75 متر مربعی را ایجاد کند که به طور کامل با آشپزخانه ، اتاق رختشویی ، حمام ، قسمت نشیمن و غذاخوری مجهز است .

16 از 28

راه پله پیچ در پیچ :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

این تخت زیر شیروانی بزرگسالان در لبه بام خانه کوچک سوئدی در استکهلم حک شده است ، از یک پلکان پیچ در پیچ با نرده چوبی خمیده کلاسیک ، گواهی بر اهمیت استفاده از هر سانتی متر مربع از فضا برای به حداکثر رساندن ردپای کوچک با سبک خود را به نمایش می گذارد .

    17 از 28

    ورشو :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

 شرکت طراحی داخلی لهستانی مستقر در ورشو ، یک تخت زیر شیروانی شیک طراحی کرده است که با یک نردبان فلزی سیاه و سفید مینیمالیست قابل دسترسی است که فضای مناسبی برای نشستن در زیر خود را فراهم می کند .

    18 از 28

    مسیر سبز :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

    این فضای تخت چوبی زیر شیروانی فرانسوی که بر روی حمام و ورودی یک آپارتمان استودیویی از طراحی داخلی Neva ساخته شده است ، با رنگ سبز تازه ای تعریف شده است که دیوارهای سفید فضا را تکمیل می کند و به آن زیبایی بی انتهایی می بخشد .

    19 از 28

    راه پله دو رنگ :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

    اتاق خواب اتاق زیر شیروانی جادار در این آپارتمان سوئدی در بالای آشپزخانه ساخته شده است که با پله های چوبی دو رنگ و یک ریل محافظ فلزی با پوشش پودری نیمه شفاف که به رنگ آبی کم رنگ متفاوت از بقیه فضا رنگ آمیزی شده است ، قابل دسترسی است .

    20 از 28

    لفت سوئدی :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

   مقابل تخت زیر شیروانی این آپارتمان سوئدی سقف ‌های ارتفاعی راحت و نمایی از بقیه فضا را از پشت نرده ‌های فلزی مطبوع نشان داده می شود . اتاق زیر شیروانی با توجه به جزئیات مانند بقیه فضا تزئین شده است ، از جمله عسلی کنار تخت خواب با لامپ های آناناسی طلایی شیک و با سایه های مشکی مات . همه و همه در ایجاد یک اتاق خواب شیک  دوست داشتنی دخیل هستند .

    21 از 28

    مستقل :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

    در این خانه مونتانا که توسط استودیوی طراحی داخلی Envi طراحی شده است ، یک تخت خواب دونفره مستقل با یک میز یکپارچه ، فضا را به حداکثر می ‌رساند و یک فضای خواب دوم راحت را فراهم می‌ کند که از طریق یک راه پله برای بزرگسالان راحت است .

    22 از 28

  نکته مینیمالیستی :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

 این آپارتمان در استکهلم دارای یک تخت زیر شیروانی سفید و چوبی مینیمالیستی است که از طریق نردبان قابل دسترسی است ، با نورپردازی داخلی یکپارچه در قسمت زیرین تخت زیر شیروانی که نور را برای فضای نشیمن قسمت زیرین فراهم می کند . لوستری که در سطح تخت زیر شیروانی آویزان شده است ، جلای مینیمالیستی را به آن اضافه می کند .

    23 از 28

   کاربرد چند کاره :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

    این استودیوی کار به وسعت 120 متر مربع که توسط یک شرکت لهستانی طراحی شده است ، دارای پالت مدرنی از چوب مشکی مات و کم رنگ و یک تخت خواب یکپارچه است . اما این تازه شروع داستان است . دیوار پشتی چند منظوره استودیو دارای یک تخت با اندازه کامل ، یک قفسه بیرون‌ شوی مجهز به تجهیزات اداری خانگی و یک فضای بازی مخفی برای بچه هایی که ممکن است در این فضا ساکن باشند ، دارد .

    24 از 28

    درام بالا :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

    در این آپارتمان استودیویی که توسط یک شرکت لهستانی طراحی شده است ، منطقه تخت زیر شیروانی با رنگ سبز تیره متفاوت مشخص شده است که توهم سطح بالایی را ایجاد می کند که با دیوارهای سفید روشن در قسمت نشیمن تضاد دارد و زیبایی را به رخ می کشد .

    25 از 28

    نزدیک :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

 در این نمای نزدیک از تخت زیر شیروانی که توسط یک شرکت لهستانی طراحی شده است ، دیوارهای سبز مات تیره فضای تزئین شده با گیاهان مصنوعی ، نور لامپ گرم ادیسون ، و ملافه ساده روی تشکی که مستقیماً روی سکوی چوبی قرار دارد را در بر گرفته است . این طراحی می تواند بهترین انتخاب یک فرد باشد .

    26 از 28

    مستقل :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

    تخت خواب مستقل یک راه حل برای فضای کوچک است که برای اتاق های نوجوانان و آپارتمان های استودیویی کوچک برای دانشجویان و بزرگسالان جوان عالی است . در این اتاق از طراح داخلی کریستین راپرت از لیتلتون ، مستقر در   CO، یک تخت خواب مستقل شیک به اندازه کافی برای یک اتاق بچه هیجان آور و به اندازه کافی برای بزرگسالان جوان با خطوط تمیز و سبک اسکاندیناوی خود ، شیک است و مقدار زیادی از زیبایی و جذابیت خود را در فضا به جا می گذارد . فضای طبقه زیر برای استراحت گذران زمان یک نمونه خارق العاده است .

    27 از 28

    جمع شدنی :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

    جرالدین لافرته ، طراح داخلی فرانسوی ، یک تخت خواب جمع شونده سفارشی برای این آپارتمان 60 متر مربعی در پاریس ساخته است که فضا را به حداکثر می ‌رساند و در صورت عدم استفاده می ‌توان آن را جمع کرد .

    28 از 28

جمع و جور :

تخت خواب چوبی
تخت خواب چوبی

هنگامی که تخت خواب جمع شونده طراحی شده توسط طراح داخلی جرالدین لافرته کنار می رود ، یک طرح جمع شونده دوست داشتنی دیگر به نظر می رسد یک پانل چوبی تزئینی است که گرما را به آپارتمان استودیویی پاریس به مساحت 60 متر مربع طراحی شده وارد می کند و می تواند یک انتخاب فوق العاده برای خانه کوچک باشد .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : تخت خواب چوبی ، انواع تخت خواب چوبی ، تخت خواب MDF

منبع : thespruce.com

مطالب مرتبط با موضوع تخت خواب چوبی :

WhatsApp us