درهای آویزان در مقابل درهای قاب دار :

آنچه باید قبل از خرید بدانید

مقایسه انواع درب چوبی
مقایسه انواع درب چوبی

هنگام خرید در ، با دو نوع کاملا متفاوت روبرو خواهید شد : درهای از پیش آویز شده و درهای  قاب دار .

 این  تفاوت عمدتا زمانی آشکار می شود که بخواهید در را خودتان خریداری و نصب کنید . در واقع ، اگر نوع در را  اشتباه خریداری کنید ، ممکن است متناسب با قاب در شما نباشد .

در آویزان چیست ؟

در از پیش آویزان در قاب است که قبلاً توسط لولاها به چهارچوب در سه طرفه متصل شده است . توسط تولید کننده به عنوان یک بسته کاملاً کامل به فروش می رسد – اگرچه برخی از ویژگی ها باید توسط خریدار اضافه شود .

گرانتر از در آویزان ، در از پیش آویزان واحدی است که عمدتاً خود مختار است و دارای یک قاب است که در یک در آماده قرار می گیرد .

در هنگام فروش ، درهای از پیش آویز شده محکم در قابهای موجود با بندهای بسته بندی کششی پلی استر و اسپیسرهای پلاستیکی قرار می گیرند تا از جابجایی یا پیچ خوردن آنها هنگام حمل و نقل جلوگیری شود .

درهای آویزان : ویژگی های معمولی

تخته در دستگیره

صفحه لغزنده فلزی لولا

پوشش سطح قاب (رنگ یا لکه)

قاب از قبل برش خورده برای صفحه

اتصال دهنده ها

سوراخ از قبل برش خورده در دستگیره

نصب در از قبل آویزان یک فرآیند دقیق است ، به خصوص درهای پیش آویز بیرونی به دلیل نیاز به تناسی زیاد  . درهای خارجی که از قبل آویزان شده اند ، برای حمل و نقل و کشیدن به داخل در بسیار سنگین هستند . اکثر درهای خارجی مقاوم در قالب از پیش آویز شده دارند .

قاعده کلی : اگر قبلا یک  در قاب دار با روکش  دارید ، نباید در از پیش آویز شده خریداری کنید . تنها استثنا این است که اگر قصد دارید همه تر و تمیزترین پوشش ها را از گل میخ های برهنه بردارید .

نکته

هنگام نصب در از قبل آویزان ، تمام مواد بسته بندی را از جمله تسمه های کشش در محل خود نگه دارید تا لحظه ای که در را به جای خود منتقل می کنید . همچنین گیره های از قبل آویزان را در جای خود نگه دارید تا در هنگام نصب به طور تصادفی در باز نشود .

در قاب دار چیست؟

در قاب دار یک در اساسی و کشیده است که شامل یک قاب نیست . اتصال در به یک قاب در موجود یا ایجاد یک در کاملاً جدید به عهده خود شخص یا نصب کننده است .  

در های قاب دار : ویژگی های معمولی

تخته در دستگیره

سوراخ از پیش بریده شده برای دستگیره در صفحه فلزی

  پوشش سطح (رنگ یا لکه)

  لولاها

درهای پیش آویزان : جوانب مثبت و منفی

آنچه دوست داریم

    لولاهایی که از قبل به قاب متصل شده اند

    نیازی به ساخت قاب از ابتدا نیست

    جاسازی لولاها ضروری نیست

    سوراخ دستگیره در از قبل سوراخ شده است

    سوراخ صفحه ضربه در قاب در از قبل برش خورده است

چیزی که دوست نداریم

    سنگین و جابجایی سخت

    تضمینی برای چرخش صحیح در نیست

    قاب قبل از نصب ضعیف است

نقاط منفی

درهای آویزان کار ساخت و ساز جدید را آسان و سریع انجام می دهند . اگر مکان مورد نظر برای در باز و در معرض دید باشد ، نصب در از قبل آویز شده آسان تر خواهد بود زیرا تقریباً کامل و با قاب مخصوص خود ساخته شده است . اگر قرار است یک در قاب دار نصب کنید ، باید قاب را از ابتدا بسازید . اگرچه این کار دشواری نیست ، اما کار بیشتری به کل پروژه شما می بخشد .

اگر قاب در موجود آنقدر آسیب دیده یا تاب خورده باشد که آویختن در قاب دار غیرممکن باشد ، معمولاً تخریب کل منطقه در ، شامل قاب و شروع آن از ابتدا با یک در از قبل آویزان ، آسان تر است .

برای دیوارهای خارجی ، معمولاً نصب در از قبل آویزان بهتر است . درهای خارجی که از قبل آویزان شده اند ، از  مکانی مناسب برخودار هستند  و نیازی به انجام کار دیگری برای جا دادن آنها نیست . در مقابل ، مگر اینکه از تجربه بالایی برخوردار باشید ، نصب یک در تخته سنگ خارجی بیرونی محکم و ضد آب دشوار است . درهای از پیش آویز شده این کار را برای افرادی که خودتان کارشان را  انجام می دهید کار را آسان تر می کند .

نقاط منفی

درهای از پیش آویزان شده سنگین بوده و به سختی اداره می شوند . با وزن بین  23 تا 46 کیلوگرم ، یک در داخلی از پیش آویز شده با یک تخته هسته توخالی سبک ترین در پیش آویز است که می توانید خریداری کنید . حتی اگر وزن مسئله ای نباشد ، در از پیش آویزان شده حجیم و غیر قابل تحمل برای حرکت است . وزن درهای خارجی که از قبل آویزان شده اند به راحتی بیش از  46 کیلوگرم است و برای جابجایی آنها به دو فرد قوی نیاز دارد . همچنین ، اگر وسیله نقلیه کوچکی دارید ، حمل و نقل در از پیش آویزان معمولاً یک گزینه نیست.

نصب در از پیش آویز ممکن است ساده به نظر برسد اما قرار گرفتن در موقعیت صحیح ممکن است دشوار باشد . در حالی که لازم نیست نگران کار دقیق آویختن به قاب باشید ، اما هنوز وظیفه دقیق نصب واحد از قبل آویز شده را به دهانه در دارید . واحدهای از قبل آویزان ، مانند همه درها ، نیاز به براق شدن دارند . حتی یک واحد از پیش آویزان می تواند به طور نامناسب نصب شود تا چرخش و بسته شدن آن مختل شود .  

همچنین ، به یاد داشته باشید که شما هنوز هم باید تمام کارهای اطراف آن را به پایان برسانید : دیوار خشک ، رنگ آمیزی ، و نصب تزئینات به علاوه رنگ آمیزی  .

درهای قاب دار : نقاط مثبت و منفی

آنچه دوست داریم

    کمتر از درهای از قبل آویزان

    انعطاف پذیری بیشتر در طراحی ، حتی درهای قدیمی را در خود جای می دهد

چیزی که دوست نداریم

    نیاز به کار نجاری گسترده دارد

    ایجاد یک چرخش صاف و متناسب سخت است

نقاط مثبت

هنگامی که صرفه جویی در هزینه نگران کننده است ، ممکن است بخواهید امکان نصب در های قاب دار را بررسی کنید زیرا هزینه آنها اغلب بسیار کمتر از واحدهای در قبلی است .

در های قاب دار انعطاف پذیری طراحی بسیار بیشتری نسبت به درهای از پیش آویز شده برای شما فراهم می کنند . به عنوان مثال ، اگر در عتیقه ای یا منحصر به فردی پیدا کردید که می خواهید برای خانه خود دوباره استفاده کنید ، می توانید این کار را با در قاب دار انجام دهید . در های معماری تقریباً همیشه به شکل تخته می آیند ، اما بندرت به عنوان واحدهای از قبل آویز شده هستند .

هنگام نصب در داخلی ، ممکن است بخواهید به جای استفاده از در از پیش آویز شده ، به استفاده از در قاب دار فکر کنید . فضای داخلی بیشتر بخشنده محیط برای نصب ناقص است ، زیرا ضد آب بودن مسئله ای نیست .

درهای قاب دار بهتر به مقادیر کوچکتر نصب می شوند . هنگامی که فقط یک یا دو در داخلی نصب می کنید ، وقت و حوصله بیشتری خواهید داشت تا به این روند دشوارتر اختصاص دهید .

نقاط منفی

نصب در قاب دار به یک دست ثابت ، چشم خوب و تمرین زیاد نیاز دارد . نصب دقیق یک به یک که در آن از همان اندازه و پیکربندی در جدید همان در قدیمی است ، نصب در قاب دار راحت تر است . اما اگر در ، در و پیکربندی تغییراتی وجود داشته باشد ، درست جلوی آن دشوار خواهد بود .

اگر هنوز مهارت ساخت و ساز شما متزلزل است اما هنوز می خواهید یک در قاب دار نصب کنید ، ممکن است بخواهید از یک قاب جدید به جای قاب بازیافت استفاده کنید . یک در قاب دار جدید از در دست دوم صاف و واقعی تر خواهد بود . در های  قاب دار بازیافتی معمولاً نیاز به کارهای اضافی مانند برنامه ریزی ، سنباده زدن و صافکاری دارند .

نوشته شده توسط : ف. پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp chat