راهنمای  برای انتخاب بهترین درها برای محل زندگی شما

از زمستان های برفی غرب میانه تا روزهای خشک و آفتابی کویر ، ایران کشوری بزرگ است و مملو از مناظر و آب و هوای متنوع است . ممکن است بخواهید خانه قدیمی خود را تعمیر کنید یا علاقه مند باشید که به قسمت جدیدی از کشور بروید و خانه ای را طراحی کنید . در هر صورت ، راهنماهای ما به این مناطق به شما کمک می کنند تا بهترین درهای خارجی را برای منطقه خود در ایران تعیین کنید .

درهای خارجی خانه شما ، به ویژه در جلو و در گاراژ ، سرمایه های بزرگی هستند . مهم است که زمانی را به تحقیق در مورد بهترین درهای خارجی برای آب و هوای منطقه خود اختصاص دهید . برای اطلاعات بیشتر ، راهنماهای در شمال غربی ، جنوب غربی ، غرب میانه ، کوه غربی ، شمال شرقی و جنوب و همچنین مناطق گرمسیری و مناطق ساحلی را بررسی کنید . در همین حال ، در اینجا یک نگاه کلی به آنچه در خانه های بیرونی برای خانه خود بگردید ، آورده شده است .

سبک های در خارجی برای منطقه شما منحصر به فرد است

هنگام جستجوی بهترین درهای خارجی برای خانه ، معمولاً مفید است که معماری رایج در منطقه خود را تحقیق کنید . بیشتر مناطق  ایران  دارای تاریخچه ای از سبک های مسکن منحصر به آب و هوا و نیازهای خاص آنها است . شناخت تاریخچه معماری و روند معماری منطقه شما ممکن است ایده هایی جدید و جذاب را برای خانه به شما بدهد .

به عنوان مثال ، در خانه معروف به سبک روستایی های مازندران سقفی شیب دار با شیروانی های جانبی و در ورودی مرکزی وجود دارد که بیشتر اوقات ساده است ، اما گاهی اوقات دارای رواق است . سبک استعماری یا جنوب غربی  خوزستان از نفوذ اولیه انگلیسی ها در جنوب غربی ناشی می شود و اغلب دارای درهای چوبی بزرگ و آراسته است .

مدل درب چوبی ورودی
مدل درب چوبی ورودی

بهترین درهای خارجی باید در برابر آب و هوای منطقه شما مقاومت کنند .

بهترین مواد برای درهای خارجی

گزینه های زیادی برای مواد در جلو وجود دارد ، از جمله فایبرگلاس ، چوب ، آلومینیوم و فولاد .

گرچه چوب به نگهداری بیشتری نیاز دارد ، اما ظرافت و گرمای بی نظیر را فراهم می کند

گرچه چوب به نگهداری بیشتری نیاز دارد ، اما ظرافت و گرمای بی نظیر را فراهم می کند . صاحبان خانه در کرمان و یزد یا سایر مناطق خشک معمولاً می توانند بدون نگرانی در مورد پوسیدگی و تاب برداشتن ، درهای چوبی را سرمایه گذاری کنند . اگر در این منطقه زندگی می کنید ، در چوبی کلاسیک را که دارای یک ورودی خارجی پوشیده است در نظر بگیرید تا در زیر نور شدید آفتاب در شما از بین نرود .

در های فایبرگلاس اغلب بهترین در های خارجی برای منازل در آب و هوای مرطوب تر هستند که بارندگی زیادی را تجربه می کنند ، زیرا در زیر رطوبت به خوبی نگه داشته می شوند و پوسیده یا تاب نخواهند خورد . در مازندران ، گیلان و گلستان به راحتی می توانند از این نوع درها استفاده کنند .

درهای استیل غالباً بهترین درهای خارجی برای مناطقی با آفتاب کم و هوای شدید مانند رعد و برق مکرر ، وزش باد شدید و موسمی است . از آنجا که فولاد مستحکم ، ایمن و عایق است ، در این شرایط شدید خانه شما را ایمن نگه می دارد . استان های آدربایجان غربی و شرقی می توانند به این درها به راحتی اطمینان کنند .

اگرچه عایق بندی کمتری نسبت به فولاد دارد ، اما آلومینیوم همچنین یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین در های خارجی برای مناطق دارای هوای طوفانی و آفتاب کم است .

خلاصه : یک در برای هر منطقه

خواه در اصفهان ، اهواز ، ایلام  یا تهران  زندگی کنید ، کمی وقت و تحقیق می تواند یافتن بهترین درهای خارجی منزل را آسان کند . برای اطلاعات بیشتر در مورد در های منطقه خود ، نگاهی به راهنماهای مفید ما به بهترین درهای خارجی برای هر منطقه از کشور بیندازید . همچنین مهم است که با یک پیمانکار محلی مشورت کنید که می تواند به شما در یافتن بهترین درهای خارجی برای بودجه و سبک شما کمک کند .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp chat