8 نوع درکشویی برای تقویت فضای داخلی و خارجی خانه

چه در حال طراحی مجدد خانه خود باشید و چه بخواهید چند مورد را تغییر دهید ، درها اجزای اصلی تغییرات هستند . اغلب نادیده گرفته می شوند ، آنها نقش مهمی در طراحی داخلی و خارجی دارند . آنها از اجزای دیگری که در خانه وجود دارند حمایت می کنند .

درها اساساً به دو دسته اصلی تقسیم می شوند : یعنی داخلی و خارجی .

آگاهی از تفاوت ها و شباهت های بین درهای داخلی و خارجی باعث می شود تا ویژگی هر دو را درک کنید ، تا تصمیمی کاملاً آگاهانه بگیرید .

مدل های درب کشویی
مدل های درب کشویی

تفاوت بین درهای داخلی و خارجی :

درهای خارجی معمولاً درهایی هستند که به عنوان ورودی خانه استفاده می شوند . آنها قوی هستند و می توانند در برابر مشکلات محیط خارجی مقاومت کنند . از طرف دیگر درهای داخلی نسبت به هوای بیرون حساسیت بیشتری دارند . از آنها به عنوان ورودی اتاق ها یا به عنوان دهانه ای برای پاسیو ، بالکن و . . . استفاده می شود . 

درهای خارجی از آنجا که ورودی اصلی به خانه است ، ایمنی را ایجاد می کنند . درهای خارجی نیز برای نگهداری برای مدت زمان طولانی  ساخته می شوند و بیشتر از چوب ساخته می شوند . درهای داخل خانه دارای مواد مختلفی هستند و به طور کلی خرید آنها ارزان تر است .  

انواع درهای کشویی :

درهای کشویی از بین انواع مختلف درها ، به سبک خانه شما را  جلوه جذابی می دهند . آنها به صورت افقی باز می شوند و برای اهداف داخلی و خارجی نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

برخی از انواع درهای کشویی عبارتند از :

1 .  درهای بای پس :

    این درهای کشویی برای نصب در کمد یا دستشویی ها بسیار مناسب هستند . عملکرد آنها در مکانهای کوچکتر کاملاً خوب است و با فشار دادن در به یک طرف می توان آنها را باز کرد . درهای کشویی بای پس را می توان از چوب یا شیشه ساخت .

نصب و بازکردن آنها آسان است ،  لولاهایی که در بالا و پایین در قرار گرفته اند . یکی از ارزان ترین گزینه ها هستند  ، این درها به طور فزاینده ای محبوب شده اند .

   2 . درهای کشویی جیبی :

    مثالی از در دیگری که برای فضاهای کوچکتر یا کسانی که نمی خواهند درهای بزرگتری داشته باشند بهترین است . درهای کشویی جیبی هیچ لولایی ندارند .

درهای کشویی جیبی
مدل های درب کشویی
مدل های درب کشویی

وقتی باز می شوند ، درها به داخل دیوار خانه ناپدید می شوند . آنها دارای مواد مختلفی هستند و استفاده از آنها راحت است .

     3  .  درهای دو تا شو کشویی :

     وقتی این درها باز می شوند ، خودشان را نصف می کنند . اگرچه فضای بیشتری نسبت به درهای لولایی صرفه جویی می کنند ، اما در صرفه جویی در فضای خانه بسیار موثر نیست .

مدل های درب کشویی
مدل های درب کشویی

به راحتی قابل نصب هستند و جلوه ای درجه یک به خانه می دهند . می توان آنها را به عنوان ورودی کمد یا آشپزخانه نصب کرد .

      4 . درهای کشویی پاسیو :

     همانطور که از نام آن پیداست ، از این درها به عنوان دهانه ای برای پاسیوها در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود . با این وجود می توان از آنها در قسمت های دیگر خانه ها استفاده کرد . چند ویژگی وجود دارد که معمولاً با درهای کشویی پاسیو مرتبط هستند . آنها از شیشه ساخته شده اند تا دید خوبی از پاسیو داشته باشند . همچنین به تهویه مناسب اتاق ها کمک می کند .

مدل های درب کشویی
مدل های درب کشویی

درهای پاسیو زیبا هستند و دارای طرح های عجیب و غریب بسیاری هستند . انتخاب صحیح در پاسیو به منظور تجزیه و تحلیل میزان پولی که مایل به صرف آن هستید و دوام در است . نصب درهای پاسیو نیز به راحتی انجام می شود اگر چند تغییر در درورودی ایجاد شود .

     5 . درهای کشویی فرانسه :

     یکی از درهای رایج و مورد پسند جهانی درهای فرانسوی است . اگرچه درهای معمولی فرانسوی با لولا باز و بسته می شوند ، درهای فرانسوی کشویی نیز وجود دارد .

درهای کشویی فرانسه
مدل های درب کشویی
مدل های درب کشویی

اگر به دنبال تطبیق پذیری یک در فرانسوی هستید اما جای کافی برای آنها ندارید ، امکان کشیدن آنها راه حل مناسبی خواهد بود .

    6 .  درهای شوجی :

    جهانی سازی در سال های اخیر انواع مختلف فرهنگ و عادت ها را به مردم آموزش داده است . این امر همچنین باعث افزایش بازار جهانی درها شده است . درهای شوجی اصالتاً از ژاپن هستند و به زیبایی خانه اضافه می کنند . مردم شروع به درک طراحی منحصر به فرد این درکرده اند که از چوب و کاغذ ساخته شده است .

دلیل متفاوت بودن آنها از درهای دیگر این است که از شیشه به عنوان شیشه استفاده نمی کنند . عیب نصب این دراین است که  امکان پارگی کاغذ وجود دارد . در صورت عدم کمک حرفه ای ، نصب این درها می تواند کمی مشکل باشد . استفاده از درهای شوجی باعث می شود خانه سنتی به نظر برسد .

7 .  در آکاردئون :

    درهای کشویی مانند اینها ارزان ترین گزینه موجود است . مانند نام ، در هنگام باز شدن تا می خورد و به یک طرف سر می خورد . آنها در رنگ ها و سبک های متنوعی ارائه می شوند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید .

برخلاف سایرین ، درهای کشویی آکاردئونی آویزان هستند . آنها ظاهر شسته و رفته ای دارند و نصب آنها آسان است . هر زمان که نیاز به پوشاندن چندین در با بودجه کمتری باشد ، این درها به کمک می آیند .

    8.  درهای انبار :

    درهای انبار در مناطق روستایی بسیار رایج است . سبک های مختلفی در آنها وجود دارد ، اما درهای انبار کشویی بسیار مورد پسند است . به محض ایجاد شیار بالایی و شیار زیرین ، به راحتی می توان این درها را جا داد .

درهای انبار
مدل های درب کشویی
مدل های درب کشویی

دسترسی به اتاق بسیار ساده تر از دری است که روی لولاها باز می شود . درهای انبار اگرچه بیشتر از چوب ساخته می شوند اما به اشکال و رنگهای مختلفی نیز ارائه می شوند . آنها می توانند در انبارها و گاراژها نصب شوند زیرا نسبت به سایر درها خشن تر هستند . آنها می توانند در برابر عوامل خارجی مقاومت کنند . چنین دری در عین سادگی و متفاوت است .

دانستن انواع درهای داخلی و خارجی می تواند شما را در خرید درهای مناسب برای خانه راهنمایی کند . درک مزایا و معایب انواع درها مهم است . با در نظر گرفتن عواملی مانند هزینه نصب و نگهداری در ، سطح امنیت مورد نیاز موارد مهمی است که باید قبل از خرید در نظر بگیرید . همچنین مطمئن شوید که سبک و رنگ در با بقیه خانه مطابقت دارد . به طور کلی ، کیفیت در است که ایمنی و همچنین زیبایی آن را تعیین می کند .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp chat