راهنمای در های قاب دار داخلی

در های قاب دار ، در های ظریف و سنتی هستند که معمولاً در فضاهای داخلی خانه استفاده می شوند . برای اطلاعات بیشتر در مورد در تابلوها و نحوه استفاده از آنها در خانه خود به ادامه مطلب بروید .

درب تمام چوب
درب تمام چوب

اصول در های قاب دار

ساخت قاب و تابلو که به آن راه آهن و استیل نیز گفته می شود ، یک روش نجاری است که غالباً در ساخت درها و سایر ویژگی های تزئینی مانند کابینت یا مبلمان استفاده می شود . در های تابلویی در های چوبی هستند که با ستون های عمودی و ریل های افقی قاب های چوبی ساخته می شوند که به صورت برجسته ، فرو رفته یا مسطح هستند و معمولاً یک الگوی ساده روی در تشکیل می دهند . در بعضی از درهای قاب دار ، از  قاب های  شیشه ای نیز استفاده می شود . در های  قاب دار با استفاده از این روش قاب های شیاردار ساخته می شوند زیرا این امر احتمال تاب خوردگی ناشی از نوسانات دما را کاهش می دهد .

درب تمام چوب
درب تمام چوب

در های چوبی جامد معمولاً بدون اتمام به فروش می رسند ، بنابراین انتخاب و استفاده از پوشش مناسب بر اساس گونه های چوبی در ، بر عهده صاحبان خانه است . با این حال ، برخی از گونه های چوب ، مانند کاج ، توسکا ، گیلاس یا بلوط ، ممکن است قبل از استفاده ، نیازی به اتمام نداشته باشند . قبل از استفاده از درهای کامل شده  ، حتماً  از گونه های خاص چوبی که استفاده می کنید تحقیق کنید .

درب های قاب دار
درب های قاب دار

در های قاب دار داخلی یک سبک کلاسیک و ساده برای خانه شما است .

هزینه ها و نگهداری در های قاب دار

در های قاب دار بسته به نوع چوب هزینه های بسیار متفاوتی دارند . با این وجود ، قیمت در های تابلویی به طور کلی از در های ساده  گران ترند ، ارزان ترین در های قاب دار تقریباً مشابه گران ترین در های ساده  هستند . در های قاب دار باید با اتمام اجرا شوند ، زیرا از جذب رطوبت ، پوسیدگی و محو شدن در جلوگیری می کند . اگر درهای  قاب دار  از پیش آماده شده را خریداری می کنید ، به دنبال پوشش های براق و لکه های با دوام باشید . همانند سایر درهای چوبی ، در های  قاب دار نیز به نگهداری منظم نیاز دارند . با این وجود ، در های قاب دار که به درستی نگهداری می شوند ، با فریم های جامد و بادوام خود ، آنقدر قوی هستند که می توانند سالها دوام داشته باشند .

درب قاب دار چوبی
درب قاب دار چوبی

سبک های در های قاب دار

در های قاب دار  از نظر زیبایی بسیار راحت هستند و در بسیاری از طرح های سبک مختلف جای می گیرند . هنگام انتخاب در های قاب دار ، به یاد داشته باشید که هرچه تعداد در قاب دار  بیشتر باشد ، طراحی رسمی و سنتی خواهد بود . یک در شش تخته معمولاً با فضاهای کلاسیک مانند خانه های سبک روستایی متناسب است . پنج ، چهار ، سه و دو در قاب ، با زیبایی شناسی معاصر تر متناسب هستند . همچنین ، استفاده از قاب های شیشه ای ، به جای چوب های سنتی ، راهی عالی برای افزودن جلوه ای  مدرن به درهای قاب دار است .

 نکته : در همه کاره برای هر خانه

در های  قاب دار  گران تر از در های ساده هستند ، اما از لحاظ زیبایی نیز افزایش می یابند و به راحتی می توانند در انواع مختلفی از طرح ها و سبک ها جای بگیرند . علاوه بر این ، در  قاب دار ها محکم هستند و با نگهداری مناسب می توانند سال ها دوام داشته باشند . با گزینه های بسیار قابل تنظیم برای گونه های چوب و مواد قاب ، در های قاب دار در خانه شما تقریباً بی پایان هستند .

برای تماس با یک متخصص و کسب اطلاعات بیشتر در مورد در های  قاب دار ، امروز پایگاه داده ما را بررسی کنید .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :