نحوه انتخاب درب ورودی

درب چوبی ورودی و اتاقی , ساخت و قیمت
درب چوبی ورودی و اتاقی , ساخت و قیمت

هدف از درب ورودی چیست ؟

درب ورودی منزل شما به عنوان ورودی اصلی است که بیشتر افراد برای نزدیک شدن ، ورود و خروج از منزل از آن استفاده می کنند . این معمولاً رو به خیابان است ، بنابراین باید ایمن ، ضد آب و هوا و ضد صدا باشد – مخصوصاً اگر نزدیک جاده باشد . درب ورودی نیز از اولین مواردی است که بازدیدکننده متوجه آن خواهد شد ، بنابراین درب ورودی شما باید از سبک و شخصیت متناسب با بقیه خانه شما برخوردار باشد .

نحوه ساخت درب تمام چوب

یک درب ورودی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

در مورد درهای ورودی خیلی در مورد پول خسیس نباشید . بهترین قفل ها ، قاب ها و مواد درب ورودی شما را به وجود می آورد که در طول قرن تحت تأثیر قرار می گیرد . از درهای ورودی استفاده و سواستفاده زیادی می شود – باید محکم و ایمن باشند ، بنابراین پرداخت هزینه برای کیفیت در وهله اول به شما اطمینان می دهد که چند سال در مسیر تعمیر یا تعویض نمی کنید .

زیبایی شناسی نیز بسیار مهم است . یک درب جلوی زشت کل نمای ساختمان را از بین می برد . حتماً رنگ بندی را با سقف و همچنین دیوارها مطابقت دهید . اگر درب صفحه امنیتی نصب می کنید ، این را نیز فاکتور بگیرید – از طرح ها و رنگ های مختلف می توان برای انواع جلوه های بصری مختلف استفاده کرد .

چه نوع درب هایی برای درب های ورودی مناسب هستند ؟

درب های لولایی در اینجا محبوب ترین انتخاب هستند ، زیرا به طور کلی ایمن تر از درهای کشویی هستند ( اگرچه این به محصول خاصی که شما نگاه می کنید بستگی دارد ) . برای مواد ، چوب جامد سنگین نسبتاً استاندارد است ، اگرچه درب های UPVC و فایبرگلاس به طور فزاینده ای از گزینه های محبوب هستند .

پانل های شیشه ای و حفره های داخلی نیز می توانند برخی از خصوصیات را به درب ورودی اضافه کنند بدون اینکه امنیت را به خطر بیندازند . به خاطر امنیت ، بهتر است یک نوع نمایشگر در و یک تیرانداز یا قفل گشاد نصب کنید . قفل های ورود بدون کلید نیز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و اگر دنبال چیز دیگری هستید ، این گزینه ای است که قابل تأمل است .

آیا ارزش تهیه درب صفحه امنیتی را دارد ؟

درب های امنیتی و درهای صفحه برای جلوگیری از ورود حشرات ، اجازه دادن به برخی از تهویه ها هوا و بازدارندگی برای افراد متجاوز هنگام باز بودن درب ورودی بسیار مناسب هستند . آنها در مناطق گرمتر و در مناطقی که ممکن است بخواهید درها را خیلی وقت ها باز نگه دارید ، ایده آل هستند – به ویژه در خانه های مرتفع در مناطق گرمسیری شمالی استرالیا که از نظر طراحی به تهویه باد اعتماد می کنند و همه جا پشه است .

آنها در جاهای دیگر ( به ویژه در آب و هوای خنک تر ) از اهمیت بالایی برخوردار نیستند ، اما اگر می خواهید یک درب محافظ صفحه نمایش برای خانه خود داشته باشید .

درب های لولایی
درب چوبی ورودی و اتاقی , ساخت و قیمت
درب چوبی ورودی و اتاقی , ساخت و قیمت

درب لولایی چیست ؟ 

درب استاندارد لولایی به همان اندازه ابتدایی بودن درب است . این چیزی است که همه هنگام گفتن کلمه ” در ” به آن فکر می کنند . یک درب لولایی معمولاً از یک درب پانل چوبی محکم یا یک درب توخالی که روی درب دارای دو یا چند لولا چسبانده شده است تشکیل شده است .  به طور کلی لولاهای اضافی برای پشتیبانی از درهای بلندتر و لولاهای محکم برای درب های با وزن تر مورد نیاز است .

درب ممکن است دارای یک دستگیره یا اهرم باشد و قابلیت قفل شدن داشته باشد یا بسته به جایی که نصب شده و برای چه هدفی به راحتی تحت فشار قرار گرفته یا باز شود . مکانیسم های درب خود بسته گاهی اوقات به این نوع درب متصل می شوند .

درب های لولایی چگونه کار می کنند ؟

یک درب لولایی با نیرویی وارد می شود که به لبه بیرونی و آزاد درب فشار می آورد یا در را باز می کند ، اجازه می دهد تا لولای خود را تا 180 درجه بچرخاند تا یک دهانه ایجاد کند و به مردم اجازه عبور از درگاه را بدهد . این نیاز به فضای خالی پشت در دارد تا بتواند آزادانه باز شود .

بیشتر درهای لولایی یا به داخل یا به بیرون تاب می خورند ، اگرچه لولاهایی موجود است که به آنها اجازه می دهد تا از هر دو جهت تاب بخورند ( به عنوان مثال ، درهای آشپزخانه در رستوران ها ) از طرف درب که برای باز کردن درب باید فشار داده شود یا کشیده شود ، به عنوان ” تحویل ” درب یاد می شود .

درب های لولایی در کجا استفاده می شوند ؟

این متداول ترین نوع درب است و تقریباً در هر کاربردی که در آن مورد نیاز باشد مفید است . این درها غالباً به صورت درهای جلو ، ورودی عقب ، درب داخلی و کمد دیده می شوند .

از آنجا که درب های لولایی بسیار ساده ساخته می شوند ، نصب آنها آسان و معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، معمولاً یکی از ارزان ترین گزینه ها برای هر هدفی است – اگرچه قیمت قطعاً بستگی به میزان درب شما برای نصب دارد .

چه تغییراتی در درب های لولایی وجود دارد ؟

تغییرات به اندازه برنامه های کاربردی فراوان است . این درب ها تقریباً از هر ماده ای ساخته می شوند ، می توانند به اندازه و شکل سفارشی باشند و به هر طریقی که مواد اجازه دهند رنگی یا بافتی دارند . یک درب ورودی بزرگ از چوب ماهون ، مملو از کوبنده برنجی ، یک قفل دیجیتالی و یک نمایشگر درب دقیق ممکن است شباهت کمی به یک درب انبار چاله دار توخالی ساده داشته باشد ، با این وجود هر دو بر اساس یک اصل اساسی عمل می کنند .

درب های لولایی همچنین می توانند به صورت درب های دوتایی ظاهر شوند ( که معمولاً درب های فرانسوی نامیده می شوند ) .

قسمت های درب چیست ؟

درب چوبی ورودی و اتاقی , ساخت و قیمت
درب چوبی ورودی و اتاقی , ساخت و قیمت

درها

قسمتهایی از یک در

تعداد زیادی از اجزای درب وجود دارد که بسیاری از آنها برای اکثر افراد ناشناخته است . یک درب پایه پانل دار دارای دسته ، همانطور که معمولاً در بسیاری از خانه ها یافت می شود ، شامل موارد زیر است :

قطعات یک درب لولایی استاندارد

ریل ها – ریل ها قطعات متقاطع افقی هستند که صفحات درب را در جای خود نگه می دارند . ریل میله ریل قفل نامیده می شود و معمولاً ضخیم تر از ریل های دیگر است .

استیل – استیل ها قطعات عرضی عمودی هستند که صفحات درب را در جای خود نگه می دارند . استیل مرکز را الت می نامند .

پانل ها – بدنه اصلی درب را تشکیل می دهند و فضای بین ریل ها و استیل ها را پر می کنند .

Lites – این پنجره های کوچکی هستند که معمولاً در بالای در قرار دارند تا نور را وارد کنند .

لولا – به یک طرف درب متصل می شود ، اجازه می دهد تا در باز و بسته شود .

دستگیره – که به طرف مقابل درب لولاها متصل شده است ، دسته اجازه می دهد در هنگام بسته شدن و باز شدن درب فقط با استفاده از دستگیره محکم شود .

صفحه لگد زدن – اگر یکی متصل باشد ، آن در بالای سوم پایینی درب قرار دارد .

کمربند – این میله ای از چوب ( یا سنگ یا مواد دیگر ) است که از بالای قسمت درب عبور می کند .

پنجره بالای در  – این یک پنجره کوچک ( یا دهانه پنجره مانند ) است که در بالای ترانس قرار دارد . چراغ های جلویی هم برای ورود نور روز و هم برای کمک به تهویه مفید هستند .

قسمتهای مختلف قفل

قفل نیز دارای تعدادی موارد مشترک است .

قفل – جز داخلی قفل متشکل از لولاها ، پین ها و جای دندانه است .

کلید– برای تراز کردن پین ها با لول ها برای چرخش دندانه ها و آزاد شدن قفل استفاده می شود .

پیچ و مهره پیچ یا مهره – این قسمتی از قفل است که برای محکم کردن درب به داخل بدنه قرار می گیرد . با باز شدن قفل درب ، این حالت جمع می شود تا امکان باز شدن آن فراهم شود .

دستگیره – این یک اسلایب است که در قسمت عقب به قفل متصل شده و به شما امکان می دهد درب را به صورت دستی قفل کرده و بدون کلید از داخل آن را باز کنید .

صفحه ضرب – این صفحه فلزی است که هنگام بسته شدن درب ، قفل به آن برخورد می کند .

جای زبانه – سوراخ سوراخ شده از طریق صفحه ضربه ای که در هنگام بسته شدن درب قفل را نگه می دارد ، وارد قاب می شود .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : روش انتخاب درب ورودی ، نکات مهم در انتخاب درب ورودی ، راهنمای درب ورودی

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی »

قیمت درب های ساختمانی بر اساس طرح , مدل , نوع چوب و کیفیت ساخت آن محاسبه میشود . برای محاسبه قیمت لازم است مدل درب را روی واتساپ مجموعه ارسال کنید .

گالری عکس درب های چوبی :

WhatsApp us