مقاله : 8 نوعِ مختلف درب چوبی برای تجارت شما

نویسنده : ن . پاکزاد

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

برای تغییر درب ورودی مغازه یا گالریِ خود به درب چوبی فکر کرده اید ، اما نمی دانید کدام نوع را انتخاب کنید؟ 

در این لیست انواع درب های چوبی برای استفاده تجاری را بشناسید و آنچه مناسب کارِ شماست را انتخاب کنید.

 درب های چوبی MDF به دلیل زیبایی و ظرافت بسیار معروف هستند.

نه تنها زیبایی ، بلکه مزایای عملکردی زیادی را نیز برای شرکت ها به ارمغان می آورد ، به همین دلیل می توانید مطمئن باشید انتخاب یک درب چوبی برای محلِ کارتان هرگز انتخاب اشتباهی نخواهد بود.

چرا مراکز تجاری باید درهای چوبی داشته باشند ؟

  6 مزیت برتر درهای چوبی :

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

انتخاب درب مناسب برای مشاغل خود می تواند شاهکار بزرگی برای بسیاری از مالکان باشد. کارآفرینان قبل از تصمیم گیری باید عوامل زیادی را در نظر بگیرند ، از تنظیم بودجه تا در نظر گرفتن طولِ عمر درب.

صاحبان مشاغل می توانند انواع مختلف درب را انتخاب کنند. در میان این گزینه ها ، درهای چوبی را هم می توان مورد بررسی قرار داد. 

باور کنید یا نه ، یک درب MDF چوبی می تواند فروشگاه محبوبی که به دنبال آن بوده اید ، به شما هدیه دهد!

 البته ، ممکن است بسیاری از مردم تصور کنند که بیشتر مزایای چوب فقط در زیباییِ آن است. اما صبر کنید ، چیزهای دیگری وجود دارد که به چشم بیاید.

 در اینجا برخی از مزایای درهای چوبی برای کسب و کارها ذکر شده است :

 درب های چوبی به عنوان یک عایق خوب عمل می کنند.

آنها ظاهر زیبا و سنتی را ارائه می دهند.

درب های چوبی بدون زنگ زدگی هستند.

این می تواند برای شما یک عمر ماندگاری داشته باشد.

آنها مقرون به صرفه هستند و از نگهداری کمی برخوردار هستند.

درب های چوبی ، فوق العاده همه کاره هستند.

درهای چوبی به عنوان یک عایق خوب عمل می کنند :

 برای شروع ، درهای چوبی معمولاً به دلیل ترکیب طبیعی از دما تأثیر نمی پذیرند. آنها استادان واقعی در حفظ دمای مناسب در اتاق یا محل کار شما هستند.

 چوب دارای ارزش بسیار بالایی است ، بنابراین درب های چوبی خیلی کم تحت تأثیر تغییرات دما قرار می گیرند. این یعنی درب چوبی رسانایِ دمایِ گرم نیست ، همین مزیت باعث شده است که آن را به یکی از بهترین عایق های موجود در بازار تبدیل کند.

 علاوه بر این ، یک درب چوبی می تواند دارای روکش باشد که در برابر دما ، نور خورشید و انواع مختلف هوا بسیار مقاوم تر عمل کند. همانطور که گفته شد ، فقط چند ماده می توانند خصوصیات عایق برجسته چوب را شکست دهند.

 به عنوان مثال ، درب چوبی بعد از ظهرهای تابستان ، هوایِ اتاق یا محل کار شما را تازه نگه می دارد و گرمای بیرون را دفع می کند.

 همچنین ، این درها می توانند اتاق یا محل کار شما را در زمستان هایِ سرد ، گرم نگه دارند و اجازه ندهند هوای گرم اتاق شما خارج شود. بنابراین ، مهم نیست که آب و هوا چگونه است ، درهای چوبی در ثابت نگه داشتن دما عالی هستند.

 به دلیل عایق بودن درهای چوبی ، می توانید قبوض انرژی خود را به شدت کاهش دهید. این می تواند به شما کمک کند تا برای سالهای زیادی پس انداز کنید.

 درب های چوبی نه تنها دما را تنظیم می کنند ، بلکه در مقایسه با سایر موارد ، اکثر صداها را نیز حفظ خواهند کرد. در آخر اینکه ، چوب رسانای برق نیست و در صورت اتصال کوتاه ، امنیت فروشگاه شما را افزایش می دهد.

 آنها ظاهری سنتی و زیبا ارائه می دهند :

 درهای چوبی روی ظاهری کاملاً کلاسیک حساب می کنند. به دلیل ظرافت و زیبایی که دارد ، می تواند ارزش هر چیزی را افزایش دهد.

 اگر به دنبال درب متمایز از دیگران هستید ، قطعاً همین است. آنها سبکی دارند که به راحتی با سایر انتخاب های درب نمایش داده نمی شود. آنها می توانند فروشگاه شما را از رقبا متمایز کنند.

 درهای چوبی عاری از زنگ زدگی هستند :

 به راستی ، درب ورودی یک شرکت می تواند بسیار فرسوده شود. با این حال ، بدیهی است که درهای چوبی به دلیل خود مواد زنگ زدگی ندارند. آنها علاوه بر اینکه بدون زنگ زدگی هستند ، در برابر باران ، باد و سایر موارد مقاومت می کنند. به راستی ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که لکه های روی آن را هر چند وقت یک بار تمییز کنید.

 اینها می توانند برای شما یک عمر دوام بیاورند :

 همانطور که قبلا ذکر شد ، درب های چوبی دوام دارند. بنابراین ، امید به دوام آوردن درهای چوبی ، اگر به درستی نگهداری شود ، بسیار زیاد است. آنها را می توانید برای یک عمر داشته باشید.

 آنها مقرون به صرفه و با نگهداری کم هستند :

 در مورد خود قاب ها و درهای چوبی ، نگهداری از آن بسیار ارزان تر است زیرا روند کار در مقایسه با درب های آلومینیومی یا فلزی بسیار راحت تر است.

 درهای چوبی بسیار متنوع هستند :

 درهای چوبی را می توان در مقایسه با سایر مواد به راحتی اصلاح کرد. در واقع ، تا زمانی که اندازه گیری درست باشد ، می توانید موقعیت و حتی شکل را تغییر دهید.

 علاوه بر این ، چوب را می توان در هر رنگی ، رنگ آمیزی کرد. درهای چوبی محدودیت رنگی ندارند. این یک ویژگی است که شما با سایر مواد درب به دست نخواهید آورد.

 8 نوع دربِ چوبی که باید برای تجارت خود در نظر بگیرید :

 اکنون که دانستید چگونه درب های چوبی می توانند یک تغییر کامل در تجارت شما ایجاد کنند ، باید بدانید انواع درهای چوبی که باید در نظر بگیرید کدامند.

 در مورد انواع مختلف درب های چوبی ، باید سبک های زیر را در نظر بگیرید :

 درب های چوبی و لبه دار

درب های چوبی هلندی

سبک درب های دوتایی

درب های چوبی فرانسوی به عنوان درب های خارجی

درب های پنل دار

درب های فلاش هسته ای چند لایه

درب های توخالی هسته ای به عنوان درهای داخلی

چوبی های درب دار

 اجازه دهید هر یک از این طرح ها را مرور کنیم :

 درهای بسته و لبه دار

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

درب های چوبی و لبه دار از جمله سنتی ترین طرح های درب  و سبک های اساسی است که مردم برای سوله استفاده می کنند. با این حال ، تعجب خواهید کرد که چگونه این سبک درب می تواند برای استفاده تجاری نیز متناسب باشد!

 درهای خمیده و لبه دار از سه تاقچه عمودی و دو مهاربند مورب تشکیل شده است. علاوه بر این ، در این سبک درب ها از تخته های چوبی 20 میلی متر و 150 میلی متری استفاده شده است. این طراحی به آن امکان می دهد از ثبات برخوردار باشد ، و آن را به گزینه ای عالی برای درب های خارجی و بازشوهای باریک تبدیل می کند.

 درهای چوبی هلندی

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

 شما احتمالاً درهای هلندی را به عنوان گزینه استفاده در اصطبل می شناسید. این سبک به صورت تقسیم بندی حساب می شود و به کاربران پیشنهاد می دهد فقط نیمه بالایی را بدون باز کردن نیمه پایین باز کنند. می توانید بگویید که قسمت بالای درب می تواند مانند یک پنجره عمل کند. به دلیل سبک تقسیم شده ، این درب ها به جای سه نوع استاندارد درب دیگر ، به چهار لولا احتیاج دارند.

 در اصل ، این نوع درب برای این بود که حیوانات را بیرون نگه دارند و در عین حال از مزایای درب باز بهره مند شوند.

 درهای هلندی دید واضحی از بیرون به کاربران می دهد. به همین دلیل ، اگر شما یک دفتر کار کوچک با یک شخص مشخص برای تهیه نسخه داشته باشید ، این در می تواند کارکرد عالی داشته باشد. با استفاده از قسمت بالایی به عنوان پنجره ، کارمندان می توانند اسناد را بدون نیاز به باز کردن درب تحویل دهند.

 سبک درب های دو شاخه

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

در جستجوی راهی برای ترکیب یک دیوار قابل تنظیم هستید ؟

پس این درب دو شاخه چوبی ، گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. می توانید یک درب دو شاخه کامل چوبی ، یا یک درب شفاف تر انتخاب کنید. با استفاده از شیشه برای درب و چوب برای قاب آن می توانید یک درب زیبا داشته باشید.

 باور کنید یا نه ، درب های دو شاخه برای صنعت هتل سازی و حتی رستوران ها بسیار عالی عمل می کنند. آنها برای هر اتاق که در بالکن های بزرگ یا لابی های گسترده تا عرشه های خارجی حساب می شوند ، عالی هستند.

 درهای چوبی فرانسوی به عنوان درهای خارجی

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

هنگام داشتن تیم مناسب از متخصصان که نصب درب چوبی شما را انجام می دهند ، مطمئناً می توانید سبک درب فرانسوی را به عنوان درب ورودی فروشگاه خود داشته باشید!  آنها می توانند نور زیادی را از خارج از فروشگاه وارد کنند و فروشگاه شما را روشن تر و سرزنده تر نشان دهند.

 علاوه بر این ، درهای فرانسوی ظاهر گرمی به کسب و کار شما می بخشند که باعث زیباتر شدن محل کار شما می شود.

 درب های روکش دار

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

درب های روکش دار در کنار سبک های ضخیم ، از جمله طرح های کلاسیک درب های چوبی قرار می گیرد. در این سبک شما می توانید ظاهر درب خود را انتخاب کنید از داشتن یک تا چند شیار روی طرح درب ، همه اینها به سلیقه شما مربوط می شود.

 نکته قابل توجه در مورد درب های روکش دار این است که می توانند برای انواع محیط ها کار کنند. اگر یک دهانه باریک مانند درب های ورودی دارید ، می توانید یک صفحه تک برگی داشته باشید. برای موارد گسترده تر ، می توانید به جای آن از طرح دو برگ استفاده کنید.

 درهای هسته ای چند لایه

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

هنگامی که به دنبال درب چوبیِ بدون مشکل و دربی که در برابر پارگی و خرابی مقاومت داشته باشد هستید ، انتخاب درب های فلاش هسته ای چند لایه یک انتخاب صحیح خواهد بود. با استفاده از الگوهای ریز چوب ، روکش چوب ، این درها برای استفاده در فضای داخلی و خارجی به خوبی کار می کنند.

 درب های هسته ای تمام مزایای یک درب چوبی را دارند و بدون ایجاد اشکال گزینه ای برتر را در اختیار صاحبان مشاغل قرار می دهد.

 یکی از بزرگترین مزایای این درب این واقعیت است که یکی از مقاوم ترین گزینه های موجود در برابر آتش است. علاوه بر این ، در مقایسه با درب های چوبی MDF بسیار مقرون به صرفه هستند. 

و سرانجام ، این سبک در برابر تغییرات رطوبت کاملاً مقاومت می کنند ، بنابراین دیگر نیازی به نگرانی در مورد انبساط یا انقباض درب نیست.

 درب های توخالی هسته به عنوان درب های داخلی

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

 درب های توخالی گزینه استاندارد برای استفاده در محیط های داخلیِ فروشگاه یا مراکز شما هستند. آنها روی یک هسته لانه زنبوری که یک لایه نازک چوب در اطراف آن است ، ساخته می شوند. اگر کمبود بودجه داشته باشید ، این سبک درب از جمله ارزان ترین سبک ها هستند.

 درهای هسته توخالی فوق العاده سبک هستند ، نیازی به گفتن نیست که نصب آنها نیز آسان است. برای حمام می توانید از این سبک استفاده کنید.

 درهای لوور چوبی

مدل های درب چوبی
مدل های درب چوبی

و در آخر اینکه ، ما به عنوان یکی از انواع درب های چوبی ، درب های لوور داریم. این سبک درب تهویه عالی و همچنین حفظ حریم خصوصی به طور همزمان را ارائه می دهد.

 بیشتر مشاغل درب چوبی را انتخاب می کنند که تا حدی سنگین باشد. در کنار درب های توخالی ، شرکت ها از درهای آجدار برای سرویس های بهداشتی استفاده می کنند.


مطالب مرتبط با انواع درب چوبی :

با تشکر از توجه شما

گالری تصاویر انواع درب :

مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی
مدل و ایده های درب چوبی ورودی

WhatsApp chat