دکوراسیون و معماری ایرانی

هنر در ایران سابقه ای طولانی دارد بطوری که آثار هنری و قطعات شیشه و انواع رنگ که از کاوش های باستان شناسان یافت شده، بیش از 7000 سال پیش قدمت دارد.
در گذشت زمان عناصر معماری و دکوراسیون ایرانی دچار تغییرات بسیاری شد.
با پیشرفت علم و ورود سازه های فرنگی هنر باستانی ایران دچار تغییرات بسیاری شد.
امروزه به ندرت می‌توان اثری یا بخشی اصیل از هنر ایرانی را در ساخت و سازهای معاصر مشاهده کنیم.
برخی از صنایع قدیمی کاملا مدرن شدند و در این تغییر صنایعی مانند قفل سازی و شیشه فوتی ایران در حال ازبین رفتن هستند.
برخی از صنایع با پیشرفت و سبک های معاصر ترکیب و به عناصر منحصر به فردی تبدیل شدند.
در این بخش برای دوست داران هنر ایران زمین به معرفی دکور ها و عناصر الهام بخش از هنر ایران میپردازیم.

ظروف مسی ایران
بدلیل وجود این فلز گرانبها در ایران و بخصوص در یزد و کرمان، بازار هایی بزرگ با نام بازار مسگران را در این مناطق مشاهده می کنید.
کارگران فلز کار می توانند انواع بشقاب ها و یا ظروف را ساخت و پرداخت کنند . در ایران، این فلز مقرون به صرفه می تواند برای پخت و پز، و یا در خدمت دکوراسیون استفاده شود. مانند یک آشپزخانه با برخی از گلدان های مسی گرم روشن شود .

لالجین “سرمایه سفالگری” ایران است
ایران / خانه و فضای داخلی
8 ایده های دکور الهام بخش از ایران

سبدهای برگ نخل
سبد خرید برای ذخیره سازی یا دکوراسیون عالی است، و در ایران این صنایع دست ساز تخصص خاصی از استان خوزستان در جنوب است. پس از بافتن رشته های نازک از برگ های درخت نخل، این آیتم خنثی باقی می ماند و یا به رنگ پاپ و طراحی با موضوعات روشن بهم زده می شود. معمولا برای استفاده به عنوان ظروف ذخیره سازی کوچک، گلدان، سکوهای بزرگ، دیسک های بزرگ یا هر چیز دیگری می توانید فکر کنید، آنها کاملا دوام دارند و لمس کامل طبیعت را به یک خانه اضافه می کنند

سبد

سبد دست باف از برگ درخت خرما

بافت سنتی سبز خوزستان

پارچه دستباف را انتخاب کنید
انواع پارچه های دست ساز را می توان در سراسر کشور پیدا کرد. کرمان از پارچه پنبه ای است که یک پارچه تزئینی دست بافته شده است که به طور طبیعی رنگ شده و ساخته شده از پشم است. اصفهان دارای غلامکاری است، پارچه ای که با مهر و موم های چوبی چاپ شده است، و یزد ترمه ، یک پارچه ابریشمی لوکس است که اغلب حاوی رشته های طلایی است. اندازه های مختلف و اشکال این پارچه های سنتی را برای استفاده در اطراف خانه به صورت دکوراسیون دیوار، سفره یا دوچرخه ها به کار می برند.

پارچه های دست ساز سنتی چند منظوره هستند © ناهید V / فلیکر
پارچه دستباف سنتی چند منظوره
سرامیک و سرامیک
سفال در ایران از زمان قبل از امپراطوری ایران نقش داشته است. در روزهای گذشته، کوزه های خاکستری کوچک و بزرگ برای حفظ آب سرد استفاده می شد. این روزها شهرهای مانند لالجین، یزد و نطنز این سنت قدیمی را ادامه می دهند و برای سرامیک خود شناخته شده اند. در حالی که بعضی ها فقط برای دکوراسیون هستند، مشترک بودن استفاده از ظروف سفالی در آشپزخانه، مخصوصا برای نوشیدنی های سرد و یا ظروف جانبی است.

پشت خود را پشتيباني کنيد
نشستن روی زمین یک بار در ایران عادی شده بود، و مثتی در برابر دیوارها قرار داشت. با مرزهای سنتی قرمز و مراکز الگو، این کوسن ها کاملا محکم و پشت سر هم پشتیبانی می کنند. امروزه بسیاری از خانه ها پشه ندارند، اگر چه هنوز هم در خانه های سنتی یافت می شوند. آنها ممکن است علاوه بر کامل کوچک، اگر شما در خانه خود را ایجاد کنید که در آن خواندن و یا استراحت است.

برخی از گلهای شیرین را اضافه کنید
چه کسی نیاز به اسپری برای پر کردن خانه زمانی که گل های بوی دلپذیر وجود دارد؟ چند مورد علاقه ایرانی عبارتند از سنبلچه (شامل بخشی از جدول سنتی نوروز )، tuberose (مریم یا مری، به زبان فارسی) و پرتقال. علاوه بر زیبایی ساده آنها، این گلها بوی آسمانی، با رایحه های آنها در شب تشدید می شوند.

Hyacinth نشانه ای از سال جدید در ایران است
سنبل نشانه ای از سال جدید در ایران

سنبل نشانه ای از سال جدید در ایران

سنبل نشانه ای از سال جدید در ایران

شامل یک کتاب از شعر است
ایرانیان شاعران خود را دوست دارند، و اگر تا به حال به ایران بوده اید، پس از دیدن مقبره های بسیاری که به آنها اختصاص داده می شود، به سرعت ظاهر می شود. به علاوه، به نظر می رسد که ایرانی ها توانایی ذاتی خود را برای خواندن چند کت و شلوار بر روی تقاضا داشته باشند. یک خانه ایرانی بدون حداقل چند نسخه از حافظ یا سعدی ، کاملا صریح، خانه نیست. مجموعه ای از اشعار را در دسترس قرار دهید و فقط یک روز بیشتر از کتاب یک میز قهوه تبدیل شود.

همه را همراه با قالیچه ببرید
شما نمی توانید در مورد دکور الهام گرفته از ایران صحبت کنید بدون صحبت کردن در مورد فرش . قالیچه ابریشم بیشتر تزئینی است و نباید بیش از حد راه برود، در حالی که ترکیب پشم یا پشم و ابریشم دوام بیشتری را ارائه می دهد. شما می توانید انتخاب کنید. قشقایی و بختیاری ایلات و عشایر نیز طراحی منحصر به فرد خود را ارائه دهد. اگرچه فرش ها ارزش سرمایه گذاری را دارند، اگر هنوز نمیتوانید کاملا غرق شوید، یک کالیوم ممکن است یک گزینه بهتر باشد.

WhatsApp us