0 Items

ایده های طراحی داخلی به سبک چوب

ایده های جالبی که معماران با ترکیب چند ایده منحصر به فرد با استفاده از مبلمان چند منظوره به آن رسیده اند

مبلمان چند منظوره همیشه جالب هستند زیرا بیش از آنچه انتظار دارید عنصر تعجب و رمزآلود را در خود دارند. بعضی اوقات عملکردشان آنقدر خوب پنهان است که شمارا بیشتر غافلگیر می کند و بار دیگر وقتی ماهیت چند منظوره یک قطعه مبلمان مشخص می شود آن را به نوع خود جالب می کند. مثالهای زیادی وجود دارد که ما می توانیم در اینجا ذکر کنیم و چند مورد را انتخاب کرده ایم که به نظر ما الهام بخش هستند. در همه این موارد شما می توانید نبوغ معماری پشت طراحی را مشاهده کنید اما از همه مهمتر خواهید دید که این قطعات به چه زیبایی در محیط اطراف خود ادغام شده اند.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

ما یک روش جالب برای کشف دوباره فضای غذاخوری و فضای اطراف آن پیدا کرده ایم. این یک فضای داخلی سفارشی است . مناطق نشیمن و غذاخوری بهمراه آشپزخانه ای که در منطقه ای کمی بالاتر قرار دارد . جذاب ترین نقطه یک سکوی سفارشی است که در کنار میز ناهار خوری چوبی قرار دارد که به عنوان نشیمن و همچنین به عنوان یک راهرو هست که به شما امکان دسترسی از یک طرف اتاق به طرف دیگر را می دهد.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

هنگام طراحی این خانه زیبا با الهام از مزرعه در نزدیکی ملبورن ، در استرالیا ، یک استودیوی معماری اطمینان حاصل کرد که از منظره های باشکوه اطراف آن الهام گرفته و از آنها بهره ببرد. یکی از بهترین مکان ها برای تحسین این مناظر از پنجره شگفت انگیز این اتاق خواب است که گوشه آن را می پوشاند و مناظر را قاب می کند. یک نیمکت چوبی ساخته شده به صورت سفارشی در پایین پنجره قرار دارد. که به شکل L و چند منظوره نیز هست که می تواند به عنوان نیمکت ، کابینت ذخیره سازی یا کنسول استفاده شود.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

پروژه بسیار الهام بخش دیگر این پروژه توسعه یافته برای یک خانه ویکتوریایی واقع در لندن است. یک دیوار آجری نمایانگر ، جدایی بین قسمتهای قدیمی و خانه ای است که توسط مجموعه ای از پله ها به هم متصل شده اند. این راه پله کوچک دارای یک صفحه محافظ محکم چوبی است که از یک تقسیم کننده دیواری تقلید می کند و به آرامی جمع می شود و در اطراف این گوشه دنج نشیمن قرار می گیرد. به عنوان یک تکیه گاه برای مبلمان و باعث می شود استفاده از پله امن تر باشد.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

استفاده از مبلمان چند منظوره در اتاقهای نشیمن کاملاً معمول است. تنوع و ترکیبات جالب توجه زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت. برای این خانه در سیدنی کارتر ویلیامسون معماران یک واحد دیواری سفارشی تهیه کردند که از چندین ماژول با نسبت ها و عملکردهای مختلف تشکیل شده است. آنها انتقال بین آشپزخانه ، اتاق ناهار خوری و اتاق نشیمن را یکپارچه می کنند و با هم یک ساختار بزرگ و مداوم را تشکیل می دهند.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

این اتاق خواب زیبا دارای یک پنجره بزرگ است که نور طبیعی خورشید را به شما می دهد و همچنین منظره زیبایی از اطراف را قاب می کند. در زیر آن ، معماران و طراحان یک نیمکت چند منظوره با یک قفسه داخلی چوبی در یک طرف قرار دادند. این یک گوشه دنج ایجاد می کند که در آن می توانید کتاب بخوانید ، استراحت کنید و از منظره و نور خورشید لذت ببرید.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

هنگامی که از درخواست بازسازی این خانه در بروکلین را داده شد ، یک ایده طراحی جالب برای آشپزخانه ارائه داده شد. آنها بصورت سفارشی یک جزیره آشپزخانه ای ایجاد کردند که آخر آن تبدیل به میز صبحانه خوری میشود. فضای نشیمن توسط یک مبل خمیده که با امتداد حالت جزیره ای ساخته شده است و در وسط یک میز کوچک چوبی با یک صفحه گرد قرار دارد. اگرچه میز وسط و مبل اهداف کاملاً متفاوتی دارند ، اما آنها به هم متصل شده و این واحد چند منظوره شگفت انگیز را تشکیل می دهند.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

طرح بسیار جالب و بدیع دیگری برای آپارتمانی واقع در استکهلم ایجاد شده است. بخشی از طراحی جدید یک واحد دیواری چوبی به طول 7 متر است که چند منظوره طراحی شده است. این واحد دیواری سفارشی شامل کابینت آشپزخانه و لوازم داخلی و همچنین یک گوشه نشیمن با یک قفسه کتاب کوچک و کوسن های راحت در رنگ های مختلف زرد است.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

با الهام از طراحی اواسط قرن و فضای داخلی غذاخوری های آمریکایی ، استودیوی معماری به اشتباه یک غرفه سفارشی برای یک خانه مدرن واقع در استرالیا ایجاد کرد. این گوشه ای دنج و جذاب است که دارای صندلی های فراوان در سه طرف و یک میز مربع در مرکز است. این فضایی است که می تواند به طریق مختلف استفاده شود ، خواه لذت بردن از صبحانه در کنار خانواده ، برای صرف غذا ، کار ، خواندن یا گپ زدن با مهمانان.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

به جای داشتن چندین مبلمان مستقل که هرکدام یک هدف را انجام میدهند و فضای اتاق را اشغال می کنند ، با روش منحصر به فرد این اتاق خواب روبرو شوید. چندین ماژول در یک واحد بزرگ و چند منظوره ترکیب شده که شامل تخت خواب ، کمد لباس ، مجموعه ای از کشوها ، قفسه های کتاب و فضای ذخیره سازی است. این طراحی جامع به صرفه جویی در فضا کمک می کند و به اتاق ظاهر و احساس هماهنگی می بخشد.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

این یک پله بسیار جالب است که توسط معماران به عنوان بخشی از پروژه بازسازی خانه ای واقع در بروکسل طراحی شده است. راه پله از فلز ساخته شده و از سقف طبقه فوقانی معلق است. مانند آکاردئون تا می شود اما به کف نمی رسد. در عوض انتقال از طریق یک واحد مبلمان چند منظوره چوبی انجام می شود که شامل قفسه کتاب و برخی از مخازن مخفی است. همچنین به عنوان واحد نشیمن یا کنسول نیز استفاده میشود.

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

یک پلکان چوبی واقعاً جالب برای یک مکان کوچک واقع در نیویورک طراحی شده است. این پلکانی است که به آن ظاهری چشم نواز و جذاب می دهد اما در واقع چیزهای فراتری در آن وجود دارد. داخل پله ها ماژول های ذخیره سازی وجود دارد که می تواند برای کتاب ، تزئینات ، کفش و انواع دیگر موارد استفاده شود.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی: طراح های چوبی ، میز ناهار خوری ، نیمکت چوبی ، پلکان چوبی

مطالب مرتبط با دکوراسیون چوبی :

WhatsApp chat