رنگ های سال جدید برای دکوراسیون چوبی

رنگ یک مقوله ی بسیار گسترده و پیچیده ای است. ترکیب رنگ ها هر بار طیف جدیدی از رنگ ها را در اختیار ما قرار می دهد. تزیین خانه ای که در آن زندگی می کنیم با رنگ های مختلف و سازگار می تواند به محل زندگی مان هویت متفاوتی بدهد.

اگر از دکوراسیون چوبی خانه تان خسته شده اید و یا قدری کهنه شده و مایلید آن را دور بیندازید، بهتر است قبل از اقدام به این کار این مقاله را مطالعه کنید. شما به راحتی می توانید دکوراسیون چوبی منزل خود را با رنگ سال و مد روز تغییر دهید. فقط کافیست رنگ مورد نظر را انتخاب کنید و اجازه دهید یک کار بلد عملیات رنگ آمیزی را برای شما انجام دهد.

مقالات بیشتر درباره رنگ سال و مد روز رنگ : رنگ سال

تاثیر رنگ آمیزی خوب بر دکوراسیون چوبی کهنه

تاثیر رنگ آمیزی خوب بر دکوراسیون چوبی کهنه

چه نوع رنگی برای دکوراسیون چوبی مناسب است؟

چه نوع رنگی برای دکوراسیون چوبی مناسب است؟
چه نوع رنگی برای دکوراسیون چوبی مناسب است؟

 رنگ علاوه بر تنوع در شکل و ظاهر، دارای جنس و انواع مختلفی نیز هستند:

رنگ های گچی که بر پایه آهک هستند و رنگ مات و زیبایی دارند، رنگ های شیری که تقریبا مثل نوع گچی هستند ولی آهک آنها کمتر است و کمی براق هستند، رنگ های روغنی که کاملا براق هستند و رنگ های سنتی.

شما می توانید نوع رنگ مورد نظرتان را با توجه به دکوری که قصد رنگ آمیزی آن را دارید انتخاب کنید. مثلا برای کابینت های آشپزخانه بهتر است از رنگ های شیری استفاده کنید یا برای کمد دیواری رنگ های گچی می توانند مناسب تر باشند و مثال هایی از این قبیل.

حتما بخوانید :

دسته بندی رنگ ها

رنگ ها به طور کل در چهار دسته بزرگ قرار می گیرند. هر دسته شامل مجموعه ای بی نظیر و طیف های رنگ مختلف و متنوع است که انتخاب را واقعا دشوار می کنند.

این چهار دسته عبارتند از: رنگ های بر پایه سفید مثل کرمی، شیری، سفید خاکستری، سفید خالص، سفید پنبه ای و غیره.

رنگ های خنثی که معروف ترین رنگ خنثی، رنگ خاکستری است‌ که در ترکیب با رنگ های دیگر بسیار زیبا جلوه می کند.

رنگ های بولد یا روشن که شامل همه رنگ های روشن اعم از قرمز، زرد، صورتی، نارنجی و خیلی رنگ های دیگر می شود.

رنگ های تیره که شامل رنگ های آبی نفتی، سبز تیره، مشکی و یا طیف های گسترده ی تیره.

پالت رنگ ها به ترتیب دسته بندی

پالت رنگ ها به ترتیب دسته بندی
پالت رنگ ها به ترتیب دسته بندی

دکوراسیون چوبی ام را چه رنگی کنم؟

بعد از انتخاب نوع رنگ نوبت به انتخاب خود رنگ می رسد. اینکه کدام رنگ مد روز یا به عبارتی ترندی است، یا اینکه کدام رنگ با وسایل و در و دیوار خانه سازگار است سوالاتی هستند که باید قبل از انتخاب رنگ مورد نظر از خود بپرسید.

سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که با بقیه وسایل منزل تان سازگاری داشته باشد. البته گاهی تضاد بین رنگ ها و ناسازگاری بین رنگ ها به نوعی زیبایی خاص خود را دارد بنابراین این مورد نیز به شما بستگی دارد که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید.

ما در این مقاله چند رنگ سال جدید برای دکوراسیون چوبی را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آنها یا ایده هایی که از طریق آنها به ذهنتان می رسد بتوانید شکل و شمایل منزلتان را نونوار کرده و به آن هویت تازه ای ببخشید. ضمن اینکه در هزینه خرید دکوراسیون جدید نیز صرفه جویی می کنید.

رنگ های ترندی و باب مد روز

1. رنگ های کاملا مات

رنگ های مات این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده اند. رنگ آمیزی دکوراسیون چوبی منزل با یک رنگ کاملا صاف و مات، می تواند دکوراسیون چوبی شما را چه کهنه و چه جدید تبدیل به یک طراحی مد روز کند. رنگ های بر پایه سفید مثل خاکستری و رنگ های مشکی این روزها زیاد دیده می شوند.

رنگ های سال جدید برای دکوراسیون چوبی
رنگ های سال جدید برای دکوراسیون چوبی

2. رنگ های طلایی

رنگ های طلایی، برنز و نقره ای متالیک تقریبا با هر رنگی سازگار می شوند. رنگ آمیزی قسمت های مختلف یک دکور چوبی مثل برجستگی‌ ها و بخش های کنده کاری شده با طلایی یا برنز و نقره ای می تواند دکوراسیون چوبی شما را به یک شاهکار هنری تبدیل کند.

۳. رنگ های روشن

اضافه کردن یک رنگ روشن به ترکیب رنگ منزل، می تواند شکل و شمایل منزلتان را خاص تر جلوه دهد. رنگ هایی مثل زرد، قرمز و یا حتی صورتی با برجستگی‌های سفید و غیره.

رنگ های سال جدید برای دکوراسیون چوبی
رنگ های سال جدید برای دکوراسیون چوبی

4. رنگ های تیره تا مشکی

از قبل شنیده بودید که مشکی از مد نمی افتد! این امر در مورد دکوراسیون چوبی هم صدق می کند. رنگ های تیره و تقریبا مشکی و یا حتی خود رنگ مشکی یک حالت خاص و آنتیک گونه به منزلتان می دهد. اضافه کردن رنگ های طلایی یا نقره ای به آن، شاهکار شما را کامل می کند.

رنگ های تیره تا مشکی
رنگ های تیره تا مشکی

5. خاکستری و طیف های مختلف آن

خاکستری جزو رنگ های خنثی است که در ترکیب با رنگ های دیگر طیف های متنوع و زیبایی پیدا می کند که می شود از آنها برای رنگ آمیزی هر دکور چوبی مثل کابینت، کنسول و یا حتی کمد دیواری استفاده کرد.

خاکستری و طیف های مختلف آن
خاکستری و طیف های مختلف آن

 خاکستری در ترکیب با رنگ های سرد و گرم خاصیت آنها را دریافت می کند. خاکستری با توناژ گرم و سرد، خاکستری با توناژ گرم، خاکستری با توناژ سرد نمونه های از رنگ خاکستری باب مد روز هستند. شما همچنین می توانید در کنار خاکستری از رنگ طلایی برای تکمیل زیبایی دکوراسیون چوبی خود استفاده کنید.

خاکستری و طیف های مختلف آن
خاکستری و طیف های مختلف آن

خاکستری با توناژ آبی برای کنسول

6. رنگ مرجانی

این رنگ جزو رنگ های سال برای دکوراسیون چوبی محسوب می‌شود. رنگ مرجانی و‌ طیف گسترده آن در خانه باعث ایجاد جوی سرشار از شادی می شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که رنگ های تیره را نمی پسندید این رنگ مرجانی برای شما فوق‌ العاده خواهد بود.

رنگ مرجانی
رنگ مرجانی

7. سبز زمردی

یکی دیگر از رنگ های سال سبز زمردی است. یک رنگ خاص و‌ زیبا که در کنار رنگ سفید و یا زرد خیلی کم رنگ یا کرمی ترکیبی فوق العاده مدرن ایجاد می کند.

سبز زمردی
سبز زمردی

8. رنگ نعناعی

یکی از زیباترین و پر طرفدارترین رنگ سال جدید رنگ نعناعی است. همان خنکی بعد از مسواک زدن را به روح شما می بخشد! فراموش نکنید که برای رنگ آمیزی دکوراسیون چوبی فقط از یک رنگ استفاده نکنید و برای عدم ایجاد یکنواختی، از رنگ های مختلف در کنار هم استفاده کنید. به عنوان مثال با این رنگ زیبا ترکیب های دیگری مثل سبز زمردی و طلایی یا نقره ای یا برنز محشر عمل می کند.

رنگ نعناعی
رنگ نعناعی

9. رنگ مگنتا

این رنگ سال که بیشتر برای رنگ آمیزی داخل دکوراسیون چوبی به کار می رود تقریبا با هر رنگی سازگار است، می تواند دکور چوبی شما را از حالت یکنواختی خارج کند. شما می توانید برای رنگ آمیزی دکوراسیون چوبی اتاق دختر کوچکتان هم از این رنگ زیبا و ترندی استفاده کنید.

میز تحریر چوبی به  رنگ مگنتا
میز تحریر چوبی به رنگ مگنتا

این مجموعه رنگ ها فقط نمونه و بخش کوچکی از رنگ های جهان هستی است که به هدف معرفی رنگ های پر طرفدار سال در اختیار شما قرار گرفت. امیدواریم که از نکات ذکر شده در مقاله استفاده کنید.

نویسنده: رحیم نعمتی لیمائی

با تشکر از توجه شما

WhatsApp us