رای شما ، انگیزه ای برای بهتر شدن ، سایت جامع پیمانکاران ساختمان

دوستان اینجا بخش کوچیکی از ارشیو سایت جامع پیمانکاران ساختمان است . از زمانی که این سایت هک شد سعی دارم مطالب ان را به این سایت انتقال دهم که کار خیلی سختی است .

نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٢
سایت جامع پیمانکاران به رای شما احترام میگذارد .

رای شما ، انگیزه ای برای بهتر شدن ، سایت جامع پیمانکاران ساختمان به نمایی بهتر می اندیشد .

به لطف خداوند و شما سروران گرانقدر و مهربان ، همکنون هم از برترینهای صنعت ساختمان هستیم .

این وبلاگ از حدود ٨ سال پیش تا به امروز بیش از دو هزار صفحه و ده هزار عکس را با موضوع ساختمان ، هنر ، معماری ، مجموعه های آبی ، چوب و صنایع چوب ، و دیگر موضوعات مرتبط در ای وبلاگ درج کرده ام .

از کپی دوری کرده ام . اکثر مقالات و تصاویر از دیدگاه خودم و تصاویر را با دوربینم گرفته و در سایت تایپ کردم .

شاید باور نکنید سالهای اول شبانه روز بر روی سایت کار کردم .

به لطف دوستانم از تمام شهر های ایران و کشور های دیگر ، خیلی زود در سطر اول تا پنجم گوگل قرار گرفتم . باز هم تقاضای حمایت دارم . دوستانی که با من و این سایت هستند ، در صورت تمایل : لینک زیر را برای رای دادن به سایت جامع پیمانکاران دنبال کنید : قبل از هر چیز از شما بخاطر توجه به این مطلب سپاسگزارم . لینک سایت جامع پیمانکاران

http://buildingservices.persianblog.ir/

لینک محل رای گیری :

vote.persianweblog.com/

ارادتمند شما مدیر سایت فربد حیدری . ما ادعای بهتر بودن را نداریم ، این قضاوت را به قیاس و رای شما می سپارم .
نظرات ()

سونا
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – یکشنبه ٤ فروردین ۱۳٩٢
پیدا کردن زمان مناسب برای شما .

حمام سونا یکی از بهترین حمام هاست اما بهتر است در استفاده از سونا عجله نکنید ، حمام سونا کوتاه است ، اما بهتر است وقت بیشتری را برای لذت بردن از سونا برای خودتان قائل شوید ، یک جلسه سونای تفریحانه ، تعیین زمانی که از سونا استفاده میکنید چه از نظر زمان در روز و زمانی که در سونا هستید تعیین کننده موثربودن و مفید بودن یک سونا است ، در کشور های سرد سیر برخی از مردم ترجیح میدهند در ابتدای روز به سونا بروند تا در روز احساس گرمای بیشتری کنند . در کشور ما ایران اغلب هنگام شب یا بعد از ورزش مردم به سونا میروند . شما نیز میتوانید بر اساس برنامه خود و نیازهایتان برنامه سونای خود را تدوین کنید . فورمول برنامه شما میتواند شامل ساعت رفتن به سونا و نوع روشی که از سونا استفاده میکنید باشد

برای مطالعه مطلب کامل بر روی لینک سوناکلیک کنید

با تشکر از توجه شما ، این مطلب از سایت های معتبر خارجی ترجمه شده و امید وارم شما نیز تجربیات خود را درباره سونابه ما انتقال دهید تا بتوانیم اطلاعات بهتری از تجارب و مسائل پیرامون سونارا برای شما آماده سازیم . مطمئنا مطلب شما و نظر شما میتواند برای شروع یک صفحه پربار مفید باشد .

با تشکر

 

نظرات ()

من وبلاگم را دوست دارم
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – جمعه ۱ دی ۱۳٩۱
من وبلاگم را دوست دارم

من پرشین بلاگ را دوست دارم ، زیرا ::

اولین ارائه‌ دهندهٔ سرویس خدمات وب‌نوشت ( وبلاگ دهی ) فارسی ، پرشین بلاگ بود

جمله بالا از من نیست عین جمله ایست که در سایت ویکی پدیا درج شده .

بخصوص امکانات پرشین بلاگ باعث شد من دیگر سرویس ها را رها کنم ، مثلا سرویس آپلود عکس پرشین بلاگ واقعا عالی است ، کلمات کلیدی ، انتقال مطالب با ورد 2010 ، و غیره

پس میگویم :

من پرشین بلاگ را دوست دارم .

ممنون از زحمات پرشین بلاگ هستم . البته الان از پرشین بلاک متنفرم چون سایت 10000 صفحه ای من را پاک کرده . در حالی که میتونست یهپشتیبانی از اون بگیرد .

و اینکه ایران ( سال 2008 ) در جایگاه دهم زبان های رایج وب نویسی دنیا بود . همین طور مطابق با اخبار جدید اعلام شده ، بیش از چهار و نیم میلیون وب نوشت (وبلاگ) فارسی در دنیای مجازی به ثبت رسیده که بیش از 450000 از آنها فعال هستند . ایران همچنان جایگاه دهم را در دنیا دارد . منبع : ویکی پدیا

حال به لطف پرشین بلاگ و تحت عنوان یک بازی میخواهیم وبلاگ های خود را به روز کنیم و این امر در راستای ایجاد محتوای ارزشمند فارسی و بصورت گروهی میتواند جایگاه ایران را در فضای مجازی متحول سازد .

موضوع : من وبلاگم را دوست دارم

هدف : به روز شدن در جهت کار گروهی با نام بازی وبلاگی

شعار : حباب نباشیم ، مثل همیشه شاهکار بسازیم

سلام :: من هم وبلاگم را دوست دارم ، یادم رفت خودم را معرفی کنم ..

من فربد هستم نمیتونم بگم یه وبلاگ نویس اما چند سالیه که دارم وب نویسی میکنم

شاید وقتی شروع به درج اولین پست کردم هیچ گاه باورم نمیشد به این اندازه وب نویسی زندگی من را تغییر دهد

هیچ گاه فکر نمیکردم به این اندازه وابسته به وبلاگم و وب نویسی شوم

یک بازی وبلاگی بود که از شما میخواست ده سال دیگر خود را پیش بینی کنید ، و آرزو ها و تصورات خود را از ده سال آینده خود را در وبلاگ خود درج کنید .

هیچ گاه نمی توانستم حدس بزنم وبلاگنویسی تا به این اندازه میتوانست برای من عمیق و پربار باشد . وبلاگ من ( سایت جامع پیمانکاران ) برای من مثل پسرم هست که بزرگش میکنم ، با او زندگی میکنم .

یا شاید هم برعکس این وبلاگ من است که به من پروبال میدهد و من را به سمت آرزوها م حرکت داده . شاید در مواقعی که به مسافرت کاری میروم یا زمانهایی که چند روز نمیتوانستم وبلاگم را به روز کنم یا حتی ندیدن صفحه اول وبلاگم برای چند روز  برایم احساس دل تنگی را به همراه داشته .

در ادامه

چرا وبلاگ نویسی را دوست دارم  (مزایای وبلاگ نویسی ) :
چرا وبلاگ نویسی را دوست دارم  (مزایای وبلاگ نویسی ) :

وبلاگ نویسی ذهن آدم را باز میکنه مثل نویسندگی میتونی متفاوت باشی ، { وبلاگ نویسان ، متفاوتند }

یه وبلاگ نویس درباره هر چیزی میتونه بنویسه :

خوبی وبلاگ این است که میتونید درباره موضوعات مختلف بنویسید مثلا من وبلاگم را به قسمتهای مختلف تقسیم کردم تمرکزم بر روی موضوعی است که با آن امرار معاش میکنم ( طراحی استخر ) اما چیز هایی هست که دوست دارم و درباره آنها مینویسم مثلا جایگاه پدر (علی حیدری ، پدرم را از تمام دنیا بیشتر دوست دارم )  ، درباره هنر  ، حتی اسم شرکت ، یا گیاهانی که دوستشان دارم ، یا بخش آموزش که در آن اون چیزی که یاد گرفتم را به رایگان به دیگران یاد میدم ( اگر وقت داشته باشم ) ، فروشگاه ( بیزینس ) و گالری تصاویر ، سفرنامه خودم و ….

یه وبلاگ نویس همیشه زیر ذره بین است :

وقتی یه صفحه یا پست را میسازی و با کلی زحمت مطلبت را منتشر میکنی و دیگران به مطلب شما امتیاز ، نظر یا انتقادت میکنند به نظر من پخته میشی ، دیدگاه خودت را میبینی ، نظر دیگران و بینش افراد را لمس میکنی در نهایت درک شما از ذهنیاتت و دست نوشته هات بالا میره ، شاید در هیچ جای دیگر شما نتونید اینطور خودتون را زیر ذره بین ببینی .

یه وبلاگ نویس میتونه بازاریاب خوبی باشه :

خیلی از افراد که امروز صاحب بزرگترین سایت های فروش یا بازاریابی هستند کار خود را از وبلاگ نویسی و معرفی کسب و کار خود در وبلاگ شروع کردند . من هم درحال راه اندازی یک فروشگاه برای فروش محصولات هنرمندان ایرانی هستم .

شما در وبلاگ نویسی میتونی از طریق آزمون و خطا رشد خوبی داشته باشی

یه وبلاگ نویس  باید مدیر خوبی باشه :

وقتی وارد دنیای وبلاگ نویسی میشی ، فکر میکنی فقط باید یه موضوع خوب یا یه مطلب جذاب داشته باشی تا به موفقیت برسی . اما خیلی زود متوجه میشی باید بیشتر درباره وبلاگ نویسی ، موتورهای جستجو ، روش های ارتقاء و.. مطالعه و نکته یاد بگیری و بعد از مدتی میبینی تبدیل شدی به یک متخصص در زمینه نویسندگی ، درج موضوع ، ساخت وبلاگ ، ارتقاء برای موتورهای جستجو و نکات مربوط . زیرا در دنیای امروز :

وبلاگ خوب مساویه با بازدید بالاتر و بازدید بالاتر مساوی با مدیریت برتر ، نظم و پشتکار

 

چطور نوشتن چیزیست که نیاز به یادگیری دارد مهم این است که شما بخواهید و مشتاق باشید . برای نوشتن فوت و فنی وجود دارد که باید یاد بگیریم .مهم ایجاد یک محتوای ارزشمند است . یک محتوای ارزشمند جایگاه خود را پیدا میکند و مطمئن باشید ، شما و وبلاگ شما را به سمت بالا حرکت میدهد :

نوشتن مفید ، تولید محتوای فارسی در اینترنت ، سرعت در نشر صفحات ( اینها مهم هستند )

 

یک تارنویس (وب نویس ) همیشه به روز است :

یه وبلاگ نویس به روش های مختلف موضوعات ، خاطرات و مطالب وبلاگش را تهیه میکند اما مزیت مهمی که بعد از مدتی به آن دست پیدا میکند این است که در برخورد با موضوعات همانند یک خبر نگار حرفه ای شیره آن ( اصل موضوع ) را بدست میآورد .

.

وبلاگ فضایی برای دور هم بودن :

من از طریق وبلاگم توانستم دوستان زیادی بدست آورم اما به نظر من وبلاگ من فقط فضایی برای دور هم بودن و سرگرمی نیست وبلاگ من دفتر مجازی من است ، این دفتر میتواند دفتر خاطرات من + دفتر کار من + دفتر گزارش من + دفتر اصول و نکات مهم زندگی من + یا جمع تمام چیزهایی که در زندگی من جریان دارد را به وجود آورد
بازی وبلاگی

موضوع این پست : وبلاگنویسی

نیاز به تولید محتوای فارسی

حباب نباشیم

یک دوست : وبلاگ علمکی

دوست من : همثانیه

دوست تو : زیگ2زاگ

در قسمت نظرات منتظر مشارکت شما هستیم

با تشکر از توجه شما

فربد حیدری

تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب، شهر تاریخی استخر ، کتیبه نویسی

 

نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – چهارشنبه ۱٩ مهر ۱۳٩۱
کتیبه نویسی فراهخامنشی و تاثیرات مخرب آن

اشکان مختاری

۰۳ مهر ۱۳۹۱

در میان نواحی و مناطق مهم باستانی و تاریخی سرزمین ایران می توان به قسمتی از سرزمین پارس به نام دشت مرودشت اشاره کرد. این منطقه را می توان زادگاه هخامنشیان، تختگاه ساسانیان و پرچمدار شهرنشینی دنیای باستان و پیش از تاریخ معرفی کرد.
وجود آثار باستانی مانند تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب، شهر تاریخی استخر، تپه ها و محوطه های پیش از تاریخی مانند باکون، جری، مشکی، گپ و… بر اهمیت تاریخی و باستانی این دشت حکایت دارد. اما از طرفی وجود حجم عظیمی از کتیبه های سنگی از دوره هخامنشیان تا ادوار مختلف اسلامی و در نهایت قرون معاصر خود دلیلی بسیار واضح و مبرهن بر اهمیت این سرزمین در تمامی ادوار گذشته تا به حال است.
در میان این آثار مهم می توان به کتیبه های فارسی باستان، ایلامی (عیلام)، اکدی، ساسانی و کتیبه های معاصر موجود در تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب، تنگ خشک و… اشاره کرد. اما متاسفانه گذر زمان و عوامل متعدد تاریخی (همانند جنگ، انتقال قدرت و…) و عوامل طبیعی، زیست محیطی و از همه مهم تر عوامل انسانی دست به دست هم داده تا تعداد زیادی از این آثار منحصربه فرد تاریخی، سیاسی، اجتماعی، نظامی و… در معرض نقصان و نابودی قرار گیرند. برای مثال در برخی از آثار سنگی تخت جمشید ما شاهد ایجاد کتیبه و نقوش پس از دوره هخامنشی هستیم که به صورت ناخواسته یا عمدی این عمل باعث تخریب آثار منحصربه فرد تخت جمشید شده است.
در میان گروه ها و افرادی که به کتیبه نویسی و به نوعی یادگارنویسی در این مجموعه تاریخی فرهنگی اقدام کردند، می توان به شاهان، حاکمان، امرا، بزرگان منطقه و جهانگردان و سیاحان غیرایرانی که به نوعی با این مجموعه ارتباط داشتند اشاره کرد. از ادوار مختلف ساسانی، اشکانی، اسلامی و معاصر می توان سنگ نوشته هایی را در تخت جمشید مشاهده کرد که قسمت اعظم آنها نیز در کاخ تچر متمرکز شده اند. حال سوال مهم اینجاست که در واقع بیشترین حجم تخریب به واسطه نگاشتن و نقر کتیبه در آثار تخت جمشید مربوط به کدام دوره و عصر است؟ و پشت این اقدام چه تفکر و انگیزه ای وجود داشته و آیا این نوع آسیب و تخریب ها در آثار تخت جمشید به صورت عامدانه یا غیرعمد بوده است.
پرآوازه ترین و برجسته ترین محوطه باستانی تاریخی ایران با نام یونانی اش «پرسه پولیس» شهرتی عالم گیر دارد. این اثر باستانی شامل ویرانه کاخ ها، ارگ سلطنتی و شهر پارسه است که داریوش اول هخامنشی (485- 521ق م) آن را بنیان نهاد و جانشینان وی در تکمیل و گسترش آن کوشیدند. تخت جمشید در هشت کیلومتری شمال شرقی شهر مرودشت و دامنه غربی کوه رحمت قرار دارد.
مرمت های مستمر ویرانه های تخت جمشید را از 1346ش مرمت گران ایتالیایی به سرپرستی جوزپه تیلیا، با همکاری سازمان ملی حفاظت آثار باستانی آغاز کردند. تنی چند از باستان شناسان و محققان، تخت جمشید را پارسه هخامنشی می دانند که پس از داریوش اول، یکی از چند پایتخت هخامنشیان بوده است. با این حال ذکر چند نکته پیرامون کتیبه نویسی و درج یادگاری روی سنگ های تخت جمشید ضروری است:
1- شروع سنت کتیبه نویسی در تخت جمشید از زمان داریوش اول هخامنشی تا عصر معاصر (اواخر دوره قاجار) است. این اتفاق به خودی خود مبین اهمیت و ارزش بالای این بنا یا مکان در ادوار مختلف است.
2- نگارش و نقر کتیبه ها در دوره هخامنشیان به عنوان یکی از عناصر معماری با هدف مدح اهورا مزدا، معرفی شاه و تبارشناسی وی، ابلاغ فرامین شاهی، اطلاع رسانی پیرامون مسایل اجتماعی و… انجام پذیرفته است و همسو با اصالت و جزو عنصر لاینفک و جدایی ناپذیر این اثر است. اما پس از دوره هخامنشی هر کتیبه یا اثری که در دوره های بعدی به قسمت های مختلف تخت جمشید اضافه شده به عنوان یک عنصر الحاقی جدید اصالت اثر را تحت الشعاع قرار داده و به اشکال مختلف باعث تخریب و آسیب رساندن به قسمت های مختلف اثر شده است.
3- بیشترین حجم تخریب آثار تخت جمشید به واسطه سنت کتیبه نویسی، یادگارنوشته یا ایجاد نقوش در دوره اسلامی صورت پذیرفته است.
4- کمترین حجم کتیبه نویسی، یادگارنوشته و ایجاد نقوش پس از دوره هخامنشی در دوره اشکانی و بیشترین حجم در دوره اسلامی و قرون هفتم تا 13 هجری است. خلق این آثار در دوره های مختلف فراهخامنشی با اهداف مختلفی از قبیل اطلاع رسانی، گذاشتن یادگاری و ذکر وقایع و در قرون معاصر از جانب غیرایرانیان به عنوان یک عنصر تبلیغاتی است.
5- با توجه به میزان آگاهی بانیان کتیبه های فراهخامنشی از مسایل تاریخی و علوم باستان شناسی و علوم مرتبط با حوزه میراث فرهنگی، عامدانه ترین نوع تخریب در این آثار در دوره قاجار و توسط شاهان، بزرگان و امرای قاجر و از همه مهم تر آسیب های غیرقابل جبران و توجیه ناپذیر مستشرقان و ایران شناسان غربی است.
*سرپرست دفتر مطالعات کلان معاونت میراث فرهنگی کشور
منبع: شرق
نظرات ()

دعوت به همکاری از متخصصین مهندسین
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – شنبه ۱ مهر ۱۳٩۱
با سلام

به وبسایت جامع پیمانکاران خوش آمدید

همکنون در قسمت هاس زیر نیاز به همکار و متخصص داریم :

طراح و نقشه سازه های آبی به خصصوص طراحی دو بعدی و سه بعدی

سرپرست کارگاه

مهندس و طراح تاسیسات آشنا با مجموعه های استخر

تایپیست حرفه ای آشنا با فورمول نویسی و فتوشاپ

لوله کش ماهر با لوازم

مجری بازار یابی و خدمات و محصولات شرکت ( بخش محصولات استخر و سونا – بخش محصولات سایت )

دوستان رزومه خود را به ایمیل : SONADAZAN2011@YAHOO.COM  ارسال نمایند

دوستانی که تمایل به همکاری با مارا دارند حتی درصورتی که تخصص موارد فوق را ندارند . یا طرح و ایده ای را دارند میتوانند رزومه و مشخصات خود را به ایمیل فوق ارسال کنند .
نظرات ()

فروشگاه پیمانکاران ساختمان ، کتاب ، عکس ، جزوه ، لوازم مهندسی
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – پنجشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩۱
با سلام به فروشگاه پیمانکاران ساختمان خوش آمدید

بعد از سالها تلاش (هشت سال ) و بسته شدن سایت اصلی پیمانکاران با 4 سال فعالیت شبانه روزی به علت پرداخت دیر از موعد هزینه هاست و دامین  }} تصمیم به برپا کردن فروشگاه و تبلیغات برای کسب درامد در راستای رشد سایت کردم .

هیچ وقت به دنبال کسب درامد نبودم بیش از 10000 صفحه ساختم و به خاطر یک هفته دیر کرد سایت من بسته شد . شرکت وب پویا مسئول هاست و دامین پیمانکاران فقط خوب پول میگرفت اما موقع کار همیشه دیر کرد داشت و خلاصه … دیگه سایت من بالا نیومد که نیومد …

فروشگاه پیمانکاران امید وار است بتواند خدماتی خوب ( محصولات ، جزوات رایگان و.. )  به هواداران سایت بدهد .

در صورت درخواست کتاب یا جزوه یا هر چیزی که فکر میکنید ما میتوانیم آن را برای شما تهیه کنیم فقط کافیست درخواست خود را در قسمت نظرات درج کنید تا ما سریعا با شما تماس بگیریم .

تلفن من فربد حیدری همیشه آماده پاسخ گویی به دوستان است . فقط مواقعی که در محل پروژه مشغول به کاری خاص باشم تلفن را جواب نمیدهم که میتوانید بعد از یک ساعت دوباره تماس بگیرید  یا بهترین حالت فرستادن یک پیامک است . تا ما سریعا آن را پی گیری کنیم . 09191210119

خدمات و محصولات سایت جامع پیمانکاران

دعوت به همکاری

تیم ، تعمیر و نگهداری ، اکیپ اجرایی شما

نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – یکشنبه ۸ امرداد ۱۳٩۱
اگر چیزی نتواند نظر شما را به خود جلب کند

بدانید که پول و زمان خود را تلف کرده‌اید و نتوانسته‌اید به مزایا و امتیازات مد نظر خود دست یابید

هر آنچه که در مورد نگهداری وتعمیرات بخواهید به صورت مفصل می یابید و یکی از با ارزشترین کتابها در زمینه نت می باشد که به این راحتی در اینترنت نمی توانید پیدا کنید این کتاب حدود 1300 صفحه است و حجمش 20 مگابایت می باشد چاپ 2002 است و جوابگوی تمامی خواسته های شما در زمینه نت می باشد اصلا” از اسمش مشخص است که یک هندبوک است من فکر می کنم با داشتن این کتاب شما نباید در زمینه های اجرایی نت چه به لحاظ سیستمی ، هزینه ای و فنی مشکل خاصی داشته باشید و بالای 95 درصد تمام نیازهای شما را برآورده می کند قدرش را بدانید و به دوستان و همکاران نیز بدهید. ”

http://jump.fm/GGCTC

تیم نت شما از کدام دسته است؟

تیم نت شما از کدام دسته است؟
ادم های تو تیم سه دسته اند .در واقع ادم ها باعث میشند سه نوع تیم تشکیل بشه
۱:گاری مسلک
۲:فرغونی
۳:زنراتوری
بعضی از تیم ها دایم خوابند تا هلش ندی راه نمیرن مثل ماشینی که بنزین تموم کرده باشه
برای راه انداختن ماشین فقط باید هلش داد.یا مثل گاری
گروه فرغونی: هر وقت میخوای از تیم کار بکشی اول مثل فرغون باید بلندش کرد هر جا خسته بشی و فرغون رو بذاری پایین دیگه از کار خبری نیست
گروه ژنراتوری:این گروه اتوماتیک کار رو انجام میدن فقط کافی هدف کلی رو به این گروه بگی
دیگه خودشون ریز کار رو برای خودشون تعریف می کنن
این گروه رواگه داشتید میتونید بگید TPM داریم
راستی چند شرکت میشناسید که گروه سوم رو داشته باشه؟
این سه گروه رو در شرکت دولتی بررسی کنید
من فکر میکنم در شرکت خصوصی رشد آمار از گروه ۲ به سه صورت میگیره ولی در یک شرکت دولتی میله آماری در گروه ۲ خیلی مرتفع است
حال چه باید کرد؟با توجه به قوانین کار و سایر محدودیت ها چطور باید عمل کرد؟

 

بنام خدا سوناسازان پیشرو در طراحی و ساخت استخر سونا جکوزی سونای خشک سونا بخار
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱

سونا استخر جکوزی

طراحی ، محاسبه تاسیسات و سایز لوله کشی بر اساس استاندارد های روز دنیا ، رعایت اصول ایمنی

ضمانت نامه ما ، روش ساخت و دقت ما است . مهم بینش شما است ، اینکه یه استخر بسازی ، با یه استخر برای شنا و تندرستی بسازی ، فرق داره .

حدودا 20 سال است که در حال ساخت مجموعه های استخر سونا و جکوزی هستیم .

سونای خشک

عایق کاری سونا

لوازم و تجهیزات سونای خشک ،( هیتر ، کوره ، گرمایش ، لوازم روشنایی سونا ، چراغ تونلی ، آباژور ، انواع اسانس و عصاره گیاهان شفابخش ، زیر سری ، سطل و ملاغه چوبی ، تابلو برق دیجیتال ، تابلو برق مکانیکی سونا ، کنتاکتور سونا ، ترموستات سونا ، حرارت سنج ، رطوبت سنج سونا 110 درجه حرارت ، 100% رطوبت ، محافظ ترموستات ، کاور هیتر چوبی ، هیتر فنلاند ، چین ، آلمان و ایرانی ، المنت هیتر ، و..

با تشکر از توجه شما فربد حیدری

بعلت حضور در طبقات زیرین ساختمان و استخر های شنا در بعضی اوقات امکان جواب به تماس شما عزیزان مقدور نمی باشد ، عذر خواهی ما را بپذیرید .

شرح کوتاهی از روال ساخت مجموعه های آبی
ما برای ساخت یک مجموعه استخر و سونا مانند یک ساختمان کامل به تمام جزئیات برای اجرا نیازمندیم ، و سونا سازان با تکیه بر تجارب عملی و تئوری که در این سالیان بدست آورده جزء معدود شرکتهایی میباشد که توانایی انجام کامل یک پروژه آبی را از صفر تا صد را دارا میباشد .

خدمات ما :

طراحی محیط بر اساس استاندارد های مصوب در ایران (الزامات استخر های شنا مصوب سال 1382 )

طراحی تاسیسات ، تصفیه خانه ، مولد های بخار ، فاضلاب

اجرای بتن و آلماتور جهت ساخت کاسه استخر

اجرای آب بندی با ضمانت

اجرای سیستم های سرریزی و اسکیمری برای استخر ها و جکوزی و ارائه آبی زلال با کمترین هزینه و نیروی متخصص جهت سرویس های روزانه بعد از ساخت

طراحی و ساخت استخر های روباز و سرپوشیده مانند : استخر خردسالان ، بزرگسالان ، آبدرمانی ، استخر های آموزشی ، استخر های قهرمانی ، استخر های غواصی ، استخر های آب گرم ، استخر های چند منظوره و..

طراحی و ساخت جکوزی های بزرگ و کوچک

اجرای سونای خشک با چوب فنلاند یا کاج روسیه با طراحی و تزئینات داخلی

اجرای سونای بخار با دیگ بخار استاندارد و ارائه بخار مطلوب و سیستم ایمن

اجرای تابلو های سرامیکی و طراحی مطابق با طرح های در خواستی

ساخت تابلو های هوشمند برق مجموعه ( تمام اتوماتیک و خودکار )

ارائه لوازم خارجی و ایرانی زیر قیمت بازار

این شرکت با انجام حدود 50 پروژه بزرگ و کوچک در سال گذشته آماده ارائه پیش فاکتور ، پیش قرارداد و طراحی ابتدایی از مجموعه شما میباشد .

جهت بازدید از تصاویر نمونه کار های انجام شده میتوانید از آدرس اینترنتی زیر دیدن فرمایید .

این مطلب شرح کوتاهی بود از روال ساخت مجموعه های سونا استخر و جکوزی در شرکت سوناسازان
درباره ما

آیا به نظر شما استفاده درست از سونای خشک و بخار میتواند شفابخش یا استفاده نادرست بلعکس ( مرگ آور ) باشد ؟؟

در صفحه سونا میتوانید به تبادل نظری بزرگ درباره چگونه با استفاده صحیح از استخر سونا و جکوزی به زندگی خود شادابی و سلامتی همیشگی بیافزاییم .!

مارا دنبال کنید !

با تشکر حیدری

سونای بخار

نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – دوشنبه ٧ آذر ۱۳٩٠
نگهداری از سونای بخار  قسمت چهارم   ( تجهیزات و برق سونای بخار )
نگاهی به مطالب گذشته :

در باره اهمیت تمیزی محیط سونا و استخر لازم است یاد آوری کنم  که تمیز کردن مداوم و مراقبت از مجموعه شما به روش درست علاوه بر اینکه باعث طول عمر مجموعه شما میشود بلکه باعث میشود عمر ساختمان شما هم کم نشود در بیشتر مجموعه هایی که سقف کاذب دارند ٰ اگر زیر آن سقف را چک کنند متوجه میشوند که ساختمان آنها در حال خورده شدن است . پس برای نجات از هزینه های سرسام آور بازسازی باید از همین الان نسبت به مراقبت از مجموعه و ساختمان خود برخیزیم و برنامه ریزی کنیم .

نگهداری از سونای بخار شامل 2 بخش یشود یکی نظافت محیط سونای بخار که در قسمت پیش به آن پرداختیم و 2 نگهداری از تجهیزات سونای بخار.

البته  سونای بخار لوازم تجهیزات ساده ای دارد  که همان مولد بخار مباشد .

بخش های تشکیل دهنده یک مولد بخار شامل بخش مولد بخش برق و تابلو و بخش اتصالات ٰ کلگی و لوله کشی میشود

برای بخش اتصالات و لوله کشی باید دقت شود که دچار نشتی نشده باشد و این قسمت را از لحاظ صحت اتصالات  به دقت بازدید کرد .

تابلو برق سونا که مجزا از قسمت های برقی دیگر است را باید مدام چک کرد و در صورت نیاز به نظافت آن را تمیز کرد ٰ البته با یک پارچه تمیز و آب گرم و به هیچ عنوان از مواد شوینده و اسیدی نباید در تمیز کردن تابلو استفاده کرد .

شستشوی داخل دیگ با فشار آب و خالی کردن رسوبات  ( بهتراست برای این کار به کاتالوگ فروشنده مراجعه فرمایید )

برخی از دستگاه های مولد بخار( دیگ بخار ) مجهز  به سیستم تخلیه خودکار هستند که پس از هربار استفاده ٰ آب مصرف شده را تخلیه میکنند و برای تولید بخار ٰ مجددا آب تازه به آن وارد میشود ٰ تجهیزاتی که مجهز به چنین سیستمی نیستند باید هر چند وقت یکبار به صورت دستی آب آن تخلیه شود .

مدت زمان بین تخلیه سیستم  ٰ تعویض آب  و شستشوی دستگاه بستگی به میزان سختی آب مصرفی دارد  . اینکه چند ساعت در روز از سونا استفاده میکنید هم مهم است .

همه دستگاههای بخار به مرور زمان رسوب میگیرند و روال رسوب زدایی در شرایط معمولی سالی یک بار انجام میشود که  مدت زمان آن بستگی به شرایط مجموعه شما دارد .

به طور کلی روند کار به این صورت است ٰ پر کردن دیگ از آب ٰ گرم کردن  دیگ ٰ  بعد از داغ شدن اضافه کردن مواد رسوب زدا ٰ و در آخر تخلیه آن با فشار زیاد .

برای رسوب زدایی روش های زیادی وجود دارد که نوع آن توسط سازنده تایین میشود و شما هم بهتر است از کاتالوگ سازنده دیگ خود استفاده کنید .
امیدوارم توانسته باشم نکاتی مفید  در این مطلب برای شما  داشته باشم . سعی کردم اطلاعات کم خودم را با استفاده از کاتالوگ ها و کتابها در این  قسمت بگنجانم ٰ لطفا مارا با نظرات خود در این راستا راهنمایی فرمایید .

————————————————————————————-

سونای بخار قسمت  پنجم  ( منبع سایت سونا سازان  )

برای شستشوی دیگ بخار چه  باید کرد ؟ چرا دیگ های بخار رسوب میگیرند؟ هر چند وقت باید دستگاه های مولد بخار را سرویس کرد ؟

از آنجاکه به علت سختی آب و رسوب گرفتن دیگ ٰ باید هر چند وقت یک بار دیگ بخار را رسوب زدایی کرد . مراحل آن را  بصورت فهرست برایتان درج میکنم . در آول خدمتتان عرض کنم امروزه تمام دیگها اتوماتیک هستند . و بعد از هر بار مصرف آب مصرف شده را تخلیه می کند ٰ و برای تولید بخار دوباره آب تازه به آن  وارد میشود . دیگهایی که مجهز به چنین سیستمی نیستند باید هر چند وقت یکبار بصورت دستی تخلیه شوند که  در کتاب آقای مهندس رامین تابان  سرویس دیگ بخار را به عنوان دشوار ترین قسمت  در مجموعه های استخر سونا و جکوزی  ٰ سرویس دیگ بخار است .  در قسمت قبلی  درج کرده بودم که مدت تعویض و رسوب زدایی دیگ بستگی به سختی آب و ساعت کار دستگاه دارد . در حالت خوب با آب فیلتر شده هر دوازده  ماه یکبار این عمل را انجام میدهند.

روالی که باید انجام شود به ترتیب  :

1- دیگ را خاموش کنید تا به خوبی سرد شود .  2 – دستگاه را روشن کنید تا آب در آن به جریان درآید  3- شیر تخلیه را باز کنید . 4- صبر کنید آب برای مدت زمان 10 دقیقه در داخل سیستم گردش کند .  5- سیستم را خاموش کنید . 6 – با قطع شدن جریان آب ٰ‌شیر تخلیه را ببندید .

البته هر دیگ بخار با کاتالوگ محصولات خود  دستور العملهای سرویس و نگهداری را هم منتشر میکند . وجهاشتراک تمام دیگها این است که بعد از مدتی دچار رسوب گرفتگی میشوند .  با اینکه مجهز به دستگاه سختی گیر هستند اما باز هم رسوب می گیرند .

برای رسوب زدایی بهتر است طبق روش سازنده عمل کرد .  اما کلا به این صورت است که 1- پرکردن سیستم از آب گرم  . 2- گرم کردن آب در داخل سیستم . 3- افزودن مواد رسوب زدا . 4- تخلیه آن با فشار زیاد از دیگ .
کلمات کلیدی سایت : ساختمان ٰ استخر ٰ سونا ٰ جکوزی ٰ چوب ٰ سرامیک ٰ  نجاری ٰ سرامیک کاری ٰ آهنگری ٰ لوازم و تجهیزات

مطالب مرتبط با
موضوع
لوازم و تجهیزات  استخر امریکایی و انگلیسی
استنلس استیل  316 برای نمای 316
نگهداری از سونای بخار بخش اول
درباره سونای خشک ( قسمت دوم )
نگهداری از سونای خشک و بخار بخش سوم
اسید شویی
سونا استخر و جکوزی
برق سونای خشک
رعایت نکات
فنی در سونا
قایقی با یک جزیره ٰ سونا ٰ استخر و جکوزی
درباره سونای
گرداوری از سایتسونا
سایت
سوناسازان سایت ٰ پیمانکاران ٰ نیازمندیها ٰ ساختمان
وبلاگ پیمانکاران : مقاله عکس اخبار ساختمان
وبلاگ سونای خشک و سونای بخار
درباره ما – تماس با ما : سوناسازان

مقالات و صفحات با بازدید بالا ٰ از وبلاگها و سایت سونا

نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – دوشنبه ٩ آبان ۱۳٩٠
لینک های سونا استخر جکوزی

به زودی عکس های استخر غدیر اصفهان را به نمایش میگزاریم . مجموعه غدیر و باشگاه پوریای ولی در اصفهان به عنوان بزرگترین مجموعه در خاورمیانه یکی از دستاورد های سوناسازان در راستای هدف اصلی ما یعنی رضایت مشتری و رشد و پیشرفت در ساخت مجموعه های تفریحی ، بین المللی ، و درمانی  بوده و هست . امید داریم بتوانیم با رعایت استانداردهای لازم در ساخت این مسئولیت سنگین را با افتخار به انجام برسانیم .

درباره سونای خشک ( قسمت دوم )

کلبه چوبی – ساخت کلبه – ساخت کلبه چوبی

گالری عکس کلوب دات کام

نمونه آلاچیق های اجرا شده در یال 1389

نمونه آلاچیق

کلبه چوبی

استخر سونا جکوزی

سایت سونا

سونا

سونای خشک طراحی و ساخت

ساخت استخر و طراحی استخر شنا

سونا به سونا نروید   راه های لاغر شدن  آیا سونا بدن انیان را لاغر میکند آیا سونا باعث کاهش وزن میشود

سایت استخر سونا جکوزی

استخر

استخر سونا جکوزی طراحی و ساخت

ساخت استخر شنا

خدمات و محصولات سایت جامع پیمانکاران

دعوت به همکاری

رزومه شرکت
سونای مادون قرمز

آب درمانی

سازه استخر

استخر ( pool )

استخرهای قهرمانی

استخر سونا جکوزی گالری طرح و عکس و مقالات ساختمان بزرگترین آرشیو اطلاعات

انتخاب مکان استخر های رو باز و مواردی که باید در آن رعایت شود

ابعاد استخر و نکات کلیدی آن

نکات ایمنی و مهم در سونا و استخر شما

توجه توجه : خطر غرق شدن کودکان در استخر

آتش سوزی سونای خشک در تهران …

سونای خشک : استاندارد ٰ دیجیتال ٰ همراه با موزیک و عطر گیاهان شفابخش

آسایش همراه با آرامشی بی نظیر در یک سونای استاندارد

لیست قیمت سونای خشک سونا سازان – سونا ی خشک 1389

امروز سونا در همه جای دنیا مورد استفاده است

سونای خشک بخار استخر جکوزی ( سونا سازان )

چگونگی کار کرد سونا ؟ – قبل از ورود به سونا چه کنیم؟

انواع سونا

سونای بخار و سونای خشک مناسب ایران سونا ، چرا و چگونه؟

درباره جکوزی

کلر موجود در استخر

رسوم فنلاندی‌ها در سونا – طراحی و اجرای سونا خشک

درباره سونا اطلاعات جدید سونا2011

استاندارد در مجموعه های استخر سونا و جکوزی ؟؟

گرمکن سونا (هیتر )

اتاق سونا

سونا

لمبه

سونای خشک

حوادث استخر و سونای غیر استاندارد

مواد تصفیه آب استخر

نردبان استیل استخر

صافی

کفشور استخر و جکوزی

اسکیمر استخر و جکوزی

قوانین استفاده از استخر های خانگی و مراقبت از کودک

استخر های واترپولو

استخر های آموزشی

موتور خانه استخر

استخر های قهرمانی

سونای خشک و بخار آلاچیق
Sonasazan
سونا – استخر – جکوزی
نماینده دست اول سرامیک البرز در تهران
کارگاه : شهرک حکیمیه
مغازه : فرمانیه پاساژ کوثر
Tel : – 02177308232 –  mob : 09191210119 –
Sait :
weblog : www.iransauna.persianblog.ir
email: sonasazan2011@yahoo.com
با تشکر از نظرات و حمایت های شما

برای شما آرزوی  سعادت و نیک نامی دارم

حیدری

کپی و تکثیر از مطالب این وبلاگ  جهت استفاده های مالی و تجاری پیگرد قانونی دارد . قانون کپی رایت

با کلیک بر روی +1 به ما در اینترنت یاری دهید . مطمئنا این کارشما باعث محبوب شدن ما در گوگل میشود و ما نیز انگیزهای داریم برای بهتر نمودن مطالب و عکسها  وبلاگ . +1 کلیک کنید .
شما در این وبلاگ درمورد موضوعات زیر اطلاعات بدست می آورید

استخر

استخر چیست ؟

تقسیم بندی استخر ها

معماری و سازه استخر و سونا

جانمایی استخرهای سرپوشیده و معماری داخلی آنها

شکل و ابعاد استخر و سونا

معیار های طراحی استخر و سونا و جکوزی

رختکن استخر

موتورخانه استخر

جزئیات سازه استخر

تاسیسات الکتریکی استخر و سونای خشک

استخر های روزمینی

چوب سونای خشک

چوب فنلاند

چوب روسی

ایران سونا

درباره سوناسازان

سی دی استخر ( شامل عکس و پلان )

استخر شنا

ساخت استخر

طراحی استخر

ایران استخر

محاسبه تجهیزات استخر

کف استخر

نمای استخر

استخر

اجرای استخر

ایران  استخر

کانال استخر

عایق رطوبتی نانو

ضد آب سازی

سونای خشک

سونا خشک

سونا بخار

سونای بخار

سرامیک استخر

ساخت و نصب تجهیزات استخر سونای خشک و جکوزی

ساخت و راه اندازی

ساخت حوضچه ٰ استخر و سونا

راه اندازی استخر

تهویه استخر

تجهیرات پارک آبی

تاسیسات ساختمان

پیشتاز استخر

ژورنال استخر، سونا، جکوزی

استخر روباز تهران

مجهزترین استخر شنا

تاسیسات استخر

استخر بسیار زیبای

احداث استخر

بانک اطلاعات استخر

– گند زدایی آب استخر شنا – ازن ژنراتور

sauna , pool , jacuzi

PSA OZONE

محوطه سازی استخر

تعمیرات و نگهداری
استخر و سونا

درباره یو وی

درباره ازن

درباره کلر

درباره دستگاه ها و فیلتر های تصفیه آب

و …..

سعی داریم تمام این موضوعات را برای شما تهیه و به روز نگه داریم .

با تشکر حیدری . ( سوناسازان )

لطفا مارا از نظرات خود محروم نفرمایید .
نظرات ()

سازه استخر
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – شنبه ۳٠ مهر ۱۳٩٠
مختصری درباره

جزئیات سازه استخر

شیب کف استخر :

حد اکثر شیب کف استخر برای کودکان و شناگران
مبتدی در هر یک متر حداکثر یک به چهل ( بیست و پنج میلیمتر در هر یک متر طول )
باشد . بر مبنای ملاحظات هیدرولیکی ٰ برای آن که خالی آب استخر به آسانی امکان
پذیر باشد. شیب کف استخر باید یک به هشتاد (بیست و پنج میلیمتر در هر دومتر ) باشد

ادامه در قسمت ادامه مطلب :

عایق کاری حرارتی پوسته استخر :

در پروژه هایی که سطح آب زیرزمینی بالا است
اتلاف گرما از جداره استخر بیشتر از شرایط عادی استخر هاست .

در این شرایط عایق استخر پیشنهاد میگردد مانند
مناطق شمالی تهران ( دیباجی جنوبی و یا شمال ایران نزدیک ساحل )

کانال های اب حاشیه استخر :

Edge channels

برای استخر هاییی با طراحی انگلیسی که از اسکیمر
در انها استفاده میشود دو ردیف کانال دور تا دور استخر نیاز است کانال اول برای سر
ریز آب استخر که بسمت محوطه میرود استفاده میشود . و کانال دوم برای آب محیطی که
به سمت استخر حرکت میکند . در استخر های آمریکایی به دلیل داخل دیواره بودن کانال
و  نبود اسکیمر در نمای استخر شما فقط نیاز
به یک کانال برای جلوگیری از داخل شدن آب به محیط استخر را دارید .

کانال ها باعث میشوند آلودگی وارد آب استخر نشود
. و اینکه آب محوطه سریع جمع میشود و جایی برای نفوذ آب به زیر سازه را پیدا
نخواهد کرد .
تاسیسات الکتریکی :

در استخر های شنا ٰ استخرهای تزئینی ٰ جکوزی ها
ٰ سونای خشک و بخار به دلیل رسانا بودن اب و ماهیت مرطوب فضای مجموعه ها ٰ
احتمال شک الکتریکی و اسیب های جانی بسیار زیاد ست. تاثیر شوک بر بدن افرادی که
درون اب قرار دارند بسیار شدید تر وخطرناکتر است . بر مبنای استانداردهای
معتبرباید از یک یا چندروش زیر استفاده کرد :

استفاده از تجهیزات ولتاژ پایین

تجهیز مدارهای الکتریکی به رله عیب اتصال زمین

عایق کاری تجهیزاتالکتریکی

همبند کردن اجزای فلزی برای یکسان سازی اختلاف
پتانسیل

مجزا سازی تجهیزات و مدارهای الکتریکی به صورت
فیزیکی
برای استخر های روباز فاصله عمودی نسبت به سطح
استخر نباید کمتر از 7 متر باشد . فاصله برق از کاسه استخر نبایدکمتر از 3 متر اشد
. و از تخته شیرجه4.4 بیشتر باشد .

سیم کش زیر زمینی :

Underground wiring

پریز های برق:

Nec 680.22(a)(4) بر مبنای استاندارد
کلیدها :

Nec 680.8(c) بر مبنای استاندارد
حد فواصل تاسیسات روشنایی و فن های سقفی :

Nec 680.22(b)(1) بر مبنای استاندارد
تاسیسات روشنایی استخر ها :

تاسیسات روشنایی داخل کاسه استخر
ادامه دارد …

استخر ( pool )

نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – شنبه ۳٠ مهر ۱۳٩٠
توضیحات درباره استخر  و استانداردهای بین المللی  :
استخر های قهرمانی

استخر های قهرمانی بر اساس طول به دو صوت تقسیم
میگردند ٰ استخر 50 متر و استخر 25 متر . استاندارد های طراحی استخر های قهرمانی بر
اساس شیرجه یا مسابقات شنا با هم فرق میکنند .

ابعاد استخر های قهرمانی ٰ آموزشی و شیرجه در
سطح بین الملل باید بر اساس استاندارد های منشر شده از سوی فدراسیون جهانی شنا
(فینا ) تعیین شود .

استاندارد ای اس ای نیز یکی دیگر از استاندارد
های معتبر در این زمینه است که در بریتانیا مورد استفاده قرار میگیرد .

شکل و
ابعاد یک استخر به یکدیگر وابسته اند . برای مثال برای استخر های آموزشی بهترین
شکل مسطتیل است . ویا برای استخر های تفریحی میتوان از شکل های متنوع نیز استفاده
کرد .

برخی از معیارهای طراحی استخر های قهرمانی و
عمومی بر مبنای استاندارد های ای اس ای به شرح زیر میباشند :

حداقل عمق اینگونه استخرها باید 1متر باشد . البته
نصبت به ابعاد ٰ برای استخر هی بزرگ این رقم به 120 سانتی متر نیز میرسد .

عرض استخر های قهرمانی 6 مسیر یعنی 13 متر و
برای 8 مسیر 17 متر در نظر میگیرد . به دلیل خطراتی که استخر هایی با عمق کم برای
شناگران به وجود میاورند امروززه حداقل عمق به 1.2 متر را به عنوان حداقل عمق قرار
داده اند .

و حد اکثر عمق در این استخر ها بین 2 الی 1.8
متر میباشد . که این امر باید در 6 متر به امتداد استخر حفظ شود  ( متاسفانه امروزه ما شاهد استخر هایی در منزل
افراد هستیم در ابعاد بسیار کوچک ولی در عمق 3 متر و 4 متر . حال خود قضاوت کنید )
.

بر اساس استاندارد های فینا در استخر های 25 متر
یا 50 متر  قهرمانی عمق استخر میبایست
حداقل 1.35 متر باشد . برای اینکه بتوان در تمام طول سال مسابقات را برگزار کرد
این استخر ها میبایست سپوشیده باشند .و محوطه داخل استخر به تجهیزات گرمایشی مجهز
باشند . برای استخر هایی که مخصوص مسابقات هستندٰ تنها استانداردی که باید
رعایتشوداستاندارد فینا است .

استخر های المپیک نیز زیر مجموعه هایی از
استخرهای قهرمانی هستند که استاندارد های آنها باید با فینا مطابقت داشته باشد .

طول و عرض انها باید 50 یا 25 متر در 8 مسیر 2.5
متر باشد .ضمن اینکه در دو طرف باید فضایی 2.5 متری خالی باشد .

دمای آب این استخر هاباید بین 28الی 25 درجه
سانتی گراد باشد . شدت  روشنایی فضای داخل
آنها به طور متوسط باید 1500 لوکس باشد .

به عنوان یک قاعده کلی در فضای استخرهای عمومی
از سکوی شیرجه یا تخته فنری استفاده نمی شود زیرا شیرجه زدن افراد در استخری که
تعداد زیادی شناگر درحال شناکردن هستند خطرات بسار زیادی را دارد . برای حل این
معضل میتوان قسمتی از استخر را برای شیرجه زدن از قسمت دیگرجدا کرد .

برای استفاده از مطالب بیشتر به ادامه مطلب رجوع کنید :
استخر های واترپولو

عمق استخرهای واترپولو برای استخر های المپیک
باید  1.80 متر و برای رده های سنی پایین
باید 1.2 متر باشد . ابعاد زمین مسابقه که همان استخرهای استاندارد شنا میباشد به
شرح زیراست :

استخر استاندارد المپیک 30 در 20 متر

استخر استاندارد باشگاهی 25 در 12.5 متر میباشد
.

خط کشی ها به صورت علامتگذاری بر روی آب و کناره
های استخر انجام میشود و فضای استخر بین دو دروازه نیز باید برای حرکت آزاد داور
در راستای زمین مسابقه کاملاباز باشد .

در صورتی که برای استخر های غواصی اطلاعات
خواستید میتوانید از طریق ایمیل درخواست بفرمایید.

______________

استخر های آموزشی

اولین اصلی که در تمامی استخر های آموزشی باید
مد نظر گرفته شود ٰ ایمنی استخر برای شناگران مبتدی است.

این استخر ها معمولا به شکل مسطتیل و با کفی
هموار ساخته میشوند .

عمق استخر های آموزشی بین امتر الی 80 سانتی متر
گرفته میشود .

حداقل ابعاد برای این استخر ها 12 متر در 7 متر
میباشد .

گاهی اوقات کف استخر های آموزشی در فواصل مشخص
به صورت پله پله ساخته میشود .

ابعاد متداول این استخر ها در مکان هایی که
استخر بر مبنای شکل محیط ساخته میشود باید به صورتی باشد که شنا گر مبتدی بعد از
سه الی چهار بار دست و پا زدن در عرض به آن سمت استخر برسد .

در مجموعه های ورزشی که هم جنبه عمومی و هم
آموزشی دارند ٰ میبایست استخر آموزشی جدا از استخر عمومی باشد .

دمای آب استخر های آموزشی بیشتر از استخر های
معمولی است .زیرا فعالیت شناگران در آب کمتر است .

یک استخر آموزشی به ابعاد 12.5 در 7 متر به عمق
100 الی 80 سانت دارای 79متر مکعب  حجم آب
میباشد .

یک استخر با طول و عرض 16.7 در 8 متر به عمق 1
الی 8/. متر دارای حجم آبی معادل 120 متر مکعب یا 31.700 گالن است .

www.aggahi.com

—————————

اطلاعات بیشتر درباره ورزش واترپلو

واترپلوی مردان از جمله اولین ورزش های تیمی
معرفی شده در بازی های جدید المپیک در سال ۱۹۰۰ بوده است. اکنون واترپلو در بسیاری از کشورها مورد
استقبال واقع شده است؛ علی الخصوص در اروپا (مشخصاً در مجارستان، یونان، ایتالیا، روسیه
و یوگسلاوی سابق)، ایالات متحده، کانادا و استرالیا. این بازی در حال حاضر شامل تیم
هائی متشکل از هفت بازیکن (و حداکثر تا شش نفر ذخیره) به همراه توپ واترپلو که به اندازهٔ
توپ فوتبال می باشد که به دلیل دارا بودن خاصیت ضد آبی از نایلون ساخته شده است.
قواین واترپلو در قرن نوزدهم در بریتانیای کبیر
توسط ویلیام ویلسون توسعه یافت. بازی جدید چیزی شبیه به فوتبال آمریکائی بود که در
رودخانه ها و دریاچه ها و دریاچه های انگلستان و اسکاتلند، با توپی که از لاستیک هندی
ساخته شده بود، انجام می شد. این ”راگبی آبی“ به تدریج و براساس تلفظ کلمهٔ ”پولو“
در زبان بالتی به معنای توپ، ”واترپلو“ نامیده شد.
بازی اولیه خشونت فیزیکی، کشتی و نگه داشتن
بازیکن حریف را در زیر آب، جهت بازپس گیری توپ، مجاز می شمرد، دروازه بان بیرون از
منطقهٔ بازی می ایستاد و با پریدن در آب و بر روی هر حریفی که قصد گل زدن به واسطهٔ
قرار دادن توپ در سطح تعیین شد داشت، از دروازه دفاع می نمود.
این بازی تا دهه ۱۹۸۰ به تدریج پیشرفت کرد تا جائی که شامل بازی سریع تیمی
با یک توپ بود و بر شنا کردن، پاس دادن و گل زدن از طریق شوت کردن داخل یک دروازهٔ
توری تأکید می نمود. تنها هنگامی می شد جهت به دست آوردن توپ از بازیکن حریف تلاش نمود
که او توپ را نگه داشته باشد البته نمی توان او را زیر آب برد. در سال ۱۸۸۸ لیگ واترپولی لندن جهت حل مشکل گوناگونی در قوانین
منطقه ای تأسیس شد و مجموعه قوانینی تصویب نمود تا رقابت تیمی را ممکن ساخته و پایهٔ
بازی کنونی را شکل دهد. اولین دورهٔ بازی های واترپلو با قهرمانی انگلیس در سال ۱۸۸۸ صورت پذیرفت. در سال ۱۸۹۰ اولین بازی بین المللی واترپلو انجام شد و اسکاتلند
چهار بر صفر انگلستان را شکست داد.
این بازی بین سال های ۱۸۹۰ و ۱۹۰۰ در اروپا با رقابت تیم ها در آلمان، اتریش، فرانسه،
بلژیک، مجارستان و ایتالیا که از قوانین بریتانیائی استفاده می کردند، گسترش یافت.
بازی متفاوتی در ایالات متحده انجام می شد که همراه با بازی خشونت آمیز نگه داشتن،
زیر آبی رفتن و محکم در دست نگه داشتن یک توپ رم و نیمه باد که می شد آن را در زیر
آب نگه داشت، انجام می شد. در نتیجه تیم های اروپائی در مسابقات قهرمانی المپیک ۱۹۰۴ در ”سن لوئیس“ رقابت ننمودند. تا سال ۱۹۱۴ اکثر تیم های آمریکائی قبول کردند از قوانین بین المللی
پیروی کنند. در سال ۱۹۲۹ یک کمیتهٔ بین المللی واترپلو متشکل از نمایندگان
بریتانای کبیر و فدراسیون بین المللی شنای آماتور (فینا) شکل گرفت. قوانین برای بازی
های بین المللی پیشرفت یافتند و در سال ۱۹۳۰ به اجرا گذاشته شدند. از آن پس فینا ساختار اکم بر
این بازی بوده است. در گذر سال ها هم تغییرات تکنیکی و هم تغییرات قانونی بر مشخصه
های این بازی تأثیر گذاشت. در سال ۱۹۲۸ مربی مجار واترپلو ”بلاکمجدی“، پس هوائی یا پاس خشک
را ابداع نمود.
تکنیکی که در آن بازیکن توپ را مستقیماً از
راه هوا به بازیکن دیگر می فرستد، یعنی او توپ را بدون برخورد با آب دریافت می کند.
پیش از آن بازیکنان می گذاشتند ابتدا توپ در آب بیافتد و سپس آن را بر می داشتند اما
پاس خشک این بازی خشن را پویاتر نمود و باعث برتری مجارستان در واترپلو برای بیش از
شصت سال شد. در سال ۱۹۳۶ ”جیمزآر. اسمیت“ مربی واترپلوی کالیفرنیا و نویسنهٔ کتب متعددی دربارهٔ
علم مکانیک واترپلو، توپ واترپلوئی از جنس پوششی از الیاف لاستیکی روی یک محفظهٔ بادکردنی
ابداع نمود که موجب بهبود در اجرای عمل شد. توپ چرمی قبلی، آب جذب می کرد و در حین
بازی سنگین تر می شد. در سال ۱۹۴۹ تغییرات قوانین اجازه داد بازی بدون وقفه پس
از سوت داور به دلیل یک خطای معمولی ادامه پیدا کند و سرعت بازی بالا برود. در دههٔ
۱۹۷۰ خطای اخراج، جایگزین سیستم امتیازی برای خطاهای سنگین
شد. بازیکنان خاطی به یک دقیقه اخراج مجازات می شدند و تیم شان مجبور بود با بازیکنان
کمتری بازی کند. حق مالکیت توپ محدود به ۴۵ ثانیه قبل از تلاش برای به ثمر رساندن گل می شد. از
آن پس، زمان مجازات ها و مالکیت کاهش یافت. شوت مستقیم به سمت دروازه از خط هفت متر
پس از اعلام یک پرتاپ آزاد در سال ۱۹۹۴ مجاز گردید و در سال ۲۰۰۵ به پرتاپ پنج متر تغییر یافت.
در سال 1869 یک توپ هندی از جنس پلاستیک با
توپی که از معده خوک درست شده بود تعویض شد . یک سال بعد انجمن شنای لندن قوانین فوتبال
را به نحوی گسترش داد تا بتوان در استخر شنا از آن استفاده کرد  .
اولین بازی رسمی واترپلو در لندن در مکانی به
نام Cristal Place Pluge انجام شد . به زودی بازی ها به درجه ای رسیدند که قابلیت تماشا
کردن را داشته باشند. پاس دادن ،‌ ضربه زدن به توپ و دریپل کردن به طور جدی تمرین می
شد . همه بازیکنان توجه خود را به این موضوع معطوف می کردند که وظیفه دارند ( بدون
در نظر گرفتن موقعیتشان در زمین ) گلی را به ثمر برسانند .
سال 1880 در اسکاتلند ، برای سرعت بخشیدن به
بازی دستورالعمل های قوانین حمله یا ضربه مجاز نیز تغییر یافت .
بازی از شیوة راگبی به شیوه فوتبالی تغییر پیدا
کرد .
مکان به ثمر رسیدن گل به صورت یک دروازه به
طول 3 پا و با عرض 10 پا تغییر کرد و امتیاز هر گل براساس عبور کردن توپ از این محوطه
سنجیده می شد . توپ کوچک واترپلو به توپ هم اندازه توپ فوتبال تغییر یافت .
بازیکنان فقط زمانی که مالک توپ بودند می توانستند
تکل کنند و در یک زمان هر بازیکن فقط توپ را می توانست با یک دست بگیرد ،‌ مدتی بعد
از 1880 قوانین اسکاتلندی در بریتانیای کبیر نیز اعمال شد
.
1888 ایالات متعهده امریکا
دیگر کشوری بود که ورزش واترپلو را آغاز کرد .
به دلیل آنکه استخرهای موجود در امریکا ابعاد
کوچک تری نسبت به استخرهایی که در آن واترپلو بازی می شد داشتند بازیکنان بعد از آموختن
قوانین جدید انگلیسی به بازی با قوانین مخصوص به خودشان پرداختند .
واترپلو در سال 1889 در مجارستان ،‌ 1890 بلژیک
و استرالیا،‌ 1894 آلمان و 1895 در فرانسه گسترش یافت . ورزش واترپلو به بازی های المپیک
1900 که در پاریس برگزار شد اضافه گشت و در مسابقه فینال. انگلیس – بلژیک را با نتیجه
7 بر 2 مغلوب خود ساخت و فرانسه نیز در مکان سوم ایستاد
.
در مسابقات لویس سال 1904 تنها تیم شرکت کننده
از ایلات متعهده امریکا بود ،‌ آلمان در ابتدا ابراز علاقه مندی کرد ولی بعد از آنکه
متوجه شد تیم امریکا فراتر از قوانین اروپایی و انگلیس – اسکاتلندی مهارت های خود را
بالا برده از شرکت در مسابقات اجتناب ورزید. سال های بعد ،‌ انگلیس در بازی های اروپا
و المپیک شرکت کرد و پیروزی را در سال 1908 در لندن ،‌ 1912 در استکهلم و 1920 در ANTWERP بدست آورد .
سال 1911 ،‌ تشکیلات پیشرفته ای برای بازی ها
ساخته شد درست زمانی که فدراسیون جهانی شنا
FINA) ) اجرای قوانین انگلیسی – اسکاتلندی را برای تمام اعضای
خود به صورت الزامی در آورد .
البته تا سال 1920 که هفتمین بازی های المپیک
در ANTWERP برگزار می
شد توجه زیادی به این قوانین نشد تا اینکه 12 تیم در این مسابقات شرکت کردند و از آنجا
بود که این ورزش به صورت جهانی و همه گیر درآمد . حتی بعد از آن آلمان ، استرالیا و
مجارستان مجاز نبودند تا پایان ندادن به درگیری های خود در جنگ جهانی اول در مسابقات
شرکت کنند .
از آغاز سال 1928 اول آلمان و بعد مجارستان
به صورت یک حکمران برای تسلط بر واترپلوی کل جهان درآمدند و این تسلط تا سال 1980 به
طول انجامید .
پیشرفت و توسعه توپ واترپلو مدرن
از المپیک 1912 توپ واترپلو یک توپ چرمی فوتبال
بود که آب را به خود جذب می کرد و بسیار سنگین و لغزنده می شد و زمانی که پرتاب می
شد در طرفین ثبات نداشت .
در المپیک 1936 برلین آقای جیمز – اسمیت که
یک امریکایی بود توپ واترپلویی از کتان به هم پیچیده شده ساخت ( که بعدها برای بالاتر
بردن کارایی با نایلون ساخته شد )‌ و یک پوشش چرمی فابریک داشت که به رنگ قرمز بود
اما در سال 1948 رنگ زرد برای توپ واترپلو انتخاب شد به دلیل آنکه قابلیت دید بالاتری
نسبت به دیگر رنگ ها دارد .
بنابراین این توپ طول عمر بیشتر و قابلیت جابه
جایی بهتری داشت که با جابه جایی سریعتر و امتیاز آوردن های بیشتری همراه بود.
تا المپیک سال 1956 به صورت رسمی از آن استفاده
نشد .
اثرات مفید
بدنی
واترپلو ورزشی آبی و تیمی است. بنابراین از
یک طرف باعث بروز آثار ورزش شنا می شود و از طرف دیگر اثر مفید ورزش های توپی را به
همراه دارد. بازیکنان این رشته باید از قدرت و سرعت بالایی برخوردار باشند. در این
ورزش تمام اعضای بدن مانند یک زنجیر عمل می کنند. یعنی ورزشکار باید از تمام عضلات
خود کمک بگیرید تا بتواند نیروی لازم را به توپ وارد کند. اعضای مختلف بدن مثل دست
ها،‌ لگن و پاها باید بتوانند حرکات چرخشی خاصی را انجام دهند. بنابراین علاوه بر قدرت،
انعطاف پذیری نیز در این ورزش لازم و ضروری است. بعضی از حرکات باعث می شوند سرعت توپ
افزایش یابد مثل چرخش مناسب در ناحیه کمر و شانه و همچنین قدرت به عقب بردن بازوها
و آرنج و توانایی خم کردن مچ دست.
به دست آوردن مهارت در این زمینه ها نیاز به
تمرین فراوان دارد. بازیکنان علاوه بر قدرت و انعطاف پذیری باید از تمرکز کافی و قدرت
طراحی نقشه برای تمرکز بر حریف هم برخوردار باشند. بنابراین به طور خلاصه می توان گفت
که ورزش واترپلو دارای اثرهای مفید زیر است:

افزایش قدرت بدنی به خصوص در ناحیه عضلات ران،
بازوها و مچ دست

افزایش انعطاف پذیری

افزایش سرعت عکس العمل در پاسخ به محرک ها

افزایش قدرت تمرکز، هماهنگی و طراحی نقشه

سرعت و قدرت و اراده و استقامت را تقویت می
کند

هوشیاری و آگاهی و تمرکز حواس و چابکی و مقاومت
و تسلط بر اعصاب.

اولین لیگ
جهانی
اولین لیگ جهانی واترپولو در سال 2002 رسما”
آغاز شد. در آن زمان تنها هشت تیم در لیگ در دو گروه حضور داشتند.
چهر تیم برتر آن لیگ را روسیه، اسپانیا، مجارستان
و یونان تشکیل می دادند. جایزه تیم اول در سال 2002 نیز همان یکصد هزار دلاربود.
آسیب های
ورزش واترپلو
برخی از اسیب های واترپلو ناشی از انجام این
ورزش در آب است مثل حساسیت و قرمزی چشم، آفتاب سوختگی و عفونت های پوستی. اما از آسیب
های شایع و مخصوص به این ورزش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کشیدگی تاندون های شانه: این آسیب بسیار شایع
است زیرا ورزشکاران برای افزایش قدرت و سرعت پرتاپ توپ به عضلات و تاندون های این ناحیه
فشار زیادی وارد می کنند و باعث کشیدگی و گاهی پارگی تاندون های این ناحیه می شوند.
آسیب به انگشتان: سرعت سریع توپ و برخورد آن
با انگشتان دست ورزشکاران باعث ضرب دیدگی، کبودی و حتی بروز زخم و شکستگی در این نواحی
می شود.
آسیب ناحیه صورت: واترپلو ورزش پر برخوردی است
و ورزشکاران به سهو یا به عمد ضرباتی را به بازیکن حریف وارد می کنند. در نتیجه کبودی
زیر چشم و پارگی لب از جمله آسیب های شایع است.
عواملی که سبب بروز آسیب بیشتر می شوند:

نداشتن بنیه و انعطاف پذیری لازم برای این ورزش

بی تجربگی و مهارت ناکافی در اجرای تکنیک ها

استفاده نکردن از وسایل ایمنی مثل کلاه ایمنی
و وسایل حفاظتی از گوش و دهان

پیشگیری
از آسیب ها
رعایت چند نکته از بروز آسیب بدنی جلوگیری می
کند:

منظم ورزش کنید تا بدن شما برای این ورزش قدرت
و انعطاف پذیری کافی را به دست آورد

علاوه بر تمرینات واترپلو، از سایر تمرین ها
بدن سازی به منظور ارتقای سطح قدرت و انعطاف پذیری بدن استفاده کنید

حتما” در حین و بعد از ورزش آب فراوان
بنوشید

قبل از ورزش بدن خود را گرم کنید

بعد از خروج از آب، تمرینات کشش را فراموش نکنید

از وسایل ایمنی و عینک شنا استفاده کنید

اگر احساس کردید آسیب دیده اید، بلافاصله ورزش
را متوقف کنید و در صورت لزوم از کمپرس یخ و بالا نگه داشتن اندام آسیب دیده استفاده
کرده و به پزشک مراجعه کنید و تا بهبود کامل ورزش نکنید

مهارت های
اولیه واترپلو
برای انجام ورزش واترپلو ورزشکار باید در بعضی
کارها مهارت داشته باشد. اولین فاکتور لازم برای شروع این ورزش، مهارت در شنا است.
در این ورزش، بازیکنان باید بتوانند طول 30 متری استخر را بارها و بارها شنا کنند.
نوع شنا کردن بازیکنان واترپلو با شنای کلاسیک متفاوت است. در این روش بازیکنان از
یک استیل آزاد استفاده می کنند به طوری که هنگام شنا کردن همیشه سر آنها از آب بیرون
خواهد بود تا بتوانند بر بازی مسلط باشند. مهارت دومی که بازیکنان باید به دست آورند،
شیوه کنترل توپ با یک دست است. همچنین این ورزشکاران باید بتوانند توپ را با هر دو
دست خود کنترل کنند.
مهارت دیگری که ورزشکاران این رشته باید داشته
باشند، نوعی پا دوچرخه است که در آن حرکات پا به صورت دایره وار انجام می شود. در این
حرکت که ورزشکاران از آن برای نگه داشتن خود روی سطح آب استفاده می کنند، انرژی بسیار
کم مصرف می شود. ورزشکاران ورزش واترپلو باید از تمرکز و سرعت عمل بالایی برخوردار
باشند تا بتوانند بر تیم حریف غلبه کنند.
یکی از جالبترین بازیهایی است که توسط دو تیم
در داخل آب انجام می گیرد . بازیکنان علاوه بر داشتن مهارت کافی در شنا کردن باید مهارت
بازی با توپ واترپلو را در آب نیز داشته باشند.
کیفیت بازی به این صورت است که دو تیم سعی می
کنند با کمک یاران هم توپ ا در داخل دروازه حریف (که در داخل آب قرار گرفته است ) جای
دهند . هر تیم شامل 7 بازیکن اصلی است که یکی دروازه بان تیم خواهد بود که از کلاه
مخصوص استفاده می کند و سایر بازیکنان با کلاههای ابی یا سفید که بر روی آن شماره بازیکن
ذکر گردیده است مشخص می شوند. ضمنا هر تیم دارای حداکثر6بازیکن ذخیره است که ممی توان
از این 6 بازیکن به عنوان جانشین بازیکنان اصلی استفاده کرد.
قوانین
ورزش واترپلو
در سال ۱۹۰۰میلادی این ورزش به طور رسمی وارد المپیک شد.
تعداد بازیکن ۱۲ نفر که ۷ نفر در داخل زمین و ۵ بازیکن ذخیره است . بازیکنان اصلی دارای یک دروازه
بان و شش بازیکن زمین هستند. این شش بازیکن می توانند هم در نقش حمله و هم در نقش دفاعی
ظاهر شوند و جای مخصوص به خود ندارند. یکی از قوانین مهم واترپلو این است که بازیکنان
زمین اجازه ندارند توپ را با دو دست بگیرند و باید آن را فقط با یک دست کنترل کنند.
در فاصله دو متری از دروازه بان های هر تیم نشانه هایی به نام خط دو متری وجود دارد.
بازیکنان تیم مقابل اگر توپ نداشته باشند نباید وارد این محوطه شوند.
مدت زمان بازی برای آقایان در جهار ست هفت دقیقه
ای و برای خانم ها چهار ست چهار تا شش دقیقه ای است.
اندازه زمین ( بیـن المللی ) – طول ۳۰ متر و عرض ۲۰ متر و عمق آب ۲ متر ( ۴ پا ) و نباید از ۸۰/۱ متر کمتر باشد در مسابقات داخلی سعی بر این است که
شرایط فوق رعایت شود و برای بانـوان ۱۷×۲۵ متر می باشد.
اندازه دروازه : طول آن ۳ متر و ارتفاع ۹۰ سانتی متر و عمق ۳۰ سانتی متر و جنس آن از چوب یا فلـز و یا پلاستیک و
رنگ آن سفید می باشد.
محیط توپ : بین ۶۷ تا ۷۱ سانتی متر و جنس رویه آن از چرم یا پلاستیک باشد .
وزن توپ : ۴۰۰ تا ۴۵۰ گرم و رنگ زرد می باشد
.
شروع بازی : توسط حلقه ای توپ در وسط آب قرار
می گیرد و یا توسط داور انداخته می شود.
تعداد تعویض : آزاد
فاصله نقطه پنالتی تا دروازه ۴ متر می باشد
.
بلند کردن ۲ پرچم متوسط داور یعنی گل قبول است .
تعداد استراحت بعد از هر دوره به مدت ۲ دقیقه و در هر دوره دو استراحت ۱ دقیقه ای
.
یک تیم می تواند ۳۵ ثانیه توپ را می تواند در اختیار داشته باشد.
از پشت ۷ متر می توان خطا را یک ضرب گل کرد.
چهار خط با رنگ های خط قرمز ، خط زرد ، خط سبز
، خط سفید وجود دارد.
خط قـرمز : ۲ متر بازیکن تیم مقابل اگر توپ داشته باشند نباید وارد
این محوطه شود.
خط زرد : ۴ متر پنالتی – خطایی که داور تشخیص به پنالتی می دهد .
خط سفید : خط دروازه و خط نیمه
خط سبز : ۷ متر – آزاد بازیکنان در این منطقه آزاد می باشنـد.
کرنر : از منطقه ۲ متر و محل درست وبا خروج بازیکنان تیم حمله از این
منطقه می باشد و در غیر این صورت تکرار می شود.
وقت اضافی : ۲ زمان ۵ دقیقه ای
اگر یک بازیکن ۳ بار اخراج شود اسیکالیفه با جایگزین – اگر بازیکن
مرتکب خشونت شود. اکسکلود بدون جایگزین خواهد بود
.
اخراج بازیکن ۲۰ ثانیه و پشت خط دروازه خودی قرار می گیرد .
زمان بازی – ۴ دروه ( پریود) ۷ دقیقه ای مفید و فعال برای آقایان و خانم ها در چهار
ست ۴ تا ۶ دقیقه ای
.
خطاها:

زدن توپ با مشت بسته

تکیه کردن و یا گرفتن چوب های دروازه

فرو بردن توپ زیر آب در موقع حمله طرف مقابل

پاشیدن آب به صورت حریف

مانع بازی حریف شدن

شنا کردن روی شانه ها و پشت حریف

گرفتن توپ در یک لحظه با هر دو دست

اتلاف وقت

انداختن تنه روی حریف و فشار آوردن .

تعویض بازیکنان در زمان استراحت بین دوره های
بازی و استراحت و وقت های اضافی – بعد از به ثمر رسیدن یک گل – در زمان تایم اوت .
رشته واتر پلو همان طور که میدانید در دو تیم
هفت نفره متشکل از :

دروازه بان

سانتر

دفاع سانتر

دو بازیکن گوش در داخل(گوش داخلی)

دو بازیکن گوش در بیرون(گوش بیرونی)

این بازی در استخری با طول20تا30متروعرضی با
ابعاد10تا20مترودر عمقی بین180تا2مترتوست بازیکنان فوق انجام می گیرد.
توپ واترپلو باید حد اقل400 گرم و حداقل450
گرم میباشدجنس ان باید ضداب باشد و دارای محیطی برابر 68 تا71 سانتیمترو فشار هوایی
معادل 90 تا 97 کیلوپاسکال باشد.
هییت داوران این بازی شامل دو داور در کناره
های استخر ودو داور دروازه وقت نگهدار می باشد.
خطا های معمول در این بازی شامل حمل توپ با
دو دست زیر اب بردن توپ ممانعت از پرتاب توپ وحمل ان گرفتن پا ومایو وپاشیدن اب به
صورت حریف میباشد که برای هرکدام مجازاتی تعیین شده است اما همچنان بنا به دلایل بالا
از گفتن انها ماضورم.
گروه های سنی شرکت کننده در مسابقات برای پسران
و دختران به شرح زیر میبا شد:

15سال و کوچکتر

16و17سال18

و19و20سال
======================

http://buildingservices.persianblog.ir

http://iransauna.persianblog.ir

http://bestsauna.blogfa.com

سایت جامع پیمانکاران و نیازمندیهای ساختمان

استخر سونا جکوزی

شرکت سونا سازان

www.aggahi.com

نظرات ()

سرامیک کار استخر سونا استخر جکوزی
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – چهارشنبه ٥ امرداد ۱۳٩٠
سرامیک کار  استخر سونا استخر جکوزی آبنما

باسابقهٔ  ۳۵ ساله

نصب انواع سرامیک ایرانی‌ و خارجی

tel: 09191210119 – 77308232   حیدری

گروه سوناسازان از نمونه کارهای ما در سایت دیدن فرمایید .

آببندی و سرامیک با 5 سال ضمانت نامه کتبی شرکت سوناسازان .

از بخش ضمانت نامه دیدن فرمایید
نظرات ()

کسب نشان یونسکو، کمتر از کسب عنوان قهرمانی جهان در رشته های ورزشی نیست
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠
کسب نشان یونسکو، کمتر از کسب عنوان قهرمانی جهان در رشته های ورزشی نیست

ایلنا: یداله محمدی در خصوص آثار ارسالی امسال خود به یونسکو، اظهار داشت:

امسال سه اثر خود را برای داوری به یونسکو ارسال کردم که شامل یک گردنبد و دو نقش پنجره قدیمی بود.

وی در خصوص اثر هنری اش (نقش پنجره قدیمی)، ادامه داد:

این نقش، درب قدیمی کاروانسرا در ابعاد سه سانتی متر می باشد که شامل دو پنجره قدیمی حکاکی با نگین عقیق است که با خط نستعلیق کلمه بسم الله الرحمن الرحیم روی آن حک شده و بر روی درب پنجره سوره اخلاص حک شده است، همچنین یکی از پنجره ها نگین نیمه جواهری صنعتی دارد و گردنبد از 50 قطعه ساخته شده و درهای پنجره قابلیت باز شدن را نیز دارد.
محمدی یادآور شد: از مجموع سه اثری که ارسال کردم، دو اثر مروبط به نقش پنجره قدیمی توسط داوران یونسکو نشان اصالت را دریافت کردند.وی در ادامه در خصوص رشته صنایع دستی زیورآلات سنتی، گفت: متاسفانه این رشته هنری سنتی در حال از بین رفتن است و شاید به جرات بگویم که تنها سازنده اش در منطقه خود من باشم.به گزارش خبرگزاری ایلنا،محمدی تصریح کرد: در حال حاضر اغلب تولیدات زیور آلات به صورت قالبی انجام می شوند و افراد فعال در این رشته کمتر به تولید زیور آلا سنتی می پردازند.
این هنرمند کرمانشاهی در خصوص آموزش این رشته به جوانان، گفت: در شرایط کنونی آموزش زیور آلات سنتی در سطح استان و یا حتی کشور هم انجام نمی شود.محمدی درباره حمایت سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی از هنرمندان، گفت: سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی آثار ما را به یونسکو معرفی می کند و برای حضور در نمایشگاه ها از ما دعوت به عمل می آورد.
وی در خصوص مشکلات این رشته، گفت: کمبود و یا نبود تسهیلات مورد نیاز، تهیه ابزار آلات، تهیه مواد اولیه و … از جمله اصلی ترین مشکلات موجود هنرمندان صنایع دستی می باشد.محمدی در ادامه در خصوص کسب رتبه نخست جهان توسط هنرمندان صنایع دستی ایران، اظهار داشت: امسال ایران به لحاظ صنایع دستی در جهان اول شده و در ایران نیز اصفهان رتبه اول و کرمانشاه نیز رتبه دوم را به دست آورده که کسب این عناوین در نوع خود بی نظیر است.
محمدی در خصوص انتظارات خود از مسئولین، گفت: از مسئولین مربوطه انتظار داریم، کسانی که مهر اصالت یونسکو را دریافت می کنند، مدارکی در سطح کارشناسی و بالاتر به آنها داده شود چون سابقه و تجربه هنرمند حاصل یک عمر اوست، همچنین جوایزی در حد قهرمانان جهان به آنها اهدا گردد چرا که بازتاب کاری آنها کمتر از فعالیت های قهرمانان ورزشی نیست
میراث آریا
http://chtn.ir

سایت یونسکو   سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی سازمان ملل

http://www.unesco.org/new/en/unesco

عصاره از پیش نویس برنامه و بودجه 2010-2011

35 C / 5، جلد. 2

عمده برنامه IV

 

04،002 – اقدام خواهد شد تحت برنامه عمده IV برای ترویج تنوع فرهنگی برای رسیدن به اهداف برنامه استراتژیک موجود در استراتژی میان مدت 2008-2013 (34 C / 4).
در پیگیری این هدف، فعالیت خواهد شد در اطراف دو اولویت دوسالانه برگزار و تلاش غلظت برنامه تقویت خواهد شد، به ویژه با کاهش تعدادی از خطوط اصلی از عمل (پنج به جای شش در سند 34 C / 5). تمام خطوط اصلی از عمل (MLAs) MP IV، زیر، نسبت به جریان فرهنگ و توسعه در سراسر اجزای مختلف برنامه، از میراث جهانی میراث فرهنگی ناملموس و منقول، و از میراث صنایع فرهنگی و صنایع دستی است.
04،003 – بر اساس اولویت بخشی نخستین دو سالانه “حفاظت، حفاظت و مدیریت میراث ملموس و ناملموس”، استراتژی و عمل به هدف برجسته کردن نقش میراث برای کمک به دستیابی به توسعه به طور همزمان پایدار و انسجام اجتماعی. ملموس و غیرملموس، فرهنگی و طبیعی، منقول و غیر منقول – تلاش خواهد شد از طریق حفاظت و / یا حفاظت از میراث فرهنگی در تمامی اشکال آن دنبال شده است. در توجه به محدودیت های بودجه و درخواست برای انسجام افزایش یافته است در بین مسئولیت بین دفاتر حوزه و ستاد، و همچنین تعهد همزمان به اجرای ابزار هنجاری مندرج در کنوانسیون یونسکو، ستاد خواهد در تخلیه توابع قانونی نهادهای مربوطه حاکم از تمرکز همایش ها، در حالی که دفاتر تلاش در جهت توسعه سیاست ها، ظرفیت سازی و توابع محک زنی اعزام.
04،004 – دومین دوسالانه اولویت بخشی “ترویج تنوع فرهنگی عبارات و گفت و گو از فرهنگ به منظور ترویج فرهنگ صلح” را در جریان اصول تنوع فرهنگی و گفت و گوی بین فرهنگی را به سیاست های توسعه ملی را به عنوان شرایط ضروری برای اجتماعی تمرکز می کنند انسجام، توسعه و صلح است. تلاش برای ادغام فرهنگ در استراتژی های توسعه ملی تقویت خواهد شد و گسترش یافت، به ویژه از طریق تمرین های برنامه نویسی مشترک و روش در چارچوب سازمان ملل متحده تیم های کشور (UNCTs).
04،005 – دو چالش عمده خواهد شد به بخش فرهنگ در طول دوره دوساله مواجه شده است. اول مربوط به عدم تعادل بین منابع برنامه خود را به طور منظم و بودجه extrabudgetary. در این زمینه، دوم به طور قابل ملاحظه و laudably در طول سال های گذشته افزایش یافته است در خصوص ادغام از بعد فرهنگی به سیاست های توسعه و استراتژی در سطح ملی و به تمرین های برنامه نویسی مشترک UNCT پشتیبانی شده است. با این حال، آن است که لازم به اشاره است که تا کنون به مقدار کافی از منابع extrabudgetary کنوانسیون یونسکو، عملیاتی استوار است که به طور کامل به اراده داوطلبانه از طرف دولت فردی که این کنوانسیون را پذیرفته و تصویب کرده است که دریافت. در صورتی که وجوه کمک های بین المللی به سال 1972، 2003 و 2005 کنوانسیون مشارکتهای داوطلبانه کافی، اجرای همزمان خود را دریافت خواهید کرد – یکی از اولویت های کلیدی برای دوره دوساله -، به ویژه عملکرد موثر خود را در سطح مردمی، به خطر افتاده است. چالش دوم در سطح کشور، به ویژه در زمینه تمرین های کشور برنامه نویسی مشترک UNCTs، که اساسا مربوط به سیاست حمایت برای اجرای کنوانسیون فرهنگ و ادغام ابعاد فرهنگی را به سیاست های توسعه ملی تمرکز. تلاش های قابل توجهی در biennia گذشته مستقر شده اند برای ترویج ادغام فرهنگ را در چارچوب های ملی و بین المللی توسعه، به ویژه با تخصیص اضافی حمایت مالی و انسانی به کشورهای درگیر در تمرین های برنامه نویسی مشترک را انتخاب و ابداع ابزار عملیاتی برای این منظور است. چالش پیش رو این است که بر این تلاش ها در طول فاز پیاده سازی در سطح کشور با تعداد به سرعت در حال رشد از کشورهای درگیر در آماده سازی از UNDAFs در طول دوره دوساله ساخت.
04،006 – با توجه به پس از جنگ و بعد از فاجعه طبیعی کشورهای، عمل بر اساس عوامل فرهنگی در آشتی و بازسازی در زمینه از ابتکارات و از سوی سازمان ملل متحد راه اندازی و اداره می شود ساخت. نقاشی در مجموعه خود را از ابزار های هنجاری فرهنگی، یونسکو به تمرکز مداخلات عملیاتی عمدتا در ارزیابی آسیب (I) (II) توانبخشی عملیاتی، حفاظت و عملیات حفاظت، از جمله نظارت بر خود را ادامه خواهد داد. علاوه بر این، تلاش خواهد شد به ارمغان می آورد و پرورش یک دیدگاه یکپارچه است که میراث فرهنگی هر دو به عنوان مهم و حیاتی را به رسمیت می شناسد در حق خود و به عنوان یک بردار از گفتگوی ملی، آشتی ملی و انسجام اجتماعی تقویت شده است. در این زمینه، نقش زنان به عنوان بازیگران کلیدی گفتگوی بین فرهنگی در حل تعارض و مکانیزم های آشتی خواهد شد بیشتر میرسند. همه عمل به هدف را به پلت فرم بین بخشی بیشتر در شرایط پس از جنگ و پس از فاجعه تقویت

متن اصلی http://anthropology.ir/node/4513

سایت یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل)

URL:

http://www.unesco.org/new/en/unesco/

unesco.gif
Extracts from Draft Programme and Budget 2010-2011

35 C/5, vol. 2

Major Programme IV
04002 – Action will be continued under Major Programme IV to promote cultural diversity to achieve the three strategic programme objectives contained in the Medium-Term Strategy for 2008-2013 (34 C/4).
In pursuing this goal, activities will be organized around two biennial priorities and programme concentration efforts will be strengthened, in particular by reducing the number of main lines of action (five instead of six in document 34 C/5). All Main Lines of Action (MLAs) of MP IV, outlined below, will be directed towards mainstreaming culture and development throughout the various components of the Programme, from world heritage to intangible and movable cultural heritage, and from heritage to cultural industries and crafts.
04003 – Under the first biennial sectoral priority “Protecting, safeguarding and managing the tangible and intangible heritage”, the strategy and action will aim at highlighting the role of heritage to help achieve concurrently sustainable development and social cohesion. Efforts will be pursued through the protection and/or conservation of heritage in all its forms – tangible and intangible, cultural and natural, movable and immovable. In light of the budgetary constraints and the request for increased coherence among the responsibilities between field offices and Headquarters, as well as the concomitant obligation to implement the normative instruments enshrined in UNESCO’s Conventions, Headquarters will concentrate on discharging statutory functions of respective governing bodies of the Conventions, while field offices will deploy efforts towards policy development, capacity-building and benchmarking functions.
04004 – The second biennial sectoral priority “Promoting the diversity of cultural expressions and the dialogue of cultures with a view to fostering a culture of peace” will focus on mainstreaming the principles of cultural diversity and intercultural dialogue into national development policies as indispensable conditions for social cohesion, development and peace. Efforts to integrate culture into national development strategies will be reinforced and expanded, notably through joint programming exercises and modalities in the context of United Nations Country Teams (UNCTs).
04005 – Two major challenges will be faced by the Culture Sector during the biennium. The first concerns the increasing imbalance between its regular programme resources and extrabudgetary funding. In this context, the latter has considerably and laudably increased over the past years to support in particular the integration of the cultural dimension into development policies and strategies at the national level and into UNCT joint programming exercises. Yet, it is necessary to point out that so far an insufficient amount of extrabudgetary resources is being received for UNESCO’s Conventions, the operationalization of which rests entirely on the voluntary good will of individual State Parties that have adopted and ratified these Conventions. If the International Assistance Funds related to the 1972, 2003 and 2005 Conventions will not receive adequate voluntary contributions, their concomitant implementation – one of the key priorities for the biennium –, especially their effective functioning at the grass-roots level, will be jeopardized. The second challenge will concern action at country level, especially in the context of joint country programming exercises of UNCTs, which will essentially focus on policy-related advocacy for the implementation of the Culture Conventions and the integration of the cultural dimension into national development policies. Considerable efforts have been deployed in past biennia to promote the integration of culture into national and international development frameworks, notably by allocating additional financial and human support to select countries engaged in joint programming exercises and devising operational tools for this purpose. The challenge ahead is to build upon these efforts during the implementation phase at country level with a rapidly growing number of countries engaged in the preparation of UNDAFs during the biennium.
04006 – With regard to post-conflict and post-natural disaster countries, the action will build upon cultural factors in reconciliation and reconstruction processes in the context of initiatives launched and managed by the United Nations. Drawing on its set of cultural normative instruments, UNESCO will continue to focus operational interventions primarily on (i) damage assessments to be followed by (ii) operational rehabilitation, safeguarding and conservation actions, including their monitoring. In addition, efforts will be strengthened to bring and foster an integrated vision which recognizes cultural heritage both as vitally important in its own right and as a vector of national dialogue, reconciliation and social cohesion. In this context, the role of women as key actors of intercultural dialogue within conflict resolution and reconciliation mechanisms will be further promoted. All action will aim to further strengthen

the intersectoral platform on post-conflict and post-disaster situations

سایت جامع پیمانکاران : گرداوری درباره یونسکو و ایران
نظرات ()

استاد محمود ماهرالنقش ، پدر کاشی کاری ایران درگذشت
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠
استاد محمود ماهرالنقش ، پدر کاشی کاری ایران درگذشت
هرگز نمیرد ، آن‌ که دلش زنده شد به عشق ، تاریخ با شکوه ایران همواره با نام هنرمندان و بزرگ مردان عجین بوده است ؛ آنان که آثار بی‌بدیلشان را با عشق نقش می‌زنند . استاد محمود ماهرالنقش ، استاد کاشی‌کاری ایران
استاد محمود ماهرالنقش هنرمند، معمار، طراح کاشی کاری و از چهره های ماندگار روز سه شنبه در بیمارستانی در تهران درگذشت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مرحوم ماهرالنقش، استاد کاشی‌کاری ایران، سال1301در اصفهان متولد شد.

وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در اصفهان و تهران گذراند و در سال 1338برای تدریس به دانشگاه علم و صنعت رفت و از سال‌ 1342تا 1344طراح سئوالات آزمون سراسری، برای داوطلبان رشته ساختمان بود.

ماهرالنقش نخستین مؤلف کتاب‌های رشته ساختمان بود و نخستین کتاب خود را با نام اصول عملی ساختمان در سال1344به رشته تحریر در آورد.

از او کتاب‌های متعددی در زمینه ساختمان، هنر آجرکاری و کاشی‌کاری ایران به یادگار مانده است.

وی عضو کمیته معماری سنتی فرهنگستان هنر بود که به دلیل کارهای ارزشمند در1387مورد تقدیر این فرهنگستان قرار گرفت.

استاد فقید ماهرالنقش در سال 1385عضو برگزیده هنرهای تجسمی در ششمین همایش چهره های ماندگار شد.

مراسم تشییع مرحوم استاد ماهرالنقش فردا ساعت 9 از مقابل منزلش واقع در خیابان دکتر فاطمی غربی، خیابان سیندخت جنوبی، کوچه منیژه، پلاک15به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار می‌شود.

همچنین مراسم بزرگداشت آن استاد فقید شنبه از ساعت17تا18:30 دقیقه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می شود.

——————————————————–

۱۳۸۳/۴/۲۶

نمایشگاهی از آثار کاشی کاری و آجرکاری و گره کشی استاد محمود ماهرالنقش به مناسبت بیست و نهم اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی در موزه آیینه و روشنایی یزد به نمایش در می آید.

استاد محمود ماهرالنقش چهار دهه از زندگی خود را در راه معرفی علمی هنر گره کشی و خط بنایی در معماری اسلامی گذاشته است. او که اهل شهر اصفهان است، در سال هزار و سیصد و یک  در خانواده ای به طور سنتی با معماری سر و کار داشت، به دنیا آمد. پدر و فامیل وی همه در معماری سنتی اهل هنر بودند.

استاد جدا از تدوین کتاب هایی در قلمرو معماری سنتی ایران، از جمله کاشی کاری در پنج جلد، به کاغذ و رنگ روی آورد و این نقوش را بر کاغذ ثبت کرد. مجموعه آثار به نمایش گذاشته استاد جملگی ملهم از نقوش و خطوط هنر کاشی کاری و آجرکاری است.

از استاد تاکنون بیش از ده کتاب به چاپ رسیده. استاد محمود ماهرالنقش مجموعه آثار خود را به سازمان میراث فرهنگی اهدا کرده است.

———————————————

ماهرالنقش نخستین مؤلف کتاب‌های رشته ساختمان است و اولین کتاب خود را با نام «اصول عملی ساختمان» در سال 1344 به رشته تحریر در آورد. وی تا به حال کتاب‌های متعددی در زمینه ساختمان، هنر آجرکاری و کاشیکاری ایران تألیف کرده است که تعداد آن‌ها به 25 جلد می‌رسد. وی عضو کمیته معماری سنتی فرهنگستان هنر است که به دلیل کارهای ارزشمندش در سی و یکم تیر 1387 مورد تقدیر این فرهنگستان قرار گرفت.

—————————————
به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک،در شب میلاد فرخنده امام رضا علیه السلام که پنج شنبه در تالار آثار هنری موزه ملک‌ برپا شد،استاد محمود ماهر النقش،طراح نقوش سنتی و پژوهشگر معماری‌ ایرانی و تزیینات وابسته به آن با اهدای لوح مخصوص صلوات خاصه‌ امام رضا علیه السلام مورد تجلیل قرار گرفت.وی طی حدود 10 سال‌ طراحی نقوش هندسی و سنتی در فضاهای جدید آستان قدس رضوی از جمله دو صحن کوثر و غدیر را بر عهده داشته است.هنرمند دیگری که در این مراسم از خدمات او تجلیل شد،استاد محمد فراهانی،یکی از آخرین‌ بازماندگان مکتب نقاشی قهوه‌خانه‌ای و شاگر استاد حسین قوللر آغاسی‌ بود.او پس از دریافت لوح نفیس صلوات خاصه امام رضا علیه السلام، آخرین اثر خود با عنوان ضامن آهو را به موزه ملی ملک هدیه کرد.این‌ تابلو در خلال جشنواره ماه هشتم در تالار آثار هنری موزه ملک آفریده‌ شد و طی هفت روز بازدیدکنندگان موزه و گروههای دانش‌آموزی ضمن‌ دیدن مراحل طراحی و تکمیل آن با استاد فراهانی به گفت‌وگو نشستند. رونمایی از نسخه نفیس کتاب زیارت اثر محمد تقی مشهدی،خوشنویس‌ بزرگ دوره قاجار از دیگر برنامه‌های جشن میلاد امام هشتم علیه السلام‌ در کتابخانه و موزه ملی ملک بود.لوحی که به استاد ماهر النقش و استاد فراهانی تقدیم شد با الهام از این اثر و بوسیله یکی از هنرمندان حوزه‌ تجسمی ساخته شده است.همچنین در پایان مراسم،نسخه چاپی این اثر، رونمایی و به کلیه حاضران هدیه شد.

=====================

استاد محمود ماهر النقش در گفت و گوی اختصاصی با ایسکانیوز: مشکلات زیادی بر سر راه چاپ آثار وجود دارد
استاد محمود ماهر النقش در گفت و گوی اختصاصی با ایسکانیوز: مشکلات زیادی بر سر راه چاپ آثار وجود دارد
تهران – خبرگزاری ایسکانیوز : محمود ماهر النقش به خبرنگار ایسکانیوز گفت: 30 سال است که می خواهم مجموعه کاشی کاری ام را به طور کامل چاپ کنم ولی با مشکلات زیادی روبه رو هستم.

استاد معماری سنتی و کاشی کاری ایرانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار هنرهای تجسمی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، درباره تجلیل از استادان پیشکسوت گفت: این ابتکار جدیدی است که فرهنگستان هنر بکار بسته هر چند دیر است و تعدادی از هنرمندان ما همچون استاد لرزاده از دست رفته اند و کسی به آن ها توجهی نکرد ولیکن امیدوارم این حرکت تداوم یابد.
ماهر النقش در ادامه در جهت بهبود و کارآمد شدن این تجلیل ها اظهار داشت: امیدوارم فرهنگستان هنر علاوه بر تجلیل که یک حرکت نمادین است سعی کند راه را برای چاپ آثار این اساتید هموار کند، چرا که این گنجینه هایی که در سینه اساتید است باید به نسل آینده منتقل شود. این آثار چاپی هستند که برای آیندگان باقی می مانند. افرادی چون من، سنت کشورمان را پیاده کرده اند تا هنر سنتی از یادها نرود، چرا که طی مرور زمان آثار سنتی و هنری از بین می روند و اگر ثبت و ضبط نشده باشند مالکیتشان از ما سلب می شود.
محقق و پژوهشگر معماری سنتی و کاشی کاری ایرانی در ادامه از سختی های راه چاپ آثار و دغدغه های ذهنی خود گفت: در طی این تجلیل هیچ کمک مالی به من جهت چاپ آثارم نشد. 30 سال است که می خواهم مجموعه کاشی کاری ام را به طور کامل چاپ کنم ولی با مشکلات مالی رو به رو هستم. چرا که وقتی اثری را چاپ می کنم و آن شناسنامه ای از هنر این مملکت است باید توسط وزارت ارشاد و ارگان های فرهنگی هنری دیگر خریداری شود که این کار را نمی کنند و من تمام هزینه ها را خود متقبل می شوم.
وی در ادامه افزود: برای چاپ مجموعه کاشی کاری با انتشارات سروش صحبت کردم و قول چاپ آن را به من دادند ولی با عوض شدن مدیران سروش من و چاپ اثرم بلاتکلیف ماندیم ؛ برای چاپ مجدد کتاب خط بنایی که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی توسط سروش چاپ شده و هم اکنون نایاب است می گویند پول نداریم و چاپ این اثر هم به تعویق افتاده است، وقتی می گویند پول نداریم چاپ کنیم چه می توان گفت؟
استاد محمود ماهر النقش در پایان گفت و گوی خود با خبرنگار ایسکانیوز برای دانشجویان علاقمند آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم جوانان علاقه مند پی گیر اهداف شان باشند و بتوانند اطلاعات بیشتری بر یافته های ما بیافزایند. امیدوارم دامنه هنر خط بنایی گسترده شود و علاقه مندان به چنین بناهایی در حفظ آن ها کوشا باشند.
استاد محمود ماهرالنقش به سال ۱۳۰۱ در اصفهان متولد شد.از سال 1339 همکاری خود را با دانشگاه علم و صنعت آغاز کرد و ضمن تدریس به تالیف آثاری در زمینه معماری همت گماشت و از سال 1350 کارعلمی و عملی خود را در زمینه کاشیکاری بر فعالیتهای خودافزود.
از کتابهای محمود ماهرالنقش که در زمینه‌ی ساختمان، هنر، آجرکاری و کاشی‌کاری به چاپ رسیده اند می توان از :
اصول عملى ساختمان، اصول فنى ساختمان (به چاپ یازدهم رسیده است). طرح و اجراى نقش در کاشیکارى ایران (۵جلد)، خط بنایى (نایاب)، تعمیرات ساختمان، نقش فیروزه، آجر و نقش، نقش در نقش، معمارى مسجد حکیم اصفهان، مسجد حکیم اصفهان و… نقش معقلى در هنرهاى اسلامى (در دست چاپ) و… نام برد./125
جمعه 11 مرداد 1387
نظرات ()

آیا سونا باعث کاهش وزن می شود ؟
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – دوشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٠
آیا سونا باعث کاهش وزن می شود ؟

سونا ( خشک و بخار ) : امروزه از سونا ها برای درمان و تقویت بدن ازجمله اعصاب استفاده میشود . و هر روز به محبوبیت و شهرت این سیستم افزوده و اصلاعات مفید تری از آن در اختیار عموم و متخصصین قرار داده میشود .

نکته مهمی که در این مطلب به آن میپردازیم ، یک باور غلط است ! اینکه ما با سونا میتوانیم وزن خود را کاهش دهیم یا خیر ؟

امید وارم این مطلب باعث افزایش اطلاعات مثبت شما گردد .
اگرچه هنگام سونا گرفتن بدن احساس سبکی می کند ولی بخش زیادی از آن به دلیل از دست رفتن آب و مایعات بدن است واگرچه همین امر ممکن است بطور موقت وزن بدن را کاهش دهد ولی بلافاصله بعد از جبران آب به حالت اول برمی گردد

باید دقت شود که : قبل ، هنگام ، و بعد از سونا حتما  مقادیر کافی آب نوشیده شود تا بدن با کمبود آب مواجه نشود

همچنین لازم است مواد معدنی  مصرف شوند تا  موازنه  الکترولیت های بدن  به هم نخورد در واقع این موضوعی است که اگر به آن توجه نشود ممکن است خطر آفرین باشد

چه کسانی نباید به سونا بروند؟
چه کسانی نباید به سونا بروند؟

افرادی که دچار مشکلات قلبی و تصلب شرایین بوده و یا از ناراحتی های ریوی رنج میبرند می بایست پیش از رفتن به سونا با پزشک خود مشورت کنند

کودکان زیر ۴ سال از آنجایی که سیستم لنفاوی بدنشان بطور کامل رشد و تکامل نیافته نباید به سونا بروند

مبتلایان به صرع و دیابت مجاز به استفاده از سونا نمی باشند

فواید سونا برای سلامتی

پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ورود به سونا ضربان قلب ۳۰ درصد افزایش یافته و برونده قلب ۲ برابر میشود. جریان خون عمقی کاهش یافته و جریان خون سطحی افزایش مییابد. فشار خون نیز کاهش می یابد. حرارت پوست تا ۱۰ درجه و حرارت داخلی بدن تا ۳ درجه میتوانند افزایش پیدا کنند. عروق سطحی پوست منبسط میگردد

موجب انبساط خاطر گردیده  و آرامش بخش است

با اتساع عروق خونی و افزایش گردش خون درد را تسکین میدهد

سونای بخار بهترین درمان برای مشکلات تنفسی از قبیل: برونشیت، لارنژیت، سینوزیت و تنگی نفس میباشد

بهبود جریان خون و تقویت سیستم قلبی-عروقی

افزایش انعطاف پذیری مفاصل و عروق خونی بدن

میتواند فشار خون بالا را درمان کند

تسکین تنش و استرس-و خستگی جسمی و روحی

تمدد اعصاب – شل کردن عضلات – رفع گرفتگی عضلات

پوست بدن را لطیف تر، شاداب تر و روشن تر میسازد. پاک سازی سطح پوست از سلولهای مرده

تسکین درد مفاصل در آرتروز و دیگر بیماریهای التهابی

افزایش اکسیژن رسانی به سلولهای بدن.

کاهش و التیام آکنه، اگزما و زخمهای پوستی (البته زخمهای خشک و بسته)

افزایش سوخت و ساز بدن. هر جلسه ۳۰ دقیقه ای سونا باعث سوختن ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری میگردد. بنابراین سونا سبب میگردد تا بدن کالری بیشتری بسوزاند.

تنظیم و کنترل وزن فعلی.

بهبود کیفیت خواب.

باز شدن راههای تنفسی.

تعریق یکی از مکانیسمهایی ست که بدن توسط آن سموم و مواد زائد را از  بدن  دفع میکند. تعریق در سونا سبب دفع سموم: سدیم، الکل، نیکوتین، کلسترول، فلزات سنگین (کادمیوم، سرب، جیوه، روی …)، اوره و اسید لاکتیک میگردد. در واقع سونا یک شیوه سمزدایی بسیار کارآمد است.

با القای حالت تب مصنوعی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مقاومت بدن را در برابر هجوم ویروسها و باکتریها افزایش میدهد.

بسیار لذت بخش است .

مرجع : روزنامه همشهری  نویسنده ع.دهکردی

با 15 سال تجربه در زمینه ساخت ، نگهداری و…آماده ایم تا به سوالات شما نیز پاسخ دهیم.

در زیر لینک های مرتبط با موضوع سونای خشک درج شده :

طراحی استخر استخر تفریحی استخر موج
باغ‌های معلق سنگاپور – عکس و تصویر
کارگاه رنگ دوستان ( رنگ کار چوب ، سیلر کیلر پلی استر )
کاهش وزن به وسیله سونا واقعیت یا سراب
اتومبیلی که استخر جکوزی و پارکینگ دارد
نظرات ()

درباره ما / فن و هنر ایران زمین / سوناسازان / طراح و پیمانکار /
نویسنده: { فربد حیدری } Farbod Heidari – پنجشنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸٧
مدیریت سایت و شرکت

این گروه  به مدیریت آقای حیدری نزدیک به 18 سال است که به ساخت مجموعه های آبی،استخر ، سونا جکوزی ، طراحی داخلی ، طراحی فضای سبز ، آلاچیق ، ساختمانهای چوبی ، اشتغال دارد .در ضمن ایشان واسطه نبوده و خود مجری تمام پروژه ها از بتن و ارماتوربندی تا تاسیسات و نمای کار بوده اند .

همکنون هتل رویال شیراز ، باشگاه و اکادمی تندرستی برترینهای شیراز و طراحی داخلی چند منزل  را در دست کار و اتمام کار داریم .

خدمات شرکت

ساخت کلبه چوبی ، سونای خشک ، استخر ، جکوزی ، سونای بخار ، تصفیه خانه ، آب بندی  ساره های بتنی ، آب بندی رویه بتن ، سرامیک استخری ، محوطه سازی ، اجرای فضای سبز ؛ نمای ساختمان ، طراحی و نقشه ، محاسبه و براورد مصالح ، هزینه ، زمان ساخت .

از نمونه کارهای ما در بخش تصاویر و گالری سوناسازان دیدن فرمایید .

مدیر سایت و شرکت سوناسازان :

اصغر حیدری ( فربد ) متولد 1355 تهران – شمیران – رشته تحصیلی صنایع چوب – تخصص تاسیسات مجموعه های استخر و سونا – دوره آموزشی وزارت علوم  – معمار تجربی – مسلط به طراحی با نرم افزار های اتوکد و تری دی مکس

دیگر خدمات

طراحی ، محاسبه ، متر و براورد ، بهینه سازی ، آببندی بتن ، ارماتور ، تعمیرات و نگهداری از مجموعه های آبی

معرفی کامل :

شرکت سوناسازان یک شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت کار خود را در سال 1374 با نام   فن و هنر ایران زمین  در رشته ساخت سونا آغاز کرد  بعد از  گذشت 6 سال وارد عرصه خدمات نصب و ساخت جکوزی های ، خارجی و آماده شدیم  وبعد ازان به ساخت جکوزی های بتنی یا زمینی روی آوردیم در ابتدای فعالیتمان بخاطر کسب تجربه بیشتر با شرکت ها کار میکردم و در سال 1378 با نام فن و هنر ایران زمین اولین حرکت حرفه ای خود را آغاز کردم محل شرکت خیابان دیباجی جنب پارک ارغوان بود . در این سالها با انجام پروژه های 5 شرکت کوچک و بزرگ تجربه خوبی در عرصه ساخت مجموعه های آبی کسب کردم

همکنون 6 سال است که با نام سوناسازان مشغول به فعالیت هستیم . و در سال بیش از 20 پروژه کوچک بزرگ را به انجام میرسانیم .

در زیر چند نمونه کار از کارهای انجام شده را با نام مشتری ذکر کرده ام . کار های کوچک زیاد بوده که مجال این صفحه نمیباشد .

1-       استخر مرکز اطلاعات اهواز

2-       مجموعه تربیت بدنی دزفول

3-       مجموعه آب و برق اهواز

4-       تربیت بدنی ایذه (خوزستان)

5-       مجتمع تفریحی ورزشی عسلویه

6-       مجتمع نیروی دریایی نیاوران میدان یاسر

7-       استخر قصر موج میرداماد – بازسازی و تعمیرات  استخر رو باز چهار فصل با آب گرم

8-       استخر موج طلایی تهرانپارس  1382 –  تعمیرات 1391

9-       تعمیرات استخر موج طلایی خیابان بهار تهرانپارس

10-   استخر و مجموعه ورزشی شهید یهیوی دانشگاه علوم پزشکی

11-    استخر و سونای برج های دوقلوی کامرانیه

12-   استخر و سونای برج آرش 25 طبقه هر طبقه یک سونا و مجموعه عمومی برج

13-   سونا های کوه نور سه راه فرمانیه

14-   مجموعه عظیم باغ گل محمد شهر کرج شامل دریاچه هزارمتر مربع  ، 3 عدد استخر بزرگ به شکل دایره – سونای خشک و فضای سبز منحصر بفرد با آبیاری قطر ه ا ی و بزرگترین جکوزی به متراژ 100 متر مربع

15-   سونای جناب پیرایرانی ظفر

16-   مجموعه ساختمان محمودیه خیابان محمودیه

17-   استخر عمومی و استخر رستوران برج فرشته

18-   استخر و سونا ، چله ، آلاچیق ، آبنما ، زمین فوتبال  و والیبال ، محوطه سازی ویلای شهریار باغ 110 – 11 هکتار

19 _ باشگاه برترین های شیراز ( سونا  / حمام / جکوزی )

20 : مجموعه سونا و استخر و نمای ساختمان هتل رویال شیراز

استخر زعفزانیه و  بیش از 800 نمونه کار در تهران
لینک تصاویر : مراجعه به بخش کلمات کلیدی و موضوعات سایت

به لطف خداوند

خدمات ما :

چوب کاج  ، چوب بری ، لمبه سونا ، ساخت تابلو سرامیک ،  ساخت الوار های lvl / فروش مستقیم چوبهای راش ارمنستان / تخته روسیه  / تخته ترموود فنلاندی /  نماینده شرکت داتیس سازنده جکوزی های مدرن پرتابل و دوش های پنل / اجرای نمای ساختمان با چوب ، سنگ و شیشه و با ضمانت 35 ساله ما و بیمه / طراحی سه بعدی و دو بعدی /

طراحی و ساخت استخر سونا جکوزی با پیشرفته ترین و مدرنترین طرح های روز دنیا و استفاده از لوازم و تجهیزات نوین جهت پمپاژ ، تصفیه آب ، راه اندازی مولد های بخار ، حمام ترکی و کلیه ملزومات مجموعه های آبی ( خاک برداری ، اجرای آرماتور ، بتن واتر پروف و ضد فرسایش درمقابل یون کلر و مواد شیمیایی ، طرح اختلاط بتن الاستیک ، طرح غالب حرفه ای ،اجرای لوله کشی با 20psi تست ، ضد رسوب ، آب بندی استخر با ضمانت نامه کتبی ، اجرای سرامیک ، سیمانکاری ، برق 12 ، 24 ، 125 ولت ، تابلو هوشمند دیجیتال ، متعادل سازی پتانسیل الکتریکی در سازه استخر ، نور پردازی حرفه ای داخل آب و محوطه ، فیبر نوری ، مه پاش ، رعد برق ، باران مصنوعی راه اندازی مجموعه ، زلال سازی ، آموزش اوپراتور ، ارائه شناسنامه و کاتالوگ مجموعه ، نگهداری و خدمات بعد از فروش شامل چکاب ماهیانه ، شستشو و بکواش ، خدمات دیگ بخار ، تعویض پارچه و خاک فیلتر ها ، تعویض رزین سختی گیر ، خدمات پمپ و مشعل ، اسید شویی . کلیه طراحی ها به صورت طراحی باز انجام میشود یعنی حتی بعد ساخت و بتن ریزی شما میتوانید به مجموعه خود انواع تجهیزات مانند دستگاه های تصفیه ، ازن ژنراتور ، کلریناتور ، تجهیزات یو وی U. V. و کنترلر ها را اضافه یا کسر کنید .

خط مشی و بینش ما ( شرکت سوناسازان ایران )

تجربه ” صداقت و درستی ” تلاش و مطالعه ” حفظ منافع کارفرما

تجربه نشان داده در هر کاری نیاز است اصولی رعایت شود مثلا در نظام و ارتش نظم و رعایت سلسله مراتب الزامیست

و در کار ساختمان و مدیریت کارگاه نیز چندین عامل وجود دارد که درصورت رعایت نکردن آنها پروژه دچار مشکلات زیادی میشود

اولین اصل صداقت و درستی است

دومین عامل تلاش و به روز بودن است

حفظ منافع عموم و کارفرما (سوگند نامه مهندسین)

ایمان دارم بدون اصول بالا حتی اگر موفق هم شویم مقطعی و زود گذر خواهد بود .

تماس با ما

آدرس کارگاه : تهرانپارس شهرک حکیمیه
طراحی و نقشه  مشاوره بتن و آرماتور ، آببندی ، سرامیک  قرارداد

کارگاه و انبار  : شهرک حکیمیه

متاسفانه بعلت حجم بالای سفارشات وقت جواب دادن به تلفن را پیدا نمیکنیم ، لطفا اول نقشه یا دستور کار را به ایمیل شرکت به همراه نام و شماره تماس ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم

ایمیل شرکت : sonasazan2011@yahoo.com

تهران : فربد حیدری     09191210119

ثابت تهران  :  02177308232

نمایندگی شیراز : جناب ………

حیدری مستقر در شیراز : 09197378590

نمایندگی یزد : جناب حیدری

گالری تصاویر و نمونه کار ها :  سایت جامع پیمانکاران

اطلاعات بیشتر کلیک کنید

چرا پروژه خود را به این گروه بدهیم ؟ چرا فربد حیدری ؟ کلیک کنید

بخش موج ساز به سایت اضافه شد
بیوگرافی و رزومه فربد حیدری :

درود برشما   راهنمای سایت در ادامه مطلب ::
سلام دوباره ….

حدودا هشت سال پیش بود که وبلاگ نویسی را شروع کردم

از اینکه میتوانستم به دنیای مجازی تاثیر بگذارم لذت میبردم و تجربه ای جدید بود ، از آنجایی که حس بهتر بودن همیشه به من غلبه میکرد ، در عرض چند سال به اصول ناگفته و مکتوب کنترل سایت آشنا شدم و به مقام اول در بین وبلاگهای ایرانی رسیدم …

به شما هم توصیه میکنم اگر میتوانید همین الان ساخت یک وبلاگ یا سایت را برای خود آغاز کنید ، میتوانید از معرفی خود و علایقتان شروع کنید .

اما راهنمای سایت و وبلاگ های زیر مجموعه سایت و صفحات عمومی :

هر سایت بطور متمرکز بر روی یک موضوع و نهایتا 3 موضوع تمرکز دارد ، بغیر است سایت شماره 2 که تمام سایتهای زیر در اصل زیر مجموعه این سایت میباشند .

1 : سایت آگهی ساختمان aggahi.com  متاسفانه بدلیل اعتماد بی جا به شرکت وب پویا این سایت همکنون وجود خارجی ندارد . همیشه مراقب باشید کسانی در تمام کار ها وجود دارند که فقط زبان بازی و کلک بلدند . این افراد پول و وقت شما را به تاراج میبرند .

2 :سایت جامع پیمانکاران با بیش از دو هزار مطلب و عکس

این وبلاگ حاصل سالها تلاش و تحقیق من است ، شاید باور شما نشود اما مثل بچه خودم بزرگش کردم و الان یکی از بزرگترین وبسایت های ایران است بدون کمترین کپی .

3 : وبلاگ جامع پیمانکاران ساختمان blogfa

4 : سایت آموزشی طراحی استخر سونا جکوزی

5 : سایت spj

6 :  سایت سونا

7 : درباره چوبهای ترموود

8 : فن و هنر ایران زمین ( صنایع چوب ، هنر های سنتی ، بازسازی و مرمت ،سفال سرامیک قدیمی )

9 : تماس با من

10 : چوب تخته نجاری درودگری

11 : ساختمان

12 : گیاه نیلوفر آبی یک فناوری نانو – A lotus plant Nanotechnology

13 : alcove الاچیق شاهنشین   11

14 : پرشین سونا – persian sauna  ( چهل و یک موضوع  )

15 : نمایشگاه عکس و تصاویر ساختمان سایت جامع پیمانکاران گالری عکس ( شش موضوع )

16 : مجموعه های ورزشی ( دو موضوع )

17 : شیمی آب استخر های پیشرفته advanced pool water chemistry

18 : برترین طراحی و ساخت ماشین art design

19 : جکوزی پارسی

20 : اسمز معکوس ro تصفیه آب آب شیرین کن

21 : seramic سرامیک موزائیک سرامیک استخر سرامیک کار آببندی

22 : وبلاگ تخصصی نیازمندیها و آگهی ایران نما

فربد حیدری برای شما بهترین آرزو ها را دارد .

WhatsApp us