نوشته : ن . پاکزاد

سونای خشک چوب کاج
سونای خشک چوب کاج

مواد اصلی سونا چوب است که برای نیمکت ها و پوشش داخلی کابین استفاده می شود. برای بهبود نور سونا ، امکان ساختن عناصر دیواری سنگی یا دیوار نمکی در پشت اجاق سونا وجود دارد. انواع مختلف چوب با توجه به نور ، هاپتیک و بو متفاوت است. انواع چوبهای غالباً مورد استفاده عبارتند از : صنوبر ، آسپن ، بلوط و هملو. خوشحال خواهیم شد که با برنامه ریزی سونا شما را راهنمایی کنیم و چوب مورد نظر شما را به همراه شما انتخاب کنیم.

 اگر می خواهید سونا خود را به یک چشم واقعی تبدیل کنید و وقتی دوست دارید از فضای داخلی دوربینی داشته باشید ، در هر صورت باید در برنامه ریزی های خود از شیشه استفاده کنید: به خصوص برای طراحی سونا ، شیشه ها بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. برای دستیابی به سبکی و شفافیت در قسمت درها از یک ESG 8 میلی متری (شیشه ایمنی تک صفحه ای) استفاده می شود و در قسمت باقی مانده نیز 10 میلی متر ESG درج می شود. در مورد انواع طراحی شخصی شما ، هیچ محدودیتی وجود ندارد ، خواه شیشه را باید با قاب یا فریم و در سطح کف ساخت کنید  ما از ایده ها و خواسته های شما خوشحال می شویم ، ما با خوشحالی به عنوان یک چالش می پذیریم!

به منظور رویایی کردن سونا ، می توانید جو را با چراغ های مناسب پوشش بدهید. توصیه ما این است که از نورپردازی LED با کیفیت بالا استفاده کنید که مخصوص ساخت سونا برای تحمل فشار شدید گرما و رطوبت است. نورپردازی کم نور است و بسته به اینکه از لامپ ها استفاده شده باشد ، تغییر رنگ به منظور تأثیرگذاری بر جو مثبت امکان پذیر است خوشحال می شویم که از توصیه های ما استفاده کنید.

استفاده از چوب باعث کاهش استرس و ایجاد محیط زندگی سالم می شود

در مورد روکش سونا هم توصیه هایی داریم :

 در ساخت منسوجات سونا کورسو ، از ساختمانی چوبی با فریم پایدار برای ساخت سونا استفاده می کنیم که استحکام بیشتری می بخشد. در این ساخت و ساز قاب عایق با کیفیت بالا با سد بخار ساخته شده از آلومینیوم وارد شده است. عناصر دیواری روی یک قاب پایه قابل تنظیم با ارتفاع ایستاده اند تا عدم تعادل احتمالی زمین را متعادل کنند ، به طوری که هیچ رطوبت احتمالی در آن ظاهر نشود.

کاور چوبی پله معلق

 چرا هیچ نوع کالای فلزی در تجهیزات سونا وجود ندارد؟

 ما از تجهیزات فلزی در سونا استفاده نمی کنیم ، زیرا فلز موجود در سونا خیلی گرم می شود ، بنابراین در صورت تماس با فلز ممکن است پوست خود را بسوزانید.

چه اجاقی مناسب است ؟

 انتخاب اجاق گاز مناسب برای سونا به اندازه موثر کابین سونا بستگی دارد. ما اجراهای زیر را توصیه می کنیم:

 . سایز سونا بین 3 تا 6 m3 => اجاق گاز سونا با اندازه 4،5 کیلو وات

. اندازه خروجی سونا بین 5 تا 9 متر مکعب => اجاق گاز سونا با 6.0 کیلو وات

. اندازه خروجی سونا بین 8 تا 11 m3 => اجاق سونا با اندازه 8.0 کیلو وات

. اندازه خروجی سونا  بین 10 و 12 m3 => اجاق گاز سونا با 9.0 کیلو وات خروجی

انواع روش های خشک کردن چوب

سونا فنلاندی , سطل و ملاقه سونای خشک

سونای خشک فنلاندی

سونا یک نوآوری از کشور فنلاند است که در تمام جهان از آن استفاده می شود .

حالا این شانس شماست که این فعالیت منحصر به فرد فنلاند را تجربه کنید!

از گذراندن وقت در کنار خانواده و دوستان خود لذت ببرید ، زیرا گرمای سونا ماهیچه های خسته را تسکین می دهد و پوست شما را تمیز می کند. هنگام گذراندن وقت در سونا ، همیشه باید به بدن خود گوش فرا دهید و به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهید. هیچ چیز به عنوان “راه صحیح” برای استحمام در سونا وجود ندارد ، بنابراین نترسید! بسته به دما ، برای اولین بار می توانستید فقط برای چند دقیقه بمانید. اگر می خواهید خنک شوید ، می توانید به بیرون بروید و در برف غلت بزنید و تعدادی آدم برفی درست کنید ، یا در تابستان در دریاچه شنا کنید! بعد از مدتی خنک شدن ، دوباره به سونا برگردید و شاید کمی بیشتر بمانید! پس از اتمام کار ، می توانید فقط در خارج بنشینید و مناظر زیبای لاپلند را تحسین کنید. سونا با چوب حداکثر 8 نفر را در خود جای می دهد.

WhatsApp us