0 Items

سونا به تسکین  بیماری ارتوروز و روماتیسم  کمک می کند ؟

یک شنای آب سرد بعد از یک جلسه سونا فواید  زیادی  برای مبتلایان به روماتیسم دارد.

در بسیاری از فرهنگ های نوردیک ، یک جلسه سونا کامل شامل 15 یا 20 دقیقه در گرما است که به دنبال آن یک سرمازدگی در بیرون ، غرق شدن در آب سرد یا دوش سرد است. این گرما / سرما تکرار می شود تا هنگامی که تنش در بدن از بین برود . استفاده مکرر به شما یک تجربه دلنشین و مفید را ارائه می دهد.

سونای خشک , مزایای سونا , ساخت سونا
سونای خشک , مزایای سونا , ساخت سونا

دکتر مارک تینرمن در “مزایای سلامتی سونا” که در ژانویه در وب سایت انجمن سونا آمریکای شمالی منتشر شد ، می گوید: ترکیب گرما و سرما به سلامتی کمک می کند . سرمازدگی ناگهانی باعث می شود رگ های خونی پوست به سرعت منقبض شوند و فشار خون را بالا می برند.

جلوگیری از التهاب:

 افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید و بیماریهای مرتبط با آن در طول جلسه سونا احساس تسکین می کنند زیرا مایع مفصل بیشتر ترشح  می شود اما گاهی اوقات التهاب می تواند روز بعد بدتر شود. استفاده سرما بعد از سونا از بروز این مشکل جلوگیری می کند و به سهولت در علائم کمک می کند.

استفاده بهینه از سرما بعد از سونا همچنین میتواند به بهبود جریان خون و بهبودی سریعتر از آسیب عضلات و درد آن کمک میکند. بیوتی بلاگرها می گویند که یک حمام سرد به دلیل افزایش جریان خون ، باعث جوان سازی در پوست می شود.

ایده های سونای خشک در فضای باز , طراحی و ساخت سونای خشک , کلبه چوبی
ایده های سونای خشک در فضای باز , طراحی و ساخت سونای خشک , کلبه چوبی

افزایش لذت :

 سرمازدگی بعد از سونا باعث افزایش میزان ضربان قلب ، آدرنالین و اندورفین های در بدن می شود که درد شما را تسکین می بخشد و روحیه شما را طراوت می بخشد . با توجه به چگالی زیاد گیرنده های سرما در پوست ، دوش های سرد باعث تحریک های الکتریکی از انتهای عصب محیطی به مغز می شوند که نتیجه آن اثر ضد افسردگی دارد.

بار دیگر علم نشان می دهد که سنت ها به دلایل خوب قرن ها ادامه داشته اند. صرف زمان  برای گرفتن یک دوش یخی ، اتاق یخ یا دوش سرد بعد از سونا سودی بیشتر از سونا بدون دوش آبسرد به شما می دهد. قبل از استفاده سونا به دنبال حمام یخی ، با پزشک خود مشورت کنید.

نوشته: ف.  پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع سونا :

WhatsApp chat