از چه چوبی می توانیم برای صفحه میز استفاده کنیم ؟

در این بخش به معرفی انواع چوب مناسب برای صفحه میز می پردازیم .

برای سفارش انواع صفحه میز می توانید مدل , نوع چوب و اندازه را برای ما ارسال کنید .

3 نکته برای انتخاب چوب مناسب برای میز شما

هنگام انتخاب چوب برای میز سفارشی خود ، ساده ترین قسمت فرایند تصمیم گیری انتخاب رنگ چوب و نوع چوب است. اکنون که این تصمیم را از سر راه برداشته اید ، وقت آن است که چند عامل مهم دیگر را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن را برای صفحه میز چوبی خود بگیرید.

سه عامل اصلی دخیل در خرید یک صفحه مناسب و با دوام ، است.

انواع چوب مناسب صفحه میز
انواع چوب مناسب صفحه میز

دوام در سختی چوب که از طریق آزمایش سختی Janka اندازه گیری مقاومت نمونه ای از چوب در برابر فشار و دندانه دندانه شدن و سایش اندازه گیری می شود. هرچه تعداد این مقیاس بیشتر باشد ، چوب سخت تر و بادوام تر است. به لیست سختی چوب مراجعه کنید .

Woodgrain چیدمان الیاف چوب است که نشانگر بافت چوب است. منافذ چوب که مشخص می کند دانه باز یا بسته است. منافذ بزرگتر دانه باز محسوب می شوند و با چشم غیر مسلح قابل رویت هستند. منافذ کوچکتر یک دانه بسته ایجاد می کنند. مانند چوب بلوط که دانه باز است و در ضخامت کم نور را عبور می دهد .

هنگام در نظر گرفتن هزینه صفحه چوبی برای میز جدید خود ، باید به خاطر داشته باشید که چوب مورد استفاده از چوب جامد است (بر خلاف چوب تخته ذرات ارزان تر و معمولاً در میز های بازاری تولید شده استفاده می شود) این چوب ها طبیعی نیستند چوب Olde Good Things آگاهانه از شیوه هایی برای جلوگیری از جنگل زدایی در صورت امکان استفاده می کند. هزینه هر میز دست ساز در صنایع دستی و کیفیت هر میز منعکس شده است و نشانگر ماندگاری این میز است.

چوب افرا

انواع چوب مناسب صفحه میز
انواع چوب مناسب صفحه میز

دوام و ماندگاری چوب افرا : یکی از سخت ترین چوب ها که معمولاً برای مبلمان پرمصرف مانند کابینت استفاده می شود. تن رنگ تیره را به خوبی می توان در این چوب ایجاد کرد ، اما هنگام استفاده دارای اسپلت ( لکه , خال , یا حالت پر مگس ) می باشد. مقاوم در برابر رطوبت ، افرا به عنوان چوب مقاوم در برابر پوسیدگی و ماندگار نیست و در معرض حمله حشرات قرار دارد. رتبه بندی سختی ژانکا 1400-1500

دانه بندی : دانه راست و بسته.

هزینه: متوسط و کمیاب , در ایران این چوب بصورت آزاد دیده می شود . مثل چوب راش یا کاج روسی به وفور دیده نمی شود . قیمت بالایی ندارد .

چوب بلوط , صفحه میز ساخته شده از چوب بلوط

انواع چوب مناسب صفحه میز
انواع چوب مناسب صفحه میز

دوام و ماندگاری چوب بلوط : بلوط چوب سخت و سنگین است – قادر به مقاومت در برابر استفاده مداوم است . بیشتر اوقات به شکلی قطع می شود که باعث می شود در برابر پیچ خوردگی و تاب خوردن مقاوم شود. دارای مقاومت در برابر حشرات است و بسیار مقاوم در برابر فساد و پوسیدگی ایست. چوب هنگام تماس با آب لکه دار می شوند. بلوط در برابر رطوبت نیز بسیار مقاوم است و. در رتبه چوب های سنگین است . رتبه بندی سختی چوب و ژانکا این چوب با ارزش 1200-1300 می باشد .

دانه بندی : به خاطر داشتن مارك هاي دانه دار و دوست داشتني شناخته شده است.

هزینه: متوسط رو به بالا این چوب دارای یک گونه ایرانی و یک نوع خارجی است که بدلیل نژاد گونه ایرانی این چوب برای کارهای دکوراسیون مناسب نیست . در ایران بیشتر از نوع وارداتی از کانادا و آمریکا استفاده می شود .

همه چیز درباره چوب بلوط

چوب کاج برای صفحه میز

انواع چوب مناسب صفحه میز
انواع چوب مناسب صفحه میز

دوام و ماندگاری چوب کاج : چوب نرم و کم چگال. مستعد نیش و خراش. کیفیت چوب بعد از رنگ کاری خوب است و به خوبی رنگ می پذیرد . چوب نسبت در برابر پوسیدگی از دوام بالایی برخوردار است. رتبه بندی ژانکا 300-400

دانه بندی : ریز و درشت

هزینه: کم است . در ایران اکثر چوب های کاج از روسیه وارد ایران می شود . این چوب به نسبت انواع چوب دیگر از قیمت بسیار پایین تری برخوردار است .

همه چیز درباره چوب کاج

چوب گردو

انواع چوب مناسب صفحه میز
انواع چوب مناسب صفحه میز

دوام و ماندگاری چوب گردو : گردو یک چوب سخت است که به دلیل استحکام آن شناخته شده است.

از نظر مقاومت در برابر پوسیدگی بسیار بادوام است ، هرچند مستعد حمله حشرات است. رتبه بندی سختی این چوب ژانکا 1000-1100

دانه بندی : دانه راست و گشاد. دارای بافت متوسط و درخشش طبیعی متوسط است.

هزینه: زیاد . در ایران دو نوع الی 3 نوع چوب گردو در دسترس است . ارزانترین چوب گردو ایرانی است که بیشتر از قطع درختان کهنسال در باغات تولید می شود . گونه دوم چوب گردو امریکایی و گونه سوم گردو افریقایی است . قیمت نوع اول حدود متر مکعب 10 میلیون تومان – قیمت نوع دوم حدود 25 الی 30 میلیون تومان در هر متر مکعب – و نوع سوم بین 30 الی 70 میلیون تومان است . هر چه عرض و طول تخته بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است .

همه چیز درباره چوب گردو