5  طرح قفسه و کتابخانه برای تخت خواب های شما

طراحی و چیدن مبلمان منزل شما یک کار یک لذت است ، شما وقتی در حال تغییر دکوراسیون لباس خود هستید و چه در حال طراحی مبلمان یک خانه جدید هستید این کار یک تجربه هیجان انگیز به شما منتقل می کند . عناصر بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود ، و بسیاری از راه هایی که می توانید با آن همراه شوید به گونه ای امکاناتی بی پایان را مشاهده می کنید.

قفسه تخت خواب چوبی
قفسه تخت خواب چوبی

این امر به ویژه در اتاق خواب شما وجود دارد زیرا که محل اقامت و استراحت شماست . در حالی که وسایل اطراف شما ، مانند میز عسلی و کمد ، واقعاً می توانند فضا گیر باشند ، یکی از مهمترین مواردی که باید به آن فکر کنید ، قفسه تخت خواب است ، زیرا این قسمت اصلی توجه کل اتاق شما است.

هنگامی که فضای خود را طراحی می کنید ، دسترسی آسان به مواردی که ممکن است هنگام استراحت در رختخواب هستید استفاده کنید ، مفید خواهد بود. به همین دلیل است که قفسه های تخت خواب بسیار محبوب شده اند.

باید به دنبال چه چیزی در یک قفسه تخت خواب باشید

کتاب خواندن در رخت خواب یکی از تفریحات محبوب است و منطقی است که بتوانید کتاب هایی را که در دسترس شما قرار دارد ، در کنار خود وردارید و نگه داری کنید . بهترین قفسه برای تخت خواب در قسمت نگه داری کتاب وجود دارد چون باعث می شود تا کتابها و سایر موارد مهم را جمع آوری و به  زیبای در دید بگذارید ، وقتی آنها را بیشتر از همیشه نیاز دارید ، می توانید به راحتی آنها را بدست بیاورید. مطمئناً ، قفسه کتابخانه برای تخت خواب شما نیز باید جذابیتی شیک داشته باشد که با سلیقه شما سازگار باشد.

باید محکم باشد و فضای ذخیره سازی کافی برای هر هدفی را در خود داشته باشد ، و به اندازه کافی سخت گیرانه باشد تا بتواند توجه شما را جلب کند. اگر به فکر طراحی مجدد اتاق خواب یا حتی اتاق مهمان خود بوده اید و به دنبال گزینه های مناسب هم برای زیبایی و هم برای اهداف خود هستید ، می توانید با استفاده از تمام اطلاعاتی که برای تهیه یک اطلاعات آگاهانه لازم دارید ، بهترین سر قفسه های تخت خواب را پیدا کنید.

انواع قفسه ها

برای لذت بردن از خوابیدن روی تخت ، یک قفسه تخت ضروری نیست ، اما راحت بودن را به طور چشمگیری افزایش می دهد و کل اتاق خواب را متفاوت و شیک تر نشان می دهد. در اینجا متداول ترین انواع قفسه هایی که انتظار دارید در بازار پیدا کنید وجود دارد:

 • تخته های قفسه متصل شده به همراه تخت خواب قرار دارند و در پشت تخت خواب شما قرار می گیرند.
 • قفسه های دیواری به قسمت دیواری که در قسمت سر تخت قرار دارد وصل می شوند و معمولاً از مدل های متصل بزرگتر هستند

برای شما مهم است که بدانید قفسه ها همچنین می توانند بسته به مواد ساخته شده از آنها طبقه بندی شوند :

 • قفسه های چوبی به سبک های مختلفی ارائه می شوند و برخی از آنها حکاکی های پیچیده ای دارند. سبک های آنها از سنتی تا مدرن متغیر است.
 • قفسه های فلزی بیشتر مناسب تنظیمات اتاق خواب مدرن هستند ، اما فاقد طراحی زیبا با تخته های چوبی هستند. آنها به طور معمول از فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم ، آهن فرفورژه یا فلز برنج ساخته می شوند.
 • قفسه های روکش دار از پارچه و مواد پوشیده شده اند و به عنوان راحت ترین نوع قفسه های موجود در بازار به حساب می آیند. آنها به عنوان کوسن های اضافی برای تکیه دادن بالش یا سرتان به سمت آن هستند و در انواع مختلف وجود دارد: مستقل ، دیواری یا قاب های چوبی

توجه داشته باشید که نوع خاصی از قفسه تخت خواب به همراه قفسه کتاب وجود دارد . این قفسه های اسپورت تخت خواب ، برای افرادی که مایل به استفاده از فضای ذخیره سازی اضافی هستند ، چه برای نمایش کتاب یا وسایل تزئینی ، و چه استفاده از آنها برای جایگزین میز عسلی های معمولی و استفاده برای قرار دادن لامپ ها و یا کنترل های از راه دور یا تلفن ها نیز جای اضافی دارند.

نحوه انتخاب قفسه تخت خواب

تنها با سفارش دادن اولین قفسه تخت خوابی که دیدید کافی نیست ، و مواردی وجود دارد که ممکن است تصمیم خرید شما را آسانتر کند ، به شما این احساس را می دهد که پول خود را عاقلانه خرج کرده اید. بنابراین. قبل از خرید یک قفسه تخت خواب ، به نکات زیر فکر کنید:

 • قفسه هایی که به قاب تخت خواب شما متصل هستند باید از تناسب خاصی برخوردار باشند ، بنابراین اندازه گیری قبل از خرید یک کار عاقلانه است.
 • قفسه های کتابخانه ای برای افرادی که فضای ذخیره سازی زیادی نیاز دارند بسیار عالی است ، بنابراین در یکی از این موارد سرمایه گذاری کنید.
 • مواد و پارچه یک قفسه تخت خواب در شکل ظاهری اتاق و همچنین در ماندگاری قفسه اهمیت خواهد داشت.
 • طراحی قفسه باید با بقیه اتاق خواب شما هماهنگ باشد اما همچنین باید با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال ، قفسه های روکش دار ظرافت را به اتاق خواب می افزایند اما تمیز کردن آنها دشوارتر است.

5  طرح قفسه کتابخانه ای برای تخت خواب ها

 1. قفسه کتابخانه ای چوبی اولنی
قفسه تخت خواب چوبی
قفسه تخت خواب چوبی

قفسه کتابخانه ای چوبی اونلی به شما این امکان را می دهد که هر اتاق خواب را با فضای ذخیره سازی اضافی ، در چندین اندازه و رنگ برای مطابقت با دکوراسیون اتاقتان ، سازگار کنید. قفسه کتاب که از چوب  MDFساخته شده ، محکم است و در عین حال سبک وزن است و نصب آن آسان است. با انواع مختلف رنگ که شامل سفید روشن ، بلوط روغنی ، چوب جاموچا و خاکستر الماس است ، انتخاب شما بدون هیچ زحمتی می تواند هر اتاق خواب خانه ای را ، چه در اتاق کودک ، مهمان یا اتاق اصلی ، ارتقا دهد.

این قفسه کتابخانه ای برای تخت های یک نفره یا تخت های دو نفره نیز در دسترس است و می توان از آنها با تخت های قابل تنظیم استفاده کرد و آنها را به گزینه مناسبی برای کاربردهای مختلف تبدیل کرد. این قاب ها با سوراخ ها و براکت های جداشده به تخت خواب ها متصل می شوند و کار را برای نصب ساده می کنند. متناسب با هر تخت خوابی است که تا 44 سانتی متر ارتفاع داشته باشد ، و آن را چند منظوره نگه دارد. وزن کل قفسه 25 کیلوگرم است و ابعاد آن 105 سانتی متر ارتفاع و 29 سانت عمق است. واحد اندازه یک نفره 105 سانتی متر طول دارد ، در حالی که واحد برای تخت خواب های دو نفره 160 سانتی متر طول دارد.

قفسه کتاب دارای 6 قفسه برای کتابها و سایر مواردی است که می خواهید بدون خارج شدن از تخت به آنها دسترسی داشته باشید ، به علاوه قسمت بالای سر برای نمایش اشیا به انتخاب شما وجود دارد . بنابراین می توانید در استفاده از یک یا چند مورد از این قفسه ها در خانه خود بدون نگرانی برای سازش ساختاری ، احساس امنیت و راحتی کنید.

 • قفسه کتابخانه ای چوبی اِدمونت
قفسه تخت خواب چوبی
قفسه تخت خواب چوبی

قفسه کتاب خانه ای چوبی ادموند یک ویژگی ساده و مدرن در طراحی دارد که به شما امکان می دهد تا در عین حال زیبایی فضا نیز داشته باشید که هر اتاق خواب را مد روز نگه دارید ، و می توانید وسایلتان را هم ذخیره کنید و هم در معرض نمایش قرار دهید. شما 5 گزینه مختلف از جمله مشکی ، سفید ، خاکستری ، گیلاسی و اسپرسو را در اختیار دارید ، بنابراین می توانید یک تم اتاق خواب کامل در اطراف قفسه تخت خواب مورد نظر خود بسازید.

خطوط صاف یک عنصر مدرن را ارائه می دهد که در اتاق مهمان ، اتاق خواب اصلی یا حتی اتاق کودک کار می کند و می تواند با سایر مبلمان از این قبیل هماهنگ شود. طراحی جعبه ای برای نگه داشتن نه تنها کتاب بلکه سایر ریز و برقی ها و ملزومات از جمله ساعت زنگ دار مینیمالیستی عالی است و برای کاهش نیاز به میزهای کنار تخت اضافی در فضای کوچک به کار می آید. این قفسه کتابخانه ای با تخت خواب های قابل تنظیم سازگار است ، بنابراین لازم نیست نگران سفارش دادن چیزی باشید که به تم اتاق شما نمی آید.

با استفاده از چوب صنعتی ساخته شده ، و دارای ساختار محکمی است در حالی که قفسه اصلی حتی در نسخه بزرگ که فقط 34 کیلوگرم وزن دارد ، سبک است. عرض قفسه بسته به سایزی که سفارش می دهید متفاوت است ، از 112 سانتی متر برای نسخه یک نفره تا 204 سانتی متر برای نسخه دو نفره متفاوت است . فاصله زیر قفسه برای یک تخت 72 سانتی متر است ، بنابراین اگر دوست داشته باشید فضای کافی برای یک تشک ضخیم و مخمل باف را دارید.

 • قفسه کتابخانه ای چوبی هیمن
قفسه تخت خواب چوبی
قفسه تخت خواب چوبی

قفسه کتاب خانه ای چوبی هیمن شیک و ظریف است ، با سهولت تبدیل به یک نقطه جذاب و کانونی یک اتاق خواب اصلی شده است ، در عین حال عملکردی کامل دارد. در حالی که در هر محیطی هماهنگ می شود ، عناصر سنتی آن را به بهترین شکل متناسب با یک طراحی مدرن کلاسیک یا اواسط قرن قرار می دهد ، با شکل ظاهری قالب تاج  آن را کمی بزرگتر از اکثر طرح های مدرن می کند. این قفسه دارای 6 قفسه باز در اندازه های مختلف برای ذخیره کتاب ، نمایش اشیا است و به شما امکان می دهد در فضای اشغال شده توسط وسایل دیگر مانند میز کنار تخت صرفه جوبی کنید.

این قفسه کتاب خانه ای از چوب  MDFساخته شده است که باعث می شود وزن آن نسبت به اندازه آن سبک باشد ، فقط 34 کیلوگرم وزن دارد . این مبلمان زرق و برق دار که برای قرار دادن تخت های قابل تنظیم و همچنین تشک های سنتی با اندازه دونفره ساخته شده است ، دارای ابعاد 204 سانتی متر طول ، 108 سانتی متر ارتفاع و 28 سانتی متر عمق ، با فاصله ای 72 سانتی متری در زیر قفسه زیرین تشک است.

قفسه کتابخانه ای در رنگ سفید یا گیلاسی موجود است ، بنابراین شما می توانید براساس عناصر اطراف اتاق خود گزینه هایی داشته باشید. بصورت نصب کامل وجود دارد ، اما فقط به یک پیچ گوشتی نیاز خواهید داشت و تمام اتصالات و مواد مورد نیاز در آن گنجانده شده است. این بدان معناست که شما ساعت ها وقت صرف تلاش برای یافتن قطعات نخواهید کرد.

 • قفسه کتابخانه ای چوبی فیوژن
قفسه تخت خواب چوبی
قفسه تخت خواب چوبی

قفسه کتاب خانه ای فیون ایده ای سادگی را با خطوط تمیز و مدرن و طراحی مینیمالیستی به راحتی به حداکثر می رساند ، بدون توجه به جایی که می خواهید از آن استفاده کنید. اتاق مهمان خود زیبا تر کنید یا اتاق کودک خود را با فضای کافی به روز نگه دارید که میزان نیاز به مبلمان مورد نیاز شما را به حداقل می رساند و هر اتاق خواب را مرتب نگه می دارد. قفسه تخت خواب که با چوب  MDFو چوب نئوپان روکش شده ساخته شده است ، دارای وزنی سبک است به گونه ای که نصب و اداره آن آسان است ، در عین حال محکم باقی مانده و باری که در نظر دارید را تحمل می کند.

این قفسه چوبی تخت خواب که برای قرار دادن یک قاب و تشک به اندازه یک نفره یا دونفره ساخته شده است ، دارای 3 قفسه است ، بنابراین شما می توانید به راحتی یک ساعت زنگ دار ، قاب عکس و کتابها را در دسترس داشته باشید تا به راحتی در دسترس هر کسی که در تخت خواب است قرار بگیرد . در حالی که این واحد با تخت خواب های قابل تنظیم هماهنگ نمی شود ، اما برای هر ضخامت تشک مورد نظر و ارتفاع قاب مورد نظر شما 70 سانتی متر فاصله دارد. وزن کل قفسه کتابخانه 26 کیلو گرم است و به صورت نصب کامل است که با فقط یک پیچ گوشتی به راحتی نصب می شود.

ابعاد آن 158 سانتی متر عرض ، 100 سانتی متر ارتفاع و 22 سانتی متر عمق دارد. قفسه به صورت مستقل است و نیازی به نصب روی دیوار نیست .

 • قفسه کتابخانه ای چوبی تخت خواب
قفسه تخت خواب چوبی
قفسه تخت خواب چوبی

این قفسه کتابخانه ای چوبی عنصری فوق مدرن با طراحی مینیمالیستی را به مهمان یا اتاق خواب اصلی شما اعطا می کند که دارای یک پوشش سنتی کم تری است ، بنابراین بدون توجه به تم اتاق شما می تواند با محیط اطراف ترکیب شود. ساخته شده با چوب صنعتی ، اتصال آن به هر نوع قاب تخت خوابی بسیار آسان خواهد بود ، با یک طراحی سبک که نصب آن سریع و ساده است ، فقط با پیچ گوشتی و اتصالات موجود در بسته بندی ان را میتوانید بصورت کامل نصب کنید.

داشتن یک قفسه در بالای تخت خواب به شما امکان می دهد هر وسیله ای با هر اندازه ای ، از جمله کتابهای بزرگ یا مواد ضروری مانند ساعت زنگ دار را به در معرض دید بگذارید. رنگ خاکستری مکمل سایر مبلمان از هر رنگ است تا دیگر نگران جایگزینی چندین قطعه برای طراحی مجدد فضای خود نباشید. گرچه با تخت خواب های قابل تنظیم سازگار نیست ، اما تخت ها و قاب های یک نفره و دو نفره را در خود جای می دهد ، فضای مناسبی برای تشک های ضخیم و قاب های بلند در زیر وجود دارد.

وزن کل این محصول فقط 24 کیلو گرم است و جابه جایی آن بدون وزن سنگین را آسان می کند. اندازه گیری های کلی قفسه کتاب 156 سانتی متر عرض ، 120 سانتی متر طول و 20 سانتی متر عمق است که به شما یک نقطه کانونی زیبا برای هر اتاق خواب می دهد ، خصوصاً در اتاق های بزرگ و اتاق های مهمان بسیار مفید است . طبقات قفسه خود 25 سانتی متر ارتفاع دارد ، بنابراین شما می توانید کتاب های بلند ، گلدان ها و سایر موارد را روی آن قرار دهید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : قفسه تخت خواب چوبی ، قفسه کتابخانه ای MDF ، قفسه کتاب خانه ای با چوب صنعتی و نئوپان

مطالب مرتبط با موضوع قفسه چوبی :

WhatsApp chat