معرفی انواع روکش‌ چوب

معرفی انواع روکش‌ چوب، مصنوعی و طبیعی چوبی، با شناخت ویژگی‌ها و کاربرد آن در دکوراسیون چوبی

لیست قیمت روکش چوب طبیعی

گالری تصاویر انواع روکش چوب

روکش چوب سه بعدی , روکش چوب , قیمت روکش چوب طبیعی , روکش چوب گردو , روکش چوب راش , روکش چوب فن و هنر , دستگاه روکش چوب , پرس روکش چوب و چسباندن انواع روکش روی ام دی اف , روکش چوبی دیوار کوب چوب , روکش چوب روسی , ورق های روکش چوب طبیعی , معرفی انواع روکش‌ چوب، مصنوعی و طبیعی چوبی، با شناخت ویژگی‌ها و کاربرد آن در دکوراسیون چوبی

چسباندن روکش چوب طبیعی بر روی چوب , ام دی اف و ورق های چند لایی , انواع روکش چوب٬ روکش چوب٬ خرید روکش چوب طبیعی٬ روکش چوب طبیعی٬

روکش چوب

روکش چوب طبیعی , روکش های طبیعی , چوب روکش ون , ورق روکش طبیعی چوب , قیمت روکش ام دی اف , انواع روکش های طبیعی بلوط , روكش چوبي , قیمت روکش چوب , قیمت روکش طبیعی چوب , روکش چوب ملچ , خرید روکش چوب طبیعی , روکش چوب گردو , روش چسباندن روکش چوب , دستگاه روکش چوب
روکش الپی چوب

اگر دقت کرده باشید، کابینت‌ها و تمامی وسایل داخل آشپزخانه شما هرکدام از روکش‌های مختلفی بهره برده‌اند. برخی از این روکش‌ها از مواد طبیعی ساخته‌شده و برخی نیز حاصل از پیشرفت تکنولوژی بوده‌اند. اما امروز می‌خواهیم در مورد انواع روکش‌های مصنوعی و طبیعی چوبی صحبت کنیم تا با شناخت ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها بتوانید بهترین انتخاب را برای روکش وسایل آشپزخانه و کابینت داشته باشید، همراه با ما باشید.

روکش چوب طبیعی و کاربرد آن‌ها

روکش‌های طبیعی چوبی همان‌طور که از اسمشان مشخص است از چوب طبیعی به دست می‌آیند، این نوع از روکش‌ها ورقه‌های نازکی از خود چوب درختان بوده که برای پوشش انواع مختلف از صفحات فشرده مورداستفاده قرار می‌گیرند. عموماً روکش کردن صفحات فشرده‌ای همچون خرده چوب و فیبر با این هدف انجام می‌شود که ظاهری زیبا به آن‌ها داده شود.

برای این نوع از روکش‌ها عموماً از درختان پهن‌برگ استفاده می‌شود؛ چراکه این نوع از درختان دارای نقوشی زیبا در بافت چوب خود هستند و رنگ‌های متفاوتی به خود گرفته‌اند که درنتیجه نهایی کار تأثیر بسیار زیادی در زیبایی وسایل خواهند داشت. برای تهیه این نوع از روکش‌ها از روش‌هایی همچون لوله بری (peeling) و روش کاردی (دستگاه اسلایسر) استفاده می‌شود.

روکش مصنوعی چوب و کاربرد آن‌ها

روکش چوب طبیعی , روکش های طبیعی , چوب روکش ون , ورق روکش طبیعی چوب , قیمت روکش ام دی اف , انواع روکش های طبیعی بلوط , روكش چوبي , قیمت روکش چوب , قیمت روکش طبیعی چوب , روکش چوب ملچ , خرید روکش چوب طبیعی , روکش چوب گردو , روش چسباندن روکش چوب , دستگاه روکش چوب
روکش چوب

همان‌طور که گفتیم روکش‌های مصنوعی ساخته دست بشر و پیشرفت فنّاوری است؛ این نوع از روکش‌ها از چوب طبیعی ساخته نمی‌شوند و جنس آن‌ها از کاغذ و یا ورقه‌های PVC است. روکش‌های مصنوعی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و برای پوشش دهی هر سطحی مناسب هستند، به‌علاوه اینکه این نوع از پوشش‌ها دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت و رطوبت می‌باشند؛ امروزه اکثر صفحات MDF بکار برده شده در کابینت‌ها توسط این روکش‌ها پوشش دهی می‌شوند.

روکش‌های چوبی مصنوعی دارای انواع مختلفی همچون ورق‌های کاغذی (Paper Foil)، روکش ترموپلاستیک، روکش پلی وینیل کلراید (PVC)، روکش اکریلیک، روکش لمینیت‌، لمینیت تحت فشار بالا (HPL)، لمینیت‌های فشرده پیوست (CPL) و روکش‌ ملامینه می‌باشند.

اما لازم است بدانید برای روسازی در تخته‌های چوبی و برخی از MDF ها از روش‌هایی همچون نقوش منبت‌کاری،‌ رنگ‌کاری،‌ لاک‌والکل و … نیز استفاده می‌شود و روسازی این نوع از سطوح تنها به استفاده از انواع روکش‌های مذکور ختم نمی‌شود.

طبق بررسی‌های انجام‌شده ازلحاظ قیمتی می‌توان به ترتیب از بالاترین قیمت تا پایین‌ترین قیمت روکش‌های معرفی‌شده را طبقه‌بندی کرد:

لمینیت ها
روکش‌های ملامینه
روکش‌های کاغذی
روکش‌های PVC

منبع :  اسکانو


انواع روکش چوب در کانال تلگرام

برای دریافت کانال با شماره های بالا مکاتبه کنید

قیمت ها قدیمی هستند و جهت دریافت قیمت جدید با شماره های بالای سایت تماس بگیرید .

ملچ گره دار ترک   , ملچ رگه سبز ترک
ملچ موجدار ترک   , بلوط گره دار ترک
بلوط رگه راست گره دار ترک   , بلوط موجدار وایت ترک
بلوط رگه راست   ,

روکش چوب طبیعی , روکش های طبیعی , چوب روکش ون , ورق روکش طبیعی چوب , قیمت روکش ام دی اف , انواع روکش های طبیعی بلوط , روكش چوبي , قیمت روکش چوب , قیمت روکش طبیعی چوب , روکش چوب ملچ , خرید روکش چوب طبیعی , روکش چوب گردو , روش چسباندن روکش چوب , دستگاه روکش چوب
روکش چوب

روکش چوب راش دورنگ آمریکایی

ام دی اف 280 روکش بلوط (مغز آرین سینا درجه یک) 525000 تومان

ام دی اف 280 روکش ملچ (مغز آرین سینا درجه یک) 540000 تومان

فروشگاه روکش چوب

برترین روکش های چوب طبیعی جهان
برترین روکش های چوب طبیعی جهان

از وب سایت سیمرغ درباره ابتکار عمل با روکش چوب بخوانید :

آیا شما هم عاشق رنگهای مختلف چوب می باشید؟ اما به دلیل هزینه زیاد از استفاده از آن در دکوراسیون منزلتان منصرف شده اید؟ نگران نباشید ما به شما اموزش میدهیم که خودتان این طرحهای زیبا را اجرا کنید.
گذری بر کارهای مورد علاقه
یک ورقه روکش
آیا شما هم عاشق رنگهای مختلف چوب می باشید؟ اما به دلیل هزینه زیاد از استفاده از آن در دکوراسیون منزلتان منصرف شده اید؟ نگران نباشید ما به شما اموزش میدهیم که خودتان این طرحهای زیبا را اجرا کنید
بیشتر بدانید : ساخت لوسترهای فانتزی با وسایلی که در خانه دارید!!

نکته محرمانه : روکشها در صدها نوع  مختلف وجود دارند. خیلی از آنها را می توانید در مراکز عرضه ابزار خانگی بدست آورید. می توانید یک رول بزرگ از چوب بلوط، درخت توس یا لایه ای از درخت افرا به قیمت کمتر از 40 دلار بدست آورید ( یک رول بیش از اندازه برای تکمیل پروزه هایی که اینجا نشان داده می شود کافی است).
اینها طرحهایی از گلهای بشاش و متحرکی هستند که به نطر می رسد در حال رقص در هوا هستند. به نتیجه کار نگاه کنید:

میتوانید تزیین فوق العاده ای را برای ورودی منزلتان ایجاد کنید و عین حال آنرا روی جاکفشی یا جارختی منزلتان که دید خوبی ندارد بگذارید و کمی تنوع به فضا بدهید

چوب روی دیوار

این کاری جالب است، یک هنر انتراعی – تقلیدی از شاخه های درختان، تنها با چند برش. میتوانید نوارهایی به پهنای 10.16 سانتی متری (4 اینچ) از روکشهای چوبی درخت افرا ببرید.  از چسب چوب برای چسباندن قطعات بصورت جفتی از سمت پشت استفاده کنید، در این حالت رویه چوبی از دو طرف قابل مشاهده است. سپس این قطعات را بوسیله لولای پلاستیکی چسبنده به دیوار نصب کرد. به هر تعداد که مایلید قطعات را بریده و به دیوار نصب کنید. مهارت دربکار گیری قیچی آن چیزی است که در هنگام بریدن روکشهای چوبی نازک به آن نیاز دارید.

گردآورنده کاغذها

ته بلیط ها، رسیدها و کارتهای تجاری مهم. این تکه های کوچک کاغذ خیلی زود در قفسه ها گم می شوند. میتوانید تکه های درهم و جدا افتاده را در جایی ساماندهی کنید.  یک تکه چوب ارزان و مکعب شکل پیدا کنید. سپس به کمک چسب چوب به هر طرف آن یک تکه روکش چوبی زد، یک کش بزرگ پلاستیکی هم چیزیست که کاغذها را کنار هم نگه می دارد.

پروژه های چوبی در یک آخر هفته
در این قسمت سه پروژه نشان داده شده است. دیواری با روکش چوبی شبکه ای، میز چای خوری و روکش آباژور- که ممکن است کمی سخت به نظر بیاید. اما کیت طراح دکوراتور  همه این سه پروژه را در یک تعطیلات آخر هفته انجام داده است. شما هم می توانید البته اگر مرحله به مرحله همراه او در درست کردن هر قطعه پیش بروید.

روکش چوبی شبکه ای دیوار

این یک قابکاری رنگ و رو رفته از خلوتگاه های دوران دهه 70 نیست. این دیوار با نمای چوبی مشبک با سلیقه اش به نظر گران قیمت می رسد. اما کیت فقط 200 دلار بابت همه موارد بکار رفته پول پرداخت کرده است.

مرحله به مرحله
1. روکش چوبی مرود نظرتان را انتخاب کنید. کیت عاشق طرح های واقع گرایانه  و استحکام MDF است- در اینجا روکشهای محافظتی گردویی نشان داده شده است. او آنها را از یک فروشگاه ویژه چوب خریداری کرد. اما شما می توانید شکلهای مورد نظرتان از رول یا توپ کاغذی- روکشهای محافظت کننده ببرید و آن را البته می توانید را در مراکز فروش ابزار آلات خانگی پیدا کنید.

2. از کاغذ گراف استفاده کنید تا مقیاسی از طرح دیوارتان را ایجاد کرده باشید. از ضریب 2.54 سانتی متر = 30.48 سانتی متر عرض استفاده کنید. این مرحله را از قلم نیندازید؛ اگر طرحتان را همان اول ترسیم نمایید کار تهیه خیلی از مصالح مورد نیازتان آسانتر می شود. کیت از اندازه های مختلف استفاده کرد و برای ایجاد منظره ای جذاب از شکلهای چهارگوش بهره برد.

3.  طرح خود را به کمک یک خط کش طراز و مداد روی دیوار ترسیم کنید. از ضریب 2.54 سانتی متر = 30.48 سانتی متر عرض پیروی نمایید. جهت چهارگوش های چوبی را تغییر دهید. اینجا کلیک کنید تا طرح کیت را دانلود نمایید.

4. با دقت چهار گوش هایتان را از روکش چوبی ببرید. اگر از کاغذ محافظتی پوششی استفاده می کنید، از روکش نازکی از چسب چوب برای چسباندن هر قطعه از روکش روی چهار چوبه هم اندازه خودش از MDF استفاده نمایید. اینکار باعث می شود که این قطعات بهتر پشتیبانی شوند و از موجدار شدنشان جلوگیری می شود.

5. از چسب براق استفاده کنید ( کیت از یک نوع از این چسبها برای بستن شکافها استفاده می کند). تا چهارچوبه را به دیوار بچسبانید. برای ایمنی بیشتر، آنها را در جایشان با میخ محکم کنید. میخها را در لبه بیرونی چهار چوبه ها قرار دهید بنابراین وقتی قالبها را اضافه می کنید، میخها پنهان خواهند شد.

6. همه قالبهای ساده را به همین صورت با میخ بکوبید و کار را به پایان رسانید و درز بین چهارچوبه ها را کامل کنید تا ظاهری صیقلی و پرداخته ایجاد شود.

آباژور سایه دار

این آباژور دست دوم به سختی امکان داشت که بتواند محبت کسی را جلب کند. اما دکوراتور ما توانایی های بالقوه آن را دید. او یک پایه تهیه کرد و به آن رنگ سفید زد، این پایه دارای حفره هایی هم بود- برای ایجاد سایه های کوچک. او یک قاب سیمی آباژور ارزان قیمت از یک بازار لوازم دست دوم بعنوان حمایت کننده آباژور جدید تهیه کرد.
سپس او این طرح را  به کاریرد و ترسیم نمود؛ قطعاتی از کاغذهای محافظتی روکشی جدا نمود. او قطعات بریده شده را به قاب آباژور چسباند و در یک طرح همپوشانی از مهارتش در چسبکاری استفاده کرد. نهایتا او کاغذهای ژاپنی ماتی را از داخل به قابآباژور چسباند تا اینکه مقداری نور از طریق آنها خارج شود.

میز چای خوری هلالی شکل

در یک به روز رسانی فوری! کیت یک میز چای خوری کلاسیک IKEA  را تهیه  و رنگ آمیزی کرد و بعد از این طرح استفاده کرد  تا پایه های جدیدی را روی یک توپ از روکش چوبی رسم کند و بعد آنها را ببرد. او آنگاه از چوب برای چسباندن روکشها به پایه های اصلی میز استفاده کرد.

دنج و راحت

از هنر نقش و نگار برگ بر روی دیوار برای نشان داده قفسه استفاده کرد، تنوع روکشهای چوبی دوباره درخشید. به کلیک کردن ادامه بدهید تا ببینید کیت چطور هر مرحله از این پروژه هنری را به انجام رسانید.

احیاء رادیاتور

یک تکه فلز قراضه می تواند یک گنجینه باشد. کیت این پوشش رادیاتور کهنه را از یک فروشگاه لوازم دست دوم خرید.او کل قطعه را اماده و رنگ آمیزی نمود( رنگ چه بفاوتی ایجاد می کند!)، آنگاه دو طبقه به داخل آن اضافه نمود و طبقات را با اشیا دلخواهش پر کرد.

هنر نقش و نگار برگ

اینجا شما این شانس را دارید تا خلاق شوید. شما می توانید این پروژه را به بینهایت روش انجام دهید و همچنان به یک محصول هنری عالی دست یابید. به کلیک کردن ادامه بدهید تا بفهمید که کیت از روکشهای چوبی قطعات هنری دیواری را در اینجا نشان داده شده است، ایجاد نمود. سپس طرح خودتان را تغییر داده و ایجاد نمایید.

انتخاب مواد مورد نیاز

سه نوع مختلف از روکشهای چوبی را با رنگهای تیره کاملا متضاد انتخاب کنید. کیت از گره های چوب گردویی، چوب افار و چوب انجیر و گیلاس استفاده نمود. او نقش یک برگ ساده را در اندازه های مختلف روی یک کاغذ سفید مقوایی ترسیم نمود. سپس آن طرح را روی روکشهای چوبی رسم کرد.

بریدن با احتیاط

با دقت طرح برگهایتان روی روکشهای چوبی را ببرید.
نکته محرمانه دی: کیت پیشنهاد می کند که ابتدا دور برگها را در مرحله اول به صورت کلی ببرید. آنگاه به دقت دور منحنی ها را ببرید. تنوع چوبی نامتعارف و خوشرنگ خیلی نمایانتر است و تمایل به چند دستگی در آن خیلی بیشتر از کاغذهای محافظ روکش اصلی است.

روکش چوب سه بعدی , روکش چوب قیمت روکش چوب طبیعی , روکش چوب گردو , روکش چوب راش , روکش چوب فن و هنر , دستگاه روکش چوب , پرس روکش چوب و چسباندن انواع روکش روی ام دی اف , روکش چوبی دیوار کوب چوب , روکش چوب روسی
روکش چوب سه بعدی , روکش چوب
قیمت روکش چوب طبیعی , روکش چوب گردو , روکش چوب راش , روکش چوب فن و هنر , دستگاه روکش چوب , پرس روکش چوب و چسباندن انواع روکش روی ام دی اف , روکش چوبی دیوار کوب چوب , روکش چوب روسی

کپی کردن و چسباندن

شکل برگهایتان را روی یک پایه چوبی کوچک قرار دهید. چسب را با برس بر پشت برگهایتان بمالید. روکشهای چوبی ممکن است کمی خمیده شوند؛ در این باره نگران نباشید. چسبهای اضافی را پاک کنید و بعد چند کتاب روی برگها بگذارید تا دوباره صاف شوند، اجازه دهید خشک شوند.

روی آن غلطک بکشید

قطعات MDF را بریده و روکشهای چوبی را با آنها هم اندازه سازید. کیت قطعات را دراندازه های  22.86×22.86 سانتی متری(9×9 اینچی) و 20.32×25.4 سانتی متری( 8×10 اینچی) برید. روکشهای چوبی را بوسیله چسب روکش به قطعات MDF چسباند. از یک غلطک برای صاف کردن همه نا همواریها استفاده کرد. حاال قسمت جالب کار: آرایش کردن، تزئین نمودن و دادن ویژگیهای شخصی به کار. کیت از یک نان زنجبیلی قالب گیری کرد و یک کتری کوچک از یک مغازه صنایع دستی تهیه نمود. آنها را سفید کرد و بالای قطعات MDF روکشدار چسباند. سپس او نقش و نگار برگش را پشت قطعه MDF چسباند.

اتاق خواب راحت

دکوراتور ما یک برد بالای تخت، یک پا تختی، یک لامپ آویز ثابت، و هنرهای دیواری دیگری را از مواد بدست آمده از قطعات چوبی جدید مورد علاقه ما ایجاد نمود. باور کنید! اسلایدهای بعدی به شما نشان می دهد که چگونه اینکار انجام شده است.

چگونه برد بالای تخت بسازیم

هدبرد تخت خواب از روکش و لایی چوب راش
هدبرد تخت خواب از روکش و لایی چوب راش

یک برد بالای تخت به این تخت خواب یک احساس طبیعی و وابستگی می دهد. برای درست کردن آن ، باید دو چهار چوبه جدا از هم تهیه کنید: قسمت پنهان آن از یک تکه چوب صنوبر ارزان و چهارچوب خارجی آن که زیباتر است را از چوب افرا تهیه کنید. باید نوارهای بافته شده را به چهارچوب صنوبری بچسبانید، بنابراین لبه نوارها دیده نمی شود. شما همچنین به سه محافظ صنوبری نیاز دارید تا آنها را به پشت برد بالای تخت بچسبانید تا مانع از خمیدگی نوارهای بافته شده شود.

چگونه برد بالای تخت بسازیم

طرحی عریض و مرتفع برای برد بالای تختتان ایجاد کنید. این کار بسته به اندازه تخت خواب شماست. برد بالای تخت کیت 195.58 سانتی مترعرض (77اینچ) و 152.4 سانتی متر ارتفاع (5 فوت) دارد.این تعیین کننده این است که طول نوارهای روکش چوبی که شما به آن نیاز دارید، چقدر باید باشد. یک چوب صنوبر متنوع ضخیم  که به آن “روکش چوبی بدون خط مشکی” گفته می شود برای این طرح ایده ال است؛ کار با آن ساده و بادوام است.
نوارهای روکشی را سه عرض  5.08، 7.62 و 10.16 سانتی متری (3،2 و 4 اینچی) و در 2 طول متفاوت اندازه زده و ببرید. روی چهار چوبه صنوبری، اندازه گیری کرده و مشخص کنید که نوارها به کجا باید بچسبند.

پیشروی در کار ساخت برد بالای تخت

چسب بزنید، و بعد نوارهای کوتاهتر را بصورت عمودی به چهارچوبه صنوبری منگنه کنید. بین نوارها 2.54 سانتی متر ( 1 اینچ) فاصله بگذارید. کیت سه چوب  صنوبری حمایت کننده را به صورت عمودی با فاصله های مساوی از عرض را به پشت چهارچوب قرار داد.که ناهمواریها را به حداقل برساند و باعث پایداری چهارچوب شود. نوارهای بلندتر را بطور افقی بین نوارهای عمودی بصورت طرح بافت قرار داد، با تناوب عرض های 5.08، 7.62 و 10.16 سانتی متری. هر نوار را از میانه شروع کنید. و بعد آن را تا قرار گرفتن در جای دلخواه بالا و پایین ببرید. بین هر نوار  افقی 2.54 سانتی متر (1 اینچ) فاصله بگذارید.

راحت بخوابید

با قرار دادن نوارها در جای خود و  حفاظ های ایمنی روی برد تخت خواب، چهار چوبه صنوبری را در چهارچوبه افرای خارجی قرار دهید. هر دو چهار چوبه را به هم ببندید. سپس همه کار را حداقل یک بار با پوششی از پلی یورتن خالص بپوشانید.

راحت بخوابید

کیت از یک قاب آباژور قدیمی بعنوان قاب این لامپ آویز ثابت زیبا استفاده کرد. چهار گوشه هایی از کاغذ محافظ پوششی را برید سپس آنها را بصورت همپوشانی دورتادور قاب بچسبانید. او از قطعات روکش با طرح برگ و یک گل کاغذی برای تزئین قاب استفاده کرد. لامپ ان از یک آویز با کیت سیم کشی آویزان بود که آن را از یک فروشگاه ابزار آلات خریده بود.

روکش چوب در دکوراسیون چوبی منزل
روکش چوب در دکوراسیون چوبی منزل

در کنار تخت

این میز پاتختی در وضعیت اسفناکی بود وقتی که کیت آن را در یک حراج خانگی به قیمت 20 دلار خرید. او قسمتهای داخلی آنرا تمیز کرد و میز را رنگ کرد و داخل طبقه میانی آن یک صفحه از طرحهای جدید خود را نصب کرد و میز بسیار زیبا و شیک شد

منبع  تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
اختصاصی سیمرغ

دسته: اصول دکوراسیون

WhatsApp us