گزیده ای از  Cennino Cennini است

کتاب راهنمای دستیار , کتاب هنر توسط کننینی سنینی

1370 – 1340)
پوشش یک ترجمه انگلیسی در سال 1922 از کتاب هنرنویس سنی
کننو د آندره سانینی یک نقاش ایتالیایی بود که همچنین الگوهای گلدوزی و توری را تولید کرد . او بیشتر مشهور است برای کتاب خود، Il libro dell’Arte ، که شامل جزئیات تکنیک های مختلف نقاشی و سپس در حال استفاده است.

کننو د آندره سانینی یک نقاش ایتالیایی
کننو د آندره سانینی یک نقاش ایتالیایی
کننو د آندره سانینی یک نقاش ایتالیایی
کننو د آندره سانینی یک نقاش ایتالیایی

ترجمه: CENNINI، C.d’A. Handbook of Craftsmen: ایتالیایی “Il Libro dell’Arte” ، ترانس. دیو تامپسون، نیویورک 1960

نسخه های سه نسخه ای از آنچه که به نام کتاب مقدس Cennino نامیده می شود ، زنده ماندند.جورجیو Vasari و دیگران به قرن هفدهم اشاره کردند. سپس متن تا قرن نوزدهم بازسازی شد.

فصل اول بخش اول این کتاب

در ابتدا، هنگامی که خداوند متعال آسمان و زمین را ایجاد کرد، بالاتر از همه حیوانات و غذاها او مرد و زن را در تصویر خود ایجاد کرد، و آنها را با تمام فضیلت ها به ارمغان آورد. سپس، به دلیل بدبختی که بر آدم افتاد، از طریق حسادت، از لوسیفر، که توسط بدبختی و حیله گری او را تحریک کرد – و یا به جای آن، حوا، و سپس حوا، آدم – به گناه به دستور فرمان خداوند: به همین دلیل، خداوند با آدم عصبانی شد و او و همراهانش را از بهشت ​​برانگیخت و به بهشت ​​گفت: «به خاطر اینکه شما دستورات خدا را به شما دادید، با تلاش و اعمالتان، شما زندگی خود را ادامه دهید. ” بنابراین، آدم، به رسمیت شناختن خطا که او مرتکب شده بود، پس از اینکه سلطنت خدا به عنوان منبع، آغاز و پدر همه ما را به رسمیت شناخت، به لحاظ نظری متوجه شد که بعضی از وسایل زندگی توسط کار باید پیدا شوند. و بنابراین او با بیل و حوا شروع به چرخیدن کرد. پس از آن انسان پس از پیگیری بسیاری از مشاغل مفید، متفاوت از یکدیگر؛ و بعضی از آنها، نظریتر از دیگران هستند؛ آنها نمی توانند یکسان باشند، زیرا نظریه شایسته ترین است. نزدیک به آن، انسان به دنبال چیزی بود که برای پایه و اساس آن، همراه با مهارت دست است: و این اشغال به نام نقاشی است که برای تخیل و مهارت دست نیاز دارد تا چیزها را کشف کند دیده می شود، خود را در زیر سایه ای از اشیاء طبیعی پنهان می کند، و آنها را با دست حل می کند، و به آنچه که در واقع وجود ندارد، به دقت نگاه می کند. و این به درستی سزاوار است که در کنار تئوری قرار گیرد و با شعر به تساوی بپردازد. عدالت در این جا قرار دارد: شاعر، با نظریهش، هرچند دارای یک جزء است، او را ارزشمند می سازد آزاد است که با توجه به تمایل او به نوشتن و اتصال با هم، یا نه، به عنوان او دلخوشی. به همان شیوه، با توجه به تصوراتش، آزادی برای ایجاد یک شخصیت، ایستاده، نشسته، نیمه مرد، نیمه اسب، همانطور که دلش می خواهد، داده می شود.

مقررات اساسی برای هرکس که وارد این حرفه می شود، فصل سوم.

بنابراین شما با کسانی که با روحیه عظیم با این جاه طلبی سر و کار دارند و در معرض ورود به حرفه هستند، شروع به تسخیر خود با این لباس می کنند: شور و شوق، احترام، اطاعت و پایداری. و شروع به ارائه خود را به جهت استاد برای آموزش در اوایل شما می توانید؛ و تا زمانی که مجبور نباشید، استاد را ترک نکنید.

منبع : وبسایت 

Cennino d’Andrea Cennini، Handbook of craftsman ، trans. دانیل V. تامپسون جونیور (نیویورک: دوور)، صص 1-2، 3.


رنگ آمیزی عمل به کار بردن رنگ، رنگدانه یا مواد دیگر بر روی سطحی مانند بوم، کاغذ، دیوار یا مجسمه است. می توان از آن برای بیان احساسات، ایده ها و برداشت ها از طریق رنگ، فرم و بافت استفاده کرد. نقاشی ها می توانند واقع گرایانه یا انتزاعی باشند و می توانند طیف وسیعی از موضوعات از جمله مناظر، طبیعت بی جان، پرتره و انتزاع را به تصویر بکشند. نقاشی تاریخ طولانی و غنی دارد و شواهدی از هنر نقاشی به ده ها هزار سال قبل می رسد. امروزه نقاشی به عنوان یک شکل مهم از بیان هنری و سرگرمی مورد علاقه بسیاری از مردم در سراسر جهان است.


مطالب مرتبط :

 • استیو هنکس ، نقاش آمریکایی , نقاش ابرنگ
  درباره نقاش آمریکایی Steve Hanks
 • نقاشی رنگ روغن
  نقاشی رنگ روغن : برونو Liljefors – نقاش سوئدی، یکی از نقاشان حیوانات قبل از هر چیز نقاشی رنگ روغن
 • کتاب : قصه گویی تصویری و روایت تصویر ( با موضوع کارتونیست )
  کمیک : ترتیب چاپ شده تصویر و ابر ها که به طور اخص در کتاب های کمیک استفاده می شوند .راوی : نویسنده با فردی که مسئول امر روایت است . تابلو های دنباله دار : قطاری از تصاویر که به دنبال هم چیده می شوند . کارتونیست ، کارتون ، نقاشی ، انیمیشن
 • هنرهای زیبا(هنرهای هفتگانه) را بیشتر بشناسیم.
  هنر های زیبا : مجسمه سازی ، تندیس گری یا پیکرتراشی هنر هم گذاری یا ریخت دادن به اشیاء است.این با هم قرار دادن یا ریخت دهی ممکن است در هر اندازه یا با هر سازمایه ای (مصالح)انجام گیرد.
 • هنرهای زیبا
  هنر های زیبا , هنر نمایش , شعر و ادبیات , نقاشی و مینیاتور , فیلم و ورزش و هنر های دیگر ، هنرهای زیبا  هنرهایی است که تنها به دلایل زیباشناسانه و بدون توجه به کارکرد یا پایداری‌شان خلق شده‌اند.

WhatsApp us