میز اداری خانگی به طور معمول دکوراسیون اصلی داخل دفتر کار در منزل می باشد. آنها کانون اصلی اتاق هستند و بنابراین هنگام انتخاب یکی از آنها مورد توجه ویژه قرار می گیرند . میز اداری مناسب به شما کمک می کند تا بهره وری و نظم بهتری داشته باشید .

انتخاب میز اداری خانگی

 آیا برای نوشتن ، استفاده از لپ تاپ ، استفاده از مانیتور کامپیوتر ، سازماندهی پرونده ها یا اهداف دیگر است ؟ آیا تمام وقت در خانه کار می کنید یا میز کار فقط گاهی اوقات استفاده می شود ؟هدف از فضای کار دفتر خانه شما اندازه و نیاز ذخیره سازی میز شما را تعیین می کند .

در مرحله بعدی ، شما باید تصمیم بگیرید که میز کار شما در کجا قرار دارد .

آیا دفتری در خانه بطور اختصاصی دارید ؟

آیا قصد دارید میز کار خود را در اتاق خواب خود قرار دهید؟

 در آشپزخانه چطور ؟

مکان های مختلفی وجود دارد که می توانید میز اداری قرار دهید ، بنابراین قبل از خرید میز کار حتماً فضای موجود را اندازه گیری کنید تا بدانید چه کارهایی باید کار کنید .

انواع میز اداری خانگی

در اینجا انواع اصلی میزهای اداری وجود دارد که به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد .

میز اجرایی خانگی

میز اجرایی استاندارد ترین میز چوبی موجود با گزینه های ذخیره سازی فراوان است . برای کار در کارهای پیچیده به اندازه کافی بزرگ است ، اما بزرگترین گزینه موجود نیست . به نظر من ، این یک میز کار عالی و متوسط است ! میزهای اجرایی اغلب دارای سطح کار مستطیل بزرگ هستند . در زیر ، جایی برای نشستن وجود دارد و در دو طرف ، چندین کشو و کابینت برای ذخیره سازی مخفی پیدا خواهید کرد .

میز اداری خانگی پوسته

میز پوسته خانگی
میز پوسته خانگی

میزهای پوسته ، میزهای سه طرفه ساده ای هستند که در زیر آن فضای ذخیره سازی کمی وجود دارد . آنها به طور مستطیل شکل هستند و فضای باز زیادی در زیر سطح ایجاد می کنند .

میز خانگی برای نوشتن

میز نوشتن
میز نوشتن

میز تحریر در سمَت کوچکتر است . آنها برای استفاده سبک منظور شده اند ، از این رو ” نوشتن ” نامگذاری شده است . آنها به طور معمول از یک سطح نازک مستطیل شکل و چهار پایه ساخته شده اند ، که فضای زیر آن باز است . گاهی اوقات یک کشوی کوچک در زیر سطح نوشتن پیدا می شود .

میز اداری تاشو

میز اداری تاشو خانگی
میز اداری تاشو خانگی

میزهای تاشو برای نیازهای موقتی میز یا میزهایی که باید مرتباً جابجا شوند بسیار مناسب است . میزهای تاشو دارای سطحی هستند که می توانند به راحتی به یک قطعه نازک تبدیل  شوند . میز را می توان با سهولت بیشتری درون کمد نگهداری کرد .

میز اداری دبیر ، منشی

میز منشی اداری
میز منشی اداری

میزهای منشی یک دکوراسیون قدیمی هستند ، که از آن زمان برای جذابیت مدرن دوباره طراحی و توسعه یافته است . میزهای منشی یک صفحه بالایی دارند که تا می شود و یک سطح نوشتاری ایجاد می کند . این به طور معمول قفسه ها و کشوهای کوچکی را که می توان اشیا  کوچک را در آنها ذخیره کرد پنهان می کند . هنگامی که سطح دیگر مورد نیاز نباشد ، برای ذخیره سازی تا می شود .

میز اداری شناور

میز چوبی شناور
میز چوبی شناور

میزهای شناور مستقیماً روی دیوار نصب می شوند . آنها هیچ پایه ای ندارند ، بنابراین ذخیره وسایل سنگین روی آنها کار عاقلانه ای نیست . برخی از آنها تا می شوند ، در حالی که برخی دیگر به طور دائمی نصب می شوند ، بنابراین همیشه بیرون می مانند . آنها گزینه های صرفه جویی در فضا برای اتاق های مینیمال هستند .

میز کار تکیه / نردبان

میز تکیه اداری خانگی
میز تکیه اداری خانگی

میزهای خمیده یا میز نردبان ، میزهایی به صورت عمودی هستند که سطح بالایی از فضای ذخیره سازی را ارائه می دهند . آنها شبیه نردبانی هستند که به دیوار تکیه داده اند ، از این رو نام آنها گرفته شده است .

گوشه ای / L شکل

میز ال شکل اداری
میز ال شکل اداری

میزهای گوشه ای یا میزهای L شکل برای دفاتر بزرگ یا فقط در مکانی که می خواهید فضای کار اضافی داشته باشید بسیار مناسب هستند . این یک میز کار سنگین است که مخصوص افراد حرفه ای است . البته می توانید میزهای گوشه ای کوچکی نیز پیدا کنید که به صورت مثلث درآمده و برای فضاهای کاری کوچک طراحی شده اند .

قابل تنظیم بودن قد

میزهای قابل تنظیم ارتفاع محبوبیت بیشتری پیدا می کنند زیرا مردم متوجه می شوند که آنها برای میز خود بسیار بلند هستند یا ترجیح می دهند ایستاده کار کنند ! میزهای قابل تنظیم ارتفاع به این معنی است که می توانید دسکتاپ ( صفحه کار ) را متناسب با نیاز خود بالا یا پایین ببرید . بهترین چیز این است که می توان از آنها در حالت نشسته یا ایستاده استفاده کرد .

میز کار ایستاده

میز اداری خانگی ایستاده
میز اداری خانگی ایستاده

میزهای ایستاده برای افرادی که در خانه کار می کنند بسیار مناسب است . نشستن سالم ترین کار در طول روز نیست ، بنابراین میزهای ایستاده راهی برای کار در حالت ایستاده فراهم می کنند . آنها برای کارگران در خانه یا افرادی که می خواهند هنگام کار  پشت میز ، سالم بمانند بسیار مناسب هستند .

ذخیره سازی میز کار خانگی

بسته به نیاز خود ، ممکن است بخواهید گزینه های ذخیره سازی زیر را برای میز کار خود در نظر بگیرید :

     کشوها : کشوها را می توان روی میزهای اداری ، زیر و یا کنار آن یافت .

     هاچ : برخی میزها دارای فضای ذخیره سازی بالاتر از سطح اصلی میز هستند .

     کشوی صفحه کلید کشویی : میزهایی که مخصوص استفاده در رایانه ساخته شده اند ممکن است دارای یک کشوی ، کشویی پایین برای نگه داشتن صفحه کلید باشند .

البته اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری برای میز کار خود نیاز دارید ، بسیاری از محصولات جداگانه دیگر نیز برای خرید در دسترس هستند .

میزهای دفتر کار بر اساس سبک

می توانید تقریباً در هر سبک تزئینی بصورت آنلاین انواع میزهای اداری را پیدا کنید . برای خرید میز اداری متناسب با سبک دکوراسیون منزل خود ، چند راهنمای مبلمان دکوراسیون منزل ما را بررسی کنید !

     میزهای مدرن میانه قرن

     میزهای صنعتی

     میزهای کشور فرانسه

نوشته شده توسط : فیروزه پاکزاد

مقالات مرتبط با مبلمان و میزهای چوبی: