میز کنسول چوبی مدرن:

میز کنسول به عنوان میزی که از آن برای زیبایی دکوراسیون و قرار دادن اشیا تزیینی  استفاده می شود شناخته و تعریف می‌شود.

در این مقاله به طور خاص به انواعی از میز کنسول های چوبی خواهیم پرداخت.

کنسول چوبی مدرن
کنسول چوبی مدرن

میز کنسول چوبی مدرن پنل دار:

در تولید اینگونه کنسول های چوبی از چوب درختانی  متفاوت استفاده خواهد شد. از آنجایی که این محصولات نیاز به برش های زیاد ندارند و آنچه لازمم است ایجاد چند پنل مختلف در قسمت زیر میز می‌باشد، می توان در تولید آن ها از چوب اغلب درختان استفاده کرد.انواع ام دی اف و استفاده از مواد مصنوعی و سپس روکش های چوبی نیز در تهیه این محصولات کاربرد دارند.

کنسول چوبی مدرن
کنسول چوبی مدرن

این کنسول ها به دلیل سادگی می توانند با اشیایی مانند قاب عکس های قدیمی یا گلدان های گل طبیعی و مصنوعی زیبایی چند برابری را به خانه شما هدیه می کنند. رنگ این میز کنسول ها به سلیقه شما متفاوت خواهد بود. برای حفظ هارمونی این مدل میز کنسول ها می توانید از آیینه های باریک و بلند به صورت اریب استفاده کنید. قاب عکس های فانتزی نیز می‌تواند انتخاب مناسبی به جای آیینه باشد.

میز کنسول چوبی ساده:

این مدل ها در گروه میز کنسول های مدرن قرار میگیرند، هر چه میزان تراش خوردگی و کار روی چوب کمتر باشد، کنسول چوبی شما مدرن تر خواهد بود. در زندگی امروزی که فضای خانه ها بسیار کوچکتر شده اند انتخاب یک کنسول چوبی مناسب در فضای خانه می تواند سلیقه شما را به نمایش بگذارد.

کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید
کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید

استفاده از آیینه های گرد که با پایه های چوبی به این میزها وصل شده اند، انتخاب هوشمندانه تری است. در تهیه اینگونه میز کنسول ها ، کنسول ممکن است فاقد کشو یا دارای یک کشو باشد. در طراحی این میز کنسول ها تا حد امکان از شلوغ کردن میزکنسول چوبی با وسایل متفرقه بپرهیزید.چند وسیله تزیینی کوچک برای تزیین و زیبایی دوچندان میز شما کافی به نظر می رسد.

میزکنسول چوبی کشودار:

در این مدل ها علاوه بر حفظ سادگی و مدرن بودن کار و زیبایی که به فضا بخشیده می‌شود شما دارای فضایی برای نگهداری اشیا خود شده اید. کشوهای این میز کنسول را می‌توانید با انواعی از وسایل خود پر کنید. لباس ها ، وسایل تزئینی قیمتی و … می توانید مواردی از آن باشد.

کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید , کنسول کشو دار
کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید , کنسول کشو دار

این میز کنسول ها را می توانید با سلیقه خودتان در هر کجای خانه قرار دهید. در هر صورت اطمینان داشته باشید که این طرح از میز کنسول هیچوقت تازگی و جذابیت خود را از دست نخواهد داد.

کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید , کنسول کشو دار
کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید , کنسول کشو دار

استفاده از  آیینه های گرد کوچک و متوسط باعث می‌شود زیبایی میز کنسول شما دوچندان به نظر برسد.

میز کنسول چوبی کشودار را می توان در رنگ و طرح های مختلفی تهیه کرد. استفاده از چوب هایی با رنگ پذیری بالا برای این کار مناسب تر می‌باشند. روکش های چوبی تیره و روشن یا دارای رگه های چوب طبیعی زیبایی کار را چند برابر خواهد کرد.

کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید , کنسول کشو دار
کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید , کنسول کشو دار

میز کنسول توخالی:

این نوع از کنسول های چوبی در واقع به مثابه یک چهارچوب به نظر می رسند. شاید در نگاه اول اینگونه به نظر بیاید که این چهارچوب شباهتی به یک کنسول چوبی ندارد.

کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید
کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید

اما آنچه باعث زیبایی و منحصر به فرد بودن این کنسول به عنوان یک کنسول مدرن خواهد شد، چیدمان و تزئین درست آن می‌باشد. در زیر این چارچوب می‌توانید از کشکول ها یا گلدان هایی استفاده کنید که در عین ساده بودن می‌تواند فضای زیباتری را به جود آورد. استفاده از هر نوع چوبی برای این کار مناسب می‌باشد فقط باید دقت داشت در صورت استفاده از چوب های نامرغوب یا سبک از قرار دادن اشیا سنگین بر روی آن ها خودداری کنید.

استفاده از قوطی های رنگی یا کنفی، کتاب و .. میتواتند انتخاب مناسبی برای قسمت زیرین این میزهای کنسول باشد. اگر از آیینه کنسول برای این طرح از کنسول چوبی استفاده نمیکنید، تابلوهایی با طرح خلوت و فانتزی انتخاب مناسبی خواهد بود.

برای سطح بالایی نیز می توان از انواع مجسمه ها یا وسایل فانتزی، انواع ماگ و .. استفاده نمود.

میز کنسول چوبی فانتزی:

برای توضیح طرح یک میز کنسول فانتزی می‌توان طرح های زیادی را در نظر گرفت. این طرح‌ها محدود به یک نقشه خاص نمی‌باشند. هرگونه اشکالی که دارای تقارن و تناسب خاصی باشد و از نظر بصری چشم نواز باشد می تواند در گروه میز کنسول های چوبی مدرن قرار بگیرند. این مدل ها با ساخته شدن از انواع چوب مقاوم زیبایی خاصی را به خانه خواهند بخشید و به تنهایی قادر خواهند بود فضایی مدرن و شیک را به وجود آورند.

کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید
کنسول چوبی مدرن, میز کنسول جدید

بهتر آن است در ساخت این نوع کنسول های چوبی مدرن از چوب درختانی استفاده شود که دارای رنگ های روشن تری هستند و رگه های طبیعی چوب در آن پیدا باشد. کشوهای باریک و ضریف و اشکال  نامتعارف و متقارن باعث خواهد شد که این کنسول های چوبی علاوه بر اینکه خودشان زیبا و چشم نواز به نظر آیند بلکه جلوه ای خاص نیز به محیط ببخشند.

در تزیین این گونه کنسول های چوبی می توان از حداقل اشیا بهره گرفت چرا که شکل این کنسول ها می‌تواند به تنهای زیبایی کار را تکمیل کند و نیازی به دیگر اشیا نباشد.

اما در صورت لزوم می‌تواند قسمت های خالی را  با گلدان یا مجمسه های زیبا دکور کنید.

در استفاده از این طرح ها وجود آیینه برای کنسول ضروری به نظر نمی رسد. اما می‌توانید با یک آیینه گرد بزرگ، یا چند آیینه گرد در اندازه های کوچک و بزرک میز کنسول چوبی خود را کامل تر نشان دهید و زیبایی منزل را چند برابر کنید.

طرح و نوع ساخت کنسول های چوبی محدود به چند مدل خاص نخواهد شد . آنچنان گستره  این انتخاب وسیع خواهد بود که انتخاب یک کنسول چوبی مدرن علاوه بر آنکه راحت به نظر می‌رسد،  می تواند دشوار نیز باشد.

آنچه درباره ساخت انواع میز کنسول حائز اهمیت است این موضوع می‌باشد که ساخت این کنسول ها می‌تواند از انواع چوب یا مصنوعات چوبی دیگری باشد. هرچند امروزه ازمتریال های مختلف دیگری برای ساخت انواع کنسول استفاده می‌شود اما هنوز هم میز کنسول های چوبی با اختلاف زیاد دارای طرفداران زیادی می‌باشند. زیبایی که یک میز کنسول چوبی به وجود می‌آورد با هیچ کنسول دیگری قابل مقایسه نخواهد بود. هرچند میز کنسول های چوبی کلاسیک همیشه و در هر زمانی محبوبیت خود را دارا هستند،اما  کنسول های چوبی مدرن  نیز طرفداران خاص خود را دارند.

طرح های متنوع و استفاده از انواع چوب مختلف در ساخت کنسول های چوبی قدرت انتخاب را برای خریداران تا حد زیادی بالا برده است. علاوه بر آن برای ساخت یک میز کنسول چوبی مطابق با سلیقه خود می‌توانید به راحتی نسبت به سفارش آن اقدام کنید و یک کنسول چوبی اختصاصی در منزل خود داشته باشد.

مطالب مرتبط با دکوراسیون چوبی :

با تشکر از توجه شما

گالری عکس میز کنسول چوبی :