نحوه انتخاب میز مطالعه (قسمت اول)

نحوه انتخاب ویژگی های مناسب برای میز تحریر

میز مطالعه و میز تحریر چوبی
میز مطالعه و میز تحریر چوبی

معرفی

هنگامی که به خرید میز مطالعه برای فرزند خود فکر می کنید ، باید بدانید که میز های تحریر بسیار متنوعی با ابعاد متفاوت وجود دارند ؛ بنابراین ممکن است برخی از مردم سردرگم شوند که چه چیزی را باید انتخاب کنند.
علاوه بر این ، میزهای مطالعه اخیر غیرقابل مقایسه با میزهای استفاده شده توسط پدران و مادران در گذشته هستند.
در اینجا ، ما میز های مطالعه توصیه شده را ، برای کسانی که میگویند “نمی دانم کدام میز مطالعه را بخرم” ، معرفی خواهیم کرد.
ما نحوه انتخاب میز مطالعه متناسب با هدف استفاده از آن و همچنین میز های مطالعه محبوب را معرفی خواهیم کرد ؛ لطفاً به ادامه مقاله مراجعه کنید.

1. جذابیت میز مطالعه

میز مطالعه و میز تحریر چوبی
میز مطالعه و میز تحریر چوبی

میز های تحریر انواع مختلفی دارند ؛ این امر کمک می کند تا با توجه به فرد استفاده کننده و هدف استفاده ، بتوانید بهترین و متناسب ترین محصول را انتخاب کنید که توانایی برطرف کردن نیاز های شما را داشته باشد.
انواع متنوعی برای میز تحریر وجود دارد ، مانند “میز تحریر متغیر” که با قفسه ای  که در جلوی میز وجود دارد به شما امکان می دهد که چیدمان آن را تغییر دهید ؛ “میز تحریر با تخت خواب” نوعی از میز که تخت بالای آن قرار گرفته و یک مجموعه را تشکیل می دهند ؛ “میز تحریر دوقلو” که قابلیت استفاده همزمان یک نفر دیگر را نیز فراهم می آورد.
برخی از خانواده ها ترجیح می دهند میز تحریر را در اتاق نشیمن قرار دهند ، به همین علت به دنبال میز تحریر با سایز جمع و جوری می گردند که اتاق نشیمن را شلوغ نکند.
در هر حال ، برای اینکه کودک شما به صورت ایده آل بیاموزد و مطالعه کند ، لطفاً ویژگی های میز تحریر را درک کنید ، ابعاد و چیدمان اتاق را با دقت در نظر بگیرید و متناسب ترین مورد را انتخاب کنید.

با میز تحریر مناسب برای مطالعه ایجاد انگیزه کنید

میز مطالعه و میز تحریر چوبی
میز مطالعه و میز تحریر چوبی

بعضی از خانواده ها در نظر دارند برای فرزند خود میز تحریر بخرند تا فضایی برای یادگیری بهتر ، در اتاق خواب کودک ایجاد کنند ؛

بعضی دیگر از خانواده ها می گویند هنگامی که فرزندان در اتاق نشیمن یا نهار خوری در کنار پدر و مادر درس می خوانند ، تمرکز بیشتری داشته و در کنار پدر و مادر بودن میتواند آنها را به مطالعه ترغیب کند.

همچنین برخی از افراد می گویند که به طور کلی ، به میز تحریر نیاز ندارند.
اما آیا واقعاً میز تحریر ” لازم نیست ” ؟

 من فکر می کنم که هر خانواده نظرات مختلفی دارد ، اما میز مطالعه فقط “مکانی برای مطالعه (یا کار)” نیست.
این اولین “قلعه” ای است که به کودک داده می شود ؛ محیطی است که وی در آنجا برای خودش فکر می کند و با میز مطالعه بزرگ می شود.
حتی اگر کودک شما اتاقی ندارد ، می توانید با اختصاص دادن یک میز مطالعه “قلعه” و محیط امنی برای او ایجاد کنید و تاثیرات مفید آن را در ذهن و روان فرزند خود مشاهده کنید.
میز مطالعه فضایی است که کودک می تواند برای اولین بار درباره چیزهای شخصی خود فکر کند و آن ها را مدیریت کند ؛ حتی اگر مسئله ، کشیدن نقاشی و مرتب کردن آنها باشد.
بنابراین با دادن میز مطالعه به فرزند خود ، در او برای تفکر و انجام کارهایش ایجاد انگیزه کرده و میتوانید انتظار بهبود توانایی علمی فرزند خود را نیز داشته باشید.

2. نکاتی در مورد نحوه انتخاب میز مطالعه

حال که تصمیم به خرید میز تحریر گرفتید ، باید بدانید که انواع مختلفی از میز مطالعه با ویژگی های خاص خود ، وجود دارند ؛ نکته مهم این است که باید کدام نوع را انتخاب کرد.
در این مقاله ، ما 7 روش برای انتخاب میز مطالعه را معرفی خواهیم کرد ، بنابراین لطفاً با دقت آن ها را مطالعه کنید.

طرح

میز مطالعه و میز تحریر چوبی
میز مطالعه و میز تحریر چوبی

بسیار مهم است که هنگام خرید میز مطالعه از نوع طراحی مورد علاقه فرد ، آگاه باشید.
هنگام خرید میز تحریر ، اولویت اصلی نظرات کودکان است (فرد استفاده کننده) و از این جهت انتخاب یک طرح زیبا بسیار آسان است ؛ اما اگر میخواهید برای مدت طولانی از میز تحریر استفاده کنید (مثلا از دوران کودکی فرزند تا بزرگ شدن او) ، توصیه می شود یک میز ساده را انتخاب کنید که در طی سالیان ، برای او خسته کننده نشود.
طرح های ساده برای فرد به نسبت طرح های پر کار ، تکراری و کسل کننده نمی شوند و نه تنها برای دانش آموزان ابتدایی بلکه برای دانش آموزان متوسطه و دبیرستان و دانشجویان نیز می تواند برای مدت طولانی ، مورد استفاده قرار گیرد.
پس در هنگام انتخاب میز مطالعه که می خواهید به مدت طولانی از آن استفاده کنید ، سعی کنید طراحی را تا حد ممکن ساده نگه دارید.

اندازه صفحه بالایی میز

میز مطالعه و میز تحریر چوبی
میز مطالعه و میز تحریر چوبی

هنگام انتخاب میز مطالعه ، در نظر گرفتن اندازه صفحه بالایی نیز مهم است.
بسته به ابعاد صفحه بالای میز ، سهولت مطالعه و کار با آن متفاوت خواهد بود ، بنابراین بهتر است یک صفحه با ابعاد بزرگ و سخاوتمندانه را در نظر بگیرید.
از نیاز های اولیه میز تحریر مناسب برای مطالعه این است که فضای کافی را ، برای گسترش ابزارهای لازم برای مطالعه (مانند کتاب و دفتر) ، داشته باشد.
همچنین ، اگر میز تحریر با صفحه باریک و عمق کم را انتخاب کنید ، باید مواد آموزشی لازم برای مطالعه (کتاب ها و جزوات ) را باز و بسته کنید ؛ (جای زیادی برای باز بودن تمام کتاب های مورد نیاز وجود ندارد) که باعث کاهش کارایی فرد می شود.

اگر صفحه بالایی میزحداقل 90 سانتی متر عرض و 50 سانتی متر عمق داشته باشد ، می توانید به طور نسبتا مناسبی با استفاده از آن  مطالعه کنید ؛ بنابراین بهتر است قبل از انتخاب ، با دقت ابعاد میز بررسی شود.

در کل اندازه صفحه بالایی میز بسته به هدف استفاده متفاوت است ؛ بیشتر میزهای مطالعه عمومی ، حدود 100 سانتی متر عرض و 60 سانتی متر عمق دارند ؛ بنابراین لطفاً از این ابعاد به عنوان مرجع برای میز تحریر استفاده کنید.
اگر عرض میز 100 سانتی متر و عمق آن 60 سانتی متر باشد ، حتی اگر دفتر یا کتاب را نیز در سطح آن گسترش دهید ، باز هم احساس کمبود فضا نخواهید کرد.

با این حال ، اگر از روش یادگیری زنده (یادگیری زنده یک سبک مطالعه است که در آن کودکان در اتاق خود درس نمی خوانند ، بلکه از اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری به عنوان یک مکان برای مطالعه استفاده می کنند) آگاه هستید ، بهتر است میز مطالعه ای را انتخاب کنید که از نظر ابعادی ،گسترده و دارای عمق کمی باشد.
برای انتخاب میز با اندازه نسبتا جمع و جور توصیه می شود ، از عرض 100 سانتی متر یا کمتر و عمق 50 سانتی متر یا کمتر استفاده کنید.

اگر میز مطالعه را با در نظر گرفتن مطالعه برای کنکور انتخاب می کنید ، یک میز مطالعه با اندازه گسترده و عمیق را پیشنهاد می کنیم ؛
سعی کنید میزی با عرض 120سانتی متر و عمق 60 سانتی متر برای این ماجرا خریداری کنید.
با این ابعاد می توانید یک رایانه شخصی یا دسک تاپ را نیز روی میز نصب کنید ، بنابراین می شود از آن حتی در بزرگسالی هم استفاده کرد.

انواعی از میز وجود دارند که می توانید عمق میز را ، با توجه به نیاز و رشد کودک تنظیم کنید.
برخی دیگر از میز های تحریر دارای صفحات جمع شونده ای هستند که میتوان آنها را در صورت نیاز ، باز کرد و عرض میز را نیز افزایش داد.
علاوه بر این ، بهتر است فضای مورد نیاز برای قرار دادن رایانه ، تراش مداد ، چراغ ایستاده و … را در صفحه بالایی میز ، در نظر بگیرید.

پایان قسمت اول نحوه انتخاب میز مطالعه

گردآورنده : زهرا اکبری

کلمات کلیدی: میز مطالعه ، میز تحریر ، میز کار ، میز تحریر با قفسه ، میز تحریر با کشو ، میز کشویی ، میز با تخت خواب ، میز تحریر دوقلو ، اتاق نشیمن ، میز کوچک ، ابعاد اتاق ، چیدمان اتاق ، ایجاد انگیزه ، فضای خصوصی کودک ، طرح میز مطالعه ، میز ساده ، میز تحریر ساده ، صفحه بالایی میز تحریر ، اندازه صفحه بالایی میز ، صفحه بزرگ  ، ابزار مطالعه ، میز با صفحه باریک ، ابعاد میز تحریر ، یادگیری زنده ، میز گسترده ، میز کنکور ، میز لپ تاپ ، گسترش صفحه میز ، گسترش عرض میز ، گسترش عمق میز

مطالب مرتبط با موضوع میز مطالعه و میز تحریر چوبی :

میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی
میز تحریر چوبی و صندلی

WhatsApp chat