نحوه انتخاب ست ناهارخوری (قسمت دوم)

در قسمت قبل به معرفی انواع ویژگی هر نوع از صفحات رویی میز و انواع پایه ها پرداختیم ؛ حال به قسمت انتخاب صندلی میرسیم :

2. انتخاب صندلی

ما انواع میزهای رایج را معرفی کرده ایم ، اما صندلی ها نیز انواع مختلفی دارند. در اینجا برخی از موارد معمول صندلی آورده شده است :

پشت بلند

نوعی صندلی با پشتی بلند است ، که مقداری احساس لوکس به شما می دهد.
اگر فضای اتاق کوچک و محدود باشد ، این صندلی ها باعث دلگیر به نظر رسیدن اتاق می شود ، اما اگر اتاق بزرگ باشد ، چنین صندلی هایی برای این مکان مناسب است.

صندلی چوبی
صندلی چوبی

کم پشت

نوعی از صندلی با  قسمتی برای گرفتن کمر است و برای کسانی که مدت طولانی می نشینند مناسب است ، زیرا پشت و کمر در این صندلی ها به راحتی خسته نمی شود و  نوعی از صندلی است که می توان به سهولت از آن استفاده کرد.
از آنجا که قسمت پشتی صندلی کم ارتفاع است ، حتی اگر اتاق کوچک باشد ، آن را دلبازتر نشان می دهد.

صندلی چوبی
صندلی چوبی

استاندارد

یک صندلی با تکیه گاه ، که ارتفاع تکیه گاه آن بین کمر و کتف قرار می گیرد.
مدل های زیادی از این نوع در بازار وجود دارد و این یک صندلی استاندارد است. اگر نگران ستون فقرات یا کمر خود هستید ، می توانید این مدل را انتخاب کنید.

صندلی چوبی
صندلی چوبی

نیمکتی

در اصل نیمکت ها دو نفره طراحی می شوند و از مزیت های آن این است که شما ، مجبور نیستید چندین صندلی تهیه کنید. انواع مختلفی از نیمکت ها وجود دارد از جمله آنهایی که دارای دسته هستند ، آنهایی که تکیه گاه دارند و… و البته برای قسمت بالشتک نیمکت نیز جنس های مختلفی وجود دارد.

صندلی چوبی
صندلی چوبی

صندلی چرخان (رولور)

یک صندلی با یک قسمت چرخان (پایه ها حرکت نمی کنند و فقط قسمت بالایی میچرد)
از آنجا که فقط سطح نشیمن می چرخد ، می توانید خیلی راحت بایستید و بنشینید. این نوع صندلی به خصوص برای خانواده هایی که افراد مسن دارند توصیه می شود.

صندلی چوبی
صندلی چوبی

با چرخ

صندلی روی پایه های چرخ دار قرار دارد و به راحتی قابل حرکت است.
از مزایای آن این است که برای تمیز کردن زیر صندلی ، مجبور نیستید صندلی را بلند کنید و همچنین این نوع از صندلی مناسب کسانی است که مرتباً تغییر دکوراسیون می دهند ؛ یا حتی برای افرادی که مایل هستند از صندلی برای خارج از فضای میز ناهار خوری استفاده کنند ، این نوع صندلی توصیه می شود. انواع مختلفی از صندلی های چرخ دار با خصوصیات متفاوت وجود دارد.

صندلی چوبی
صندلی چوبی

نکات مربوط به انتخاب صندلی چیست؟

در مورد مجموعه های ناهار خوری ، میز و صندلی ها معمولاً یک ست هستند ، اما ممکن است برخی از افراد بخواهند صندلی مورد علاقه خود را انتخاب کنند و از صندلی در نظر گرفته شده برای ست ناهارخوری استفاده نکنند.

هنگام انتخاب صندلی باید به چه نکاتی توجه کنم؟

ابتدا تناسب صندلی را با میز بررسی کنید!

صندلی را در کنار میز قرار دهید و مطمئن شوید که با هم تناسب دارند.

تعادل قد

ارتفاع مطلوب ارتفاعی است که هنگام نشستن روی صندلی در مقابل میز ناهار خوری ، ران های شما از زیر به صفحه میز برخورد نمی کنند.

دلیل برخورد نکردن رانها به صفحه بالایی میز هنگام نشستن ، این است که بین سطح نشیمن صندلی ناهار خوری و صفحه میز ، 27 سانتی متر تا 30 سانتی متر فضا وجود دارد.
هنگام انتخاب میز و صندلی ، انواع مختلف آنها را با هم ترکیب کرده و یکی را انتخاب کنید که در آن ، ران شما به زیر میز برخورد نمی کند.
هنگام خرید ، اطمینان حاصل کنید که تعادل بین ارتفاع صندلی و ارتفاع میز را برقرار است.

اگر ارتفاع صندلی و میز متعادل و متناسب نباشد ، ممکن است نتوانید راحت بنشینید و از وعده غذایی خود لذت ببرید ؛ بنابراین قبل از خرید ، حتماً میز و صندلی را در فروشگاه امتحان کنید.

تعادل عرض

بهتر است صندلی را متناسب با فاصله عرضی میز ناهارخوری خود انتخاب کنید ؛ اگر پایه های صندلی به پایه های میز برخورد کند ، معایب زیر ایجاد می شود :

1. به علت فضای کم مجبور هستید ، بسیار نزدیک به فرد کناری بنشینید و ممکن است احساس ناخوشآیندی داشته باشید.

2. اگر عرض میز کم تر از مقدار مورد نیاز برای صندلی باشد ، پایه های صندلی نمی توانند بین پاهای میز غذاخوری قرار بگیرد و از میز بیرون زده و فضای اتاق را تنگ میکند.

قبل از خرید مطمئن شوید که عرض صندلی شما در تناسب با عرض پایه های میز غذاخوری شما قرار دارد.

مواد و رنگ صندلی را با صفحه ی میز مطابقت دهید

به عنوان مثال ، اگر صفحه رویه میز از چوب گردو ساخته شده باشد ، انتخاب صندلی با چوب گردو از اختلاف رنگ جلوگیری می کند.
همچنین توصیه می شود صندلی ای را انتخاب کنید که شکل و مدل آن مطابق با شکل پایه های میز می باشد.
به این صورت میتوانید حتی با اجزای مختلف ، یک ست ناهار خوری یکپارچه ایجاد کنید.

صندلی با دسته و صندلی بدون دسته کدام خوب است؟

صندلی های ناهار خوری به دو گروه “صندلی های دسته دار” و “صندلی های بدون دسته” تقسیم می شوند.

صندلی های دسته دار برای کسانی که می خواهند به آرامی از یک وعده غذایی لذت ببرند ، کودکان ، خردسالان و کسانی که وقت زیادی را پشت میز ناهار خوری می گذرانند ، توصیه می شود.
صندلی های بدون دسته نیز برای افرادی که اغلب در زمان ناهار ، به نشست و برخواست مشغول هستند مناسب هستند.

پایان قسمت دوم نحوه انتخاب ست ناهارخوری

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

گردآورنده : زهرا اکبری

کلمات کلیدی : ست ناهار خوری ، صفحات رویه میز ، پایه های میز ، فضای کوچک ، صندلی ، صندلی پشت بلند ، صندلی لوکس ، صندلی های کم پشت ، صندلی استاندارد ، صندلی نیمکتی ، نیمکت دو نفره ، بالشتک نیمکت ، صندلی چرخان ، صندلی رولور ، صندلی با پایه ثابت ، صندلی با نشیمن چرخان ، افراد مسن ، صندلی با پایه چرخدار ، دکوراسیون ، مجموعه های ناهار خوری ، تعادل قد صندلی ، تعادل قد میز با صندلی ، تعادل ، تعادل عرض ، تعادل عرض میز با صندلی ، ست ناهار خوری یکپارچه ، صندلی با دسته ، صندلی بدون دسته

مطالب مرتبط با میز ناهارخوری :

WhatsApp chat