مقایسه میز ناهارخوری گرد و مستطیل

یکی از عناصر اساسی دکوراسیون خانه، میز ناهارخوری هست. زمان انتخاب میز ناهارخوری سوالات بسیاری ذهن شما را مشغول می کند، سوالاتی از قبیل چه کیفیتی؟ و ظرفیت میز باید چقدر باشد.؟ در مقاله امروز ما به این سوال که بین یک میز ناهارخوری گرد یا میز ناهارخوری مستطیل کدام یک بهتر است؟ اشاره کنیم. بعضی از افراد میزهای گرد را ترجیح می دهند، در حالی که بعضی دیگر میز ناهارخوری چهارگوش را کاربردی تر می دانند. با این حال هر دوی آنها مزایای خاص خود و همچنین اشکالاتی دارد که در اینجا به مقایسه میز ناهارخوری گرد و مستطیل می پردازیم.

مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری
مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری

مقایسه میز ناهارخوری گرد و مستطیل

میز ناهار خوری مستطیلی

میز ناهارخوری مستطیلی ابتدایی ترین و محبوب ترین انتخاب در انواع میزهای ناهارخوری است و به همین دلیل قرن هاست که مردم در اتاق های غذاخوری خود میزهای مستطیلی دارند. میز های مستطیل شکل باعث جذابیت بیشتر هر فضا می شوند. این میزها نه تنها افراد بیشتری را در خود جای می دهد، بلکه ظرفیت کافی برای جای دادن ظروف مختلف غذا را دارند. محل قرارگیری میز ناهارخوری چهار گوش می تواند در مکان های مختلف اتاق صورت پذیرد. می تواند درست در کنار دیوار قرار گیرد و فضای بیشتری به اتاق ببخشد و یا می تواند در نزدیکی پنجره جا بگیرد و یک مکان بسیار دلپذیر و زیبا برای سفره شما ایجاد کند.

ولی از طرفی این میزها می توانند مساحت بسیاری را از یک اتاق به خود اختصاص دهند و همچنین جو اتاق پذیرایی را خشک و جدی تر جلوه دهند.

میز ناهار خوری گرد

میز ناهار خوری گرد در هر سبک اتاقی خود را جای می دهد. چه اتاق مستطیل باشد و چه مربع ، یک میز گرد می تواند جلوه خوبی برای هر اتاق ایجاد کند. این میزها معمولاً بسیار کوچک و صمیمی هستند و تعاملات اجتماعی بسیار خوبی ایجاد می کنند. میز گرد باعث می شود ظروف روی میز برای همه قابل دسترس تر باشد.

میز ناهارخوری گرد اگرچه سبکی بسیار صمیمی دارد، ولی این میزها تعداد بسیار کمی از افراد را در خود جای می دهند. قبل از خرید، بهتر است روی میز گرد تکیه داده و آن را تحت فشار قرار دهید تا ببینید چقدر محکم و استوار است. میز گردی را انتخاب کنید که دارای پایه پهن می باشد تا وزن کافی را پشتیبانی کند. در ادامه این مقاله ما به بررسی نکات مهمی که در هنگام انتخاب میز توجه کنید می پردازیم.

مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری
مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری

مقایسه میز ناهارخوری گرد و مستطیل- میزگردی را انتخاب کنید که دارای پایه پهن می باشد تا وزن کافی را پشتیبانی کند

نکات مهم در هنگام انتخاب شکل میز ناهار خوری

– موقعیت میز ناهارخوری

اولین چیزی که در هنگام انتخاب یک میز ناهارخوری باید در نظر بگیرید، مربوط به استایل قرارگیری و محل قرارگیری مبلمان است. یک میز ناهارخوری گرد فضای خاصی را اشغال می کند و به دلیل گرد بودن چیدمان صندلی ها به صورت دایره وار خواهد بود. به همین دلیل وقتی یک میز ناهارخوری گرد را انتخاب می کنید باید تمام این جزئیات را در نظر بگیرید. مهمترین نکته که در مورد میز گرد باید به آگاه باشید این هست که میزهای گرد به فضایی برای سرو غذا و حرکت کردن در اطراف میز احتیاج دارند. البته دانستن این نکته با واقعیت این که میز ناهارخوری گرد فضای کمتری نسبت به میز ناهارخوری مستطیل اشغال می کند، مغایرتی ندارد.

با این حال، برای اتاق های دراز، میز ناهارخوری مستطیل شکل بسیار مناسب است. میز ناهارخوری چهارگوش به دلیل شکل ظاهری اش در این مدل اتاق ها فضای طولی بیشتری را اشغال می کنند و برای پر کردن فضای اتاق مناسب تر هستند، با قرار دادن میز چهارگوش در کنار دیوار، همچنان که از خود میز، بهره وری کامل را می برید جلوه ای مدرن نیز به محیط خانه تان ببخشید، این مزیت برای خانه هایی با فضای محدود بسیار مفید است .

– کاربرد میز ناهار خوری

نکته ای که هنگام انتخاب یک میز ناهارخوری باید در نظر داشته باشید این است که این میز چه استفاده ای دارد. میزهای ناهار خوری گرد یک راه حل عالی برای اتاق های کوچک هستند و محیطی دوستانه و راحت را در فضای پذیرایی شما ایجاد می کنند. این میزها برای تدارک مهمانی های دوستانه شما بسیار کاربردی هستند زیرا به دلیل سبک ظاهری این میزها همه می توانند همدیگر را ببینند و مکالمه بهتری داشته باشند. یک میز ناهارخوری گرد برای زمانی مناسب است که نمی خواهید کسی در رأس بنشیند و می خواهید از هر نوع سلسله مراتبی اجتناب کنید. ولی اگر میز ناهارخوری را برای یک فضای رسمی احتیاج دارید پیشنهاد ما تهیه میزهای چهارگوش هست.

مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری
مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری

مقایسه میز ناهارخوری گرد و مستطیل- کاربری میز ناهار خوری چهارگوش در مهمانی های رسمی بیشتر است

– ظرفیت میز ناهارخوری

برتری میزهای ناهارخوری مستطیلی نسبت به اشکال دیگر میزها ظرفیت آنهاست. تصور کنید که اگر ما مجبور بودیم تمام صندلی هایی که در این عکس زیر دیده می شود را دور یک میز گرد قرار دهیم، به طور قطع امکان پذیر نبود. بنابراین، اگر به دنبال یک میز ناهار خوری ایده آل برای جشن های بزرگ یا خانواده ای شلوغ و پر رفت و آمد هستید، میز ناهارخوری مستطیل شکل را پیشنهاد می کنیم، زیرا امکان جای دادن به افراد بیشتری دارد و شما چاره ای جز خرید میز ناهارخوری مستطیلی نخواهید داشت.

مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری
مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری

مقایسه میز ناهارخوری گرد و مستطیل – برتری میزهای ناهار خوری مستطیلی نسبت به اشکال دیگر میزها ظرفیت آنهاست

– پایه ها

میزهای گرد امتیازی که در مقایسه با میز چهار گوش دارند تعداد پایه های آنها می باشد که می توانند به جای چهار پایه، یک پایه داشته باشند درنتیجه صندلی ها به راحتی جای گذاری می شود.

– گوشه ها

یکی دیگر از مزیت های میزهای گرد نسبت به میزهای مستطیل این است که آنها گوشه ای ندارند. این امر باعث راحتی بیشتر آنها می شوند. میز ناهارخوری چهارگوش زمانی که در اتاق های کوچک قرار می گیرند مثل  منقارهای تیز پرندگان به پاهای شما می توانند آسیب بزنند.  به همین دلیل میز ناهارخوری گرد گزینه مناسبی برای خانواده هایی با فرزندان خردسال است.

مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری
مقایسه میز گرد و میز مستطیل , میز ناهارخوری

مقایسه میز ناهارخوری گرد و مستطیل- لبه های تیز میز ناهار خوری مستطیلی به راحتی به افراد صدمه می زند

میز ناهارخوری از نظر فنگ شویی

از لحاظ فنگ شویی یک میز ناهارخوری گرد مناسب تر از میز مستطیلی می باشد. مطابق دیدگاه فنگ شویی یک میز ناهارخوری گرد سطحی برابر را برای همه فراهم می کند و افراد دور میز به راحتی می توانند با یکدیگر ارتباط چشمی، گفتگو و تعامل داشته باشند (برخلاف یک میز ناهارخوری مستطیل) درنتیجه فضایی سبک و دلنشین در هنگام صرف غذا برقرار می شود. در فنگ شویی اعتقاد بر این است که لبه های تیز بار منفی دارد، پس بر اساس این دیدگاه اگر مجبور به انتخاب یک میز مستطیلی شکل شدید، میز ناهارخوری چهار گوشی با لبه های مورب خریداری کنید.

میزهای ناهارخوری یک انتخاب زیبا و کاربردی بسیار مهم برای اتاق پذیرایی شما هستند. اگرچه مطمئناً هر دو میز گرد و مستطیل از عوامل بصری و تاثیرگذار دکوراسیون داخلی می باشند، اما از نظر کارایی تفاوت زیادی دارند. بنابراین هنگام تصمیم گیری برای خرید یک میز ناهارخوری باتوجه به سبک و استایل خانه شما باید عواملی نظیر کارایی و محیط منزلتان را نیز در نظر بگیرید.

نویسنده: رحیم نعمتی لیمائی

مطالب مرتبط :

گالری تصاویر میز ناهارخوری چوبی :

WhatsApp us