انواع مختلف میز برای تأمین نیازهای مختلف ( و افراد )

میز کار در منزل یا محل کار شما تفاوت چشمگیری در تمرکز ، راحتی و بهره وری شما هنگام کار ایجاد می کند . حتی اگر فقط از میز خانه خود برای مدیریت صورتحساب ها و سایر کارهای شخصی استفاده می کنید ، به فضایی با فضای ذخیره سازی مناسب و سطح صاف برای کاغذ بازی ، وسایل الکترونیکی و سایر موارد نیاز دارید .

با این حال ،  سلیقه شما باید در انتخاب میز کار نیز تأثیر بگذارد . میز کار شما باید چشم نواز باشد و به طرح کلی دکوراسیون داخلی منزل شما بیفزاید .

خوشبختانه طیف وسیعی از شکل ها ، سبک ها و رنگ های میز برای انتخاب وجود دارد . در اینجا بهترین انواع میز ، از میزهای کوچک منشی گرفته تا میزهای مجری پیچیده ، برای انواع افراد و مشاغل موجود است .

فهرست مطالب

    میز تحریر

    میزهای منشی

    میز کامپیوتر

    میزهای اجرایی

    میزهای قفسه دار

    میزهای شناور

   برای انتخاب میز مناسب این مقاله را مطالعه کنید

میز تحریر و نوشتن

میز تحریر یک سطح مسطح و اساسی است که محیط برهنه ای را برای نوشتن و تایپ فراهم می کند . اندازه این میزها بسیار متفاوت است ، اما بیشتر آنها حداقل  ” 36  اینچ عرض و 24  اینچ عمق ”  دارند .

میز تحریر در انواع مختلفی از چوب انبار روستایی گرفته تا چوب های مدرن و براق موجود است . اگرچه بعضی از آنها هیچ کشو یا ویژگی دیگری ندارند ، اما در اکثر آنها حداقل برخی از قفسه های کوچک یا کشوها در زیر سطح اصلی نوشتن وجود دارد . آنها برای افراد عملی که فقط به یک سطح ساده و بدون حواس پرتی برای تمرکز بر نوشتن نیاز دارند ، بسیار مناسب هستند .

آنها معمولاً پاهای نازکی دارند ، زیرا طوری طراحی نشده اند که بتوانند فضای ذخیره سازی زیادی را تحمل کنند . اگر به چیزی با محدودیت وزن بیشتر احتیاج دارید ، بهتر است به داشتن یک میز منشی یا چیزی حتی بزرگتر فکر کنید  .

میز تحریر چوب قهوه ای تیره

میز تحریر قهوه ای
میز تحریر قهوه ای

میزهای منشی

میزهای منشی با استفاده از سطح و قفسه ذخیره سازی طراحی شده‌اند و این ویژگی برای افرادی که نیاز به نوشتن و تکمیل مدارک با دست دارند ، عالی است . آنها گزینه خوبی برای نویسندگان مشتاق هستند که خواهان جذابیت عاشقانه ای در اتاق خود یا صاحبان آپارتمان هستند که فضای کمی دارند اما گهگاه نیاز به کار در خانه دارند .

آنها از بالا کاملاً صاف نیستند و در عوض یک قفسه کوچک توکار دارند که از پشت میز بلند می شود . آنها جذابیت پرکاربرد زیبایی دارند اما با توجه به فضاهای معاصر نیز در مدل های مختلف موجود هستند . رنگ های کلاسیک میز منشی شامل چوب ماهون و گیلاس است ، اما گزینه های رنگ آمیزی بلوط و سفید رایج شده است .

میزهای تحریری معمولاً برای رایانه های رومیزی یا چاپگرها طراحی نمی شوند ، خصوصاً اگر در قسمت جلویی آنها یک پوشش کشویی وجود دارد که ذخیره سازی دستگاه های بزرگ را دشوار می کند . با این حال ، برخی از میزهای منشی مدرن بزرگتر ممکن است دارای ویژگی هایی مانند سینی صفحه کلید و سیستم مدیریت کابل باشند . میزهای کوچک منشی معمولاً فضای کافی برای جا دادن راحت لپ تاپ و ماوس را دارند .

میز تحریر زیبا
میز تحریر زیبا

میز کامپیوتر

میزهای کامپیوتر برای کاربر صفحه کار خانگی کلاسیک طراحی شده اند که به راحتی به یک مانیتور ، قسمت رایانه و چاپگر نیاز دارد . آنها معمولاً  صفحه یا قفسه های اضافی برای وسایل الکترونیکی دیگر مانند صفحه کلید یا دیسک های سخت خارجی دارند .

همانطور که افراد بیشتری به استفاده از لپ تاپ روی می آورند ، یک میز بزرگ کامپیوتر ممکن است فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به آنچه در واقع نیاز دارید فراهم کند . با این حال ، خانواده های شلوغ و پرمشغله با وسایل الکترونیکی زیاد ، ناگزیر راهی برای استفاده از این فضا پیدا می کنند .

میزهای رایانه گاهی با استفاده از  قفسه طراحی می شوند تا بتوانند از فضای بالای رایانه بیشترین استفاده را ببرند و گاهی اوقات دارای درهای کابینت هستند که در جلو بسته می شوند . به همین دلیل ، گاهی اوقات  اندازه آنها در عمق کمتر از ”  36 اینچ  عرض در 24 اینچ  ” است .

آنها معمولاً بزرگ و تحمیل کننده هستند ، بنابراین برای کاربران جدی کامپیوتر و دانشجویان که به چیزی سودمندانه نیاز دارند بهتر است . آنها معمولاً عملکرد را بر فرم اولویت می دهند اما هنوز هم می توانند با رنگ و طرح طراحی اتاق شما هماهنگ شوند .

میز کامپیوتر کلاسیک قهوه ای تیره
میز چوبی تحریر قهوه ای
میز چوبی تحریر قهوه ای

میزهای اجرایی

مانند میز تحریر ، میزهای اجرایی نیز یک سطح صاف و براق در بالا دارند که باعث می شود کاربر در هنگام جلسات بیشترین میزان دید را داشته باشد . با این حال ، میزهای اجرایی معمولاً فضای ذخیره سازی بیشتری به صورت کشو دارند . آنها اغلب شامل کشوهای قفل دار و سایر فضاها برای مدارک و تجهیزات حساس هستند .

میزهای اجرایی با سطح نوشتاری عمیق و گسترده ای که دارند ، متمایز می شوند که صاحبان آن می توانند برای ذخیره هر نوع صندوق ورودی و سبد برای کاغذ بازی استفاده کنند . آنها ممکن است تا ” 72 اینچ  طول و 36 اینچ ” عمق داشته باشند تا فضای ممکن را فراهم کنند و به عنوان نماد وضعیت برای مالک عمل کنند .

میزهای اجرایی در دفاتر تجاری بیشتر از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند ، اما هوای عالی را به هر دفتر خانه وام می دهند . میزهای اجرایی ماهاگونی منظره‌ای باورنکردنی ارائه می دهند ، مخصوصاً اگر مرتباً  در خانه کار می کنید و می خواهید دفتر ، مطالعه یا کتابخانه ای ایجاد کنید . آنها برای حرفه ای های تجاری با جاه طلبی و تمایل جدی برای تحت تأثیر قرار دادن مشتریان مناسب هستند .

میز اجرایی شکل L چوبی

میز چوبی بلوط L شکل , میز تحریر
میز چوبی بلوط L شکل , میز تحریر

میزهای قفسه دار

  مانند میزهای اجرایی به نظر می رسند اما بسیار کوچکتر هستند . آنها گاهی اوقات شبیه میزهای کتابخانه و میزهای منشی هستند ، اما در کل شکل مدرن تری دارند و ذخیره سازی را بر عملکرد نوشتن در اولویت قرار می دهند .

قسمت خالی برای صندلی ندارند  زیرا در نظر گرفته شده است که در پشت یا کنار میز اجرایی استفاده شوند . با این حال ، با این حال این میزها به اتاقهای نشیمن ، اتاقهای خواب اصلی و سایر مناطق که گاهی ممکن است به سطح نوشتاری نیاز داشته باشند ، افزودنی بسیار خوبی ایجاد می کند .

آنها یک افزودنی عالی برای حرفه ای های جدی هستند که می خواهند در هنگام کار فضای بیشتری داشته باشند . با این حال ، آنها همچنین با خانه دارانی که به فضای بیشتری برای کار در صورتحساب و سایر کارها نیاز دارند ، مناسب است .

میز کتابخانه برگشت پذیر چوبی سنتی

میز تحریر سبک سنتی چوبی
میز تحریر سبک سنتی چوبی

میزهای شناور

میزهای شناور به دیواری متصل می شوند و دارای حداقل پشتیبانی و یا بدون پشتیبانی هستند . بعضی از میزها تا می شوند تا وقتی میز از آن استفاده نمی شود ، فضا را آزاد کنید . این امر آنها را به گزینه ای محبوب برای آپارتمان ها ، کافی نتها و سایر فضاهای دنج که نیاز به انعطاف پذیری دارند ، تبدیل می کند .

آنها جذابیت مدرن و مینیمالیستی را به فضاهای آفتابی می بخشند که میز بزرگتر اتاق را کوچک جلوه می دهد . آنها در طیف وسیعی از رنگ ها و تمام چوب مصنوعی وجود دارند ، اما به دلیل نیازهای مهندسی منحصر به فرد ، معمولاً از چوب ساخته شده یا از چوب های سبک مانند کاج ساخته می شوند .

میزهای شناور معمولاً برای رایانه های رومیزی سنگین یا هر هدفی که به وزن قابل توجهی نیاز دارند ، نامناسب هستند . کاربران باید مراقب باشند که تمام دستورالعمل های نصب و محدودیت های وزن را دنبال کنند .

با این حال ، آنها یک سرمایه گذاری عالی برای متخصصان جوانی هستند که فقط به فضای کاری گاه به گاه نیاز دارند یا خانواده هایی که گاه به فضایی برای تحصیل بچه ها نیاز دارند . افراد جوان و امروزی که سعی می کنند اتاق خود را باز و مهیج کنند میزهای شناور را گزینه عالی می یابند .

میز تحریر دیواری
میز تحریر دیواری

انتخاب میز مناسب برای خود

هر فردی ترکیبی منحصر به فرد از تنظیمات سبک و نیازهای عملکردی ، از جمله فضای نوشتن و فضای ذخیره سازی را دارد . با تنوع گسترده میزهای موجود در بازار ، می توانید در بودجه خود چیزی پیدا کنید که نیاز شما را برآورده کند و به جذابیت خانه شما بیفزاید .

ابتدا با تصمیم گیری در مورد نوع میز مورد نظر خود شروع کنید ، سپس رنگ و اندازه عمومی را انتخاب کنید . از آنجا ، لیست کاملی از گزینه های ساخته شده با مواد با کیفیت و مونتاژ آسان را پیدا خواهید کرد . فقط در طی چند روز ، شما می توانید یک لوازم جانبی جدید و زیبا به خانه خود داشته باشید که به ساماندهی فضای شما کمک می کند و باعث بهره وری بیشتر می شود .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با میز تحریر چوبی :

WhatsApp chat