10 نوع مختلف از نرده های راه پله

نرده ها و مواد
یکی از اصلی ترین ویژگی های ایمنی راه پله, نرده ها است که به جلوگیری از سقوط و آسیب دیدگی انسان کمک می کند . این قطعات راه پله را می توان از مواد مختلفی مانند فلز ، چوب یا شیشه تهیه کرد تا جلوه های بصری متفاوتی حاصل شود . نوع نرده راه پله و نوع نرده دستی نیز در ظاهر راه پله تأثیر خواهد گذاشت .

این مجموعه متخصص در زمینه طراحی و ساخت نرده های چوبی با دست انداز پله از جنس چوب میباشد

نرده در مقابل نرده :

تفاوت چیست؟

نرده دو قسمت راه پله هستند که اغلب رشته ای می شوند .
معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

هندریلس که به آن نرده نیز گفته می شود ، بخشی از راه پله است که افراد هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها برای حمایت آن را می گیرند . نرده باید ثبات و راهنمای مداوم در امتداد پله را فراهم کند . هندریلس می تواند از مواد مختلفی ساخته شود . می توان آن را به دیواری متصل کرد ، از کنار نرده راه پله امتداد پیدا کرد یا در بالای نرده ها ( ستون های عمودی ) در سمت باز یک راه پله نشست .

نرده سدی است که مانع از افتادن مردم در کنار پله ها می شود . نرده باید آنقدر محکم باشد که در صورت افتادن یا فشار آوردن بر روی آن ، در برابر شکستگی مقاومت کند . نرده ها همچنین می توانند از مواد گوناگونی ساخته شده و به سبک های مختلف از یک سری پست های عمودی ساده که هندریلس های نرده ای به نرده کابل مدرن را تشکیل می دهند ، وصل شوند .

مثلا نرده های چوبی از قسمت پایین به کمک قطعه ای به نام نعلبکی به زمین یا روی پله متصل میشوند و از بالا به زیر هندریل یا همان دست انداز متصل میشوند . وقتی تعداد نرده ها در حالت استاندارد زیاد باشد باعث یکپارچه شدن نرده و دست انداز پله میشود و این میتواند وزن چندین نفر را به راحتی تحمل کند . در نرده و هندریل چوبی گاهی یک ایستگاه بزرگ در ابتدا و انتهای پله قرار میگیرد که باعث افزایش مقاومت دست انداز پله تا حد زیادی میشود .

بهترین مواد برای نرده های راه پله چیست ؟

بهترین مواد برای نرده های راه پله به محیط راه پله و شکل دلخواه ( سبک معماری سازه ) بستگی دارد . فلزات ، مانند فولاد ، آلومینیوم و آهن فرفورژه ، گزینه های محبوب برای تنظیمات تجاری و صنعتی و محیط های امروزی هستند ، که در آن چوب ظاهر کلاسیک تری ایجاد می کند . شیشه اغلب هنگامی استفاده می شود که نمای فراتر از نرده مهم باشد .

پله فولاد

فولاد یک ماده محبوب برای نرده های راه پله و نرده ها برای راه پله های خروجی تجاری و راه پله های صنعتی است . فولاد همچنین بهترین ماده برای رشته های راه پله است . برای جلوگیری از زنگ زدگی ، اغلب از فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه استفاده می شود . فولاد گالوانیزه با روی پوشانده شده است تا از آسیب رساندن مواد خورنده به فولاد زیر جلوگیری کند . کروم ، نیکل ، نیتروژن و مولیبدن به فولاد ضد زنگ اضافه می شود تا فلز در برابر خوردگی مقاومت کند .

نرده راه پله استیل

هندریل استیل برای پله
هندریل استیل برای پله

هندریلس های استیل تقریباً در هر محیطی قابل استفاده هستند . هندریلس استیل گالوانیزه با روکش پودر یا گالوانیزه یک گزینه محبوب برای کاربردهای پله های صنعتی پیش ساخته است که در آن سایر اجزا پله ها از فولاد ساخته شده اند . برای منازل و فضاهای تجاری ، هندریلس های استیل ضد زنگ جلوه ای زیبا و مدرن ارائه می دهند . از نرده های استیل ضد زنگ می توان با نرده های ساخته شده از مواد دیگر مانند شیشه برای ایجاد طراحی مدرن استفاده کرد .

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

نرده راه پله استیل
نرده های استیل همچنین می توانند در تنظیمات مختلفی از جمله صنعتی ، تجاری و مسکونی استفاده شوند . نرده های استیل هنگامی که در محیط های صنعتی استفاده می شوند عملکرد بیشتری دارند . نرده های استیل ضد زنگ در خانه ها و ادارات خطوط تمیز و ظاهری امروزی را ارائه می دهند . می توان از آنها با انواع مواد نرده مانند چوب استفاده کرد تا جلوه مطلوبی ایجاد شود .
مزایا و معایب نرده راه پله استیل

نکات مثبت
فولاد فوق العاده مستحکم است و به دلیل دوام آن شهرت دارد و به همین دلیل یکی از ایمن ترین مواد برای استفاده در نرده ها است .
برای بهبود عملکرد ، می توان فولاد را با پوشش های پودری و رنگ های مایع و آغازگرها پوشش داد .
فولاد ضد زنگ و گالوانیزه نیاز به نگهداری بسیار کمی دارد و می توان آن را با اسفنج و مواد شوینده ملایم تمیز کرد .
فولاد ماده ای متنوع و مقاوم در برابر آب و هوا است که می تواند از داخل یا خارج استفاده شود .
نکات منفی
در گرمای شدید ، فولاد می تواند سگک بزند و ضعیف شود .
نرده های فلزی می توانند از سایر مواد مانند چوب گران تر باشند .
فولاد به دلیل وزن آن ممکن است یک ماده سخت برای استفاده در یک پروژه باشد .
نصب فولاد نیز به دلیل وزن سخت است و برای انجام تنظیمات در محل نیاز به تجهیزات خاصی دارد .

آلومینیوم

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

آلومینیوم یک عنصر طبیعی است که چگالی کمتری نسبت به سایر فلزات دارد و باعث می شود در مقایسه با فولاد سبک باشد . آلومینیوم مانند نقره به نظر می رسد و بسیار بازتابنده است . آلومینیوم به طور طبیعی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است و هیچ گونه تعمیر اضافی ندارد .
کاربردهای نرده آلومینیومی راه پله
هندریلس های آلومینیومی را می توان در تنظیمات مختلف یافت . آنها می توانند در داخل و خارج از خانه ها ، ساختمانهای تجاری و تنظیمات صنعتی استفاده شوند .
برنامه های نرده راه پله آلومینیومی
نرده های راه پله آلومینیومی اغلب برای استفاده در مراحل ورودی و عرشه از خارج استفاده می شوند . با این حال ، آنها می توانند در داخل ساختمان در هر نوع ساختمان تأسیساتی نیز باشند .
نرده ها و معایب نرده های آلومینیومی
نکات مثبت
آلومینیوم مانند فولاد بسیار مقاوم و بادوام است و می توان از آن برای ایجاد محیطی بسیار ایمن استفاده کرد .
آلومینیوم حتی در سخت ترین شرایط آب و هوایی مقاومت می کند و به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد .
از آنجا که آلومینیوم بسیار سبک تر از فولاد است ، نصب آن آسان تر و مناسب تر برای پروژه های خانگی است .
آلومینیوم به دلیل وزن کمتری که دارد ، برش و فرم آن نیز راحت تر از فولاد است . بنابراین ، در طیف وسیع تری از طرح ها و الگوها موجود است .
نرده های آلومینیومی می توانند به صورت پودر پوشانده شوند تا مجموعه ای از گزینه های رنگ را فراهم کنند .
نکات منفی
عیب اصلی استفاده از آلومینیوم برای نرده ها گران تر بودن آن از فولاد است .
نرده های آلومینیومی نیز می توانند راحت تر از فولاد فرورفتگی و خش ایجاد کنند .

آهن فرفورژه

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

آهن فرفورژه یک آلیاژ آهن با محتوای کم کربن است . تقاضا برای این ماده قابل انعطاف که اغلب برای دستیابی به جلوه ای بسیار تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد ، در اواسط دهه 1800 به بالاترین حد رسید . امروزه آهن فرفورژه در مقیاس انبوه ساخته نمی شود اما همچنان برای مرمت و تکثیر آثار تاریخی تولید می شود . اکثر محصولاتی که امروزه مانند آهن فرفورژه توصیف می شوند در واقع از یک فولاد ملایم با مقدار کربن کم ساخته شده اند .

نرده راه پله های فرفورژه

از نرده های فرفورژه می توان برای راه پله های داخلی و خارجی در خانه ها و ساختمان های تجاری استفاده کرد . از نرده های فرفورژه می توان هم در پله های مستقیم و هم در پله های منحنی استفاده کرد .

نرده های پله ای تزئینی فرفورژه در خانه های شخصی و ساختمانهای اداری یافت می شود . از آنها می توان در هر دو کاربرد داخلی و خارجی استفاده کرد . نرده های فرفورژه اغلب در ترکیب با نرده های چوبی برای دستیابی به جلوه ای پیچیده و چشمگیر استفاده می شوند .
مزایا و معایب نرده راه پله آهن
نکات مثبت
یکی از اصلی ترین مزایای آهن فرفورژه ، کاربردپذیری آن است . از آنجا که قابل انعطاف است ، می توان از آن برای دستیابی به آرایه ای بی پایان از سبک مدرن براق گرفته تا برگهای پیچیده یا طومارها استفاده کرد .
آهن فرفورژه به دلیل استحکام خود ، ثبات و مقاومت پله ها را فراهم می کند .
نرده های فرفورژه می توانند به صورت پودر در دسته بندی رنگی پوشش داده شوند .
نکات منفی
آهن فرفورژه معمولاً گرانتر از سایر مواد است ، بخشی از این دلیل است که اغلب ساخته می شود .
از آنجا که سنگین است ، نصب آهن می تواند دشوار و زمانبر باشد و هزینه های کار را افزایش دهد .
در صورت عدم نگهداری صحیح ، فرفورژه به دلیل قرار گرفتن در معرض آب و هوا می تواند زنگ زده شود .
برای محافظت از آن در برابر زنگ زدگی ، آهن فرفورژه باید دوباره رنگ آمیزی شود و به صورت دوره ای رنگ آمیزی شود .

کاربردهای نرده آهن فرفورژه

نرده و دست انداز چوب

معرفی انواع نرده برای راه پله
نرده و هندریل چوبی , دست انداز پله

چوب سنتی ترین و کلاسیک ترین ماده ای است که برای نرده ها استفاده می شود . از چوبهای محبوب می توان به بلوط قرمز اشاره کرد که رنگ آمیزی ، سنباده و پایان آن آسان است و همچنین بلوط سفید که سخت تر و مقاوم در برابر آب است . از چوب ماهون ، خاکستر ، سرو ، گیلاس و بسیاری دیگر از چوب ها می توان برای نرده های راه پله استفاده کرد .

کاربردهای نرده راه پله چوبی

انواع مدل نرده چوبی , نرده خراطی و نرده cnc

نرده های چوبی به طور معمول در خانه ها و ساختمانهای مسکونی یافت می شوند . استفاده از نرده های چوبی می تواند از بالکن تا پله های گاراژ تا پله های بزرگ در خانه های قدیمی متفاوت باشد . با این وجود از هندریلس های چوبی می توان با مواد نرده مدرن تری مانند فلز یا شیشه نیز استفاده کرد تا سبکی منحصر به فرد ارائه دهد .

ایده نرده راه پله چوبی

نرده های چوبی به طور معمول در محل های اقامتگاه ها و ساختمان های به سبک سنتی ، اغلب در ورودی ها یافت می شوند . آنها معمولاً در داخل منزل استفاده می شوند ، اما در صورت برخورد صحیح با آنها می توانند خارج از بالکن و سایر سازه های خارجی نیز باشند . مانند نرده های چوبی ، نرده های چوبی را می توان با مواد دیگر ترکیب کرد و یک پله مدرن تر ساخت .

نرده ها و معایب نرده های راه پله چوبی

نرده و دست انداز ( هندریل ) چوب کاج روسی با رنگ پلی استر
نرده و دست انداز ( هندریل ) چوب کاج روسی با رنگ پلی استر
نکات مثبت نرده های چوبی

یکی از اصلی ترین مزایای نرده های چوبی زیبایی طبیعی است که به محیط می بخشند . چوب یک متریال لوکس و فوق العاده زیبا است .
از چوب می توان برای دستیابی به ظاهر و سبک های مختلف استفاده کرد زیرا می تواند به هر شکلی تبدیل شود . همچنین می توان چوب را متناسب با دکوراسیون شما رنگ آمیزی یا به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرد .
از آنجا که خرید و نصب چوب معمولاً مقرون به صرفه است ، برای پروژه های بازسازی یک انتخاب محبوب است .
نرده های چوبی به راحتی نگهداری و تمیز می شوند .

دست انداز پله خم چوب , هندریل قوس دار پله, پله پیچ دوبلکس, نرده پله گرد
دست انداز پله خم چوب , هندریل قوس دار پله, پله پیچ دوبلکس, نرده پله گرد
نکات منفی پله ها و هندریل چوبی

نرده های داخلی چوبی را می توان کلاسیک دید مگر اینکه با مواد مدرن مانند شیشه یا فلز ترکیب شود .

نرده و محافظ شیشه برای پله

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

گرچه به نظر می رسد شیشه ماده ای بسیار ایمن برای استفاده در طراحی راه پله نیست ، اما در واقع بسیار سخت تر از آن است که به نظر می رسد . شیشه انواع مختلفی دارد از جمله شفاف ، نیمه شفاف ، رنگی ، مات و اچ .

کاربردهای نرده راه پله شیشه ای

از شیشه به طور معمول برای نرده های راه پله استفاده نمی شود . معمولاً مواد دیگر مانند چوب یا فلز برای نرده های دستی با نرده های شیشه ای استفاده می شود .
برنامه های نرده راه پله شیشه ای

نرده های شیشه ای هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی قابل استفاده هستند و معمولاً در ساختمانهای مدرن تجاری و خانه ها یافت می شوند . صفحات شیشه ای مورد استفاده برای نرده های راه پله می توانند به طور کامل یا جزئی با فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم قاب شوند ، یا ممکن است بدون قاب باشند .
نرده ها و معایب نرده های راه پله شیشه ای

نکات مثبت

نرده های شیشه ای بدون ایجاد مانع در دید مانع ایمنی می کنند .
از آنجا که آنها نور طبیعی را وارد می کنند ، نرده های شیشه ای می توانند فضای اتاق را بزرگتر نشان دهند .
نرده های شیشه ای در صورت استفاده در فضای باز می توانند به عنوان مانع باد عمل کنند .
نرده های شیشه ای به راحتی تمیز می شوند .

نکات منفی

اگرچه شیشه به راحتی تمیز می شود ، اما این کار باید به طور منظم انجام شود زیرا خاک و اثر انگشت را به سرعت نشان می دهند .
پرندگان ، حیوانات و حتی مردم اگر شیشه شفاف باشند می توانند به نرده های شیشه ای برخورد کنند .
شیشه نسبتاً سنگین است و در صورت نصب ناصحیح ، ممکن است ترک بخورد . بنابراین ، احتمالاً بهتر است توسط یک حرفه ای نصب شود .
نرده های شیشه ای در صورت استفاده در فضای باز ممکن است با گذشت زمان هوا ساز و ابری شوند .

نرده های مختلف برای پله ها کدامند ؟

نرده های راه پله را می توان از مواد مختلفی از جمله فلز ، چوب و شیشه تهیه کرد . با این حال ، چندین طرح مختلف نرده راه پله وجود دارد که از نرده کلاسیک تا نرده کابل یا پانل مدرن تر است .

نرده راه پله پیکتی

نرده راه پله فلزی پیکتی
نرده راه پله فلزی پیکتی

نرده پیکت شامل ستون های عمودی است که از نرده پشتیبانی می کند . در پایین ، پست ها به ریل پایه یا پایه های پله متصل می شوند . مجموعه ها را می توان از چوب یا فلز تهیه کرد . آنها می توانند پست های ساده باشند و یا به شکلی زیبا طراحی شوند .

ایده های نرده راه پله چوبی

نرده های راه پله متداول ترین نوع نرده ها هستند و در همه جا از کارخانه های صنعتی گرفته تا ساختمان های تجاری گرفته تا خانه های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند . از نرده های پیکتی می توان در محیط داخلی یا خارجی استفاده کرد .
مزایا و معایب نرده راه پله پیکت

نکات مثبت

نرده های راه پله نصب آسان است و ساخت آنها کم هزینه است .
پس از نصب ، نرده های راه پله ای معمولاً نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند ، مگر اینکه هر از گاهی آنها را به سادگی پاک کنید .
نرده پیکت در اندازه ها ، سبک ها و رنگ های بسیار متنوعی موجود است که تقریباً با هر محیطی مطابقت دارد .

نکات منفی

اشکال اصلی نرده راه پله چوبی ، شکل ظاهری و معمول آن است .
نرده یك مانع كناری كاملاً بسته ارائه نمی شود . در حالی که بعید است شخصی از نرده چوب سقوط کند ، ممکن است اشیا کوچکتر را از طریق فاصله نرده ها بیفتند .
چند ریل

نرده پله ای چند خطی

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

نرده های راه پله ای چند خطی از میله ها یا لوله های افقی تشکیل شده است که از ستون نرده تا ستون نرده امتداد دارد . میله ها یا لوله ها می توانند سبک ها ، اندازه ها و مواد مختلف باشند تا نمای مورد نظر را منعکس کنند .
برنامه های نرده راه پله چند خطه

نرده های چند خطی معمولاً در ساختمانهای تجاری و صنعتی برای خروج از پله ها و پله های دسترسی تجهیزات استفاده می شوند .
مزایا و معایب نرده های راه پله چند خطه
نکات مثبت
نرده های چند خطی ظاهری تمیز برای پله های خروجی ایجاد می کنند .
میله ها و لوله های مورد استفاده برای نرده های چند خطی می توانند به راحتی تغییر دهند تا نیاز طراحی پروژه های مختلف را برآورده کنند .
نکات منفی
نرده های چند خطی می توانند خطر بالقوه ایمنی را از بین ببرند زیرا کودکان می توانند از آنها بالا بروند . به همین دلیل ، نرده های پیکتی گزینه ای ترجیحی برای مناطقی است که عموم مردم به آن دسترسی دارند و برخی از کدهای ساختمانی محلی این اجازه را نمی دهد .

نرده راه پله کابل دار

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

نرده های راه پله کابلی از کابل های فلزی کششی ، افقی یا عمودی به جای جعبه یا تابلوها برای ایجاد مانع در کنار پله ها استفاده می کنند . از نرده های کابل می توان با انواع مختلف نرده های دستی و پست های جدید از جمله فولاد ، آلومینیوم و چوب استفاده کرد .
برنامه های نرده راه پله کابل
از نرده های کابل می توان در هر دو پلکان داخلی و خارجی استفاده کرد و برای ایجاد ظاهری مدرن در خانه ها و ساختمان های تجاری استفاده می شود .
مزایا و معایب نرده راه پله کابل
نکات مثبت
نرده های کابل منظره ای بدون مانع را ارائه می دهند ، زیرا کابل معمولاً بسیار نازک تر از ستون های سنتی است .
مانند سایر نرده های فلزی ، نرده های کابل مستحکم ، بادوام بوده و نگهداری آن آسان است و فقط به پاکسازی گاه به گاه نیاز دارد .
نرده کابل همه کاره است و می توان با استفاده از طیف گسترده ای از کیت های کشش کابل ، انواع پست و پایان کار ، به راحتی در هر مکانی پیکربندی کرد .
نکات منفی
نرده کابل به طور معمول گرانتر از نرده شیشه ای ، آلومینیومی یا چوبی است .
برخی از شهردارهای شهرها و محلی گزینه های نرده افقی مانند نرده کابل را مجاز نمی دانند . در صورت مجاز بودن ، ریل های راه پله کابل باید مطابق با کد باشد .
با توجه به مقدار کابل مورد نیاز برای ایمنی ، این نرده ها بسیار شلوغ به نظر می رسند .
از آنجا که سطح معینی از کشش نیز معمولاً مورد نیاز است ، این نوع نرده ها هنگام نصب حرفه ای بهتر هستند .

نرده راه پله پر از مش سیم

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

نرده های پر کننده مش سیم از پانل های سیم تشکیل شده است که به یک قاب چهار طرفه جوش داده می شوند . این پانل ها سپس به سیستم نرده متصل می شوند . نرده های پر کننده مش سیم می تواند از انواع فلزات از جمله فولاد ضد زنگ و آلومینیوم ساخته شود . این نوع نرده معمولاً بصورت سفارشی ساخته می شود تا اندازه مش یا بازشو ، قطر سیم و اندازه پانل را مطابقت دهد .
برنامه های نرده راه پله پر از مش سیم
نرده های پر از مش سیم در محیط های صنعتی و مناطق پرتردد تجاری مانند استادیوم ها ، کالج ها و مناطق خرید استفاده می شود . از پر کردن مش سیم نیز می توان برای پله های بالکن مسکونی استفاده کرد .
مزایا و معایب نرده راه پله پر از مش سیم
نکات مثبت
نرده پرکردن مش سیم یک مانع قوی و موثر ایجاد می کند اما همچنین دید را فراهم می کند و امکان تهویه را فراهم می کند .
در مورد راه پله هایی که دارای نرده های پر از مش سیم هستند ، هیچ تعمیر و نگهداری لازم نیست .
پر کردن مش سیم می تواند از فلز طبیعی ساخته شود یا متناسب با هر فضایی رنگ آمیزی شود .
از مواد با کیفیت بالا ، مانند مس ، می توان برای ایجاد ظاهری پیچیده استفاده کرد .
نکات منفی
نرده های پر از مش سیم گران است ، بخشی از این واقعیت است که اغلب به صورت سفارشی ساخته می شود .
اگر در هنگام نصب به درستی کنترل نشود ، مش ممکن است آسیب ببیند .
نرده پله پنلی نرده پانل
نرده پله تابلویی مانند نرده پر کردن مش سیم است که در آن بخشها به سیستم نرده تعبیه شده اند . نرده های صفحه ای اغلب از شیشه ساخته می شوند ، اما می توانند از میله های فلزی باز نیز ساخته شوند .
برنامه های نرده راه پله تابلویی
نرده های صفحه شیشه ای اغلب در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند اما می توان از آنها در داخل نیز استفاده کرد . نرده پانل فلزی دارای کاربردهای مسکونی و تجاری بسیار متنوعی است .
مزایا و معایب نرده های راه پله تابلویی
نکات مثبت
پانل های شیشه ای دید بسیار خوبی را ایجاد می کنند و همچنین می توانند در هنگام استفاده در خارج از هوا ، از شما محافظت کنند .
پانل های فلزی را می توان در سبک های مختلف طراحی کرد تا ظاهری سفارشی بدست آورد .
صرف نظر از مواد ، نگهداری نرده های پانل نسبتاً آسان است .
نکات منفی
نرده های صفحه شیشه ای معمولاً از سایر مواد نرده در جلو گران ترند .
هیچ یک از نرده های صفحه ای شیشه ای یا فلزی حریم خصوصی صاحبان خانه یا مشاغل را فراهم نمی کند ، مگر اینکه از شیشه مات استفاده شود .
نرده های مختلف برای پله ها کدامند ؟
هندریلس ( نرده ) از طیف گسترده ای از مواد از جمله چوب و فلزات مختلف ساخته می شود . با این وجود ، فقط دو نوع مختلف از طرح نرده وجود دارد – یکپارچه و دیواری .

نرده نصب شده روی گاردریل

معرفی انواع نرده برای راه پله
معرفی انواع نرده برای راه پله

نرده نصب شده بر روی گاردریل ، نرده ای است که به نرده محافظ سوار می شود و در مسیر خروج امتداد می یابد تا تکیه گاه کاربر را برای جدا شدن از نرده محافظ فراهم کند .
برنامه های نرده نصب شده روی گاردریل
نرده های نصب شده روی گاردریل در قسمت باز راه پله استفاده می شود . می توان از آنها در یک یا دو طرف راه پله استفاده کرد .

نرده دیواری

نرده راه پله دیواری
نرده راه پله دیواری
معرفی انواع نرده برای راه پله
پله چوبی با نرده فلزی

نرده های دیواری ، همانطور که از نام آن پیداست ، به دیوار متصل شده و به جای نرده یکپارچه با نرده استفاده می شود . نرده های استیل دیواری معمولاً با لوله یا لوله گرد ساخته می شوند . برای نرده های چوبی ، گوش خوک و مستیک دو سبک معمول از ریل دستی دیواری است . نرده های گوش خوک ها وقتی از پهلو مشاهده می شوند به شکل گوش حیوان هستند و مستقیماً بدون براکت به دیوار محکم می شوند . نرده های دستگیره با استفاده از براکت به دیوار محکم می شوند . و طبیعتاً تزئینی تر هستند .
برنامه های نرده های دیواری
ریل دستی دیواری در سمت بسته یا دیواری راه پله استفاده می شود . می توان از آنها در یک یا دو طرف راه پله استفاده کرد .
نرده یکپارچه
نرده های یکپارچه در بالای نرده راه پله قرار می گیرند و بخشی از نرده را تشکیل می دهند . هر انتهای نرده در هر انتها توسط یک پست جدید ساخته شده است . هندریلس های ( نرده ها ) یکپارچه ساخته شده از چوب می توانند شیار دار یا بدون شیار باشند . با نرده های شیاردار ، نرده در داخل جایگاه نرده قرار دارد . با نرده های غیر شیار دار ، نرده ها به صورت براکت یا پیچ در نرده قرار می گیرند .
اکثر کدهای ساختمانی از جمله IBC ، ADA . OSHA به یک نرده جداگانه نصب شده روی گاردریل احتیاج دارند و دیگر اجازه نرده یکپارچه را نمی دهند .

هندریل یکپارچه

نرده های یکپارچه برای پله
نرده های یکپارچه برای پله

از هندریلس های یکپارچه در قسمت باز یک مورد راه پله که دیواره ای ندارد استفاده می شود . نرده های یکپارچه می توانند در یک یا دو طرف راه پله باشند . هندریلس های یکپارچه دیگر توسط اکثر کدهای ساختمان مجاز نیستند .

معرفی اصلی در انواع نرده های راه پله و نرده های دستی

نرده های راه پله امنیت شخصی را که از راه پله استفاده می کند تأمین می کند و از بروز حوادث و سقوط جلوگیری می کند . با این حال ، این قطعات راه پله نیز تأثیر زیادی در ظاهر راه پله دارند .
نرده های پله ای و نرده های دستی می توانند از مواد مختلفی از جمله فلز ، چوب و شیشه ساخته شوند . برای دستیابی به انواع سبک های جذاب بصری و جالب می توان از مواد مختلفی برای هر جز استفاده کرد .
سبک های نرده که از جعبه های سنتی گرفته تا سیم کابلی مدرن متغیر است ، همچنین بر ظاهر راه پله تأثیر می گذارد . سبک های هندریل همچنین می تواند بر ظاهر راه پله تأثیر بگذارد اما عمدتا به باز یا بسته بودن راه پله بستگی دارد .

نویسنده : حسین عتیقی
کلمات کلیدی : انواع مختلف نرده ، مواد مختلف ساخت نرده ، معرفی نرده

مطالب مرتبط با موضوع نرده چوبی :