20 ایده مبتکرانه نرده راه پله برای زیباتر کردن طراحی خانه شما

یک راه پله زیبا می تواند ستاره یک خانه باشد . در اینجا ما 20 ایده مبتکرانه نرده راه پله را برای زیباتر کردن خانه خود به شما نشان خواهیم داد . به یاد داشته باشید ، اگر ایده ای منحصر به فرد برای نرده دارید ، از فکر کردن به طرح های نترسید .

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

به عنوان مثال ، اگر روی نرده تمرکز می کنید ، می توانید از مواد جایگزین استفاده کنید یا طرح موجود خود را جایگزین کنید و راه پله خود را تغییر دهید .

قطعات نرده راه پله :

قبل از اینکه پروژه ریل پله خود را شروع کنید ، باید قطعات ریل پله را انتخاب کنید . اصطلاحات پله پیچیده تر از آن چیزی است که فکر می کنید . در این مقاله نام قطعات پله ای که باید برای پروژه ریل پله خود با آنها آشنا باشید را آورده ایم .

Bannister – به عنوان یک نرده شناخته می شود ، هنگام راه رفتن از طبقه بالا و پایین پشتیبانی می کند .

     نرده ها – پایه های عمودی که به عنوان محور شناخته می شوند و نرده را به پایه متصل می کنند .

     ریل پایین – نرده ها را پشتیبانی می کند و آنها را در جای خود نگه می دارد .

     هندریل – ایمنی و حفاظت را در کناره های یک راه پله ارائه می دهد .

نرده پله را تعویض کنید :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

اگر پروژه ریل پله شما شامل جایگزینی یک راه پله موجود است ، باید تعیین کنید که می خواهید چه کاری انجام دهید . آیا کل نرده پله را تعویض می کنید یا می خواهید تنها یک قسمت را تعمیر کنید ؟ چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تعمیر نرده پله استفاده کنید . در اینجا چند ایده محبوب وجود دارد :

     نرده – می توانید از هر چیزی یک نرده درست کنید که در عکس های زیر برای شما آورده ایم . اگر نرده فعلی شما قدیمی است ، این احتمال وجود دارد که نرده شما مطابق مقررات آیین نامه ساختمانی نباشد .

   براکت های راه پله – طرح های تزئین شده در زیر ریل پایین ، براکت هستند . می ‌توانید براکت‌ های موجود را اضافه یا جایگزین کنید ، براکت ‌هایی که به راحتی به پلکان شما زیبایی می‌ بخشند . نیازهای راه پله شما یک طرح پر زرق و برق است .

اصلاح نرده – اگر نرده های چوبی دارید ، می توانید آنها را با محور های فولادی یا آلومینیومی جایگزین کنید .

محبوب ترین طرح های نرده پله :

ریل پله آلومینیومی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

اگر قصد نصب ریل پله آلومینیومی را دارید ، می توانید از کیت ریل پله آلومینیومی استفاده کنید . نرده های آلومینیومی به دلیل انعطاف پذیری و دوام بسیار محبوب هستند . ساختمان ‌های آپارتمانی و اداری از نرده‌ های آلومینیومی استفاده می‌ کنند زیرا نگهداری آن کم است . این نرده پیروی از قوانین ایمنی و رعایت قوانین را برای پیمانکاران آسان تر می کند .

نرده پله فلزی  :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

هیچ چیز از نظر استحکام و دوام بهتر از نرده های فلزی پله نیست . ممکن است از قبل گران تر باشد ، اما در دراز مدت نشان می دهد که شما انتخاب خوبی داشته اید . با فلز ، نرده پله فولادی قوی ترین انتخاب است . اگر می خواهید ظاهری صنعتی داشته باشید ، این باید اولین انتخاب شما باشد . نرده آهنی پله یکی دیگر از گزینه های صنعتی است .

برای پروژه های بالکن در فضای باز ، فولاد ضد زنگ درجه 304 استحکام و محافظت طولانی مدت در برابر همه شرایط آب و هوایی را ارائه می دهد . می ‌توانید با پله‌ های استیل مشکی و بلوط سفید رنگ ‌آمیزی برای فضای صنعتی مدرن کار را جلو ببرید .

نرده پله چوبی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

اگر می خواهید ظاهری روستیک داشته باشید نرده چوبی راه پله ، بهترین انتخاب است . چند گزینه چوبی معروف شامل بلوط ، کاج ، کهور و افرا است . هر چه چوب سخت تر باشد گران تر است . پولی که از قبل خرج می کنید در دراز مدت به شما نتیجه خواهد داد .

نرده پله خانه مزرعه مدرن :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

نرده راه پله خانه های مزرعه مدرن ممکن است ساده ترین و ارزان ترین پروژه راه پله باشد که می توانید انجام دهید . این به هیچ ابزار سنگینی نیاز ندارد و همچنین ارزان است . پس از اندازه گیری و برش چوب طبق مشخصات خود ، به پیچ های عقب ، میله فلزی صاف و کاغذ سنباده نیاز دارید .

نرده راه پله فرفورژه :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

فرفورژه برای پله های داخلی عالی است . این می تواند سایش روزانه و نیروی فیزیکی را بسیار بهتر از مواد دیگر تحمل کند . اگر بچه دارید ، این سبکی است که باید انتخاب کنید .

نرده پله کابلی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

اگر نام نرده پله کابلی را نمی دانید ، حداقل سبک آن را دیده اید . نرده پله های کابلی را در خانه های باکلاس و مدرن خواهید دید . برای طراحی شیک یا امروزی ، نرده راه پله کابلی یک حس ملایمی از صنعت برای سبک زندگی در شهرهای بزرگ ارائه می دهد .

نرده پله کابلی به عنوان استاندارد ساختمان جدید در حال ظهور است . به عنوان یک سبک طراحی ، مدرن است ، دوام طولانی ‌مدت را ارائه می ‌کند ، ایمنی بیشتری را ارائه می ‌کند که دیگر نرده ‌های پله ندارند . با سیم های کابل فولادی ضد زنگ ، نمای باز روی راه پله ایجاد می شود که فضا را بزرگ تر می کند .

کد ارتفاع نرده پله :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

     ارتفاع ریل پله بین 102 تا 114 سانتی متر است .

     نرده ها می توانند حداکثر 15 سانتی متر از دیوار کشیده شوند .

     فاصله دست ، فاصله بین دیوار و ریل ، نباید بیش از 4 سانتی متر باشد .

 ریل های محافظ می توانند حداکثر ارتفاع 126 سانتی متر ( 42 اینچ ) داشته باشند . نرده های محافظ زیر 117 سانتی متر مطابق با OSHA نیستند .

نرده پله به شکل پاروی قایق :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

یک پارو می‌ تواند نرده ‌ای عالی برای راه پله بسازد . شکل و اندازه ای دارد که اکثر پلکان ها به آن نیاز دارند تا بتوانید آن را تغییر دهید . این یک ایده عالی خواهد بود ، به خصوص برای یک خانه ساحلی یا یک خلوتگاه در دریاچه .

نرده شاخه سفارشی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

طبیعت را به خانه بیاورید و از یک شاخه سفارشی به عنوان نرده پله استفاده کنید . شما باید شاخه مناسب را پیدا کنید . شما همچنین می توانید یک شاخه سفارشی بسازید و از شکل به عنوان الهام استفاده کنید .

شکل چوبی ارگانیک :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

برای یک راه پله در فضای باز ، از چوب یک درخت انگور آزاد می توانبد یک نرده بسازید . شما می توانید چیزی شبیه به این طرح را در جنگل پیدا کنید و آن را در باغ خود ترکیب کنید . شکل ارگانیک آن را برای پروژه عالی می کند .

نرده پله شاخه توس :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

این نرده از شاخه چوب توس ساخته شده است . این یکی از راه‌ های بازیافت و استفاده مجدد از عناصر طبیعی است . این نرده در مقابل دیوارهای سفید شفاف و پله های سفید ، عالی به نظر می رسد .

نرده انگور :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

راه پله باغ دیگری که دارای چوب تاک به عنوان نرده است . شکل مارپیچی آن طبیعی است و با این منظره جنگلی به خوبیترکیب می شود .

نرده مسی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

یک نرده پلکانی چشم نواز نباید دارای اشکال یا مواد عجیب و غریب باشد . می توانید یک طرح ساده را امتحان کنید یا اشکال را ترکیب کنید تا چیزی منحصر به فرد ایجاد کنید .

دکور جامد روستایی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

این خانه روستایی دارای یک راه پله فوق العاده است . این راه پله دارای یک نرده شاخه درخت است که برای این کابین زمستانی مناسب است . در عین حال که به دکوراسیون اصلی آن می افزاید ، حسی دنج به اتاق می دهد .

نرده بتنی توکار :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

نرده نباید چیزی باشد که اضافه می کنید یا روی دیوار نصب می کنید . به عنوان مثال ، این راه پله مدرن دارای یک نرده بتنی است که مانند یک طاقچه در دیوار حک شده است . این یک فکر هوشمندانه و راهی خوب برای ساده کردن طراحی است .

لوله های کلاسیک :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

اگر می خواهید جذابیت صنعتی به خانه خود بیافزایید ، نرده لوله ای فلزی را برای راه پله امتحان کنید . نصب لوله آسان و جذاب است .

طناب سیسال دریایی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

نرده طناب جذاب است . این یک ویژگی خوب برای یک خانه ساحلی یا خانه با طراحی داخلی با مضمون دریایی است . جذابیت روستایی و بافتی زیبا دارد که می توانید با گره های مختلف آن را سفارشی کنید .

نرده پله طرح مدرن :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

در این نرده پله با ظاهری جذاب و فوق العاده از چرم استفاده شده است . شما انتظار ندارید که این مواد را در یک راه پله ببینید و این شما را شگفت زده خواهد کرد و عالی به نظر می رسد . استیل و چرم طراحی ساده و مد روز را ارائه می دهند .

طناب آویزان :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

گنجاندن فضای ذخیره سازی در طراحی راه پله برای یک فضای کوچک ، هوشمندانه است . راه پله یک سری مکعب و نرده از طناب است که از طریق پله ها و حلقه های فلزی متصل به سقف می گذرد . شاید ساده به نظر برسد اما جالب است .

طراحی نرده پله شیک :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

مواد متفاوت می توانند طرح های منحصر به فرد و جالبی ایجاد کنند . به عنوان مثال می توانید از این پلکان مدرن استفاده کنید که علاوه بر یک پایه فوق العاده تمیز و مسطح ، دارای طراحی نرده با تکیه گاه های فولادی در زوایای تصادفی است .

تابلوهای نرده تزئینی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

این راه پله ، بخشی از یک حیاط داخلی با درختانی است که از طریق بریدگی در کف و سقف رشد می کنند . پله های بتنی پشت یک نرده تزئینی پنهان شده اند که از بالا به پایین گسترش یافته و دیواری را تشکیل می دهد . این یک طراحی هندسی است که اجازه می دهد نور در حالی که راه پله را پنهان می کند ، عبور کند .

نرده پرینت سه بعدی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

یکی از جالب ‌ترین و چشم ‌نوازترین نرده ‌های راه پله در فهرست ما از مارک فورنز / Theverymany به همراه معمار عمار الوینی و ساخته شده از Corian است . این راه پله طراحی انتزاعی مانند وب یا لانه زنبوری دارد . ساختار ارگانیک آن ، که تغییر شکل می دهد و به نظر می رسد بیشتر به سمت پایین پله ها کشیده شده است حتی آن را زیباتر هم می کند .

راه پله متفاوت :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

معماران یک راه پله زیبا با نرده های فلزی طرح دار ایجاد کرده اند که از کف تا سقف امتداد یافته و یک دیوار جدا کننده را تشکیل می دهد و شبیه یک کلیسا است . همان طور که نور از آن عبور می کند ، یک الگوی شیک بر روی دیوار مقابل پخش می شود .

راه پله چوبی با نرده داخلی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

یکی دیگر از راه های جالب برای متمایز کردن یک راه پله استفاده از نور در طراحی آن است . این طراحی چوبی است که یکنواختی را به راه پله اضافه می کند و باعث می شود پلکان جامد به نظر برسد . نور ال ‌ای ‌دی در نرده‌ های تعبیه‌ شده پنهان می‌ شود و درخششی را به آن اضافه می ‌کند که یافتن نرده را در شب آسان ‌تر می‌ کند .

قاب پله چوبی شناور :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

این راه پله و نرده چوبی شناور توسط معماران هوشمند طراحی شده است . این پلکان دارای چوب ساج است و بیشتر از یک پلکان به عنوان یک مجسمه هنر مدرن برجسته است .

نرده با نور مخفی :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

این خانه امروزی که توسط معماران Square Feet طراحی شده است ، شامل یک راه پله چوبی است که کاربر پسندتر از طرح های دیگر است . یک ریل دستی در طول راه پله اجرا می شود در حالی که نرده ها در سمت دیگر قرار دارند . عنصر برجسته در اینجا این است که نرده دارای نور مخفی است که استفاده از آن را در شب و در شرایط کم نور آسان تر می کند .

نرده پله توکار :

ایده نرده راه پله
ایده نرده راه پله

نرده های تعبیه شده با قرار گرفتن در داخل راه پله ، نگهداری کمتری را ارائه می دهند . یکی از ویژگی های کلیدی این است که نرده ها چگونه فضای بیشتری در عرض راه پله فراهم می کنند . این طرح دارای یک نرده بیرون زده در امتداد راه پله نیست . این ویژگی یک گذرگاه باز را فراهم می کند و حمل اجسام بزرگ را آسان تر از پله ها به بالا و پایین می کند .

سوالات متداول :

برای جایگزینی نرده ها به چه ابزاری نیاز داریم ؟

هنگام تعویض نرده ها ، قبل از شروع ، مطمئن شوید که ابزار مناسب را دارید . مهم ترین ابزار اره رفت و برگشتی است . اگر یک اره دستی دارید ، می توانید با آن کار را انجام دهید ، اما آماده باشید که زمان بیشتری را بیش از آنچه می خواهید صرف کنید .

ابزارهای دیگر عبارتند از انبردست سوزنی ، کاغذ سنباده ، تفنگ درزبندی و مته .

چگونه یک پروژه ریل راه پله را اندازه گیری کنیم ؟

قبل از شروع پروژه ریل پله ، باید قبل از خرید مواد خود اندازه گیری های مناسب را انجام دهید . ستون را از قسمت بالا تا کف در پایین پله اندازه گیری کنید . پس از به دست آوردن این اندازه ، 30 سانتی متر به آن اضافه کنید . عدد نشان دهنده طول مصالح ریل راه پله است .

نرده آهنی یا آلومینیومی کدام بهتر است ؟

این بستگی به پروژه دارد . اگر در داخل یا خارج از خانه است مهم ترین چیزی است که باید در نظر بگیرید . نرده های فرفورژه کار سنگینی دارند و استفاده سنگین فیزیکی را انجام می دهند ، بنابراین برای نرده های پله های داخلی خوب است .

نرده های آلومینیومی برای همه شرایط در فضای باز خوب هستند . برخلاف آهن ، آلومینیوم زنگ نمی ‌زند ، بنابراین برای پروژه ‌های در فضای باز عالی است . طول عمر این فلز نیز بیشتر از آهن فرفورژه است .

چگونه از ریل پله ای به نرده دستی تبدیل کنیم ؟

هنگام جا به جایی از نرده پله به ریل ، قوانین محلی ساختمان را دنبال کنید . بزرگ ‌ترین اشتباهی که مردم مرتکب می ‌شوند ، بالای نرده‌ های افقی است ، و ارتفاع بالای نرده ‌های راه پله ممکن است بعد از تعویض آنها متفاوت باشد . شما باید مطمئن شوید که این اتفاق نمی افتد .

هنگامی که بازرسان خانه پله ها را اندازه گیری می کنند ، سه چیز را بررسی می کنند : ارتفاع ، قابلیت چسبندگی ، و فاصله نرده ها . اگر آنها را نقض کنید جریمه خواهید شد و فروش خانه برای شما سخت تر خواهد بود .

نتیجه گیری نرده راه پله :

نرده راه پله یکی از ویژگی های طراحی خانه است که شایسته توجه است . شاید اینطور به نظر نرسد ، اما راه پله شما فضای زیادی برای خلاقیت باقی می گذارد . با گزینه ‌های فراوان داخلی و خارجی ، در یافتن چیزی که متناسب با خانه و شخصیت شما باشد ، مشکلی ندارید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : نرده پله چوبی ، طراحی نرده پله چوبی


مطالب مرتبط با موضوع نرده راه پله :

WhatsApp us