معرفی جدیدترین یونیت دیواری

یافتن یونیت دیواری مناسب برای اتاق نشیمن کار ساده ای نیست. حتی اگر آن را به یک سبک محدود کنید که دوست دارید هنوز هم گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. واحدهای دیواری مدرن بسیاری از افراد را دچار سردرد می کند. طرح های بسیار متنوعی وجود دارد که می توانید انتخاب مناسب برای خانه خود را انتخاب کنید تقریباً غیرممکن به نظر می رسد.

اما البته این یک سری چیز است که شما باید پشت سر بگذارید و برای کمک به تصمیم گیری ما مجموعه ای از طرح ها را جمع آوری کرده ایم تا به آن ها نگاهی بیندازیم. آنها متنوع هستند و هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند. بنابراین اولویت های خود را در نظر بگیرید و مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

ساختار یونیت دیواری با هر طرح متفاوت است. برخی از مدل ها جمع و جور هستند و این یکی از نمونه هایی است که می توانیم در این مورد ارائه دهیم. اگرچه این واحد گزینه های ذخیره سازی مختلفی مانند قفسه های باز و محفظه های بسته را با هم ادغام می کند ، همه آنها به هم پیوسته اند و یک واحد واحد را تشکیل می دهند.

واحد دیواری جعبه شکل
واحد دیواری جعبه شکل

سایر طرح ها مانند این جعبه های دیواری ماژول های جداگانه دارند. در این حالت ، طراحی منحصر به فرد است همچنین به دلیل ترکیب رنگ های متفاوت ، بافت و رنگ. نحوه متعادل سازی این ماژول ها نیز بسیار جالب است ، توجه را به جزئیات خاص جلب می کند و دیگر وسایل را با هم ترکیب می کند.

واحد دیواری کنسول شکل
واحد دیواری کنسول شکل

همه یونیت های دیواری یک دیوار کامل را پوشش نمی دهند. در واقع ، برخی از طرح ها کاملاً جمع و جور هستند و فقط می توانند میزهای کنسولی را که روی زمین قرار دارند ، شامل کنند. به دلیل دیوار طرح دار چوبی ، تلویزیون دیواری و وسایل روشنایی و تزئینات ، فضای اینجا خالی به نظر نمی رسد.

واحد دیواری سکوی تلویزیون
واحد دیواری سکوی تلویزیون

یونیت های دیواری مدرن به دلیل سادگی فوق العاده و همچنین طرح ها و ساختارهای هندسی معروف هستند. شما می توانید یک واحد کوچک داشته باشید که تمام عملکردهای لازم مانند قفسه های فضای باز ، محفظه های بسته ، سکوی تلویزیون و فضای زیادی برای وسایل الکترونیکی و دکوراسیون را به شما ارائه دهد.

واحد دیواری مدرن
واحد دیواری مدرن

اکثر واحدهای دیواری مدرن دارای طرح هایی هستند که می توانند تلویزیون را راحت و بدون نگه داشتن به جایی در خود جای دهند. در واقع ، طراحی آنها با دقت برنامه ریزی شده و هدف این است که هماهنگ به نظر برسند ، چیزی حتی به نوعی متقارن. تلویزیون اغلب به یک صفحه پشت متصل می شود که با بقیه دستگاه مطابقت دارد و قفسه ها و کابینت های قرار گرفته در کناره ها را به هم متصل می کند.

واحد دیواری پانل تلویزیون
واحد دیواری پانل تلویزیون

طرح های نامتقارن نیز بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، پانل تلویزیون می تواند یک طرف واحد را اشغال کند در حالی که طرف دیگر آن از بچه گربه ها ، قفسه های باز و محفظه های ذخیره سازی تشکیل شده است. ابعاد تلویزیون تا حدودی طراحی را متعادل می کند ، اگرچه هنوز ظاهر غالب نامتقارن است.

واحد دیواری کابینت شکل
یونیت دیواری کابینت شکل

اخیراً این روند جعبه ها و کابینت هایی وجود دارد که یکدیگر را قطع می کنند. هدف این طرحها ایجاد جلوه های بصری جالب و افزودن جالب توجه به مواردی است که در غیر این صورت یک واحد دیواری بسیار ساده خواهد بود. این طرح ها نیز به لطف تضاد رنگ ها و اتمام کارها جالب توجه هستند.

واحد دیواری برای تلویزیون
یونیت دیواری برای تلویزیون

برای یک دیوار مهم است که فضای ذخیره سازی کافی را فراهم کند و همچنین شامل تمام عناصر اساسی باشد که معمولاً شامل فضای تلویزیون و سایر وسایل الکترونیکی است که معمولاً در اتاق نشیمن یافت می شود. معمولاً ترکیبی از فضای ذخیره سازی باز و بسته ترجیح داده می شود و می توان آنها را به روشهای مختلفی ترکیب کرد.

واحد دیواری مینیمالیستی
یونیت دیواری مینیمالیستی

برای اینکه یک طرح دلپذیر به نظر برسد باید هماهنگ باشد و تعادل راحتی از رنگ ، شکل ، بافت و انواع ذخیره سازی را فراهم کند. حتی وقتی تلویزیون در مرکز نباشد ، این تعادل هنوز قابل دستیابی است. همچنین می توان چشم را فریب داد و توجه را به بخش خاصی از واحد دیوار جلب کرد تا ظاهر و محیط دلخواه را بدست آورد.

واحد دیواری کابینتی
یونیت دیواری کابینتی

منحنی های نرم و خطوط مینیمالیستی تعداد زیادی از مبلمان مدرن و معاصر را تعریف می کنند. واحدهای دیواری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. طرح هایی مانند این طرح جلوه ای آینده نگرانه به دکوراسیون اتاق نشیمن می بخشد. در همان زمان ، فرم های منحنی جلوه ای صاف و آرام ایجاد می کنند. رنگ ها و نور نیز نقش بسیار مهمی دارند. قفسه ها و واحدهای سفید را بر روی یک دیوار قهوه ای تیره برای ظاهری پیچیده و ظریف در نظر بگیرید.

واحد دیواری رنگی
واحد دیواری رنگی

برای بدست آوردن میزان ذخیره مطلوب و همچنین کلیه عملکردهای مورد نیاز ، اغلب به یک واحد دیواری متشکل از چندین ماژول نیاز است. مقدار کافی از کابینت های پایین تر وقتی با یک قفسه معلق بزرگ و مجموعه ای از جعبه های ذخیره سازی هندسی ، چه باز و چه بسته ، تقریباً مورد توجه قرار نگیرند.

نمونه ای از واحد دیواری
نمونه ای از واحد دیواری

شما می توانید انتخاب کنید که به یک مدل با تر و تمیز ظریف مانند این مدل ، جلوه ای سنتی به مبلمان اتاق نشیمن مدرن خود بیفزایید. با انتخاب یک رنگ ساده که به دلیل سادگی یا جذابیت جسورانه خودنمایی می کند ، بر ماهیت مدرن آن تأکید کنید. برای یک نگاه بی انتها ، از ترکیب سیاه و سفید استفاده کنید.

واحد دیواری با طراحی خاص
واحد دیواری با طراحی خاص

فضای داخلی مدرن بعضی اوقات شامل جزئیات صنعتی است. شما می توانید این ترکیب سبک ها را با یک کنسول رسانه ای که دارای براق براق و فلزی است ، برجسته کنید. می توانید آن را در مقابل یک دیوار بتونی در معرض نمایش قرار دهید یا می توانید با پانل های کف چوبی یا قفسه ها جلوه سرد آن را کم کنید.

واحد دیواری قفسه شکل
واحد دیواری قفسه شکل

رنگ و فرم در بسیاری از طراحی های مبلمان مدرن و مدرن نقشی اساسی دارد. این واحد را به عنوان مثال در نظر بگیرید. ساختار نسبتاً ساده ای دارد. با این وجود قسمت جلوی آن باعث برجسته شدن آن می شود که دارای مجموعه ای از پانل ها با اشکال و رنگ های مختلف است. برخی از آنها به دلیل رنگ سفید برجسته می شوند و سایر آنها از الگو و بافت به نفع خود استفاده می کنند.

خاکستری یک رنگ مدرن در نظر گرفته شده است. این اغلب در ترکیب با رنگ های چوبی استفاده می شود و نتیجه آن یک طراحی متعادل است. این ترکیب یا سایر موارد مشابه باعث می شود که یک واحد دیواری مدرن در عین حال زیبا ، درجه یک و ساده به نظر برسد. در این مورد از شیشه نیز استفاده شده تا ظاهری سبک و براق به واحد ارائه دهد.

طراحی های نوآورانه می توانند اشکال جالب توجهی داشته باشند. زیبایی اغلب در جزئیات جزئی مانند نحوه آویزان شدن این محفظه های ذخیره سازی از زیر قفسه دیواری محکم است. آنها از بالا به روشی کاملاً نمایشی روشن شده اند که شکل آنها و همچنین دیوار پشت آنها را برجسته می کند.

هنوز هم می توانید مقدار زیادی ذخیره سازی را که معمولاً توسط واحدهای دیواری سنتی یا پرنعمت ارائه می شود ، اما در یک طراحی ساده تر ، مدرن تر و باز داشته باشید. همه اینها در جزئیات و نحوه چیدن قفسه ها ، جعبه های ذخیره سازی و محفظه های بسته و کابینت ها ، ترکیب نامتقارن و رنگ های ظریف رنگ است.

واحد دیواری قفسه بندی شده
واحد دیواری قفسه بندی شده

صحبت از رنگ است ، بسیاری از واحدهای دیواری مدرن رنگ های لهجه ای قوی و پر جنب و جوش را در طراحی خود ادغام می کنند. رنگها معمولاً به شکلی ظریف در واحد ادغام می شوند. به عنوان مثال ، یک واحد قفسه بندی می تواند شامل یک سری پارتیشن های رنگی یا یک قفسه واحد در رنگ متضاد باشد.

واحد دیواری با خطوط معکوس
واحد دیواری با خطوط معکوس

خطوط معکوس این واحد باعث می شود تا طراحی مداوم داشته باشد. مقدار فضای ذخیره سازی باز و بسته به طور عادلانه توزیع شده است. دو ماژول سفید نقاط کانونی کل طراحی هستند و چشم را مجبور می کنند از سایر عناصر اطراف خود چشم پوشی کند.

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طرح های دیواری چوبی ، واحد های دیواری چوبی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی: