[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی در سفر خود به دانمارک، تفاهمنامه همکاری میان گروه مطالعات بین فرهنگی و منطقه‌ای دانشگاه کوپنهاگ و بنیاد سعدی را امضا کرد. موضوع این تفاهمنامه اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی به بنیاد سعدی برای فراگیری زبان فارسی است.

بر اساس این تفاهمنامه برای اینکه میان رضامراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و اینگولف تیوسن، رئیس بخش مطالعات بین فرهنگی و منطقه ای دانشگاه کپنهاگ، امضا شد، دانشجویان رشته ایرانشناسی دانشگاه کپنهاک چهارمین نیمسال تحصیلی خود را به مدت ۴ ماه در بنیاد سعدی سپری خواهند کرد و به یادگیری مهارت‌های خواندن، شنیدن، نوشتن و گفتگوی زبان فارسی می‌پردازند. در این مدت، دانشجویان ضمن فعالیت‌های آموزشی، در رویدادهای مختلف فرهنگی نیز شرکت می‌کنند و از نزدیک با فرهنگ و جامعه ایران زمین نیز آشنا خواهند شد.

در این جلسه، رضامراد صحرایی ضمن معرفی فعالیت‌ها و امکانات بنیاد سعدی، تعدادی از کتاب‌های آموزشی زبان فارسی برای اینکه در کارگروه‌های تألیف معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی تدوین شده است را به حاضران معرفی کرد.

در حاشیه این دیدار نیز، در مورد چاپ نسخه دانمارکی کتاب «گام اول» توسط بنیاد سعدی و دانشگاه کپنهاگ توافقاتی صورت گرفت و مقرر شد این کتاب در دانمارک توسط انتشارات دانشگاه کپنهاگ به چاپ برسد.

بنا بر اعلام این خبررسان، این تفاهم نامه، با حضور رضامراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، سعید توفیقی، رایزن علمی و فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران زمین در کپنهاگ، اینگولف تیوسن، رئیس بخش مطالعات بین فرهنگی و منطقه ای دانشگاه کپنهاگ و کلاوس پدرسون رئیس گروه ایرانشناسی دانشگاه کپنهاگ به امضا رسید

[ad_2]

Source link

WhatsApp us