[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استقبال از طرح وزارت آموزش و پرورش برای جایگزینی داستان‌خوانی با تکالیف پیک نوروزی گفت: این تصمیم منجر به ارتباط بیشتر دانش‌آموزان و کتاب ‌خواهد شد.

جوادی با تاکید بر این مساله برای اینکه سالهاست تکالیفی مانند پیک نوروزی کارکرد و اثرگذاری خود را از دست داده‌اند، گفت: آموزش از طریق داستان، جزو پیشرفته‌ترین روش آموزشی دنیاست. و هر داستان تجربه یک زندگی است و داستان‌خوانی، تجربه زندگی دانش‌آموزان را رشد خواهد داد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بهترین دوران برای وارد کردن کتابخوانی به سبک زندگی، دوران کودکی است و تصمیم آموزش و پرورش برای جایگزینی داستان با تکالیف پیک نوروزی، آینده کتابخوانی را عوض می‌کند.

جوادی با دعوت از نهاد کتابخانه‌های عمومی و ناشران برای همراهی با این طرح گفت: معاونت امور فرهنگی برای حمایت از این طرح از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد و برای ارسال کتاب به مناطق محروم برای اینکه دانش‌آموزان دسترسی آسان به کتاب ندارند، با آموزش و پرورش همکاری می‌کند.

در همین راستا معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ماموریت داد برای حمایت از این طرح به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آموزش و پرورش مذاکره کند.

بر اساس این گزارش، روز شنبه (۱۹ اسفندماه) نخستین جلسه مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی با رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

چندی پیش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، در نوروز ۹۷ طرح «عید و داستان: داستان‌خوانی؛ داستان‌گویی؛ داستان‌نویسی» جایگزین پیک نوروزی خواهد شد.

[ad_2]

Source link

WhatsApp us