کاربرد زیرپله های چوبی

آیا به دنبال راه هایی برای استفاده بهینه از فضای زیرپله های چوبی خود هستید؟ اتاق کوچک هری پاتر در یک ” کمد زیر پله ای ” در  آن خانه شاید یک اتاق خوشایند نبوده است. اما در خانه خود ، فقط با کمی خلاقیت می توانید این مثلث “نادیده گرفته” را ببینید و به چیزی زیبا و مفید مانند زمین بازی بچه ها یا یک گوشه مطالعه تبدیل کنید.

اجازه ندهید که آن تار عنکبوت را جمع کند ، یا حیاطی برای مجلات قدیمی ، ابزار و مواردی از این دست باشد. در اینجا 15 روش تصور کردن زیرپله برای به حداکثر رساندن ایده های ذخیره سازی زی پله ای چوبی برای خانه شما آورده شده است:

1- میز کار چوبی یا محل مشق نوشتن بچه‌ها

با فضای ذخیره سازی ، تاقچه های دیواری معلق و روشنایی مناسب یک فضای کاری مرتب ایجاد کنید – فضای اداری آرام و دور از شلوغی برای کار در خانه. می توانید اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای پرونده ها ، مقالات و سایر لوازم اداری وجود دارد. یا اینکه یک فضای کاری روشن و با مضمون برای بچه های خود ایجاد کنید تا تکالیف خود را بی صدا انجام دهند. در صورت تمایل آن را با درب محصور کنید.

2- میز ساخت و ساز چوبی

ساخت میز در زیر پله های چوبی
ساخت میز در زیر پله های چوبی

میتوانید برای خودتان میز کار چوبی درست کنید تا هر زمان که وقت پیدا کردید ، درگیر کاردستی مورد علاقه خود باشید. همه لوازم کاردستی خود را در قفسه های مرتب سازماندهی کنید ، و در آنجا خانه ای برای سرگرمی خود بسازید.

3- منطقه بازی کودکان در زیرپله های چوبی

فضای زیر پله خود را به یک منطقه بازی زیبا یا مخفیگاه برای کودکان تبدیل کنید. آنها دوست دارند تغییر مکان دهند تا بازی های رومیزی ، بازی های ساختنی عروسکی و غیره را انجام دهند.

4- گوشه ای برای خواندن

فضای زیر پله ها را به یک گوشه دنج برای مطالعه با صندلی داخلی ، کوسن ها و روشنایی کافی تبدیل کنید.

کتابخانه در زیر پله های چوبی
کتابخانه یکی از کاربردهای زیر پله های چوبی

5- منطقه نشیمن

صندلی های اضافی را با یک یا دو صندلی اضافه کنید. فضا را با یک میز کناری ، کارهای هنری روی دیوار ، یک یا دو گیاه تزئین کنید و اینجا یک مکان نشستن دوست داشتنی دارید.

6- قفسه کتاب یا ویترین

ویترین در زیر پله های چوبی
ساخت ویترین در زیر پله های چوبی

یک قفسه تزئینی باز بسازید تا تمام کتاب ها ، چیزهای عجیب و کالاهای قابل جمع آوری شما را که به دلیل کمبود جا در برخی از کشوها فرو رفته بودند ، به نمایش بگذارد.

7- انبار آشپزخانه در زیرپله های چوبی

انبار آشپزخانه چیزی است که هر کسی آرزو می کند داشته باشد. آن انبار را زیر پله های خود ایجاد کنید. قفسه ها و کشوهای هوشمند و منظمی بسازید و کل قطعه را با درب بپوشانید ، تا هنگام استفاده نکردن پنهان بماند.

8- کابینت چوبی ظروف

کابینت چوبی در زیر پله های چوبی
کاربرد کابینت چوبی در زیر پله های چوبی

اگر کابینت آشپزخانه یا واگن شام شما نمی تواند مجموعه ظروف شما را در خود جای دهد ، این فرصت شماست – یک کابینت سفارشی با درهای شیشه ای در زیر پله ها برای به نمایش گذاشتن سرامیک ، ظروف شیشه ای ، ظروف نقره ای و سینی های پذیرایی داشته باشید.

9- کمد چوبی نوشیدنی

کمد چوبی نوشیدنی در زیر پله های چوبی
کمد چوبی نوشیدنی در زیر پله های چوبی

دیگر لازم نیست از کمبود جا برای نوشیدنی یا نگه داری نوشیدنی دلهره داشته باشید. می‌توانید یکی را با نیازها و اندازه گیری های خاص خود سفارشی بسازید.

10- جاکفشی یا کمد لباس چوبی

جا کفشی در زیر پله های چوبی
جا کفشی در زیر پله های چوبی

قفسه های بیرون کشیدنی مخصوص کفش بسازید تا تمام آن جفت های اضافی را از دید دور کنید. یا یک کمد لباس براق برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی لباس های خود با حباب ها ، قلاب ها ، میله های آویز کت ، قفسه های بسته و باز نصب کنید. به غیر از لباس ، چترها ، بارانی ، روسری و سایر وسایل استفاده روزانه را در اینجا آویزان کنید.

11- فضای ذخیره سازی اضافی در زیرپله های چوبی

فضای ذخیره سازی اضافی در زیر پله های چوبی
ذخیره سازی اضافی در زیر پله های چوبی

اگر هیچ یک از این موارد را نیاز ندارید ، به سادگی یک مجموعه از کشوها را به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی برای هر موردی که هنوز به درستی ذخیره نشده است ، ایجاد کنید. به وسایلی مانند جاروبرقی ، کتابچه های راهنمای وسایل برقی ، کیف خرید ، وسایل ورزشی ، لوازم مدرسه و … فکر کنید.

12- محل نگهداری وسایل آشپزخانه و نظافت

جاروها ، مایعات تمیز کننده  ،  سطل ها ، برس ها را در یک فضای بسته و منظم و مرتب در زیر پله های خود ذخیره کنید.

13- حمام کوچک ( نیم حمام )

چگونه می توانید فضای زیر پله های خود را به یک حمام کوچک تبدیل کنید؟ این فضا فقط می تواند به اندازه ای بزرگ باشد که بتواند یک توالت و یا یک دستشویی کوچک را برای مهمانان در مهمانی ایجاد کند. آن را با کاشی های شیک تزیین کنید و یک سورپرایز پشت آن در برای همه مهمانان پنهان کرده اید.

14- راهرو بزرگ

اگر راه پله شما درست در ورودی خانه شما قرار دارد ، فضای زیر را به یک سالن شیک تبدیل کنید. یک میز کنسول ، سبدهایی برای نگه داشتن کلیدها قرار دهید ، برخی از طرح های هنری را آویزان کنید ، آن را با ظرافت نوردهی و روشن کنید ، یک نیمکت یا یک صندلی قرار دهید ، و در آنجا یک راهرو بزرگ پذیرایی دارید.

15- خانه حیوانات خانگی

حیوان خانگی گرفتید ؟ به آن لانه ای گرم و کوچک بدهید تا به جای چرت زدن روی کاناپه یا اتاق خواب ، در آن استراحت کند. اگر حیوانات خانگی برای امنیت دارید حتی می توانید یک لانه بزرگ یا قفس در دار بسازید. یک تخت ، اسباب بازی ، ظرف غذا قرار دهید تا حیوان خانگی شما احساس راحتی کند.

فضای فراموش شده و دیگر هیچ! با تمام این ایده های خلاقانه و منحصر به فرد ، می توانید یک گوشه شیک زیر پله ای در خانه خود ایجاد کنید. کدام یک از اینها را دوست داشتید یا ایده بهتری دارید؟

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی: کابینت زیرپله ای چوبی ، میز تحریر و میز کار چوبی زیر پله

مقالات مرتبط با دکوراسیون چوبی و مبلمان: