معرفی انواع مبلمان برای طراحی راهروها و تزئین ورودی

هر انسانی از لحظه ورود به راهرو یک ظرفیت ذاتی دارد که انرژی و جو عمومی فضای فیزیکی را تشخیص دهد. خانه شما فضای امن شماست و به قطعا باید چنین احساسی داشته باشد. در نتیجه بهترین راه برای داشتن تزئینی زیبا برای ورودی منزل، طراحی راهروها می باشد.

با داشتن فضایی گرم و راحت برای شما ، مهمانان ، دوستان و هرکسی که وارد آن فضا می شود نیز باید همین احساس را تجربه کند. چطوری انجامش بدهم؟ یک ورودی ایجاد کنید که استقبال کننده باشد و نشان دهنده شخصیت شما و خانه شما باشد. باید روحیه را زنده کند.

همیشه تمایل زیادی برای ایجادراهرو یا ورودی وجود دارد که معمولاً با سردرگمی در استفاده از مبلمان ورودی به خوبی دنبال نمی شود. بنابراین ، در اینجا لیستی از برترین مبلمان های ورودی جهت طراحی راهروها را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

جا کفشی چوبی

جا کفشی چوبی رایج ترین مبلمان ورودی است. اکثر مردم به محض ورود به خانه نیاز به مکانی دارند تا کفش های خود را برداشته و در جایی نگه دارند. جا کفشی نه تنها از نظر عملکردی یک انتخاب عملی است بلکه با طرح های مرسوم ، مد روز یا کلاسیک نیز یک گزینه جالب است. اکنونجا کفشی ها کاربرد های بیشتری مثل صندلی نیز دارند و اگر تنها مبلمان ورودی است که روی آن سرمایه گذاری می کنید ، می توانید با یک ظاهر طراحی شده با چند بالش ، آن را تقویت کنید یا ممکن است یک عکس هنری روی آن قرار دهید.

جاکفشی چوبی برای طراحی راهروها
جاکفشی در دکوراسیون راهرو و ورودی منزل

کنسول چوبی

میز کنسول های چوبی به دلیل طراحی میانه  ، بهترین قطعه مبلمان برای ورودی است. این بدون مانع است و می تواند به عنوان یک قطعه خوش آمدگویی مناسب در ورودی خانه شما عمل کند. اگر آینه یا نقاشی را رویآن قرار دهید یا یک تکه عکس چندگانه را به دیوار  متصل کنید ، میزهای کنسول نیز می توانند کاربرد بیشتری مثل صندلی نیز داشته باشند.

کنسول چوبی برای تزئین و طراحی راهروها
کنسول چوبی برای تزئین و طراحی راهروها

نیمکت چوبی

اگر کسی هستید که فضای داخلی با قطعات سنگین را دوست ندارید ، نیمکت بهترین چیز برای سرمایه گذاری در ورودی است. یک نیمکتبرای فضاهای باریک و کوچک بهتر جواب می دهد. می توانید ورودی را با نیمکت مرتب کنید و سپس یک  فرش یا موکت یا سبدی برای ذخیرهسازی اضافه کنید. تمام کفش ها همچنین می توانند به زیر نیمکتکشیده شوند و ثابت کنند که این یک قطعه چند منظوره عالی است.

نیمکت چوبی برای طراحی راهروها
نیمکت چوبی برای طراحی راهروها
کمد لباس چوبی یا کمد دیواری چوبی برای راهرو

کمد دیواری های چوبی و کمد لباس در فضای بزرگتر گزینه های ایده آل برای تمیز نگه داشتن ورودی هستند. یک کمد لباس شیک با قفسه هایکرکره ای و یک انتخاب استثنایی برای ذخیره تمام کفش ها ، چترها ، کلاه ها ، و سایر لوازم جانبی دیگری است که روزانه استفاده می کنید.

کمد چوبی در طراحی راهروها
کمد چوبی در طراحی راهروها
یک صندلی چوبی مخصوص راهرو

یک صندلی کوچک بالش دار کنار درب هرگز فکر بدی نیست. این طراحیاضافی و جالب را انجام دهید تا مهمانان خود بتوانند به موقع کفش پوشیدن یا کفش در آوردن به راحتی بنشینند و راحت باشند. می توانیدکشوهایی برای ذخیره کفش های خود اضافه کنید. همانطور که همه ما میدانیم ، عملکرد چند کاره و زیبایی شناسی یک موقعیت برنده است.

صندلی چوبی برای طراحی راهروها
صندلی چوبی برای طراحی راهروها

مبل مناسب

کی گفته مبل فقط مربوط به اتاق نشیمن است؟ اصلا. قرار دادن بی تکلف مبلمان روند جدید است. روی یک مبل خوب سرمایه گذاری کنید که جایگاه دائمی در گوشه درب منزل شما داشته باشد. از آن برای نشستن و پوشیدن کفش خود استفاده کنید ، با استایل بسیار عالی. رنگ مبا از نظر طنز می توانید روشن و شاد باشد تا فضای داخلی شما را بهتر نشان دهد.

انتخاب مبل مناسب برای طراحی راهروها
انتخاب مبل مناسب برای طراحی راهروها

قفسه های چوبی

قفسه ها از هر نوع که باشند همیشه بهترین ایده برای طراحی راهروها هستند. فضای داخلیخانه شما همیشه یک قفسه معلق عالی را می طلبد. وقتی قفسه ای را درست در قسمت ورودی قرار می دهید ، می توانید کلیدهای خود را رویآن ، نامه ها یا کتاب هایتان را روی آن قرار دهید. همچنین قفسه ها برایچیدن ریزه های کوچک که به ارزش زیبایی داخلی منزل می افزایند بسیار مناسب هستند.

قفسه های چوبی برای طراحی راهروها
قفسه های چوبی برای طراحی راهروها

تاثیر طراحی راهروها در فضای داخلی خانه

حالتان را تازه می کند

ورودی و راهروها اولین تعامل با خانه شما است. بگذارید جایی باشد که احساس تسکین فوری داشته باشید. با انتخاب رنگها و نورهایی که روح شما را بعد از یک روز طولانی خسته کننده شما را  زنده و شاداب می کنند ، ورودیخود را جذاب و گرم کنید.

تزئین ورودی و طراحی راهروها
تزئین ورودی و طراحی راهروها

جنبه عملی

راهرو ها و ورودی ها گوشه های کوچکی در کنار درب شما هستند. فضا به اندازه کافی بزرگ نیست که بتواند چیزهای زیادی را در آن قرار دهید. طراحی راهروها  و محصولات داخلی منزل که انتخاب می کنید باید کاربردی و مناسب باشد. فضا را با خرده ریزهای غیر ضروری غرق نکنید. بهترین مثال در این مورد ، سرمایه گذاری در یک جا کفشی مناسب با صندلی در بالای آن است.

طعم مرتبی

فضای دور از شلوغی چشم نواز است. هنگام طراحی ورودی ، مواردی را که در اولویت هستند فهرست کنید و مبلمان چند منظوره را انتخاب کنید. یک طراحی خوب ، طرحی است که عملکرد آن را به خطر نیندازد.

طراحی راهروها و داخل منزل
طراحی راهروها و داخل منزل

با داخل منزل هماهنگ نگهش دارید

چه فضای داخلی شیک ، کلاسیک اواسط قرنی ، بومی یا دلباز را انتخاب کنید ، ورودی باید با بقیه فضای داخلی خانه شما هماهنگ باشد ، بنابراین به این شکل خیلی پیچیده و گیج کننده به نظر نمیرسد. این احتمال وجود دارد که شما مبلمان ورودی را که با بقیه خانه شما سازگار نیست را دوست داشته باشید. در این صورت ، بدون تردید از قطعه ای شخصی سازی شده استفاده کنید. به آن سبک دهید تا با بقیه خانه مطابقت داشته باشد.

هماهنگی داخل خانه با راهروها
هماهنگی داخل خانه با راهروها

داشتن آینه ضروری است

همه دوست دارند قبل از اینکه از خانه خارج شوند آخرین نگاه به خود را داشته باشند. چه برای بررسی رژ لب و چه برای صاف کردن کراوات ، داشتن یک آینه کنار درب کاملا منطقی است. اندازه آینه به اندازه فضا و اینکه شما قصد داشته باشید از چه زیبایی برخوردار باشد بستگی دارد. در آینه ای سرمایه گذاری کنید که برای راهرو شما بهترین عملکرد را داشته باشد.

طراحی راهروها و انتخاب آینه در خانه
طراحی راهروها و انتخاب آینه در خانه

امیدواریم که این مطلب برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشد.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی: طراحی راهروها ، کمد چوبی ، طراحی وسایل چوبی راهرو ، جاکفشی چوبی

مطالب مرتبط با موضوع ورودی ساختمان :

WhatsApp chat