راه پله مناسب می تواند ظاهر خانه را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. با اینکه در اکثر ساختمانها آسانسور استفاده می شود هنوز لزوم استفاده از پله در کنار آسانسور لازم می باشد .

عکس پله چوبی شیک و جالب
عکس پله چوبی شیک و جالب

نکات مهم در ساخت انواع پله چوبی

اگر بدانید یک پله از چه جزییاتی تشکیل شده است میتوانید آن را شخصی سازی کنید و به یک اثر منحصر به فرد برسید .

ساخت پله میتواند بسیار هزینه داشته باشد , بخصوص اگر بخواهید بهترین متریال را برای آن استفاده کنید ولی ارزشی که به ساختمان شما میدهد بسیار بیشتر است , بخصوص اگر تزئینات آن توسط هنرمندان و افراد با مهارت انجام شود .

عکس پله چوبی شیک و جالب
عکس پله چوبی شیک و جالب

محاسبه ارتفاع هر پله با رویه

ساخت یک پله با اندازه گیری دقیق شروع میشود . لازم است اطمینان پیدا کنید از پله اول تا پله آخر بعد از اتمام کار همه یک اندازه و یکنواخت باشد . بالا رفتن از یک پله مثل شروع و پایان یک آهنگ نیست این به این معنا است که شروع یک پله اگر 18 سانت ارتفاع دارد باید این ارتفاع در تمام پله ها رعایت شود تا باعث گیج شدن کاربر نشود .

پله چوبی منبت کاری شده , پله دوبلکس و نرده چوبی وید
پله چوبی منبت کاری شده , پله دوبلکس و نرده چوبی وید

محاسبه شیب پله

محاسبه شیب پله و طول پله از شروع تا پایان پله است . حداق عرض یک پله حدود 30 سانتی متر است که هرچه بیشتر شود شیب شما ملایم تر میشود . البته این شیب یا طول یک راه پله تقسیم بر تعداد پله ها خواهد شد .

شیب یک پله تعیین می کند که بالا رفتن یا پایین آمدن از پله آسان یا راحت باشد . در اکثر کشور های جهان شیب استاندارد 37 درجه است .

یک راه پله از نظر شکل ظاهری , کاربرد و ایمنی دارای اهمیت بسیار زیادی است

اجرای هندریل و دست انداز پله چوبی در منطقه پلور , نمونه کار
اجرای هندریل و دست انداز پله چوبی در منطقه پلور , نمونه کار

همیشه به این نکته توجه داشته باشید که از یک پله همیشه افراد سالم و تنومند استفاده نمیکنند و از پله کودکان , سالمندان و افراد معلول هم استفاده میکنند پس لازم است ارتفاع پله , محکم بودن نرده ها , فاصله بین نرده ها و همه چیز استاندارد و با ظرافت ساخته شده باشد .

انتخاب متریال نیز در ساخت یک پله بسیار مهم است , شما میتوانید از شیشه , فلز , چوب , سنگ و غیره برای پله استفاده کنید . البته در ایران اکثر پله ها دارای کف سنگ و نرده چوبی هستند .

پله چیست ؟ مسیر یا راه ارتباط بین دو سطح غیر هم تراز ( ماند کف به طاق )را پله می گویند

سطح شیب دار پله که از آن برای زیرساخت و نصب پله ها استفاده میشود .

مطالب مرتبط با پله :


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:178 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache() #1 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/functions.php(4979): ob_end_flush() #2 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(303): wp_ob_end_flush_all() #3 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(327): WP_Hook->apply_filters() #4 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/plugin.php(470): WP_Hook->do_action() #5 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/load.php(1097): do_action() #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 178