ساخت انواع کف پله با انواع چوب مختلف

کف پله ها را میتوان از انواع تخته سه لایی , ام دی اف و چوب ساخت , هنوز هم بهترین گزینه چوب خالص است ولی به دلیل هزینه بالا و اجرت بالا در ساخت کمتر شخصی تصمیم به استفاده از کف پله تمام چوب میگیرد .

البته لازم به ذکر است مزیت های چوب طبیعی بیشمار هستند و بهترین پیشنهاد ما همچنان چوب است . مثل چوب راش , کف پله چوب بلوط یا گردو یا حتی چوب کاج روسی که اکثر چوب ها ضعیف تر است .

اگر خانه یا ویلای شما بیش از یک طبقه دارد , پس بارها از پله استفاده میکنید , وجود یک پله استاندارد و زیبا باعث ایجاد یک حس و سبک خاص و جالب میشود و حتی امنیت محیط را تحت تاثیر قرار میدهد . اگر نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره پوشش انواع پله دارید این مطلب را مطالعه کنید . درصورتی که میخواهید کف پله چوبی برای پله های خود سفارش دهید و به مشاوره نیاز دارید حتما با ما تماس بگیرید و. ما مشتاقیم تا شما را به آنچه میخواهید برسانیم و از تجربه خود برای شما استفاده کنیم.

نحوه انتخاب کفپوش برای پله ها :

بهترین کفپوش برای پله ها به عوامل مختلفی از جمله محل و اندازه پله ها ، نیازهای خاص خانواده و موارد دیگر بستگی دارد. هنگام انتخاب سطوح کفپوش برای پله های خود ، می خواهید موارد زیر را در نظر بگیرید:

سر و صدا. پله های نزدیک به محل زندگی ، مانند اتاق های نشیمن یا اتاق خواب ، ممکن است صدایی که از کف پوش ها ایجاد میشود را بشنوند به همین خاطر اجرای صحیح یک کفپوش پله کمک میکند که صدایی از آن شنیده نشود ،تا دیگر مدام صدای پای افرادی که از پله بالا و پایین مر روند شنیده نشود .

ایمنی یکی از بزرگترین عوامل در انتخاب مواد شما ایمنی است. به دنبال سطحی باشید که لغزنده نباشد. اگر در خانه خود بچه دارید و یا کسی با توانایی تحرک محدود است ، به دنبال مواد کف پله باشید که نرمش بیشتری داشته باشد. مثلا استفاده از موکت یا قالی بر روی کف پله .

ترافیک برخی از پله ها زیاد است و به سطحی با دوام با قابلیت تمیز کردن آسان نیاز دارند که بتواند سالها دوام و زیبایی را داشته باشد.

به ابعاد و سبک پله خود توجه بیشتری کنید

ما در این پست میخواهیم , گزینه های مختلف برای کف پله را بررسی کنیم در این لیست از بهترین انتخاب برای کف پله شروع میکنیم :

مواد و متریال کف راه در انواع بسیار زیادی برای خانه شما وجود دارد و هرکدام مزایای خود را دارند:

بهترین انواع کف پوش برای پله ها :

  1. کف پله چوب سخت :

اکثر پله کان های کلاسیک از چوب های سخت استفاده می شود . چوب سخت ضربه را به خوبی تحمل میکند و کمترین میزان خش و ساییدگی را در بلند مدت نشان میدهد . اگر از چوب های سخت با رنگ تیره و نقوش پر پیچ و خم مانند گردو استفاده شود , سبکی بسیار خاص و چشمگیر ایجاد میشود .

دکوراسیون چوب گردو
پله چوب گردو , اجرای کف پله از اسلب تخته گردو

چوب سخت پله های چوب سخت دارای ظاهری کلاسیک بوده و تقریباً با هر دکوراسیونی کار می کنند. پله های چوب سخت بسیار مقاوم هستند و اگر برای جلوگیری از لغزنده بودن سطح صیقل خورده ، آج های بدون لغزش یا سایر موارد احتیاطی نصب کنید ، می توانند ایمن باشند.

2. چوب راش :

در ایران اکثر پله ها و دست انداز های پله از چوب راش ساخته میشوند , این چوب سخت دارای قیمت مناسب تری نسبت به بلوط گردو و دیگر چوب های سخت است و از گیفیت و اتمام رنگ خوبی نیز برخوردار است .

کف پله چوب راش
کف پله چوب راش

3. چوب کاج روسی :

یک چوب نرم و دارای مقاومت نسبی در برابر رطوبت و موریانه است

کف پله چوبی , کف پله چوب کاج , ساخت راه پله چوبی
کف پله چوبی , کف پله چوب کاج , ساخت راه پله چوبی

4. اجرای کف پله با رویه چوب افرا و مغز سه لایی

تخته سه لایی برای کف پله
تخته سه لایی برای کف پله

5. اجرای کف پله از رویه چوب و مغز ام دی اف

کف پله چوب گردو امریکایی , که میتونه مغزش ام دی اف باشه
کف پله چوب گردو امریکایی , که میتونه مغزش ام دی اف باشه

6. فرش یا موکت :

فرش. پله های موکت نسبت به سطوح سخت کشش بیشتری دارند و از ناحیه پا نرم ترند. کفپوش فرش همچنین می تواند انتخاب های بیشتری از نظر رنگ و شمع داشته باشد. حتی می توانید از بین یک پله کاملا فرش شده یا دونده فرش از کف چوب یکی را انتخاب کنید.

7. کاشی , سنگ

کاشی کاشی برای پله های کوچک و پله های بیرونی بهترین است. تمیز کردن کاشی در زیرزمین ها و اتاق های گلیبه راحتی انجام می شودو ظاهری منحصر به فرد و جذاب ارائه می دهد.

مطالب مرتبط با کف پله چوبی :

گالری عکس از انواع پله چوبی :