0 Items

چوب راش

چوب راش از درختان راش گرفته می شود ، که این درخت در قاره هایی که شمالی هستند رشد می کند . این چوب دارای رنگی پررنگ است که برای رنگ آمیزی ایده آل است

این چوب به راحتی بریده می شود و به دستگاه های نجاری فشاری نمی آورد .

یکی از معروف ترین و محبوب ترین و پر طرف دار ترین چوب ها چوب راش می باشد .

تصاویری از انواع چوب و روکش چوب :

چوب راش یک چوب قهوه ای مایل به قرمز است که می تواند در ساخت دکوراسیون داخلی در هر نقطه ای استفاده شود . این اغلب برای ساخت صندلی ، میز و کف چوب سخت استفاده می شود. این چوب برای ساخت یک مبلمان محکم و برای مناطقی که به طور مکرر استفاده می شود ایده آل است .

همچنین برای ساخت درب و کابینت نیز استفاده می شود. دانه چوب راش محکم است و پرتوهای بزرگ و خطوط ریز شبیه آنهایی است که در چوب افرا و چوب توس وجود دارد در این چوب دیه می شود . رنگ آمیزی آن آسان است ، و این باعث می شود در بسیاری از پروژه های خانگی ایده آل شود.

چوب راش از مقاومت متوسط ​​در برابر شوک برخوردار است که یکی از دلایل استفاده از آن برای کفپوش با ترافیک بالا یا مبلمان روزمره است. این چوب حساس است ، بنابراین یک درمان محافظ کننده توصیه می شود.

چوب راش چوبی سنگین  و انعطاف پذیر با بافتی یکپارچه و یکدست و بدون گره است به همین علت راش چوبی خوش تراش است .

بافت یکپارچه راش باعث شده در صنایع چوبی کاربرد فراوانی داشته باشد .

درختان راشی که در مناطق کوهستانی رویش  دارند و رشد می کنند ویژگی های منحصر به فرد خاص خود را دارد .

درختان راش بیش از 650 تا 900 گونه را شامل می‌شود که بنا به جنس به 7 دسته تقسیم بندی می شود.

ابعاد درختان راش

از ویژگی های مشترک راش ویژگیهای ظاهری آنها  می باشد  درختان راش شرقی بین 1.5 تا 1.8 متر و طول درختان به 40 متر هم رسیده است .

راش ایران

 چوب راش ایرانی سه دسته  می باشد راش ایران یکی از زیباترین چوب ها با بافت ریز  نقوش خارق العاده راست تار و دارای الیاف یکنواخت و موازی  دارد چوبی نیمه سخت  است و نسبت به ضربه و خمش مقاوم می‌باشد و قابلیت رنگ پذیری  خوبی دارد.

راش اروپایی

علاوه بر راش های ایرانی راش های اروپایی  نیز از چوب های معروف و پرطرفدار و با کیفیت عالی می‌باشد چوب راش و گرجستان و راش المان که گرانتر و الوار های با استاندارد بالاتر عرضه می شود و راش اروپایی معمولا کمرنگ تر از راش ایرانی  و گاهی اوقات صورتی تا قهوه ای روشن تمایل دارد  .

کاربرد راش اروپایی جهت روکش گیری با انواع روش های گوناگون روکش گیری  مانند روش لوله ای و روش اسلاید استفاده می شود.

مراحل آماده سازی  راش

برش چوب –حک طرح –سمباده زنی که اگر این کار درست وصحیح انجام شود چوب دارای خطوط ناهمگن وزبری نباشد .

مهم ترین راه تشخیص چوب راش با کیفیت از راش با کیفیت پایین

مهمترین راه تشخیص چوب  راش با کیفیت از راش های بی کیفیت  وجود گره های متعدد است که باعث کاهش استحکام و شکستن چوب می شود و دیگر اینکه راش بافتی مناسب رشد قارچ و حشرات چوب خوار دارد که رگه های زرد و سیاه ایجاد می کند و در نهایت باعث خرد شدن چوب می‌شود  که باید به این مورد نیز توجه کرد.

مطالب مرتبط با چوب راش :

 • مقایسه چوب راش و چوب بلوط
  محبوبیت روزافزون چوب در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی امری انکار ناپذیر است. تنوع چوب های مورد استفاده در این صنایع گاها خریداران را با سردرگمی مواجه می کند چرا که هر چوب مزایا و معایب ویژه خود را دارد.
 • مقایسه چوب کاج و چوب راش
  چوب کاج از رایج ترین و پرمصرف ترین چوب های نرم است، در حالی که چوب راش از رایج ترین انواع چوب سخت می باشد. مقابسه چوب کاج و چوب راش ممکن است از لحاظ ظاهری به راحتی قابل تشخیص نباشند
 • انواع چوب راش
  درخت راش در اکثر قاره ها از جمله آمریکا، اروپا (در حدود 60 درصد تولید چوب درخت راش در قاره اروپا می باشد و به تمام نقاط دنیا صادر می شود) و آسیا رشد می کند
 • کاربرد چوب راش در صنعت مبلمان
  درخت راش دارای ریشه سطحی بوده و مناطق کوهستانی برای رشد این درخت مناسب می باشند و از این درخت به عنوان مادر جنگل نام برده می شود زیرا برگ های این درخت مناسب تقویت ساختار خاک می باشند، ارتفاع این درخت به حدود 40 متر می رسد که دارای برگ های پهنی می باشد.
 • چوب راش , راههای تشخیص چوب راش , عکس چوب راش
  چوب راش معرفی چوب راش چوب راش نوعی چوب سخت و سبک است که از گونه های درخت […]
 • چوب راش , معرفی انواع چوب , تخته الوار چوب راش
  این چوب در زبان محلی با همان راش یا مرس شناخته می‌شود و به چوب هایی گفته می‌شود که در لاتین به Beech اطلاق می‌شوند.

با تشکر از توجه شما

شناخت ویژگی های انواع چوب , قیمت چوب

معرفی انواع چوب
WhatsApp chat