کارخانه نجاری٬ درودگری و نجاری٬

صنایع چوب و هنر ایران زمین ) تاسیس 1340 )

طراح و مجری ساخت سازه های کوچک و بزرگ چوبی

چرااین مجموعه ؟

متاسفانه نجاران به بدقولی معروف هستند و این در کشور ما ایران یک واقعیت نچندان جالب است . اما در کنار این موضوع میشه به دو نکته دیگر هم اشاره کرد . در برخی از کارها زمان ساخت غیر قابل محاسبه است . مثال بخش رنگ یک سازه . و یا خشکن چوب , یا زمان خشک شدن یا تحویل کاری که با پرس گرم باید پرس شود .

ما بدقول نیستیم و سعی میکنیم همیشه در ابتدا همه بخش ها را بررسی و پیش بینی کنیم . این پیش بینی دلیل موفقیت یک مجموعه است  ؛  ما فرنگی کار هستیم . فرنگی کار به هنرمندان قدیمی گفته میشود که سبک کلاسیک ایتالیایی را به ایران بازگرداندن . در بین تقاشان نیز چنین اصطلاحی باب است و آنها استفاده از نقوش فرنگی را در ایران رواج دادند .

سابقه این کارگاه به سال 1340 در تهران برمی گردد .

ما خود را تجهیز به نرم افزار ها و ابزار روز کرده این . هرجا نیاز به cnc  و دستگاه وکیوم ، دور بر ام دی اف دو تیغ ، پنجکاره ایتالیایی و.. باشد آنرا در اختیار داریم .

۱- آیا نجار ها بدقول هستند ! تا بحال به این فکر کرده اید چرا نجارها به بدقولی معروف هستند ، ایا این بخاطر این نیست که از ابتدا تمام جزئیات در قرارداد کاری مکتوب و به آنها جزع به جرع پرداخته نمی شود . نجاری از کارهای هنری و احساسی است که علاوه بر زمانبر بودن به ابزار خوب و احساس خوب توامان نیاز است .  حال در نظر بگیرید مشتری از همان ابتدا با زرنگ بازی و زبان بازی کلی چونه زده و کلی کار را گردن نجار انداخته است و نجار باید در عرض 7 روز یک کمد با تمام جزئیات با چوب گردو بسازد و مدام مشتری زنگ میزنه میگه کی بیام کمدمو ببرم . متاسفانه در جامعه ای زندگی میکنیم که همه فقط خود را می بینند و البته حق هم دارند … مثال بالا برای ما پیش امد .. ما نیز بد قول شده ایم ولی به لطف هماهنگی تیمی و مدیریت خوبی که این مجموعه دارد الان بیش از 5 سال است که تمام کارها بموقع تحویل داده می شوند . همکنون 57 سال است که گروه فن و هنر به این حرفه مشغول است

2 – عشق به کار و حرفه در تمام افراد وجود دارد و این انگیزه بسیار بالایی بوجود می آورد . بقول نجارهای قدیمی هرکه خاک کارگاه نجاری به تنش بخوره دیگه نمیتواند این کار را کنار بگذارد . البته این برای افراد هنردوست صدق میکند , کسانی که دوست دارند خلق کنند و عاشق کارکردن هستند .

۳ – طراحی ، ساخت ، رنگ ، حمل و نقل ، نصب و خدمات بعد از تحویل  همه در یک مجموعه .

WhatsApp us