انواع مختلف مدل های کتابخانه

کتابخانه ها سال به سال خود را دوباره به روز می کنند و با تمام نیازها سازگار می شوند . شما می توانید از بین مدل های مختلف کتابخانه ، از مدولار تا کلاسیک ، یکی را انتخاب کنید .

انواع مختلف مدل های کتابخانه
انواع مختلف مدل های کتابخانه

فراتر از عملکرد عملی آنها در ذخیره کتاب و سایر اشیا تزئینی ، کتابخانه ها همچنین به ما نشان می دهند که زیبایی شناسی به همان اندازه مهم است .  در این مقاله ، ما قصد داریم در مورد مدل های مختلف کتابخانه صحبت کنیم تا شما بتوانید یکی از آنها را که مناسب خانه و سبک شما است ، انتخاب کنید . این امکانات بی پایان هستند ، بنابراین توجه داشته باشید ، زیرا این پیشنهادات را دوست خواهید داشت !

بی نهایت مدل های کتابخانه

انواع مختلف مدل های کتابخانه
انواع مختلف مدل های کتابخانه

دو طرح تعریف شده

بعضی اوقات بهتر است به جای یک طرح بزرگ ، دو طرح را انتخاب کنید . به این ترتیب ، کتابخانه جالب به نظر می رسد و چیدمان آن کمتر شلوغ به نظر می رسد .

عملاً قفسه ها نباید بیش از 100 سانتی متر باشند تا خم نشوند . همچنین اگر قفسه های کتاب متحرک هستند ، می توانید چیدمان قفسه ها را به دلخواه تغییر دهید .

کامل و منظم

داشتن کتابخانه عالی لزوماً مترادف با نظم نیست . این شما هستید که می توانید چیدمان را منظم تنظیم کنید . این را باید به طور عمده در نظر بگیرید زمانی که کتابخانه شما در فضای کمی قرار دارد .

فاصله قفسه ها را براساس اشیایی که می خواهید در قفسه قرار دهید تعیین کنید ( برای کتاب های کوچک 25-30 سانتی متر یا برای کتاب های بزرگ 45-50 سانتی متر ) . سازماندهی آنها را براساس محتوا فراموش نکنید و سعی کنید کتابهایی را که مرتباً می خوانید در قسمت مرکزی قفسه قرار دهید .

دوتایی ، سبک و کاربردی

انواع مختلف مدل های کتابخانه
انواع مختلف مدل های کتابخانه

برای ایجاد یک دفتر کار گوشه ای با فضای ذخیره سازی خاص خود ، به 5-6 متر فضا نیاز دارید . برای این فضا اشیایی را انتخاب کنید که عرض آنها بیش از یک متر باشد تا همه چیز متناسب باشد .

شما برای ایمن نگه داشتن اسناد ، فاکتورها و اوراق شخصی خود باید مدل های بدون درب و دارای قسمت های بسته در پایین را انتخاب کنید .

کتابخانه های مدولار با صفحه کشویی

سیستم های مدولار در مورد کتابخانه ها غالب هستند زیرا قفسه های کتاب را می توان با توجه به نیازهای ذخیره سازی و مقدار فضای آنها شکل داد و قالب زد .

قفسه های کتاب بی نظیر است . علاوه بر تنظیم اندازه آنها ، می توانید صفحات کشویی قسمت جلوی کتابخانه را تزئین کرده و از فضای داخلی در برابر گرد و غبار محافظت کنید .

مدل های کتابخانه – یک دیوار به عنوان یک قفسه کتاب

انواع مختلف مدل های کتابخانه
انواع مختلف مدل های کتابخانه

فضاهای سفید روشن تا آنجا که به معماری مربوط باشد غالب هستند و می توانند اشیا دیگر و همچنین کتابها را در خود جای دهند .

قفسه های کتاب می توانند به عنوان یک جدا کننده برای ایجاد انتقال بین مناطق بدون تداخل در پیوستگی بصری یا ورودی نور عمل کنند .

مدل های کتابخانه با طرح های سفارشی

انواع مختلف مدل های کتابخانه
انواع مختلف مدل های کتابخانه

در حال حاضر طرح های كتابخانه ای جامعی برای تزئین دیوارها در بازار وجود دارد . درها و قفسه ها را می توان به اندازه دلخواه تولید کرد .

شما می توانید رنگهای ختمی گلدان ، گردو یا لاک را انتخاب کنید . رنگ سفید یک گزینه عالی برای تزئین تنظیمات معاصر و مینیمالیستی است .

همه کاره ، خطوط مستقیم

عمودی یا افقی ؟ به خاطر داشته باشید که محل کار به شکل و اندازه بستگی دارد ، بنابراین کتابخانه کاربردی است و همچنین به نظر خوب می رسد .

همچنین ، می توانید آن را با اشیا دیگر از همان سبک مانند یک  میز تلویزیون یا یک بوفه زیر پنجره ترکیب کنید . این دو گزینه در یک اتاق بزرگ به خوبی کار خواهد کرد .

یک کتابخانه کلاسیک عظیم

انواع مختلف مدل های کتابخانه
انواع مختلف مدل های کتابخانه

قفسه های بزرگ کلاسیک برای دوستداران مطالعه رویایی است که به حقیقت می پیوندند . مطمئن هستیم که آنها را دوست خواهید داشت .

شما می توانید یک کتابخانه ایده آل متشکل از چهار ماژول یکسان و یک راه پله برای دسترسی به بالاترین منطقه ، مطابق با سنت کتابخانه های به سبک قدیمی پیدا کنید .

کتابخانه هایی با ویترین و درهای کشویی

کتابخانه هایی وجود دارد که طراحی عملکرد را تحت الشعاع قرار می دهد . اینها شامل یک ویترین زیبا با اضلاع لعاب دار ، پشتی چوبی و درهای کشویی است.

شما همچنین باید قفسه های شیشه ای نصب کنید زیرا این مواد فضای اتاق را سبک می کند . برای راحتی و دید بیشتر ، از روشنایی داخلی استفاده کنید .

همانطور که مشاهده می کنید ، هنگام طراحی کتابخانه خود ، نه تنها باید عملکرد آن را در نظر بگیرید بلکه زیبایی مورد نظر شما را نیز در نظر بگیرید تا هر کجا که انتخاب کنید ، بی نقص به نظر برسد .

نکات عملی برای یک کتابخانه سازمان یافته

ایجاد یک کتابخانه سازمان یافته نیازی به برنامه ریزی دقیق یا تکنیک های پیچیده ای ندارد . در عمل ، این بسیار ساده تر از آن است که شما فکر می کنید .

انواع مختلف مدل های کتابخانه
انواع مختلف مدل های کتابخانه

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع کتابخانه چوبی :

WhatsApp us