آیا کفپوش های خانه شما خراشیده ، فرسوده یا از مد خارج شده است ؟

 در گذشته ، گزینه های مقرون به صرفه زیادی برای کفپوش های چوب سخت وجود نداشت . امروز اما گزینه های برای هر بودجه فراوان است . ادامه مطلب را برای موارد دلخواه ما بخوانید .

گزینه های کفپوش های چوب سخت خارق العاده

در گذشته ، گزینه های زیادی برای جایگزینی کفپوش شما وجود نداشت ، زیرا مواد اولیه چوب سخت یا فرش های گران قیمت با وجود زیبا بودن  اما گران بودند . امروز ، با این حال ، لازم نیست که برای این پروژه بودجه زیادی را مصرف کنید . تعدادی گزینه کفپوش با قیمت مناسب وجود دارد که با کسری از هزینه ، کفپوش شیک به خانه شما می دهد . بسیاری از این گزینه ها از شکل و چوب جامد یا سایر مواد طبیعی تقلید می کنند ، اما بدون برچسب قیمت بالا به شما کفپوش جدید می دهند .

ادامه مطلب را برای گزینه های کفپوش محبوب و ارزان بخوانید .

بامبو طبیعی

کفپوش های چوب بامبو سخت
کفپوش های چوب بامبو سخت

بامبو نه تنها سازگار با محیط زیست است ، بلکه یک جایگزین واقعی چوب برای چوب سخت است که به یک شکل مشابه تبدیل می شود – بدون هزینه زیاد . بامبو  گیاهی با رشد سریع است ، که آن را به یک منبع تجدید پذیر ” سبز ” تبدیل می کند ، و از ویژگی های آن برای تمیز کردن آسان و سبک ساده آن هنگام نصب در هر خانه مدرن به فاکتور کلی آن اضافه می کند .

لمینت ( سرامیک ) چوبی ماندگار

کفپوش های لمینت چوب سخت
کفپوش های لمینت چوب سخت

لمینت جذاب ، ارزان و با دوام است . این مدل در انواع مختلفی از سبک ها و رنگ ها ، از جمله نسخه هایی که صادقانه طرح چوب ، سنگ و سایر مواد طبیعی را تولید می کنند ، در دسترس است . مقاوم در برابر رطوبت و لکه ها ، به طور ایده آل برای مناطق پر رفت و آمد مانند حمام ، آشپزخانه و راهرو مناسب است .

کاشی چینی زیبا

کفپوش کاشی چینی
کفپوش کاشی چینی

کاشی چینی یک ماده کفپوش همیشه محبوب است و در اندازه ها ، رنگ ها و طرح های مختلفی وجود دارد که بسیاری از آنها تقلید از سنگ طبیعی ، سنگ مرمر و حتی بافت های دانه چوب را دارند . به طور کلی ، کاشی   با دوام ، تمیز کردن آن آسان و ضد آب است ، و آن را برای حمام و آشپزخانه ایده آل می کند . به علاوه ، کاشی های با ابعاد بزرگ به عنوان یک عنصر دکوراسیون چشمگیر عمل می کنند و به دلیل کمترین خطوط اتصال می توانند فضای اتاق را بزرگ تر نشان دهند .

تخته های وینیل به ظاهر چوبی

تخته های وینیل به ظاهر چوبی
تخته های وینیل به ظاهر چوبی

گاهی اوقات کپی برداری می تواند به همان اندازه  اصل زیبا باشد و کف تخته وینیل به عنوان یک نمونه عالی عمل می کند . این گزینه ارزان قیمت و جذاب از ظاهر کف تخته های چوب سخت تقلید می کند تا طرح سبک مشابهی را با هزینه کمتر تهیه کند . اگرچه این ماده مستعد خراشیدگی است و انتخاب رنگی تا حدودی محدود را ارائه می دهد ، اما مزایای آن بسیار بیشتر از معایب این گزینه کفپوش بادوام و تمیز است .

چوب پنبه را راحت انتخاب کنید

کفپوش چوب پنبه
کفپوش چوب پنبه

کفپوش چوب پنبه ای پایدار و سازگار با محیط زیست می تواند بافت و رنگ مورد نیاز را به هر فضایی تزریق کند . به علاوه ، این ماده طبیعی در برابر حشرات ، کپک مقاوم است ، در عین حال کیفیت های کاهش صدا را نیز فراهم می کند . اگرچه ممکن است برای همه اتاقهای پرتردد از دوام کافی برخوردار نباشد ، اما سطح نرمی چوب پنبه و خاصیت عایق بندی آن را به گزینه ای مناسب  تبدیل می کند ، برای مکان های که زمان ایستادن زیادی را مانند آشپزخانه می خواهد ، مناسب ترین گزینه است .

تخته سه لا نقاشی شده

کفپوش سه لا نقاشی شده
کفپوش سه لا نقاشی شده

از آنجا که تقریباً همه خانه ها دارای یک طبقه زیرین ( اتاق زیر شیرونی )  تخته سه لا هستند ، ممکن است  مهندس خلاق بخواهند صفحه ای را از خانه های قدیمی بردارند : از کف اضافی صرف نظر کنید و به راحتی کف طبقه را رنگ کنید . از سال 1700 برای ایجاد علاقه به کفپوش از طرحهای نقاشی شده یا شابلون استفاده می شود و اغلب الگوهایی برای شبیه سازی دانه های چوب یا بافتهای مرمر در فرایندی به نام trompe l’oeil طراحی می شدند . به خاطر داشته باشید که تخته سه لا در معرض آسیب با آب است ، بنابراین اگر تصمیم دارید با این گزینه کفپوش کلاسیک استفاده کنید ، باید از یک درزگیر ضد آب استفاده کنید .

مشمع کف اتاق کلاسیک

کفپوش کلاسیک
کفپوش کلاسیک

مشمع کف اتاق – استندبای کلاسیک و ارزان – با تنوع گسترده ای در طرح ها و رنگ ها ، از جمله گزینه هایی که چوب یا سنگ را شبیه سازی می کنند ، دوباره مد روز می شود . زیر با دوام و راحت است ، این ماده به راحتی تمیز می شود تقریباً در هر اتاق از خانه می شود از این کفپوش استفاده کرد .

نوشته شده توسط : فیروزه پاکزاد

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp chat