با تنوع جنگل ها ، رنگ ها و ظرفیت های موجود امروز ، خرید یک کفپوش چوبی می تواند کمی طاقت فرسا باشد . در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب کفپوش چوبی مناسب برای خانه خود بدانید و در نظر بگیرید .

صاحبان خانه که کفپوش های جدید را ارزیابی می کنند مدیون خود هستند که مزایا و زیبایی چوب را در نظر بگیرند . کفپوش های چوبی راحت ، بادوام و به طرز شگفت انگیزی مقرون به صرفه هستند و هیچ چیز کاملاً با شخصیت و گرمی که به هر اتاق خانه می آورند مقایسه نمی شود . در حالی که گزینه های بی شماری در دسترس است ، هر نوع کفپوش چوبی برای هر کاربرد مناسب نیست .

اگر در حال انتخاب و خرید کف چوبی هستید ، در اینجا پنج نکته ارائه شده که باید به خاطر بسپارید .

نوع کفپوش چوبی

در درجه اول : دو نوع محصول کفپوش چوبی وجود دارد – چوب جامد و چوب سخت مهندسی شده . کفپوش چوب جامد : از سیاه های چوب جامد آسیاب می شود و با یک زبان و شیار سنتی در امتداد لبه های بلند و کوتاه به هم متصل می شود . چوب جامد بصورت پیش ساخته یا ناتمام در نوارها و تخته هایی با ضخامت از 16/5 تا اینچ در دسترس است . نوارها به عرض 1½ اینچ تا 2¼ اینچ و عرض تخته ها 3 تا 8 اینچ است .

کفپوش چوبی مهندسی شده : از چندین لایه تخته سه لا و مواد کامپوزیت تشکیل شده است و روی آن یک لایه چوب سخت قرار دارد . ضخامت های کفپوش چوبی مهندسی از ⅜ تا اینچ و از 3 تا 10 اینچ عرض دارد . ضخامت لایه چوب سخت در بالای آن از 6 میلی متر تا 4 میلی متر است .

کفپوش چوبی مهندسی شده
کفپوش چوبی مهندسی شده

در حالی که هر دو نوع زیبایی یکسانی از چوب سخت واقعی را ارائه می دهند ، تفاوت اصلی بین چوب سخت و کف مهندسی در ترکیب کف است . بیل مهندس ما ، مدیر ارشد بازرگانی تصفیه چوب توضیح می دهد : ” از آنجا که کفپوش چوب جامد نسبت به رطوبت خانه منبسط و منقبض می شود ، لازم است در طبقه همکف یا بالاتر از آن نصب شود .”   مهندس ما می افزاید : ” کفپوش مهندسی شده ، که به دلیل ساخت چند لایه ، از ثبات بیشتری برخوردار است ، می تواند در تمام سطوح خانه نصب شود ، ” و این کف اتاق را برای زیرزمین ها و حمام هایی که رطوبت می گیرند ، مناسب می کند . “

انتخاب گونه های چوب

انواع مختلفی از چوب ها در کف سازی استفاده می شود ، اما برخی از آنها از سایر سخت تر و مقاوم ترند . مهندس ما می گوید : ” فرسودگی روزمره چیزی است که بیشتر مردم را هنگام خرید کفپوش چوبی نگران می کند ، ” و معیار سختی بلوط قرمز است . ” در حالی که بلوط قرمز و سفید از رایج ترین کف های چوبی خانگی است ، گیاهان چوب گردو و افرا ( سخت تر از بلوط ) و گردو ( نرم تر ) نیز گزینه های محبوب هستند . جنگل های عجیب و غریب مانند گیلاس برزیلی ، کوآ برزیل و کومارو از جمله سخت ترین گونه های موجود هستند . مهندس ما خاطرنشان می کند : ” طبیعتاً هرچه چوب سخت تر باشد ، برای سایش و نصب در مناطق پرتردد خانه بهتر خواهد بود . “

دانه ، رنگ و شکل ظاهری

از آنجا که کفپوش چوبی در انواع مختلف ، سبک ها و خاتمه کار مختلف وجود دارد ، انتخاب طبقه ای متناسب با دکوراسیون اتاق بسیار آسان است . اگر فضای داخلی به سبک کلاسیک دارید ، کف های تخته ای عریض با دانه های چوب کاملاً مشخص و ظاهری پریشان مناسب خواهد بود . برای خانه های مدرن تر ، کف های عریض و عرض تخته های تصادفی را در بلوط و افرا در نظر بگیرید . برای فضای داخلی سنتی ، کفپوش چوب سخت به عرض 2¼ تا 3¼ اینچ در کفپوش بلوط ، افرا ، یا گردو یا پارکت ، انتخاب های هوشمندانه ای خواهد بود . تقریباً از هر نوع چوبی می توان در یک محیط مد روز استفاده کرد ، بسته به این که از چه رنگ یا خاتمه ای استفاده شده باشد – به عنوان مثال ، مواد ریخته گری ، ذغال تیره یا سفیدکاری می تواند هر گونه چوب را به یک شاهکار مدرن تبدیل کند .

کفپوش چوب سخت ، چوب افرا را انتخاب کنید

کفپوش چوب افرا
کفپوش چوب افرا

نوع خاتمه کار

پایان کار تعیین کننده واقعی در ظاهر کلی کف چوب است . یک نوع چوب کاملاً متفاوت به نظر می رسد که در یک براقیت کاملاً متفاوت به پایان برسد ، در مقابل یک دست برس یا تراشیده شده با برس یا سیم .

مهندس ما خاطرنشان می کند : ” سطح براقیت و تکنیک های تکمیل مختلفی وجود دارد که ظاهر کلی کف چوب را تغییر می دهد . ” مهندس ما توضیح می دهد : ” کفپوش چوبی جامد و مهندسی شده در براقیت متوسط و بالا کاملاً متفاوت به نظر می رسد . ” مورد دوم تقلید از ظاهر روکش اروپایی روغن ، اما بدون مراقبت و نگهداری مداوم . اتمام مضر ، دست تراش خورده یا برس سیمی نیز موضوعی است که باید هنگام خرید کف چوب در نظر بگیرید .

کفپوش ها یا ” ناتمام ” یا ” پیش ساخته ” فروخته می شوند . کفپوش های ناتمام در محل سمباده زده و به پایان می رسند ، که یک مهر و موم ثابت ایجاد می کند و از نفوذ خاک و رطوبت به درزهای بین تخته ها جلوگیری می کند ( طبقات به طور معمول یک تا سه لایه درزگیر دریافت می کنند ) . کفپوش های از پیش آماده شده در محیطی کنترل شده اعمال می شوند و به طور معمول هفت تا هشت لایه درزگیر دریافت می کنند . مهندس ما ادعا می کند : ” من قطعاً کفپوش از پیش آماده شده را توصیه می کنم ، زیرا این یک کفپوش برتر و سازگار را تضمین می کند و دارای ضمانت است . “

هزینه و نصب کفپوش چوبی

هزینه کفپوش چوبی به نوع ، گونه های چوبی و پایان کار بستگی دارد . هزینه نصب متوسط ​​معمولاً تقریباً نیمی از کفپوش است اما به نوع کفپوش و نصب منزل شما بستگی دارد .

کفپوش های چوبی جامد و مهندسی با میخ ، تکه یا چسباندن تخته ها به یک طبقه زیرین نصب می شوند . با این وجود ، انواع جدیدی از محصولات مهندسی شده با ” کلیک ” وجود دارد که می توانند به راحتی نصب شوند و ” در سطح زیر طبقه ” شناور شوند .

مهندس ما می گوید : ” نصب و راه اندازی قطعاً می تواند یك پیشنهاد گران قیمت باشد ، خصوصاً با استفاده از كف های ناتمام ،”

نوشته شده توسط : فیروزه پاکزاد

مطالب مرتبط با مبلمان چوبی: