ممکن است از کمد لباس تنها برای نگهداری وسایل استفاده شود ، اما این بدان معنا نیست که می تواند ساده و نا مرتب به نظر برسد . کمد لباس شما کلیدِ تعادل در طراحی داخلی اتاق شما است ، چه از نظر رنگ ، بافت یا نگاهِ بصری .همانطور که گفته شد ، بهترین ماده برای کمد لباس چوبی است که دوام و عملکرد را با سبک چوبی متعادل کند .  

در اینجا لیستی از ماده های مناسب برای ساخت کمد آورده ایم که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد :

بهترین ماده برای کمد لباس : تخته سه لا

تخته سه لا یکی از با دوام ترین و مقاوم ترین جایگزین های چوب جامد است .

این چوب از کنار هم قرار گرفتن ورق ها روی روکش چوب ساخته می شود .

این ورق ها به طور مساوی توزیع می شود و لایه های جامد را ایجاد می کند .

با وجود این ، تخته سه لا به طور قابل توجهی سبک تر و کار با آن آسان تر است ، و این چوب را به گزینه ای همه کاره برای طراحی جزئیات کمد تبدیل می کند ، که به عنوان پایه ای برای ورقه ها مورد استفاده قرار بگیرد ، به این معنی است که می توانید این چوب را در رنگ های مختلف و بدون ایجاد تزلزل در قدرت ، تزیین کنید . تخته سه لا دارای ورق های بزرگ تر از سایر چوب ها است ، که به معنای حداقل هدر رفت است و سطح وسیع تر از این چوب را خواهید داشت و شما می توانید با یک ورق آن کمد هایتان را طبقه بندی کنید . 

بهترین ماده کمد لباس شماره 2  MDF  

ام دی اف ماده برای کمد لباس
ام دی اف ماده برای کمد لباس

ین چوب شامل بقایای چوبی است که به صورت ورقه ای چکش خورده است .

از آنجا که در ساخت این چوب از ذرات ریز استفاده می شود ، سطح حاصل صاف و یکنواخت و بدون برجستگی و گره است ، این امر باعث می شود بهترین چوبِ کمد برای نقاشی روی آن MDF باشد .

این چوب بسیار ارزان تر از تخته سه لا است و همچنین سازگار با محیط زیست است ، زیرا از چوب های ضایعاتی آن نیز می توان استفاده کرد .

لبه های صاف این چوب امکان ایجاد برش ها و گوشه های تزئینی را فراهم می کند ، این به معنای انعطاف پذیری بیشتر در طراحی کمد لباس شما است !

بهترین ماده کمد لباس شماره 3 : چوب نئوپان

چوب نئوپان برای کمد لباس
چوب نئوپان برای کمد لباس

این چوب کاملاً مانند MDF است ، چوب نئوپان نیز از تراشه های چوب و خاک اره ساخته شده است ، و آن را به یک گزینه دوستدار محیط زیست تبدیل کرده است . در مقایسه با MDF و تخته سه لا قیمت نئوپان بسیار پایین است و اغلب از قبل ورقه ورقه می شود ، که باعث کاهش روند تصمیم گیری می شود .

در حالی که چوب نئوپان به اندازه تخته سه لا یا MDF قوی نیست ، هنوز هم بسیار سبک و قابل اجرا است .

بهترین ماده برای کمد شماره 4 : شیشه

شیشه ماده برای کمد لباس
شیشه ماده برای کمد لباس

شیشه به طور فزاینده ای در دنیای طراحی داخلی مورد علاقه قرار می گیرد ، البته به دلیل جذابیت معاصر این محبوبیت روز افزون بوده است .

کمد های جلو شیشه باعث می شود ساختار جامد این صورت سبک تر به نظر برسد و همچنین صاحبان خانه را به تمیز نگه داشتن فضای داخلی تشویق می کند !

در برابر سایش مقاومت ببیشتری دارد و می تواند اثر انگشت و لکه ها را از بین ببرد .

اگر شیشه با شفافیت بالا را دوست ندارید ، شیشه های مات و رنگی به همان اندازه جذاب هستند ، البته با کمی حریم خصوصی بیشتر .

بهترین ماده کمد شماره 5 : چوب جامد

ماده برای کمد لباس
ماده برای کمد لباس

چوب ماده مورد علاقه سنتی کاران

چوب هنوز هم بهترین ماده کمد لباس توسط بسیاری از طراحان کلاسیک است .

این چوب زمان را پشت سر می گذارد و از جذابیت های بصری بافت های طبیعی ، نرده ها و اختلاف رنگ برخوردار است .

چوب در هنگام رنگ آمیزی و پایان بندی کار به اندازه سایر گزینه ها قابل تنظیم نیست ، اما بسیاری از صاحبان خانه ها ، چوب را اینگونه ترجیح می دهند .

چوب جامد سنگین است و در صورت عدم مراقبتِ صحیح در برابر خراش و زخم از بین می رود .

نکته حرفه ای : شما همچنین می توانید دو یا چند مورد از بهترین ماده ها را برای کمد مخلوط کرده و مطابقت دهید تا بتوانید از دو جهان مختلف بهترین استفاده را به عمل بیاورید .

به عنوان مثال ، شما می توانید از MDF برای درب کمد و تخته سه لا برای بدنه استفاده کنید زیرا اولی قابل تنظیم تر است و دومی با دوام تر است .

انتخاب بهترین چوب برای کمد تا حد زیادی اطمینان حاصل می کند که کمدِ لباس شما از نظر ماندگاری و سبک بی انتها خواهد ماند    ! 

نویسنده : ن . پاکزاد

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp us