لباس های خود را در کمدی چوبی و زیبا نگهداری کنید

روش انتخاب و لیستی از کمد لباسی های مناسب

اگر آنقدر خوش شانس نیستید که فضای کافی برای ساختن کمد دیواری خود داشته باشید ، کمد لباس بهترین قطعه است و برای ذخیره سازی لباس یک نکته ضروری حساب می شود. روش های درست و غلطی برای خرید کمد لباس اتاق خواب وجود دارد ، به خصوص وقتی فضای کافی برای نگه داری آن ندارید. اگر به برخی از نکات خرید و همچنین برخی پیشنهادات محصول علاقه مند هستید ، ما اطلاعات مفید و لیستی از بهترین کمد های اتاق خواب را برای شما آورده ایم.

چگونه کمد اتاق خواب را انتخاب کنیم

بیایید نکات اصلی را که باید قبل از صرف هزینه برای یک کمد لباسی جدید به آنها توجه کنید ، را با هم مرور کنیم.

اندازه

اندازه کمد لباس به دو دلیل مهم است. اول ، شما به احتمال زیاد فضای کافی برای قرار دادن یک قطعه جدید به اندازه کمد دیواری ندارید ، بنابراین قبل از اینکه واقعاً محصول جدید را خرید کنید باید اندازه گیری فضای موجود را در ذهن داشته باشید. دوم ، اندازه کمد لباس آینده شما به میزان لباس شما بستگی دارد. و اگر یک اتاق خواب یا حتی یک خانه را با شخص دیگری شریک هستید و اغلب همه لباس های خود را کنار هم می گذارید ، باید در نظر داشته باشید که در مجموع چه تعداد لباس در آن کمد قرار می گیرد.

ذخیره سازی

ذخیره سازی عامل مهم دیگری است زیرا همه ی لباس ها یک شکل نیستند و طراحی های متفاوتی دارند. کمد های اتاق خواب به طور معمول دارای محفظه های متنوعی هستند که کم و بیش برای شما جذاب خواهند بود. برخی از کمد های محبوب اتاق خواب شامل ترکیبی از کشوها و قفسه ها ، همچنین فضای آویزان و جا کفشی نیز دارند. شما باید از خود بپرسید: من در این کمد لباس چه چیزهایی را می خواهم نگه داری کنم؟ اگر این را بدانید ، خرید یک محصول مناسب راحت تر خواهد بود.

ساخت و ساز

ساخت کمد اتاق خواب آینده شما یکی دیگر از موارد ضروری است که باید به آن توجه کنید. شما می توانید کمد های ساخته شده از تمام چوب  را انتخاب کنید (برخی از کمد های رایج اتاق خواب از تمام چوب ساخته می شوند زیرا از دوام و اطمینان بیشتری برخوردار هستند) اما می توانید از تخته خرده چوب نوپان یا MDF نیز استفاده کنید (گزینه بسیار ارزان تر و کم هزینه تری برای شما است) آیا می خواهید جلای براق یا مات داشته باشید؟ همچنین موضوع شیشه و آینه نیز باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا می توانند نور را منعکس کنند و باعث می شود فضای اتاق خواب بزرگ تر جلوه کند. بعلاوه ، اگر در اتاق خواب خود آینه ندارید ، خرید کمد لباس با آینه قدی برای آماده شدن قبل از بیرون رفتن بسیار مناسب است.

سبک

همه کمد لباس ها به طور یکسان و یک شکل ساخته نشده اند ، بنابراین توجه به سبک کمد لباس نه تنها از نظر شکل ظاهری بلکه از نظر عملی بودن برای شما و هر کس دیگری که می خواهد لباس هایش را درون آن ذخیره کند مهم است. کمد های پنلی دو درب (استاندارد ترین طرح که نیمی از آنها به کشو تقسیم شده و طرف دیگر آن دارای در ریلی است) ، کمدهای پنل سه درب (شامل قفسه ها یا ریل ها) ، کمدهای درب لولایی / کشویی (درهای کشویی / ریلی  برای فضاهای تنگ بسیار مناسب هستند زیرا درها به سادگی از یک طرف به طرف دیگر حرکت می کنند) ، یا حتی مدلهای بدون درب (توسط قاب میتوانید مثلا پرده ای را آویزان کنید که به راحتی باز و بسته می شود ، در پایین مثالی از کمد بدون درب موجود هست).

کمد اتاق خواب خود را کجا قرار دهید؟

بهترین مکان برای قرار دادن کمد لباس خود در نقطه ای دور از تخت و در مسیر ورودی درب ها است. با این کار از برخورد با دیگران که جلوی کمد ایستاده اند جلوگیری می کنید. اگر کمد لباستان آینه دارد ، بهتر است بخواهید آن را دور از درها و پنجره ها قرار دهید زیرا انعکاس نور خورشید برایتان آزار دهنده می شود.

همچنین ممکن است بخواهید از قرار دادن کمد لباس در کنار دیواری که در آن مبلمان زیادی دارید ، خودداری کنید. انتخاب یک دیوار خالی عاقلانه است زیرا باعث تعادل فضای اتاق می شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که کمد لباس جلوی پنجره ها نباشد زیرا نباید جلوی ورود نور طبیعی به اتاق خواب شما را بگیرد.

سوالات متداول کمد اتاق خواب

کدام رنگ برای کمد اتاق خواب بهتر است؟

شما می خواهید کمد اتاق خواب شما با سایر مبلمان موجود در این اتاق مطابقت داشته باشد ، اما اگر نمی توانید همه آنها را به شکل یک مجموعه خریداری کنید تا باهم دیگر ست باشند ، آیا یک قانون جهانی (یا رنگی) وجود دارد که بتواند با تمام رنگ ها ست شود ؟ به طور کلی ، با رنگ سفید نمی توانید اشتباه کنید ، زیرا رایج ترین رنگی که از لحاظ مبلمان در داخل اتاق خواب یافت می شود ، رنگ سفید ، خنثی یا سایه های روشن قهوه ای است. علاوه بر این ، رنگ سفید باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر بنظر بیاید ، بنابراین اگر مطمئن نیستید چه رنگی را انتخاب کنید ، احتمالاً رنگ سفید بهترین گزینه است.

کمد لباس من چقدر عمق باید داشته باشد؟

در مورد عمق کمد لباس هیچ قانون کلی وجود ندارد. با این حال ، به سختی می توانید عرض را انتخاب کنید زیرا لباس های تا شده شما به درستی در داخل کمد قرار نمی گیرند. اگر به چندین محصول بازار نگاهی بیندازید ، می بینید که عمود قسمت های کمد لباس تقریباً 60 سانت است ، اما عمق بعضی از مدل ها به اندازه 30 سانت محدود و کم جا است. 60 سانت باید در اکثر موارد خوب باشد ، اما همچنین به میزان فضای موجود در اتاق خواب و میزان بزرگ بودن کمد نیز بستگی دارد.

تفاوت کمد و کمد دیواری چیست؟

اگر نمی دانید اصطلاحات مختلف به چه معناست و آنها چه توصیفی دارند ، خرید مبلمانی جدید مثل کمد می تواند بی دلیل پیچیده بنظر برسد . شاید دیده باشید که اصطلاحات “کمد لباس” و “کمد دیواری” به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما آیا معنی آنها همان معنی است؟ به طور کلی ، این دو اصطلاح مترادف هستند ، اما کمد لباس مبلمان بزرگی را توصیف می کند که برای نگهداری لباس استفاده می شود ، در حالی که از قفسه ها می توان برای نگهداری وسایل ، ظروف آشپزخانه ، مواد شوینده و غیره نیز استفاده کرد.

12  کمد خواب برتر

 1. کمد پنلی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

اولین مورد در لیست امروز کمد سفید است که به زیبایی برای نگهداری انواع مختلف لباس ساخته شذه است. ابعاد آن180  سانت ارتفاع ، 100 سانت طول ، 50 سانت عمق است و از چوب صنعتی ساخته شده است. این شامل یک قفسه ثابت ، یک میله لباس ، و دو کشو است که از قسمت جلوی کمد قابل دسترسی است. قفسه های داخلی قابل تنظیم هستند و فضای کافی نیز دارید ، این کمد لباس را به عنوان یک فضای نگه داری اصلی یا ثانویه می توانید استفاده کنید.

 • کمد پنلی بزرگ
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

در مرحله بعدی ، ما یک کمد لباس سه درب داریم که آن 180 سانت ارتفاع ، 115 سانت طول ، 52 سانت عمق ابعاد دارد و این امکان را دارد که به مبلمان اتاق خواب بعدی شما تبدیل شود. این کمد از تمام چوب درختی ساخته شده است ، با قفسه های مختلف قابل تنظیم و کشوهایی بزرگ و بسیار جادار است ، بنابراین شما می توانید فضای زیادی برای ذخیره لباس خود داشته باشید. حتی یک میله لباس نیز وجود دارد که تمام پیراهن های اتو شده شما را به صورت مرتب نگه داشته و فقط منتظر استفاده می ماند.

 • کمد دو درب به همراه آینه
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

کمد اتاق خواب دو درب از تمام چوب درختی ساخته شده است و یکی از بهترین محصولات در نوع خود است. ابعاد آن 180  سانت ارتفاع ، 95 سانت طول ، 52 سانت عمق است و دارای چندین کشو و فضای ذخیره سازی فراوان است. شامل دو میله لباس و سه کشو است که برای نگهداری همه چیز از تی شرت تا جوراب مناسب است. یک درب به همراه آینه نیز وجود دارد که به شما در انتخاب لباس روزانه شما کمک می کند و در صورت نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر ، مجموعه ای از دو قفسه وجود دارد که به طور جداگانه فروخته می شوند و می توانند داخل کمد لباس اضافه شوند.

 • کمد دو درب تمام آینه
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

اگر واقعاً یک اتاق خواب کوچک دارید ، این کمد لباس مناسب شماست. ابعاد آن 180  سانت ارتفاع ، 70 سانت طول ، 50 سانت عمق است این طرح نه تنها دارای طراحی جمع و جور است بلکه دارای تمام درها و کشوهای پوشیده از آینه است ، که به شما کمک می کند تا فضای اتاق خواب بیشتری داشته باشید . از ترکیبی از تمام چوب درختی و صنعتی ساخته شده است. همراه با دو کشو ، یک قفسه ، و یک میله لباس.

 • کمد بدون درب و سه کشو
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

اگر کمد لباس بدون درب می خواهید ، در اینجا محصولی مناسب شمارا پیشنهاد می دهیم . ابعاد آن 180  سانت ارتفاع ، 105 سانت طول ، 48 سانت عمق است و دارای قفسه های قابل تنظیم و طراحی به صرفه مناسب برای اتاق خواب های کوچک است. در مجموع پنج قفسه برای نگهداری لباس های شما و همچنین یک میله لباس برای کت و شلوارها و لباس های شما وجود دارد. این کمد از چوب صنعتی ساخته شده است.

 • کمد پنبلی بزرگ و جادار
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

اگر شما یک اتاق خواب واقعاً بزرگ و لباس های فراوان دارید ، این کمد لباسی است که پیشنهاد می کنیم حتماً از آن دیدن کنید. ابعاد آن180  سانت ارتفاع ، 150 سانت طول ، 50 سانت عمق است ، که باعث می شود در مقایسه با سایر محصولاتی که تاکنون دیده ایم ، به مراتب گسترده تر و جادار تر باشد. این کمد از چوب کاج با کیفیت بالا ساخته شده است و دارای سه کشو ، سه میله لباس ، و در پنج رنگ مختلف موجود است. اگر می خواهید فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشید ، می توانید تا هشت قفسه کوچک یا سه قفسه بزرگتر نیز به کمد اضافه کنید.

 • کمد نیمه مدرن نیمه سنتی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

چیزی در مورد طراحی این کمد لباس وجود دارد که بسیار جذاب است. شاید این ترکیب بین صفحات چوبی و درهای ورودی سفید است که این کمد را درست در مرز بین مبلمان مدرن و سنتی قرار می دهد. ابعاد آن 185 سانت ارتفاع ، 95 سانت طول ، 55 سانت عمق است و از تمام چوب درختی و صنعتی ساخته شده است. همراه با یک قفسه داخلی ثابت ، دو کشو و یک میله لباس بلند است.

 • کمد بزرگ درب کشویی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

اگر لباس های زیادی دارید یا یک خانواده پرجمعیت که از کمد لباسی مشترک استفاده می کنند ، این مبلمان باید در بالای لیست علاقه مندی های شما باشد. ابعاد آن 215  سانت ارتفاع ، 150 سانت طول ، 60 سانت عمق است اما یک نسخه کوچک تر نیز با همان طرح موجود در 215  سانت ارتفاع ، 120 سانت طول ، 60 سانت عمق نیز وجود دارد. درب های کشویی این کمد زیبا برای صرفه جویی در فضا مناسب هستند. از دو درب بزرگ ، که یکی از آنها با آینه پوشانده شده است. شش قفسه قابل تنظیم در داخل و یک میله لباس وجود دارد.

 • کمد بزرگ تمام آینه
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

زیباترین چیز در مورد کمد لباس این واقعیت است که به اندازه کافی بزرگ است و متناسب برای تمام لباس های شما است ، با این وجود با درب های کشویی طراحی شده است تا به شما در صرفه جویی در فضا کمک کند. این کمد از چوب صنعتی ساخته شده و ابعادی برابر با 205 سانت ارتفاع ، 180 سانت طول ، 65 سانت عمق دارد ، بنابراین قطعاً به فضای کمی نسب به حجم بزرگ آن احتیاج خواهید داشت. سه درب کشویی همه با آینه پوشانده شده اند ، بنابراین باعث می شود اتاق خواب جادارتر به نظر برسد در عین حال فضای زیادی برای دیدن پرو لباس یا آرایش و مدل مو به شما می دهد.

 1. کمد دو درب و آینه طرح دار
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

اگر علاقه خاصی به داشتن مبلمان شیک در اتاق خواب دارید ، باید طراحی این کمد لباس را بررسی کنید. این کمد هم با چوب تمام درختی و هم صنعتی ساخته شده است و درهای جلو با آینه پوشانده شده اند. این کمد برای فضاهای کوچک مناسب است و دارای چهار قفسه داخلی است که ثابت هستند. طرح پیچیده جلویی حیرت انگیز به نظر می رسد و اگر نگران فضای محدود اتاق خواب هستید ، بدانید که این سنگ قیمتی ( کمد زیبا ) فقط 190  سانت ارتفاع ، 90 سانت طول ، 40 سانت عمق ابعاد دارد.

 1. کمد چوبی با مدل سنتی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

با ابعاد فقط 180 سانت ارتفاع ، 98 سانت طول ، 55 سانت عمق ، این یک کمد کوچک دیگر برای اتاق خواب است که برای یک اتاق به سبک سنتی مناسب است. این کمد به یک میله لباس ، قسمت های کوچکتری جهت تقسیم بندی لباس ها ، و همچنین به دو کشو در زیر مجهز شده است. دارای مکانیزم درب لولایی ، ریل های بلبرینگ در کشوها و قفسه های داخلی قابل تنظیم است که به شما امکان کنترل بیشتر در تنظیمات فضای موجود را می دهد.

 1. کمد سفید مجذوب کننده
کمد لباس و کمد دیواری چوبی
کمد لباس و کمد دیواری چوبی

در پایان لیست بهترین کمد های اتاق خواب ما ، این کمد یک جواهر است که در رنگ های سفید ، مشکی ، بلوط و خاکستری موجود است. این کمد ساخته شده از ترکیبی از چوب تمام درختی و صنعتی است ، ابعاد آن 182 سانت ارتفاع ، 90 سانت طول ، 55 سانت عمق دارد ، که یک انتخاب عالی برای اتاق خواب های کوچک است. دو کشوی خارجی دارد که در قسمت پایین این مبلمان قرار گرفته است. یک میله لباس هم دارد اما خبر ناراحت کننده این است که قفسه ها قابل تنظیم نیستند.

خط پایان

در حالی که برخی از افراد فکر می کنند خرید مبلمان جدید کسل کننده است ، این کار هنوز قسمتی از بزرگسالی است ، بنابراین شما مجبورید بعضی وقت ها کمد برای اتاق خواب بخرید. اگر شما مسئول تحقیق هستید ، راهنمای خرید ما به شما خواهد گفت که چه نکاتی را باید قبل از بیرون آوردن کارت اعتباری خود در نظر بگیرید . بقیه کار فقط داشتن حوصله برای مرور همه مدل های شگفت انگیز است.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کمد چوبی ، کمد لباس چوبی ، چوب صنعتی ، کمد اتاق خواب

مطالب مرتبط با کمد لباس :

WhatsApp us