18 ایده برای راه پله که ظاهری خیره کننده برای سالن یا ورودی شما به ارمغان می آورد

شیک ترین ایده های راه پله به سرعت سالن یا ورودی شما را  جذاب می کند . شما می توانید حداکثر تاثیر را با حداقل تلاش در نظر بگیرید .

18 ایده برای راه پله
18 ایده برای راه پله چوبی

ایده های راه پله می توانند بسیار ساده و موثر باشند . این به این دلیل است که تعمیر و نگهداری ضروری به راحتی می تواند هفته به هفته به فراموشی سپرده شود . و قبل از اینکه متوجه شوید ، از وضعیت کف های پله خود وحشت زده می شوید .

بنابراین ، اگر پله شما دچار لک و رنگ پریدگی شده  ، کف پله ها ریش ریش شده  و نرده‌ ها ضربه خورده اند و دچار رنگ پریدگی و جای ضربه هستند  – وقت آن رسیده که کمی به راه پله خود توجه کنید .

هنگامی که پایه ها در جای خود قرار گرفتند ، یک راه پله شیک می تواند چیزهای زیادی به خانه شما اضافه کند و می تواند یک منطقه واقعا سرگرم کننده و آسان برای تزئین باشد .

ایده های راه پله که شیک هستند :

فرقی نمی‌کند که پله ‌های شما بزرگ باشند یا کوچک ، فقط یک آخر هفته طول می ‌کشد یا کمی بیشتر ، مطمئناً نمونۀ الهام ‌بخشی را که برای خانه‌ تان نیاز دارید پیدا خواهید کرد .

راه پله معمولاً یکی از اولین چیزهایی است که در ورودی مشاهده می کنید ، بنابراین زیبا کردن پلکان شما منطقی است . پله ها یکی از ویژگی های مهم هر خانه هستند .

یک راه سریع و نسبتا ارزان برای بزرگ ‌تر نشان دادن این فضا ، داشتن نور خاصی در بالای پله ‌ها برای راحتی دیدِ چشم است . این کار باید مدرن و زیبا باشد . اتصالات شیشه ای و لوستر مانند ، بهترین ایده خواهند بود .

1  رنگ : رنگ پله خود را با دکوراسیون اتاق نشیمن هماهنگ کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

یک سالن خاکستری و سفید می تواند مرکز مدرن و امروزی خانه باشد – و آیا این مبل در رنگ بندی خنثی که در ارتفاعِ کمتری قرار دارد و راه پله مرکزی این امر را ثابت نمی کند .

برای ایجاد حس یکپارچگی در چیدمان اتاق نشیمن با پلان باز ، رنگی را برای راه پله خود انتخاب کنید که سایه ای مشابه با دکوراسیون شما داشته باشد . این امر واقعاً به ایجاد حس جریان و انسجام در سراسر فضاهای جداگانه کمک می کند .

2 . در کنار پله ها یک منطقه فعالیت خانوادگی مناسب ایجاد کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهرو با راه پله ، کیف پانچ از سقف در کنار حلقه ها ، کفپوش چوبی و فرش .

مگر اینکه در یک منطقه گرمسیری زندگی کنید ، این احتمال وجود دارد که 365 روز آفتابی نداشته باشید که بتوانید از کاوش در فضای باز نهایت استفاده را ببرید . بنابراین ، ارزش سرمایه گذاری روی چند ایده راه پله روشن و آفتابی برای روزهای خاکستری و بارانی وجود دارد .

این صندلی ذخیره سازی زیر پله ، برای دنج بودن و کتابخوانی مناسب است . ما احساس زیبایی را با دکور کشتی و کوسن های آبی و سفید دوست خواهیم داشت .

در زیر صندلی ، ما گمان می‌کنیم که فضای مخفی دیگری برای کتاب ‌ها و اسباب‌بازی ‌ها وجود داشته باشد ، و اگر وجود نداشته باشد . . . به اضافه کردن آن فکر می ‌کنیم .

3 . یک نرده شیشه ای نصب کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

یک زیرزمین سفید با نرده راه پله شیشه ای ، کفپوش چوبی جذاب و فضای ناهار خوری سفید با دیوارهای سفید و دارای تزئینات دیواری .

مانند آینه ها ، نرده های شیشه ای بازتابنده راه پله می توانند به بزرگ تر نشان دادن راهرو کمک کنند . اگر هنوز ظاهر چوبی سنتی را دوست دارید ، یک نرده شیشه ای با چوب بلوط را امتحان کنید ، یا برای یک راهروی امروزی ، به دنبال اتصالات کرومی باشید .

دیوارهای زیبا ، کفپوش های چوبی کم رنگ و دکوراسیون در نظر گرفته شده همگی به تقویت ایده فضای بزرگ تر کمک می کنند ، بنابراین مراقب خریدهای خانگی خود باشید .

4 . پله های خود را با قرار دادن آینه های استراتژیک ” گسترش ” دهید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهرویی با جزئیات قوسی شکل ، کفپوش با کاشی سیاه ، راه پله سیاه با فرش خاکستری تیره و آینه گرد مجاور .

جدا از مزایای کاربردی گنجاندن آینه در دکور راهرو ( واقعا چه کسی می تواند در برابر آخرین چک کردن لباس قبل از رفتن بیرون ​​مقاومت کند ؟ ) ، آینه ها همچنین می توانند به ایجاد توهم فضا و نور بیشتر کمک کنند .

اگر به انعکاس در آینه گرد و قاب مشکی نگاه کنید ، می‌توانید « پله ‌های اضافی » را ببینید که به‌طور جادویی ظاهر شده ‌اند ، بنابراین چشم را فریب می‌ دهید تا طول پله ‌ها را طولانی ‌تر از حد واقعی تصور کنید .

5 . فضای مرده را با قفسه بندی بهینه کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

یک راه پله چوبی با نرده راه پله مشکی و قفسه چوبی نصب شده .

بیشتر اوقات ، فضای طرف دیگر نرده های راه پله خالی می ماند . مطمئناً ، ممکن است تمایل داشته باشید که یک دیوار گالری کوچک بسازید ، یا مقداری نور راه پله نصب کنید ، اما آیا تا به حال به ایجاد قفسه روی پله های خود فکر کرده اید ؟

این وسیله چوبی زیبا راهی عالی برای نمایش گلدان ها ، تصاویر و کتاب هایی است که می خواهید به نمایش بگذارید . با نورپردازی کوچک نورافکن یا نوار LED برای برجسته کردن قطعات مورد علاقه شما ، آن را بیشتر متمایز کنید .

6 . پنج با یک نیمکت تعبیه شده در راه پله

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

مانور جنگلی جدید با نشیمن به سبک نیمکتی توکار روی پلکان .

اگر مجموعه ای از پله ها دارید که دارای یک پاگرد هستند ، مطمئن شوید که از فضا با ظرفیت کامل خود استفاده می کنید . یک راه دوست داشتنی برای انجام این کار با صندلی پنجره است .

به غیر از پوشیدن کفش یا خواندن کتاب در این گوشه آرام ، می توان صندلی را به یک ایده ذخیره سازی راهرو تبدیل کرد .

به عنوان مثال ، مکان مناسبی برای یادآوری مودبانه به بچه‌ ها است که لباس ‌های تمیزشان را ببرند تا در کمدشان بگذارند .

7 . راه پله خود را با رنگی دراماتیک رنگ آمیزی کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

پلکان چوبی سیاه رنگ در یک راهرو سفید با قاب عکس سیاه و گیاهان .

با فکر کردن به این موضوع ، رنگ ‌های روشن‌ تر واقعاً در راه پله معنی ندارند ، بنابراین استفاده از سایه‌ های تیره ‌تر نه تنها زیبا به نظر می ‌رسد ، بلکه یک حرکت عملی است زمانی که روی یک طرح راه پله جدید کار می‌ کنید یا حتی پله خود را از ابتدا بازسازی می‌ کنید .

با در معرض دید قرار دادن چوب در بالای هر پله ، چیزها را گرم و کمتر چشمگیر نگه دارید . حتی می توانید از رنگ استفاده کنید ، اما فقط در بالا ، زیرا چیزی به خصوص در مورد سیاه گچی ، سفید و چوب وجود دارد .

8 . یک راهرو تاریک را با پله های روشن تر مقایسه کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهرو تک رنگ با راه پله چوبی سفید و سقف بلند .

ما عاشق این هستیم که چگونه این راهرو تاریک و دراماتیک یک پیچش جسورانه در سبک سنتی ویکتوریایی است ، اما فضا با رنگ آمیزی دیوارهای بالایی و راه پله ها به رنگ سفید آن را روشن تر کرده است .

سپس تزئینات طلایی و رنگ های صورتی در فرش ورودی ، فضا را گرم می کند .

9 . با شجاعت یک رنگ جسورانه انتخاب کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راه پله ای با رنگ زرد روشن با نرده های سیاه در راهرو سفید با کفپوش چوبی به سبک شاه ماهی با قاب تخت سفید با لحاف آبی در پس زمینه.

ایده های رنگارنگ راه پله در راهروهای مدرن در حال حاضر در همه جا وجود دارد و همه ما در مورد آن می دانیم .

پله ‌ها می‌ توانند تقریباً مانند دیوارهای برجسته عمل کنند و مکان کوچک مناسبی برای اضافه کردن رنگ ‌ها باشند . فرقی نمی‌ کند صورتی پاستلی ، خاکستری سبز – خاکستری مریم گلی یا زرد آفتابی را انتخاب کنید ، با تغییر شکا انتخابی شما ، شجاعت شما را تحسین می‌ کنیم – و سبک شما را دوست خواهیم داشت .

10 . برای استایل و راحتی یک راه پله اضافه کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهرو سفید با نقاشی دیواری قاب دار ، چهارپایه طرح پلنگی ، چراغ سقفی لوستر آبی و زرد ، پلکان سفید با راهرو خاکستری و کاغذ دیواری . این راهروی کوچک و دوست داشتنی می تواند به راحتی شما را به مقصدتان برساند .

11 . یک دیوار گالری را به راه پله خود اضافه کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

پلکانی با رنگ سبز زیتونی روی دیوارها ، نقاشی دیواری با قاب مشکی و راه راه سبز و مشکی .

مهم نیست که راه پله شما چقدر کوچک است ، فضایی برای دیوار گالری خواهید داشت . این یک راه آسان برای افزودن رنگ به فضایی است که دکور زیادی ندارد .

طرح رنگی را برای ظاهری منسجم انتخاب کنید یا برای حسی روستایی تر ، ترکیبی از چاپ ، پوستر ، نقشه ، کارت پستال ، هر آنچه که ظاهر آن را دوست دارید و می توانید در یک قاب روی دیوار آویزان کنید .

همچنین این رنگ سبز زیتونی را دوست خواهید داشت و قطعاً در لیست رنگ های بالقوه رنگ راه پله شما قرار می گیرد .

12 . یک کتابخانه خانگی در کنار راه پله خود ایجاد کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

یک راه پله سفید با یک کتابخانه خانگی با دکوراسیون صندلی چوبی و دیوارکوب ماکرامه .

راهروها برای ذخیره سازی بسیار مشکل دارند – انبوهی از کفش ها ، کیف ها و . . .

بنابراین ما این ایده راه پله را دوست داریم – یک کتابخانه خانگی برای مجلات ، کمیک ها ، کتاب ها ، رمان ها و موارد دیگر .

این مطمئناً کمی انگیزه است که چند ساعت زودتر به رختخواب برویم و از دستگاه ‌های معمولی با فناوری ساطع نور آبی فاصله بگیریم .

13 . از برچسب پله استفاده کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

یک پلکان سفید با برچسب پلکان سیاه برگردان با اعداد نوشته شده به فرانسوی در تایپوگرافی به سبک سریف .

فرقی نمی‌ کند بودجه کمی دارید ، می‌ خواهید یک پروژه آخر هفته داشته باشید یا مهندسی کار شما را انجام بدهد ، اما اگر به دنبال ارتقای دکوراسیون خود هستید ، به ‌روزرسانی کردن بالابرها با برچسب پله‌ ها یک گزینه عالی است .

می ‌توانید طرح‌ های زیادی را به صورت آنلاین دریافت کنید . استفاده از آن ‌ها نیز آسان است ، دستورالعمل‌ هایی را به همراه دارند ، اما در واقع تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به اندازه‌ ای برش دهید و بچسبانید – حتی یک مبتدی می ‌تواند این کار را انجام دهد .

14 . بر روی پله های خود یک قالیچه مصنوعی بکشید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهروی خود را با جدیدترین ایده های رنگ آمیزی راه پله مانند ایجاد یک جلوه دونده رنگارنگ اصلاح کنید . این احتمال وجود دارد که تا زمانی که به بالا ( یا پایین بسته به جایی که شروع کرده اید ) برسید ، از اینکه این پروژه را شروع کرده اید منصرف شوید ، اما نتایج قطعا ارزش تلاش را دارد – و تنها چیزی که نیاز دارید رنگ ، قلم مو و نوار چسب است . .

15 . بلوک رنگ تا آخر .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

رایزر با رنگ زرد توسط لیتل گرین با جزئیات قرنیز مشکی و خاکستری .

ما عاشق استفاده از مسدود کننده رنگ در این راه پله هستیم . پله ‌ها به رنگ زرد روشن واقعاً در مقابل تخته ‌های چوبی رنگ ‌آمیزی خاکستری و سیاه ظاهر می‌ شوند ( یکی دیگر از عناصر تزئینی که نباید نادیده گرفت ) .

15 .  زیبایی پله چوبی خود را به رخ بکشید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهروی خاکستری روشن با کفپوش چوبی لمینت خاکستری روشن با راه پله های سفید طلاکاری شده و صندلی ناهار خوری مخملی راه راه .

اگر نرده‌ ها ، پایه‌ های نرده ، ستون های جدید ، محور‌ها یا هر عنصر دیگری در حال جایگزینی یا ایجاد شدن از ابتدا هستند ، چرا تمام تلاش خود را برای تبدیل آن به یک عنصر تزئینی انجام بدهید .

مطمئناً  نظر دادن خودتان در کنار مهندس ساخت و ساز بهترین راه برای به دست آوردن ظاهری است که می‌ خواهید ، اما به ‌ویژه در املاک تاریخی ، دلیلی وجود ندارد که یک یا دو  نقشه را برای بازسازی پلکان خود انتخاب نکنید .

16 .  کف های زیبایی انتخاب کنید تا راه پله خود را بهتر کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهروی خاکستری تیره با فرش راه راه راه پله قرمز و خاکستری .

در ورودی ‌هایی که کف ‌پوش سخت را انتخاب کرده ‌اید ، یک دونده روی پله ‌ها می ‌تواند به کاهش صدا کمک کند و در زیر پا نیز احساس نرمی و راحتی داشته باشید .

به علاوه ، انتخاب راه راه های برجسته مانند این طرح ، یک ترفند بصری ایجاد می کند – ترفند بلند کردن راه پله ، عالی در یک راهرو کوچک .

17 . فرش پله خود را با سالن هماهنگ کنید .

ایده برای راه پله چوبی
ایده برای راه پله چوبی

راهرویی با راهرو آبی تیره با پلکان آبی و سفید و فرش کف با اسکوتر و کت چوبی استند .

اگر بچه ‌های کوچک دارید ، انواع فرش‌ های طرح ‌دار ممکن است گزینه مناسبی برای بچه‌ ها باشند .

تطبیق رنگ فرش با نرده و محور و قرنیز یکی از راه ‌های دستیابی به ظاهر و حس هماهنگ است . مانند انتخاب فرشی با رنگ تیره و طرح‌ دار که می ‌تواند کثیفی و آشفتگی را پنهان کند و در برابر فرسودگی مقاومت کند.

چگونه می توانیم راه پله خود را ارزان تزئین کنیم ؟

فراتر از فرش کردن ساده ، ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که پله های خود را با مقداری رنگ یا کاغذ دیواری تزئین کنید .

اگر پله‌ های شما به اندازه ‌ای خوب است که بدون فرش خودنمایی کند ، می ‌توانید چوب را سمباده بزنید و رنگ‌ های روشن به آن‌ ها بدهید . شما می توانید  برای پله های خود ایده پردازی کنید ، به خصوص اگر آنها بخشی از یک اتاق نباشند .

پوشاندن رایزرها با کاغذ دیواری یک راه عالی برای استفاده از تمام نمونه های دوست داشتنی است که برای چیزی انباشته کرده اید و اگر با رنگ خنثی برای بقیه راه پله کار کنید ، مخلوط کردن رنگ ها و طرح های مختلف می تواند بسیار خوب عمل کند .

یک راه پله چقدر باید باشد ؟

چیدمان و تناسب راه پله باید متناسب با فضایی که در اختیار دارید طراحی شود . آخرین چیزی که می خواهید این است که وارد درب ورودی خود شوید و از پله پایینی عبور کنید بنابراین طراحی پله را مطابق با متراژ خانه خود انجام بدهید .

کلمات کلیدی : طراحی راه پله چوبی ، راه پله چوبی ، ایده طراحی راه پله

نویسنده : حسین عتیقی


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us