ویژگی چوب توسکا

فروش چوب توسکا گرجستان عمده

8 نوع مختلف چوب توسکا وجود دارد .

انواع مختلف چوب توسکا و کاربرد آنها را بشناسید . اگر یک پروژه نجاری دارید ، دانستن هر نوع از این چوب برای شما مفید خواهد بود زیرا اهداف متفاوتی خواهند داشت . انتخاب چوب مناسب دشوار است ، از این رو ما به شما بینش و انتخاب هایی می دهیم که می توانید برای پروژه بعدی خود استفاده کنید .

چرا چوب توسکا ؟

توسکا به سرعت به یک چوب سخت تجاری بسیار محبوب ، به ویژه در شمال غربی اقیانوس آرام تبدیل شده است . چرا ؟ خوب ، اولا ً، چوب قلب یک رنگ قهوه ای روشن است . چوب نیز از نظر کارایی تقریبا غیر قابل مقایسه با انواع دیگر است . می توان آن را با ماشین و یا با دست کار کرد ، به خوبی روغن و رنگ می گیرد ، می توان آن را پیچ ، میخ ، چسب ، سمباده و تقریباً هر چیز دیگری را بدون فشار دادن به چوب انجام داد .

کیفیت چوب توسکا

چوب توسکا که به عنوان یک چوب سخت پرداختِ محبوب شناخته می شود ، یکی از نرم ترین چوب های سخت موجود در بازار است ( البته بعد از چوب کاج و صنوبر ) . چوب به دلیل بافت چکش خوارش معمولاً به عنوان چوب نیمه سخت شناخته می شود . جالب است بدانید که این چوب قهوه ‌ای روشن با طرح‌ های دانه ‌ای برجسته به عنوان جایگزینی مقرون ‌به ‌صرفه ‌تر برای چوب گیلاس در کانون توجه قرار گرفت و دقیقاً به همین دلیل است که چوب توسکا نام رایج خود را « گیلاس آدم‌ های فقیر » گرفته است . کارایی بسیار زیاد ، تطبیق پذیری و پایان بندی آن باعث شد که چوب سخت یک شبه به محبوبیت جهانی دست یابد .

چوب توسکا شناخته شده دارای الگوی دانه ای بسیار صاف است که بسیاری از افراد در یک نوع چوب به دنبال آن هستند . الوار توسکا وقتی تازه بریده می شود تقریباً سفید است ، اگرچه این رنگ با قرار گرفتن در معرض هوا و نور به سرعت تغییر می کند . چوب قلب به آرامی به رنگ قهوه ای گرم مشخص می شود که همه ما آن را می شناسیم و دوست داریم . هیچ تفاوت مشخصی بین قلب این چوب و چوب صنوبر وجود ندارد .

علاوه بر ویژگی های بصری جذاب ، انعطاف پذیری قابل توجهی نیز دارد . به دلیل چگالی متوسط ، می تواند به راحتی و بدون شکستگی خم شود . همچنین در برابر ضربه مقاوم است و از حشرات ، خورشید یا آب آسیب نمی بیند . پس از خشک شدن ، پایداری عالی خود را حفظ می کند . این گونۀ چوبی چشمگیر دارای PSI 9800 است !

چگونه از چوب توسکا استفاده می شود ؟

یکی از پرطرفدارترین روش های استفاده از این نوع چوب ، کابینت آشپزخانه است . کابینت چوبی توسکا گرما و منحصر به فرد بودن را به هر فضایی می بخشد . علاوه بر کابینت توسکا ، از چوب توسکا برای ساخت قاب پنجره ، درب ها و چهارچوب درب ها ، تریم و روکش تیرها نیز استفاده می شود .

نتیجه نهایی همیشه بسیار ارزشمند است زیرا دارای پرداخت عالی است و محصول را بسیار مدرن و چشمگیر می کند . چوب توسکا محدود به یک نوع نیست ، خوشبختانه برای مشتریان علاقه مند ، این چوب همه کاره را می توان در اشکال مختلف یافت .

بیشتر از پروژه‌ های کابینت‌ سازی بزرگ تر و کارهای ساختمانی ، چوب توسکا یک گزینه بسیار مورد احترام برای کرکره‌ ها ، تراشکاری ، کنده کاری ‌های تزئینی کوچک تر ، قالب‌ گیری پیچیده و ظروف آشپزخانه است . همچنین کشف شده است که بلوک قصابی کلاسیک معمولاً با استفاده از چوب توسکا ساخته می شود !

8 گونه توسکا و کیفیت چوب آنها

اکنون که کمی در مورد کاربردهای متداول چوب توسکا می دانیم ، وقت آن است که گونه های مختلف توسکا و ویژگی های چوب آن را بررسی کنیم . امیدواریم این فهرست به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام چوب توسکا برای پروژه شما بهترین است .

هشدار اسپویلر : همه آنها شگفت انگیز هستند .

1 . آلنوس روبرا :

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا قرمز

محدوده رشد : آمریکای شمالی غربی ( آلاسکا ، واشنگتن ، اورگان ، کالیفرنیا ، مونتانا ، بریتیش کلمبیا )

ارتفاع : 20 – 29 متر

سختی جانکا : 268 کیلوگرم

چوب توسکا قرمز از بزرگ ترین گونه درخت توسکا است که استخراج می شود . توسکا قرمز که از نظر علمی به عنوان آلنوس روبرا ​​شناخته می شود ، بومی غرب آمریکای شمالی است که شامل مناطقی مانند آلاسکا ، واشنگتن ، اورگان ، کالیفرنیا ، مونتانا و بریتیش کلمبیا است .

برای تشخیص درختان توسکا قرمز از همتایان خود ، توجه به این نکته ضروری است که آنها درختی پهن برگ هستند که به مراتب بلندتر از سایر گونه های توسکا هستند . همانطور که این درختان بالغ می شوند ، تنه های مخروطی پوشیده از پوست توسکا شیاردار ایجاد می کنند ، که رشد می کنند تا یک تاج بزرگ و گرد را تشکیل دهند .

سایه های چوب توسکا قرمز تا حد زیادی متفاوت است ، از رنگ عسلی روشن تا رنگ های قهوه ای مایل به قرمز ( شبیه به بلوط قرمز ) . با گذشت زمان ، رنگ روشن چوب تیره می‌ شود و در سایه به رنگ قرمز تیره تبدیل می ‌شود . هیچ تمایز آشکاری بین چوب قلب و چوب صنوبر وجود ندارد ، زیرا هر دو از یک سایه روشن ، متوسط ​​یا تیره هستند .

دانه مستقیم چوب توسکا قرمز بسیار شبیه به چوب توس است ، اگرچه چوب توس چوب سخت تری است و رنگ آن بسیار روشن تر است .

یکی از دلایلی که چوب توسکا قرمز در بین سازندگان انتخاب رایج است ، کارایی آن است . برش و شکل دادن به چوب با دست و همچنین ماشین ابزار آسان است . با کمال تعجب ، چوب ماهیت نرمی دارد و از این رو برای جلوگیری از آسیب رساندن به چوب باید مراقبت بیشتری انجام شود . این چوب بی بو مانند گیلاس سیاه عمل می کند ، زیرا هر دوی آنها دارای ویژگی های تکمیلی و رنگ آمیزی عالی هستند .

چوب توسکا قرمز را در دو نوع می توانید پیدا کنید : توسکا شفاف و توسکا گره دار .

توسکا شفاف در مقایسه با توسکا گره‌ دار گران‌ تر است . این امر به این دلیل است که توسکا شفاف از نامش کاملاً قابل تشخیص است ، این چوب توسکا از هر گرهی پاک و تمییز است ، در حالی که توسکا گره خورده گره دار است .

توسکا شفاف همچنین شبیه چوب های سخت مانند افرا نرم یا توس است . از سوی دیگر ، توسکا قرمز گره دار یک انتخاب ارزان قیمت است که معمولاً برای ساخت و سازهای خانگی استفاده می شود . همچنین از نظر بصری شبیه به چوب های کاربردی مانند آسپن و صنوبر است .

2 . آلنوس گلوتینوزا :

کنده های چوب توسکا سیاه

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا سیاه ، توسکا سیاه معمولی ، توسکا سیاه اروپایی ، توسکا سیاه اروپایی

محدوده رشد : اروپا ، شمال آفریقا ، آسیای جنوب غربی

ارتفاع : 30 متر

سختی ژانکا : 295 کیلوگرم

توسکا سیاه بخشی از خانواده betulaceae است و در آب و هوای مرطوب و معتدل در سراسر جهان رشد می کند . مشخصه آن پوست درخت توسکا تیره است و مشخص شده است که بهترین استفاده از آن به عنوان چوب آبی است .

همانطور که رشد کردن این درختان در نزدیکی رودخانه ها و دریاچه ها معمول است ، توسکا سیاه معمولی برگ های خود را زمان طولانی تری از درختان دیگر در زمین های خشک نگهداری می کند . همانطور که از نام لاتین آن پیداست ، برگها چسبنده هستند و در اواخر فصل پاییز به خوبی شکوفا می شوند .

در اولین برش ، چوب توسکا سیاه نرم و سفید است که در نهایت به قرمز کم رنگ تبدیل می شود و گره های چشمگیری ایجاد می کند . الوار استخراج شده از درخت توسکا سیاه برای ساخت کاغذ ، تولید تخته فیبر و تولید انرژی استفاده می شود .

هنگامی که چوب زیر آب قرار می گیرد ، به اندازه ای قوی و ماندگار می شود که می توان از آن برای ایجاد پایه های محکم ساختمان ها استفاده کرد . از طرفی پوست این نوع توسکا به دلیل دارا بودن 16 تا 20 درصد اسید تانیک برای رنگرزی و دباغی استفاده می شود . هنگامی که با سولفات آهن مخلوط می شود ، پوست آن یک رنگ سیاه شدید را تشکیل می دهد که جایگزین بهتری برای گال و سماق است .

3 . آلنوس ویرنیس :

درختان توسکا سبز در یک جنگل

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا سبز

محدوده رشد : اروپا ، آسیا ، آمریکای شمالی

ارتفاع : 6 -12 متر

سختی جانکا : 268 کیلوگرم

همانطور که از نام آن پیداست ، درخت توسکا سبز مشخصا به دلیل داشتن برگ های سبز براق با رنگ سبز روشن در زیر سطح شهرت دارد . طول برگ های دندانه ریز بین 3-8 سانتی متر و عرض آن 2-6 سانتی متر است .

در حالی که درختان توسکا سبز بومی کوه‌ های جنوب شرقی اروپا و آلپ هستند ، معمولاً در نزدیکی دریاچه‌ ها ، نهرها ، سواحل و رودخانه‌ های کانادا ، آلاسکا و شمال سیبری کشت می ‌شوند .

توسکا سبز نه تنها به دلیل خواص فیزیکی آن مورد تحسین قرار می گیرد بلکه چوب توسکا سبز بسیار مفید است زیرا در ساخت دکوراسیون ، کابینت های تولیدی و زغال چوب و حتی برای دود کردن گوشت استفاده می شود !

روغن به دست آمده از چوب برای درمان بیماری هایی مانند حالت تهوع ، اسهال و درد عضلانی مفید است . پوسته داخلی به طور خاص خراشیده می شود تا در انواع مواد غذایی مانند کیک و سالاد استفاده شود .

برگ های درخت توسکا سبز نیز دارای فواید غیرقابل انکاری است . به عنوان مثال ، خاکستر برگ های سوخته درخت توسکا را می توان به عنوان پاک کننده دندان استفاده کرد . این برگ ها همچنین برای درمان پوست و برخی بیماری های استفاده می شوند .

از آنجایی که توسکا سبز کاربردهای بسیار مفیدی فراتر از چوب های دیگر دارد ، ممکن است به فکر پرورش یکی از این درختان باشید !

به خاطر داشته باشید که برای رشد سالم ، درخت به نور مناسب خورشید ، آبیاری منظم و کاشت بذر در بهار نیاز دارد . این نوع چوب تحت تأثیر آفات به خصوص سوسک و کک توسکا قرار می گیرد . این آفات ترجیح می دهند از این درخت تغذیه کنند و در بهار و تابستان تخم گذاری کنند .

4 . آلنوس رومبیفولیا :

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا سفید ، توسکا کالیفرنیا ،  توسکا سیرا

محدوده رشد : آمریکای شمالی غربی ( کالیفرنیا ، اورگان ، واشنگتن ، بریتیش کلمبیا )

ارتفاع : 15 – 25 متر

سختی جانکا : 600 کیلوگرم

این درخت توسکا کالیفرنیا و توسکا سیرا نیز نامیده می شود ، توسکا سفید درختی با برگ های نازک است که بومی غرب آمریکای شمالی است . اتفاقاً به طور گسترده در دامنه های شمال کالیفرنیا و جنوب غربی اورگان پراکنده شده است . توسکا سفید که نزدیک به توسکا قرمز است ، درختی با اندازه متوسط ​​با پوست قوی و خاکستری است که با افزایش سن پوسته پوسته می شود .

برخلاف سایر درختان توسکا ، این نوع توسکا برای چوب آن کشت نمی شود . در واقع ، دانه ‌های آن به خاطر گل ‌های زیبا و معطر سفید و برگ ‌های دندانه ‌دار آن کاشته می‌ شود . همانطور که گفته شد ، چوب قهوه ای دارچینی آن به سختی قابل چشم پوشی است و می توان از آن برای طیف گسترده ای از کاربردهای کوچک تر و تزئینی استفاده کرد .

به عنوان مثال ، در برخی از قبایل کوچک هندی ، از چوب برای اهداف درمانی مختلف استفاده می شود . به دلیل داشتن ریشه های محکم و درهم تنیده ، چوب فوق العاده قوی است و می تواند به طور موثر در برابر طوفان ها و جریان های شدید آب مقاومت کند و آن را به درختی شگفت انگیز برای کمک به فرسایش خاک تبدیل می کند .

5 . آلنوس ماریتیما :

درختان توسکا کنار دریا

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا ساحلی ، توسکا بروک

محدوده رشد : آمریکای شمالی شرقی ( گرجستان ، اوکلاهما ، دلاور ، مریلند )

ارتفاع : 6-9 متر

سختی جانکا : 268 کیلوگرم

توسکا ساحلی یک گونه درخت کوچک بومی ایالات متحده است و در مناطقی مانند جورجیا ، اوکلاهما ، و مریلند یافت می شود . توسکا کنار دریا که به نام توسکا ساحلی نیز شناخته می شود ، درختی با رشد سریع و متوسط ​​است که ارتفاع کلی آن بین  6 -9 متر است .

چوب توسکا ساحلی برای مصارف تولیدی و ساختمانی استفاده می شود . این چوب دانه‌ های بسیار نزدیکی دارد و رنگی دلپذیر ، ملایم و قهوه ‌ای روشن دارد . درخت نسبتاً نازک است و بنابراین استفاده از آن می تواند تا حدودی محدود باشد .

توسکا ساحلی در خاک مرطوب با قرار گرفتن کامل یا جزئی در معرض آفتاب کشت می شود . این درخت به خاطر گل های زیبای زرد رنگش با برگ هاب تودرتو معروف است . یکی دیگر از ویژگی های فیزیکی متمایز شامل پوست است که به رنگ قهوه ای روشن تا قهوه ای مایل به قرمز است و اغلب با لکه های مختلف رنگ مشخص می شود .

توسکا ساحلی در تابستان دارای برگ های دندانه ریز و سبز تیره است که در پاییز به زرد مایل به قهوه ای تغییر می کند . این چوب توانایی تحمل مکان های مرطوب ، سیل ، خاک رسی و خاک قلیایی را دارد . به عبارت دیگر ، مقاوم و سخت است و به سختی از بین می رود .

6 . Alnus Cordata ایتالیایی توسکا :

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا ایتالیایی ، توسکا روستایی

محدوده رشد : سیسیل ، ساردینیا ، فرانسه ، بلژیک ، اسپانیا ، بریتانیا ، شیلی ، نیوزیلند

ارتفاع : 24 متر

سختی جانکا : 268 کیلوگرم

درخت توسکا ایتالیایی یک درخت برگریز است که بومی کوه های آپنین جنوبی ایتالیا است . آنها همچنین در بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر رشد می کنند و در مناطقی با آب و هوای مشابه طبیعی شده اند .

توسکا ایتالیایی دارای برگ قلبی شکل به طول 2-3 سانتی متر و عرض 1.5-2 سانتی متر است . برای کمک به شناسایی درختان ، پایه های برگ نامتقارن هستند ، در حالی که حاشیه ها دندانه دار هستند . علاوه بر برگ ‌ها ،  این درخت به‌ خاطر شاخه‌ های قرمز براق و قهوه ای که شکوفه می‌ دهند ، تحسین می‌ شود و میوه‌ های مخروطی ‌شکل آن ‌ها در کنار برگ ‌ها دیده می ‌شود .

پوست آن صاف ، سبز مایل به خاکستری با عدسی است . پوست ضخیم ، درخت را در برابر آتش سوزی محافظت می کند و به اشباع شدن چوب صنوبر داخلی و چوب قلب کمک می کند . این درخت به ویژه گیاه تثبیت کننده نیتروژن است و به بهبود حاصلخیزی خاک برای سایر گونه های گیاهی کمک می کند .

الوار توسکا ایتالیایی زمانی که در معرض هوا قرار می گیرند به سرعت تجزیه می شوند ، اما اگر در زیر آب فرو بروند دوام خود را حفظ می کنند . این امر باعث می شود که آن را به یک ماده پایه عالی برای سازه های ساحلی تبدیل کند .

علاوه بر این ، از این چوب می توان برای کنده کاری ، تراشکاری و برای ایجاد قالب ، دکوراسیون ، پانل و تخته سه لا استفاده کرد . این درخت همچنین به دلیل مزایای تثبیت نیتروژن و قابلیت بادشکن ، معمولاً به عنوان یک نوع منظره استفاده می شود .

7 . بافت چوب نپالی Alnus Napalensis :

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا نپالی

محدوده رشد : هیمالیا ، پاکستان ، نپال ، بوتان ، چین

ارتفاع : 24 – 30 متر

سختی جانکا : 767 کیلوگرم

توسکا نپالی که با نام علمی alnus nepalensis شناخته می شود ، درخت توسکا بزرگی است که به طور گسترده در ارتفاعات نیمه گرمسیری هیمالیا می روید . به طور خاص ، این درخت به طور گسترده از پاکستان تا نپال ، بوتان تا یوننان و جنوب غربی چین توزیع شده است .

شرایط رشد ایده آل درخت توسکا نپالی در خاک های گرم و آتشفشانی صورت می گیرد . با این حال ، می تواند روی ماسه ، خاک رس و شن نیز رشد کند . این درخت توانایی تحمل چندین نوع خاک را دارد و به راحتی در مناطق مرطوب قابل کشت است .

مانند درخت توسکا معمولی ، چوب توسکا نپالی به طور قابل توجهی نرم است و از این رو برای ساخت جعبه های نور یا هر سازه کوچک دیگری استفاده می شود . به همین دلیل ، استفاده‌ ها به ساخت و سازهای سبک و جعبه‌ ها محدود می‌ شود . با این حال ، چوب توسکا نپال به دلیل سوختن سریع و یکنواخت ، یک چوب سوخت عالی است .

در غیر این صورت ، مانند بسیاری از گونه های دیگر توسکا ، درخت توسکا نپالی به دلیل ریشه های تثبیت کننده نیتروژن آن که بسیار عمیق و محکم در خاک باقی می ماند ، یک درخت منظره شگفت انگیز است . این امر هم سلامت خاک را برای سایر گونه های گیاهی بهبود می بخشد و هم می تواند برای کنترل فرسایش استفاده شود .

8 . آلنوس اینکانا :

انبوهی از توده چوب توسکا خاکستری روشن خرد شده در انتظار شومینه زمستانی

چوب درخت توسکا

چوب درخت توسکا

نام رایج : توسکا خاکستری ، توسکا خالدار

محدوده رشد : آسیا ، آمریکای شمالی

ارتفاع : 14 -20 متر

سختی جانکا : 295 کیلوگرم

ما این فهرست را با درخت توسکا خاکستری به پایان خواهیم رساند . این درخت نسبتاً کند رشد است که می تواند از 60 تا 100 سال زندگی کند . یکی از گونه های با اندازه متوسط ​​این گونه توسکا ، کاربردهای آن را می توان هم به عنوان یک گیاه اکولوژیکی مفید و هم به عنوان گیاه گونه چوبی یافت .

چوب توسکا خاکستری به دلیل شباهت بسیار زیاد در ظاهر ، بافت و طرح دانه به چوب توسکا سیاه معروف است ، تنها تفاوت این است که توسکا سیاه چوب بسیار سخت تری است و ارزش تجاری بالاتری دارد .

چوب توسکا خاکستری بیشتر در مقیاس کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت تجاری رشد نمی کند . می توان از آن برای کنده کاری و خراطی معمولی و همچنین دکوراسیون توسکا و چیزهایی که وزن زیادی تحمل نمی کنند استفاده کرد .

علاوه بر این ، مانند بسیاری از گونه‌ های دیگر ، توسکا ، درختی است که برای جنگل ‌کاری مناسب است . سیستم ریشه کم عمق آن تثبیت کننده نیتروژن است و به بهبود سلامت خاک برای سایر گونه های گیاهی کمک می کند . پوست توسکا خاکستری را می توان برای رنگرزی طبیعی نیز استفاده کرد و برای رنگ آمیزی پوست آهو به رنگ زیبای قرمز – قهوه ای استفاده می شود !

کلمات کلیدی : چوب چوب توسکا انواع چوب توسکا

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع :

https://www.homestratosphere.com/types-of-alder-wood/
منبع


وبلاگ چوب توسکا :

چوب قرمز، تنه درخت توسکا، عکس روز

درود بر شما تنه و چوب برش خورده درخت توسکا چوب توسکا بسیار قرمز و زیبا است، ولی بدلیل چگالی پایین و کمیاب بودن آن استفاده کمی می‌شود. بسیار زیبا و جالب است برای صفحه میز. امیدوارم تصاویر عکس روز برایتان جالب و انرژی بخش باشد. جایتان خالی، ما که هرچقدر با چوب کار...

چوب توسکای ییلاقی

چوب توسکای ییلاقی

توسکای ییلاقی  توسکای ییلاقی (نام علمی: Alnus subcordata) یک گونهٔ درختی از راستهٔ راش‌سانان (Fagales)، تیرهٔ توسکایان (Betulaceae) می باشد. این درخت بومی مناطق معتدل ایران و قفقاز است. توسکای ییلاقی درختی برگریز است که تا بلندی ۱۵ تا ۲۵ متر رشد می‌کند. از چوب این...

WhatsApp us