Apartment therapy

آپارتمان درمانی

دکوراسیون سنتی مدرن اتاق نشیمن

دکوراسیون سنتی مدرن اتاق نشیمن

در این بخش بدلیل آماده نبودن مطالب آپارتمان درمانی به درج چند تصویر میپردازیم تا مطالب این بخش آماده شوند .

موضوع دکوراسیون داخلی آپارتمان

بزرگترین نگرانی ایرانیان در این زمان سرپناه است و به علت افزایش جمعیت در شهرها، خانه ها و اپارتمان ها افزوده می گردد . پیامد این افزایش جمعیت کاهش مساحت و کوچک شدن خانه هاست اما کارشناسان داخلی و خارجی به شما و رهنمودها و پیشنهاد هایی کارامد برای طراحی خانه و فضای کوچک و دلنشین شما می دهند.

بازی با رنگ ها را یاد بگیرید
آپارتمان درمانی

بیشتر آدم‌ها فکر می‌کنند که رنگ‌های شاد و متنوع تنها برای آپارتمان‌ها و خانه‌های بزرگ است و در آپارتمان‌های کوچک امكان بازي با رنگ‌ها وجود ندارد. از این‌رو نخستین گزینه‌ای که برای رنگ‌آمیزی دیوارها در نظر می‌گیرند رنگ‌های خنثی مانند سفید، شیری و خاکستری است.

معرفی کتاب دکوراسیون , آپارتمان درمانی

معرفی کتاب دکوراسیون , آپارتمان درمانی

معرفی کتاب :

بیشتر آدم‌ها فکر می‌کنند که رنگ‌های شاد و متنوع تنها برای آپارتمان‌ها و خانه‌های بزرگ است و در آپارتمان‌های کوچک امكان بازي با رنگ‌ها وجود ندارد. از این‌رو نخستین گزینه‌ای که برای رنگ‌آمیزی دیوارها در نظر می‌گیرند رنگ‌های خنثی مانند سفید، شیری و خاکستری است. صاحبان این آپارتمان‌ها می‌کوشند با مبلمان‌ رنگارنگ و قراردان آنها در برابر دیوارهای خنثی، روح و سرزندگی به فضاها ببخشند. ولی همیشه این راه چاره نیست.
ترس از رنگ تنها ویژه صاحبان خانه‌های کوچک نیست. بیشتر مردم دنیا از کاربرد بی‌باکانه و آزادانه رنگ در زندگی‌شان بیم دارند. شرایط جغرافیایی و فرهنگی هم می‌تواند این ترس را بیشتر کند. ما ایرانی‌های امروزی از مردمانی هستیم که به این ترس دچاريم. به یاد داشته باشید که رنگ می‌تواند معرف شخصیت شما باشد.
پیش از این هم گفتیم که رنگ سفید تنها چاره برای دیوارهای آپارتمان‌های کوچک نیست. دیوارهای سفید اگر اندکی حس گشایش به فضا ببخشند (آن هم در شرایط خاص)، در عوض میزان خطر کسل‌کنندگی و یکنواختی فضا را بیشتر می‌کنند.
اگر مبلمان با کاناپه چرمی یا پارچه‌ای به‌رنگ سبز يا بنفش خریده‌اید، به احتمال بسیار، آن را جلوی دیواری سفید یا شیری رنگ قرار می‌دهید. بدین‌گونه خود را از فضایی پویا و رنگین محروم می‌کنید. نترسید و برای دیوار پشت كاناپه نيز رنگی شاد درنظر بگیرید. یک مایه کم‌رنگ از همان رنگ کاناپه می‌تواند گزینه‌ای خوب باشد. بدین‌گونه فضای کوچک‌ خود را وسعت می‌بخشید. برای افزودن کنتراست یا تضاد، از رنگ‌های دیگر در اندازه‌های کم و در لوازم تزئینی استفاده کنید.
هیچ‌گاه از رنگ‌آمیزی فضاها نهراسید. فضاهای کوچک هر عیبی داشته باشند یک امتیاز بزرگ دارند: تغییر رنگ در فضاهای کوچک چندان هزینه‌اي ندارد.
نوارهای رنگی عمودی روی دیوار ها می‌توانند راهی دیگر برای جان دادن به فضا باشند. این کار هم بر حس بلندی دیوارها و سقف می‌افزاید و هم به فضا روح می‌بخشد.
اکسسوری‌ ها یا وسایل تزئینی کوچک را از یاد نبرید. گاهی تنها یک چیز کوچک ولی زیبا و رنگی می‌تواند فضایی را نجات دهد.
نظم و ترتیب در زندگی چیز خوبی است. ولی همیشه هم نباید پایبند این شعار بود. گاهی اندکی بی‌نظمی در آرایش اتاق یا چیدمان فضا می‌تواند به ناگهان حس و حال آن اتاق یا فضا را دگرگون سازد. آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین بی‌نظمی‌های سودمند، گلیم‌ها یا پارچه‌های رنگی کوچک هستند. این پارچه‌ها یا منسوجات رنگارنگ را می‌توانید به گونه‌ای روی کاناپه یا روی یک کمد بیاویزید که تصادفی به نظر آیند ولی همین کار، رنگ و در نتیجه تنوع را به فضا می‌آورد.
کوسن‌ها یا بالشتک‌های رنگین و نقش‌دار هم می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. اگر اهل كتاب خواندن هستيد یا دوست دارید در برابر ميهمانان و دوستان این‌گونه به نظر آیید، چند جلد کتاب قشنگ و خوش‌رنگ انتخاب کنید و در گوشه و کنار و روی میزهای عسلی یا حتي روی زمین بچینید. بالاخره باید از کتاب‌های نخوانده استفاده کرد!
وسايل شفاف یا براق در اندازه زیاد می‌توانند دردسرساز باشند. فضایی را تصور کنید که پر از میزهای شفاف و دیوارهای براق و مبلمان فلزی است. با اين حال بد نیست به مقدار كم از اکسسوری‌های براق در دکوراسیون استفاده کنید. یک گلدان فیروزه‌ای یا سبز براق می‌تواند نقطه‌ای درخشنده در دکوراسیون اتاق باشد.
گل‌ها تنها به گلدان‌های بالکن یا باغچه‌ها تعلق ندارند. امروزه تقریبا بر سر هر چهارراهی دستفروش‌ها گلهای فصل را می فروشند. افزودن چند شاخه گل طبیعی به فضای خانه، جادویی است که بسیاری از آدم‌ها آن را فراموش کرده‌اند.
اگر جرات آن را ندارید که همه دیوارهای اتاق را رنگی به‌غیر از سفید یا شیری کنید، باز هم ناامید نشوید. یک دیوار هم می‌تواند کافی باشد. یک دیوار را برگزینید و به رنگی که دوست دارید رنگ‌آمیزی کنید.
اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir