4 نوع مختلف تخت نوزاد برای کودک تان

تخت نوزاد برای کودک تان
تخت نوزاد برای کودک تان

انواع مختلفی از گهواره های نوزاد در دسترس والدین جوان هستند ، اما متداول ترین نوع گهواره ها عبارتند از : تخت استاندارد ، تخت کوچک ، گهواره قابل تبدیل و گهواره گرد . هر طرح تختخواب مزایای خاص خود را دارد و آنها را دوست داشتنی برای والدین و ایمن برای نوزادان می کند . علاوه بر این ، بسیاری از گزینه های گهواره برای کودک شما تا حداقل دو سالگی مناسب خواهند بود .

انواع تخت نوزاد :

اگر شما تازه پدر و مادر شده اید ، پیدا کردن گهواره مناسب برای نوزاد جدیدتان می تواند بسیار سخت باشد . با بسیاری از گزینه های مختلف در بازار ، تعیین اینکه کدام تخت برای شما و کودک شما مناسب است می تواند مشکل باشد . نه تنها می خواهید فرزندتان راحت و ایمن باشد ، بلکه باید مطمئن شوید که تخت خواب شما به خوبی در اتاق کودک قرار می گیرد و مقرون به صرفه و ماندگار است .

در ادامه ، بیایید نگاهی دقیق ‌تر به برخی از گزینه ‌های متداول گهواره در دسترس والدین بیندازیم تا بتوانید انتخابی عالی برای کودک خود داشته باشید .

تخت خواب استاندارد :

تخت نوزاد برای کودک تان
تخت نوزاد برای کودک تان

گهواره استاندارد یک وسیله ضروری برای هر والدینی است که تازه بچه دار شده اند . این سبک تخت خواب سنتی است و می تواند از هر نوع ماده ای ساخته شود ، اگرچه ساخت این نوع تخت ها با چوب جامد معمول است . تخت استاندارد مستطیل شکل است و معمولاً حدود 147 سانتی متر طول و 71 سانتی متر عرض دارد .

در حالی که این تخت‌ خواب ‌ها می ‌توانند گران‌ تر باشند ، اغلب به خوبی ساخته شده ‌اند و برای سال ‌ها دوام خواهند داشت و به سرمایه ‌گذاری مناسبی تبدیل می ‌شوند . علاوه بر این تخت خواب استاندارد مستحکم و بادوام است و به دلیل اندازه استاندارد به راحتی می توان برای آن ها تشک تخت را پیدا کرد .

تخت نوزاد برای کودک تان
تخت نوزاد برای کودک تان

تخت خواب قابل تبدیل یک سرمایه گذاری عاقلانه است که به والدین تختی ایمن و سنتی ، همه کاره بودن و عمر ظولانی  ارائه می دهد . این نوع گهواره می تواند به عنوان یک تخت معمولی با اندازه کامل عمل کند و سپس با استفاده از کیت تبدیل ، به گزینه تخت برای کودکان تبدیل شود . این تخت ‌خواب‌ ها فوق‌ العاده همه‌ کاره هستند و می‌ توانند سال ‌ها گزینه ‌هایی را به والدین ارائه دهند .

برخی از انواع تخت ‌خواب ‌های قابل تبدیل به راحتی می ‌توانند با اضافه کردن ریل کودک نوپا به تخت کودک بزرگ تر تبدیل شوند . این گزینه به والدین یک نقطه انتقال مفید در حین رشد فرزندشان می دهد . در مقایسه ، سایر گهواره های قابل تبدیل می توانند با افزودن یک کیت تبدیل به یک تخت با اندازه کامل یا یک تخت خواب روزانه تبدیل شوند . باز هم ، این گهواره ها با کودک شما رشد می کنند و به آنها اجازه می دهد تا سال ها دوام بیاورند .

در حالی که این گزینه ها ممکن است راحت به نظر برسند ، داشتن سخت افزار و ابزار مناسب ضروری است که زمان آن فرا می رسد که به شما اجازه می دهد تخت خود را در مسیر عمر تغییر دهید . مطمئن شوید که کیت های تبدیل مناسب را تا زمانی که فرزندتان هنوز کوچک است داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که در چند سال آینده زمانی که نیاز به تبدیل باشد آماده خواهید شد .

تخت مینی :

تخت نوزاد برای کودک تان
تخت نوزاد برای کودک تان

همانطور که از نام آن پیداست ، یک تخت مینی به سادگی یک تخت کوچک تر در مقایسه با یک تخت با اندازه استاندارد است . تخت مینی را گاهی اوقات به عنوان تخت قابل حمل نیز می گویند . در حالی که این گهواره های کوچک بدون شک راحت هستند و راهی عالی برای صرفه جویی در فضا هستند ، اما آنها فقط برای نوزاد توصیه می شوند و با افزایش سن کودک شما نمی توانند از آنها در مهد کودک استفاده کنید .

متخصصان موافق هستند که وقتی کودک شما بیش از 88 سانتی متر یا حدود دو سال سن دارد دیگر نباید از تخت استفاده شود .

با این حال ، ممکن است بتوان یک تخت مینی قابل تبدیل را خریداری کرد . این گزینه های تخت می تواند همراه با کودک شما رشد کند و می تواند برای یک نوزاد یا یک کودک نوپا مناسب باشد . علاوه بر این ، تخت مینی قابل تبدیل را می توان با تشک تخت استفاده کرد و با رشد کودک به تخت تبدیل می شود .

این تبدیل ‌ها به شما امکان می ‌دهد تا از خرید تختخواب خود استفاده بیشتری ببرید و با رشد و تکامل فرزندتان تا سال‌ ها دوام بیاورد .

تخت خواب گرد :

تخت نوزاد برای کودک تان
تخت نوزاد برای کودک تان

تخت خواب گرد با طراحی منحصر به فرد گزینه ای عالی برای والدین است . این سبک در مقایسه با گهواره سنتی کاملا گرد است . گهواره گرد مزایای زیادی دارد و بسیاری از والدین آنها را ایمن تر می دانند زیرا هیچ گوشه تیز در طراحی تخت وجود ندارد . گهواره های گرد نیز راهی عالی برای صرفه جویی در فضا هستند ، زیرا اغلب فضای کمتری را در مهد کودک اشغال می کنند .

با این حال ، بسیاری از گهواره های گرد توانایی رشد همراه با کودک را ندارند و کودکان می توانند خیلی سریع از اندازه تخت های گرد بزرگ تر شوند . علاوه بر این ، این تخت ‌خواب ‌ها به دلیل اندازه و طراحی منحصر به‌ فرد نمی ‌توانند به تخت کودک نوپا یا تخت روزانه استاندارد تبدیل شوند . همچنین ، توجه داشته باشید که پیدا کردن یک تشک جدید برای تخت خواب گرد به دلیل این شکل منحصر به فرد می تواند چالش برانگیز باشد .

بسیاری از تشک های گرد برای تخت خواب مخصوص سازنده شما طراحی شده اند که پیدا کردن تشک های جایگزین را دشوار می کند .

ویژگی هایی که باید در نظر گرفته شوند :

تخت نوزاد برای کودک تان
تخت نوزاد برای کودک تان

قبل از انتخاب تخت نوزاد ، ویژگی های بسیاری را که تخت نوزاد اغلب دارند در نظر بگیرید . ویژگی های گهواره کودک نه تنها می تواند گهواره شما را کاربردی تر و قابل استفاده تر کند ، بلکه می تواند زیبایی و استایل را نیز به اتاق کودک شما اضافه کند .

مواد :

بعد از اینکه نوع تختی را که دوست دارید پیدا کردید ، موادی که از آن ساخته می شود را در نظر بگیرید . تخت خواب می تواند از چوب ، پلاستیک یا فلز ساخته شود . در حالی که چوب ممکن است سنتی ‌تر باشد ، ممکن است سنگین ‌تر و حجیم‌ تر از تخت ‌خواب پلاستیکی باشد .

اگرچه ، چوب هایی مانند کاج معمولا سبک تر از چوب های غنی و متراکم مانند گیلاس یا گردو هستند . از طرف دیگر ، تخت خواب چوبی ماندگاری بالایی خواهد داشت و اگر تخت را به خانواده دیگری هدیه دهید یا بفروشید ، می توان آن را با رنگ دیگری رنگ آمیزی کرد .

ارتفاع :

در حالی که ارتفاع تخت در ابتدا مهم به نظر نمی رسد ، در نظر بگیرید که چند بار برای بلند کردن کودک خود روی تخت خم می شوید . شما می خواهید تختی پیدا کنید که ارتفاع آن راحت باشد . گهواره باید به اندازه ای بلند باشد که به کودک شما مکانی برای خواب امن بدهد و به راحتی از روی ریل بتوانید آن را در آغوش بگیرید . به خاطر داشته باشید که بسیاری از گهواره ها ارتفاع قابل تنظیمی خواهند داشت تا با رشد کودک ، کار را برای والدین راحت تر کنند .

سبک :

تخت‌ خواب ‌ها تقریباً در هر سبکی قابل تصور هستند ، از تخت ‌خواب مدرن با خطوط تمیز گرفته تا تخت‌ خواب سنتی با جزئیات برجسته و تزئینی . سبک تخت خواب واقعاً ترجیح شماست و بر عملکرد کلی تأثیر نمی گذارد . به سبک شخصی خود و اینکه می خواهید اتاق کودک شما چگونه به نظر برسد فکر کنید . تختی را اضافه کنید که سبکی داشته باشد که اتاق و سایر مبلمان را تکمیل کند .

رنگ :

رنگی که برای تخت خود انتخاب می کنید تا حد زیادی به سبک و طراحی کلی شما بستگی دارد . به رنگ های دیگری که در سرتاسر اتاق کودک شما استفاده می شود فکر کنید و رنگی را انتخاب کنید که طرح شما را زیباتر کند . می توانید یک تخت خواب از قبل رنگ شده بخرید ، یا می توانید رنگ را به تخت چوبی یا فلزی اضافه کنید تا ظاهری سفارشی در اتاق کودک خود داشته باشید . تخت های چوبی اغلب می توانند رنگ آمیزی شوند تا با تم و طرح کلی شما در اتاق کودک مطابقت داشته باشد .

سوالات متداول :

تخت نوزاد برای کودک تان
تخت نوزاد برای کودک تان

خرید اولین تخت نوزاد شما می تواند استرس زا باشد ، زیرا سوالات نامشخص زیادی در مغز شما می چرخد . البته ، شما می خواهید نوزادتان راحت و ایمن باشد ، اما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که تختی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد . در ادامه ، نگاهی به برخی از سوالات متداول در مورد تخت نوزاد می اندازیم تا به شما در تصمیم گیری بهتر و آگاهانه در مورد خرید کمک کنیم .

از کجا می توانیم تخت نوزاد بخریم ؟

تخت نوزاد برای خانواده های جدید ضروری است و خوشبختانه می توان آن را در بسیاری از فروشگاه های بزرگ خریداری کرد . رفتن به فروشگاه برای دیدن فیزیکی تخت کودک راهی عالی برای درک جنس ، استحکام و ارتفاع تخت نوزاد است .
البته خرید تخت نوزاد از فروشگاه اینترنتی یا فروشگاه مبلمان نیز امکان پذیر است  . بسیاری از این خرده ‌فروش ‌های آنلاین سیاست‌ های بازگشت پول دارند ، بنابراین اگر اولین مدلی را که سفارش می ‌دهید دوست ندارید ، به راحتی می‌ توانید تخت نوزاد خود را برگردانید .

کدام مدل تخت برای نوزاد و مهد کودک شما مناسب است ؟

انتخاب مدل تخت نوزاد به خصوص برای والدینی که نوزاد تازه به دنیا آمده دارند ، می تواند سخت باشد . با وجود گزینه های بسیار زیاد در بازار ، تلاش برای طبقه بندی نکات مثبت و منفی هر کدام می تواند دشوار باشد . انتخاب مدل گهواره واقعاً بستگی به نیاز شما و نیاز کودک شما دارد . در حالی که تخت خواب استاندارد مستحکم و بادوام است ، و گزینه ای بادوام برای والدین ارائه می دهد ، تخت خواب قابل تبدیل یک راه عالی برای نگهداری مبلمان کودک شما برای سال هاست ، و با رشد کودک شما به تخت کودک نوپا یا حتی تخت روز تبدیل می شود .
گهواره های کوچک و گهواره های گرد ، گزینه های بسیار خوبی برای صرفه جویی در فضا هستند ، اما زمانی که کودک شما حدود دو سال سن داشته باشد ، کارایی ندارند . قبل از خرید گهواره به این فکر کنید که چند فرزند دارید یا می خواهید داشته باشید و زمانی که فرزندتان بزرگ تر شد قرار است از این تخت خواب چه استفاده ای کنید .

چه زمانی باید تخت مینی را انتخاب کنید ؟

تخت مینی یک گزینه فوق العاده است زیرا جای پای کوچکی در اتاق کودک دارد و سبک وزن و همه کاره است . این گهواره برای نوزادان و کودکان کوچک مناسب است و معمولاً می تواند تا حدود دو سالگی کودک شما کار کند . تخت‌ خواب ‌های کوچک اغلب به عنوان تخت‌ خواب قابل حمل شناخته می ‌شوند ، زیرا بسته ‌بندی و جا به ‌جایی آن‌ ها از مکانی به مکان دیگر آسان است .
یک تخت مینی می تواند به عنوان گهواره اصلی در خانه شما کار کند ، یا شاید یک گزینه عالی به عنوان تخت ثانویه برای داشتن در خانه پدربزرگ و مادربزرگ باشد .

مترجم: حسین عتیقی

کلمات کلیدی : تخت خواب کودک چوبی ، تخت خواب چوبی ، طراحی اتاق خواب کودک چوبی

منبع :verbnow.com


WhatsApp us