همه مردم تمایل دارند تا زمانی که ممکن است به طور مستقل در خانه های خود زندگی کنند. اما برای بسیاری از افراد مسن، عواقب یک سقوط قابل پیشگیری، بسیاری از سالمندان را مجبور می‌کند به مراکز زندگی یا خانه‌های سالمندان نقل مکان کنند.

بر اساس گزارش شورای ملی سالمندی، از هر سه نفری که بالای 65 سال در خانه زندگی می کنند، یک نفر هر ساله دچار زمین خوردن می شود و این تعداد تا سن 80 سالگی به یک نفر از هر دو نفر افزایش می یابد. آسیب های مربوط به پاییز اغلب به اندازه کافی جدی هستند. منجر به بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ زودرس می شود. علاوه بر این، کسانی که زمین می خورند اغلب با کاهش قابل توجهی در تحرک و استقلال مواجه می شوند.

سقوط اغلب به دلیل خطراتی است که به راحتی نادیده گرفته می شوند اما به راحتی قابل رفع هستند. این چک لیست به شما کمک می کند تا این خطرات را در اتاق خواب خود پیدا کرده و برطرف کنید.

تخت خواب سالمندان
تخت خواب سالمندان

نکات ایمنی اتاق خواب

1- از روتختی، ملحفه و پارچه‌هایی که به زمین می‌رسند برای جلوگیری از گره خوردن پاها خودداری کنید. قبل از بلند شدن از رختخواب به زمین نگاه کنید و مطمئن شوید که بالش یا پتو روی مسیر پیاده روی شما نیفتاده است.
2- در صورت نیاز به کمک برای ایستادن و تعادل، میزهای خواب باید محکم بوده و وزن شما را تحمل کنند.
3- از ارتفاع مناسب تخت اطمینان حاصل کنید. تخت های خیلی بلند یا خیلی پایین می توانند باعث زمین خوردن شما شوند. صندوق آموزش و دفاع از حقوق معلولان توصیه می کند که تخت ها باید از کف تا بالای تشک 20 تا 23 اینچ ارتفاع داشته باشند.
4- قبل از بلند شدن از رختخواب، روی لبه تخت بنشینید و هر دو پا را صاف روی زمین بگذارید. قبل از ایستادن یک دقیقه وقت بگذارید تا مطمئن شوید که سرگیجه ندارید و تعادل شما خوب است.
5 – هر زمان که در حال راه رفتن هستید، از دمپایی‌هایی استفاده کنید که دارای کفی لاستیکی یا ضد لغزش هستند.
6 – فرش را بردارید یا از نوار موکت برای محکم کردن لبه‌های فرش و موکت استفاده کنید تا از لیز خوردن، کمانش یا چرخش فرش در گوشه‌ها جلوگیری کنید.
7 – بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام سیم های برق به طور ایمن در پشت مبلمان جمع شده اند تا از زمین خوردن جلوگیری شود.
8 – یک صندلی محکم در اتاق خواب قرار دهید تا هنگام لباس پوشیدن روی آن بنشینید.
9 – اطمینان حاصل کنید که لامپ ها به راحتی در دسترس هستند بنابراین نیازی نیست در تاریکی در اتاق قدم بزنید.
10 – یک چراغ خواب در اتاق خواب و حمام قرار دهید تا مسیر پیاده روی را روشن کند و از سفر یا ضربه در تاریکی اجتناب کنید.
11 – حیوانات خانگی را از اتاق خواب دور نگه دارید تا مطمئن شوید که زیر پا قرار نگرفته و باعث زمین خوردن نمی شوند.
12 – شلوغی اتاق خواب را به حداقل برسانید و هرگز سبدهای لباسشویی، کیسه های خرید یا جعبه ها را در مسیر پیاده روی خود روی زمین نگذارید.
تخت های قابل تنظیم برای سلامت و تندرستی طولانی مدت مفید هستند.

مطالب مرتبط با موضوع تخت خواب چوبی :

WhatsApp us