نوآورانه بچينيد

دکوراسیون

دکوراسیون

تقريباً در نقطه ي کانوني اين اتاق فرامدرن، يک تنديس آب روان قرار گرفته است که در بيننده ايجاد آرامش مي کند. رنگ هاي روشن و سطوح انعکاسي احساس آزادي در فضا ايجاد مي کنند . بنابراين، سفيد کردن بيش تر ديوارها و آويزان کردن تور روي پنجره راه آساني براي القاي احساس آزادي در فضاست. کف پارکت نيز يک نماي شيک و تميز ايجاد مي کند. رنگ روشن آبي جلوه ي خاصي به ديوار مي بخشد. تنديس آب روان در نقطه ي کانوني اتاق با سطوح متاليکي روشن و ديگر اسباب و اثاثيه، هر کدام به نحوي اتاق را جذاب تر و نوراني مي سازد.

پرده هاي آبي رنگ هم به نوبه ي خود با افزودن واحدهاي تيره تر رنگي، تعادل رنگ محيط را بيش تر مي کنند و تضاد بين سبز و نارنجي را از بين مي برند.

اين حجم حالت نمايشي «ديواري از آب» را به خود گرفته است. آب ميان صفحات مشبک جاري شده و وارد يک محفظه ي ام دي اف مي شود که در آن جا مانند آب بند استخر راهش مسدود شده و دوباره به بالا پمپ مي شود. چراغ هاي ضد آب در صفحه ي پاييني مخفي شده اند و از ميان آب به گونه اي زيبا مي درخشند.

دکوراسیون

دکوراسیون

 

صندلي و ميز ناهارخوري با رنگ بژ خيلي روشن خود و هم چنين صفحه ي متاليکي که روي سطح ميز چسبانده شده است، روح تازه اي در کالبد اتاق مي دمند. رادياتور بدشکل نيز به طرز زيبايي در يک پوشش ام دي اف قرار گرفته و گرما نيز از ميان چوب هايي که به حالت طبقه اي کنار هم قرار گرفته اند به خوبي گذر مي کند. کوسن هاي کتان خيلي روشن روي مبل هاي چرم نيز قرار دارد.

سبز در تضاد با نارنجي شايد به ندرت حالت هماهنگي در محيط ايجاد مي کند. ولي وقتي اين دو رنگ در جوار يکديگر مي آيند، مي توانيد عقب بايستيد  و زيبايي آنها را نظاره کنيد، اين دو رنگ ترکيب بسيار جالبي ايجاد مي کنند. به خصوص هنگامي که همراه با مبلمان بافت دار به کار روند و يک نخل بزرگ زينت بخش صحنه باشد، در آن موقع احساس يک ايوان جنگلي به شما دست خواهد داد.

اين نکته بسيار مهم است که بين دو رنگ سبز و نارنجي تعادل برقرار کنيد و به صورت افراطي آن ها را به کار نگيريد. يک صندلي تکي نارنجي و يک ديوار سبز حالت بسيار زيبايي ايجاد مي کنند. اين حالت با به کار بردن رنگ سفيد به ميزان دلخواه و سايه روشن هايي از رنگ طبيعي مبلمان و کف بامبو تعديل مي شود. پرده هاي آبي رنگ هم به نوبه ي خود با افزودن واحدهاي تيره تر رنگي، تعادل رنگ محيط را بيش تر مي کنند و تضاد بين سبز و نارنجي را از بين مي برند. به کار بردن رنگ ها در ابعاد بزرگ، اثر منحصر به فرد آن ها را بالا برده و جلوه اي خاص و امروزي به اتاق مي بخشند. انحناهاي مبل نارنجي با خطوط مستقيم ميزهاي ساخته شده از درخت توس ايجاد تضاد کرده اند. کاناپه ي حصيري و قفسه ي بامبوي روي ديوار، ذوق طراح را در انتخاب بافت هاي جذاب و ايجاد حال و هواي شرقي در محيط نشان مي دهد. وجود پرده براي اين که سطوح صاف را بشکند  رنگي به فضا بيافزايد، ضروري است. اگر پرده ي تک رنگ محيط را خشن مي کند، مي توان از ترکيب دو رنگ و در اين جا آبي کم رنگ و پررنگ استفاده گردد. در اين حالت، رنگ روشن تر اثر خشن رنگ تيره را خنثي مي کند. قفسه ي چوبي و کوسن هاي رنگارنگ، بافتي بر جذابيت فضا مي افزايند. گلدان ها و وسايل چاي خوري شرقي فضا را پرشور و حال ساخته است. ولي مهيج تر از همه ي وسايل اتاق، نخل بزرگ کنار اتاق است که گويي جنگل را يکراست به خانه آورده است.

دکوراسیون

دکوراسیون

http://www.tebyan.net

WhatsApp us