اصول چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اصول چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه از مهم ترین مکان ها در طراحی دکوراسیون منزل است و باید به دکوراسیون آشپزخانه بسیار اهمیت داد. بیشتر آشپزخانه های امروزی به صورت اوپن ساخته می شود و فضای آنها از زوایای مختلف نقاط خانه قابل دیدن است. به همین دلیل هنگام چیدمان آن باید به ظرایف گوناگونی توجه کرد و وسایل را در جای خود و به دور از هرگونه ریخت و پاش و بی سروسامانی قرار داد زیرا بی نظمی آشپزخانه در چیدمان فضای هال و پذیرایی تاثیرگذار است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحان دکوراسیون داخلی راهکارهای مناسبی برای قراردادن وسایل در آشپزخانه های اوپن پیشنهاد می کنند که با برخی از آنها آشنا می شوید. به دلیل کمبود فضا و کابینت در آشپزخانه های امروزی بهتر است از وسایل برقی کمتری استفاده کنیم. در صورت نیاز از وسایلی که چند کار را انجام می دهند استفاده کنید تا فضای بیشتری برای قراردادن وسایل ضروری در اختیار داشته باشید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

 

یک هود خوب و پرقدرت، مهم ترین عضو آشپزخانه های اوپن است زیرا اجازه نمی دهد بوی مطبخ تمامی فضای خانه را پر کند. سعی کنید از هودهای دارای لوله استفاده کنید زیرا هودهای ذغالی قدرت چندانی برای از بین بردن بو ندارند و بیشتر جنبه زیبایی دارند.

 

 

بهتر است رنگ پرده ها و کفپوش و کابینت آشپزخانه با رنگ و چیدمان هال و پذیرایی تناسب داشته باشد. در غیر این صورت آشپزخانه برای آنهایی که در هال و پذیرایی می نشیند خیلی جلب توجه می کند و هرگونه بی نظمی سریع به چشم می آیند. برای اینکه فضای داخل آشپزخانه از پذیرایی دیده نشود می توانید از پرده های حصیری یا کاغذی متحرک روی اوپن استفاده کنید.

رنگ های تند کابینت ها و پرده در آشپزخانه های اوپن بیشتر به چشم می آید. اگر منظم هستید می توانید از رنگ های تند برای چیدمان آشپزخانه استفاده کنید در غیر این صورت رنگ های روشن را انتخاب کنید زیرا کمتر نمایان می شود.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

اگر کابینتی برای قرار دادن قهوه ساز ندارید سعی کنید آن را در گوشه ای از آشپزخانه بگذارید. قرار دادن این وسایل در انباری آشپزخانه ایده بسیار خوبی است به ویژه این که انباری منظم و سازماندهی شده باشد. یک جفت در کشویی دسترسی را به انباری آسان کرده و آن را تبدیل به امتدادی از آشپزخانه می کند.

اگر بودجه شما اجازه می دهد، سعی کنید یک فضای توکار مخصوص قهوه ساز در آشپزخانه خود طراحی کنید.

اگر فضای کافی در آشپزخانه دارید می توانید پیش خانی را به نگهداری از وسایل برقی کوچک اختصاص دهید. این کار باعث می شود نسبت به همیشه از این وسایل استفاده بیش تری بکنید.

بهتر است در نورپردازی آشپزخانه اوپن، از لامپ های مهتابی زیرکابینتی برای روشن شدن میز کار استفاده کنید. برای آشپزخانه از لوستر با لامپ هایی به رنگ روشن استفاده کنید تا در انجام کارها دچار مشکل نشوید. از لامپ های هالوژن نیز می توان برای نورپردازی آشپزخانه استفاده کرد که البته بیشتر جنبه زیبایی دارد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

 

 

در آشپزخانه های امروزی به دلیل کمبود جا بیشتر از گازهای روکار استفاده می شود. نکته قابل توجه در مورد گازهای روکار، نزدیک بودن شعله ها به وسایل روی زمین کابینت است. بنابراین حتما باید وسایل را دورتر از گازهای توکار قرار داد تا آتش سوزی رخ ندهد. در صورت قرارگرفتن کابینت در زیر گاز، از قراردادن وسایل پلاستیکی و هر وسیله ای که در صورت حرارت دیدن شعله ور می شود اجتناب کنید.

از هر سانتی متر از فضا استفاده کنید. با وجود انواع مختلف کابینت ها ایجاد فضای نوآورانه و خاص در آشپزخانه کار ساده ای است.

یک فضای شبیه یک کمد مکان بسیار خوبی برای نگهداری از تمام وسایل برقی کوچک است. سعی کنید قفسه های این کمد کشویی باشد تا به سادگی بتوانید از آن ها استفاده کنید. وقتی کارتان با تستر، مخلوط کن، و یا غذاساز تمام شد آن ها را سر جای خود گذاشته و در کمد را ببندید.

قهوه ساز امروز در بسیاری آشپزخانه ها وجود دارد. معمولا این دستگاه کوچک فضای زیادی از سطح پیش خان های آشپزخانه را به خود اختصاص می دهد. سعی کنید این دستگاه را در یک کابینت مخصوص و دور از فضای اصلی کار قرار دهید. این کار باعث می شود کسی که می خواهد یک قهوه برای خود درست کند مزاحمتی برای فرد مشغول به کار در آشپزخانه ایجاد نکند.

http://decoration-inner.rozblog.com

WhatsApp us