تخته برش و کار آشپزخانه

آشپزخانه هیئت مدیره برش است که معمولا در تهیه استفاده از مواد غذایی ؛ انواع دیگر برای برش مواد خام مانند چرم یا پلاستیک وجود دارد.هیئت مدیره برش آشپزخانه اغلب از چوب یا پلاستیک ساخته شده و در عرض و اندازه های مختلف می آیند. همچنین تخته های برش از شیشه ، فولاد یا سنگ مرمر وجود دارد که ساده تر از چوب های چوبی یا پلاستیکی مانندنایلون یا کورین، اما به دلیل سختی آنها، به چاقو آسیب می رساند. لبه های برش زبر مانند چاقو خاردار – خرد شده و سطوح برش را به سرعت سریع تر از دستگاه های برش صاف آسیب می رساند.

ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه
ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه

مواد

لبه چاقو یک ساختار ظریف است و می تواند به آسانی با سطح بیش از حد سایشی خنثی شود. به صورت متناوب، اگر می توان آن را بر روی یک سطح بسیار دشوار استفاده کرد، می توان آن را خراب کرد. مواد جامد برش خوب باید نرم، آسان برای تمیز کردن و غیر سایشی باشد، اما تا حدی نابود نمی شود. با این حال، تخته های برش سخت می توانند برای کارهای آماده سازی مواد غذایی که نیازی به چاقوی تیز ندارند، مانند پنیر یا ساندویچ را نداشته باشند .

چوب

این تخته برش گوشت چوب نشان می دهد نشانه های به ثمر رساند پس از استفاده مکرر
چوب برخی از مزایا را نسبت به پلاستیک دارد، زیرا تا حدودی خود را شفا می دهد؛ برش های کم عمق در چوب به تنهایی بستگی دارند. چوب همچنین دارای خواصطبیعی ضد سپتیک است.

چوب سخت چوب با چوب سخت و منافذ کوچک برای تخته های چوبی بریده بهترین هستند. سختی خوب و دانه های تنگ به کاهش سطح برش و جذب مایع و خاک در سطح کمک می کند. بلوط قرمز ، حتی اگر چوب سخت، دارای منافذ زیادی است که خاک را حتی پس از شستشو حفظ می کند. این باعث می شود انتخاب بدی برای مواد برش هیئت مدیره باشد.

چوب ساج را دانه تنگ و رنگ طبیعی آن بسیار جذاب مواد برش هیئت مدیره، هر دو برای مقاصد زیبایی و دوام. چوب، چوب گرمسیری، حاوی تکتووینون ها ، اجزای رزین های نفتی طبیعی است که رطوبت، قارچ، انحطاط، پوسیدگی و میکروب ها را دفع می کند.  تخته های چوبی را نیز می توان با شستشو و دوباره استفاده از روغن و موم

تابلوهای نیاز به با مراقبت های خوراکی روغن های معدنی برای جلوگیری از تاب برداشتن، و باید در گودال کوچک آب مایع ترک نمی شود. در حالت ایده آل، آنها باید آزادانه معلق در حالی که خشک شوند. هنگام انتخاب چوب، به خصوص چوب سختی های گرمسیری، برای استفاده به عنوان یک تخته برش، باید توجه داشته باشید، زیرا برخی از گونه ها حاوی سموم یا آلرژن ها هستند .

بامبو
تخته برش بامبو جایگزین تخته های برش پلاستیکی یا شیشه ای است، زیرا بخار بامبو معمولا به عنوان ضد میکروبی شناخته می شود (گرچه مطالعات نشان می دهد در غیر این صورت  ). در طول فرآیند برداشت، بامبو به دقت برای بلوغ، نشانه گذاری و اندازه انتخاب می شود. سپس ساقه به اندازه های خاص برش داده می شود و از طریق یک فرآیند فشرده سازی ارسال می شود که ساقه ها را به قطعات کوچکتر مانند تخته خرده می دهد. هنگامی که بامبو قابل انعطاف است، یک تخته برش را می توان از چندین قطعه توسط لمینیت تولید کرد .

ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه
ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه

پلاستیک

هیئت مدیره پلاستیکی
هیئت مدیره پلاستیک معمولا پانل های برش PE ( پلی اتیلن ) یا HDPE (پلاستیک پلی اتیلن با چگالی بالا) نامیده می شود، موادی که این تابلوها ساخته می شوند. اساسا دو نوع تخته HDPE وجود دارد. یک نسخه از پلاستیک ساخته شده از تزریق ساخته شده است، در حالی که دیگر HDPE از خط اکستروژن است.

گواهینامه های متعددی از تخته های برش پلاستیکی وجود دارد که یکی از آنها NSF است ، که گواهین نامه پلاستیکی را بر عهده دارد تا با مواد غذایی تماس بگیرد. بر خلاف چوب، پلاستیک هیچ خواص آنتی سپتیک ذاتی ندارد.  با این وجود، بر خلاف چوب، تخته های پلاستیکی اجازه شستشو با مواد شیمیایی نظیر سفید کننده و سایر مواد ضد عفونی کننده را بدون آسیب رساندن به هیئت مدیره و یا حفظ مواد شیمیایی به منظور جلوگیری از مواد غذایی بعدی می دهد.

صفحات پلی اتیلن پلاستیک ( HDPE ) که بیشترین چگالی دارند به طور خاص طراحی شده اند تا لبه چاقو را خالی نکنند. اگر خط نمره وجود داشته باشد، چاقو ایمن است.یک چاقو خاردار نباید در یک تخته برش پلاستیکی استفاده شود. چاقو واضح تر خواهد بود، دیگر تخته برش طول خواهد کشید. تخته های برش انعطاف پذیر نازک یکبار مصرف همچنین انتقال محتوای آنها را به یک ظرف پخت و پز یا مخزن ذخیره می کند.

لاستیک
اخیرا [ هنگامی که؟ ] روند دیده شده است پد های لاستیکی ضخامت جامد استفاده می شود به عنوان تخته برش در خط Sani-Tuff محبوب در آشپزخانه رستوران. آنها در مورد تابلوهای چوبی به اندازه گران قیمت هستند، می توانند از مواد ضدعفونی کننده شیمیایی استفاده کنند و برای اندازه آنها بسیار سنگین هستند، به طوری که آنها تمایل ندارند لغزش کنند. طرفداران [ چه کسی؟ ] ادعا می کند که خواص خودرایی شگفت انگیز، حفاظت از چاقو همانند تخته های خوب پلاستیکی یا چوب، و عدم توانایی رساندن مقدار قابل توجهی از رطوبت و باکتری ها.

سیلیکون
سیلیکون مانند لاستیک، بر روی تیغه نرم است، در حالیکه به عنوان خود درمان کننده و ضد باکتریایی به عنوان چوب استفاده می شود. سیلیکون نیز مقاوم در برابر حرارت است و فاقد بوی لاستیک تابلوهای لاستیکی است.

شیشه
در حالی که شیشه به نظر می رسد سطح آسان برای نگه داشتن تمیز، تخته برش شیشه ای می تواند به دلیل چاقو های سخت به مواد چاقو آسیب برساند. برش شیشه ای به شیوه ای سریع به سمت چاقو، رول و یا حتی لبه چاقو تمایل پیدا می کند. علاوه بر این، اگر برای جای خرد کردن به جای برش مورد استفاده قرار گیرد، شیشه می تواند خود را خراب کند یا مواد غذایی را آلوده کند. آنها برای حدود 6 سال گذشته

فولاد
فولاد سهام با شیشه مزایای دوام و سهولت تمیز کردن، و همچنین تمایل به آسیب چاقو. بسته به نوع دقیق استفاده از فولاد و گرما، در بهترین حالت یک هیئت مدیره برش فولادی به سرعت لبه چاقو را می پوشاند. در بدترین چیپ، چاقو، یا آن را مانند شیشه ای رول کنید.

بهداشت
بهداشت و درمان با تخته برش یک فرآیند ظریف است زیرا باکتری می تواند در شیارهای تولید شده توسط برش یا در مایعات موجود در هیئت مدیره ساکن باشد.

جلوگیری از آلودگی متقابل مواد غذایی
باکتری ها یا آلرژن ها به راحتی می توانند از یک قسمت آشپزخانه به دیگری یا از یک غذا به دیگری از طریق چاقو، دست و یا سطوح مانند تخته های بریده بریده شوند. برای کاهش احتمال این توصیه می شود از تخته های جداگانه برای انواع مختلف مواد غذایی مانند گوشت خام، گوشت پخته شده ، لبنیات و سبزیجات استفاده کنید . بسیاری از آشپزخانه های حرفه ای این استاندارد رنگی کدگذاری را دنبال می کنند. تخته برش آبی: غذاهای دریایی خام.
تخته برش برش: گوشت قرمز خام.
تخته برش سبز: سبزیجات و میوه ها.
تخته برش زرد: مرغ
تخته برش برش: گوشت پخته شده
تخته برش سفید: لبنیات و نان (همچنین برای جهانی اگر هیچ تخته دیگری در دسترس نباشد).
مراقبت از تخته
صرف نظر از مواد، نگهداری منظم یک تخته برش مهم است. راه حل سفید کننده بسیار رقیق شده بهترین راه حل برای ضد عفونی کردن تخته برش است. [ نیازمند منبع ] برای حذف بوی ها، هیئت مدیره را می توان شستشو داده و پس از آن با نمک درشت مالش کنید و به مدت چند دقیقه قبل از پاک شدن و شستشو پاک کنید. در یک هیئت مدیره چوبی، این روش همچنین عیوب جزئی بر روی سطح را هموار می کند.

تخته چوبی

هیئت مدیره هرگز نباید در ماشین ظرفشویی قرار داده شود و یا برای دوره های طولانی غوطه ور شود، زیرا چوب یا چسب ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. برای جلوگیری از ترک خوردگی، تخته های برش را می توان زمانی که آنها شروع به خشک شدن می کنند. یک توصیه استاندارد 5-7 بار در سال یا در صورت نیاز است. نور مواد غذایی درجه روغن معدنی نگهدارنده خوبی برای تخته برش های چوبی است، به عنوان آن کمک می کند که آب از تراوش به دانه. متناوبا، ممکن است یک روغن خشک کردن مواد غذایی مانند روغن نارگیل ، روغن تنگ یا روغن سویا استفاده شود . اولین دو خشک خیلی سریع تر از لین سس است.

ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه
ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه

اکثر روغن های مشروب خوراکی و تونگ به صورت تجاری “مواد غذایی” نیستند، زیرا حاوی خشک کن های فلزی هستند. به طور کلی روغن های گیاهی و یا روغن زیتون خوراکی توصیه نمی شود، زیرا آنها تمایل به خوردن گوشت را دارند، باعث می شود هیئت مدیره به بوییدن و خوردن غذای خوشمزه تبدیل شود. هنگامی که به شدت یا عمیقا گل می خورد، تخته های چوبی باید دوباره جابجا شوند زیرا گلزنی می تواند باکتری ها را در خود جای دهد.تخته ها را می توان به راحتی با ابزارهای مختلف چوبی، مانند اسکرپ یا هواپیما ، حتی کاغذ پوست استفاده کرد .

ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه
ایده های جالب تخته گوشت چوبی آشپزخانه ، سفارش ساخت تخته کار آشپزخانه

تابلوهای پلاستیکی
برخلاف چوب، اکثر تابلوهای پلاستیکی غیر متخلخل هستند، به این معنی که باکتری ها نمی توانند در زیر سطح وارد شوند. هنوز هم به همان اندازه اهمیت دارد که تخته ها را کاملا پس از هر بار استفاده کنید، زیرا باکتری ها می توانند دروغ بگویند و در هر گونه نقصی روی سطح رشد کنند. اگر چه بسیاری از تابلوهای ماشین ظرفشویی امن هستند، هر دو تخته داخلی و حرفه ای است که می HDPE خواهد شد پیچاند توسط آب گرم، ساخت آنها را نا امن.هنگامی که به شدت یا عمیق گل می زنیم، تخته ها باید دوباره جابجا شوند، زیرا گل زنی می تواند کپک و باکتری باشد. با این حال، جارو کردن یک هیئت مدیره پلاستیکی بسیار دشوار است و جایگزین کردن آن توصیه می شود.

آلودگی باکتریایی
یک مطالعه 1994 نشان داد که چوب بیشتر احتمال دارد که آلودگی باکتری ها را حفظ کند، ، در حالی که یک مطالعه دیگر در سال 1994 برعکس شد.  در سال 2002، یک مطالعه دیگر نشان داد که چوب کاج به ویژه خواص ضد باکتری دارد، در حالی که دو نوع چوب دیگر باکتری ها را نسبت به پلاستیک کاهش نمی دهد.

در حالی که چوب کاج دارای خواص ضد باکتریایی است، معمولا به عنوان یک تخته برش استفاده نمی شود، زیرا این یک ” چوب نرم ” است.

در سال 2005، یک مطالعه نشان داد که بلوط به دنبال خواص ضد باکتریایی کاج است.  بلوط نیز به علت اندازه منحنی نسبتا بزرگ آن، یک تخته معمولی برش نیست.

مطالعه دیگری در سال 2012 نشان داد که بامبو دارای فعالیت ضد میکروبی بالا نسبت به سایر جنگل ها است.

در سال 2016، مرور ادبیات خلاصه چوب و ایمنی میکروبی منتشر شد.

از ویکیپدیا، دانشنامه آزاد

مطالب مرتبط با موضوع تخته گوشت و برش آشپزخانه :

WhatsApp us