متفاوت‌ترین نکات مرتب کردن خانه

مرتب کردن خانه

مرتب کردن خانه

تابستان شده است و بچه ها به جای مدرسه همیشه در خانه هستند. آن ها برای سرگرم کردن خودشان گاهی خانه را بهم ریخته می کنند و این باعث می شود تا کار مادر خانه برای مرتب کردن منزل سخت شود.
گاهی بچه ها به حدی خانه را به هم می ریزند که نمی توان حتی در آن قدم برداشت. در این زمان است که باید یک دستور العمل سریع برای جمع کردن خانه وجود داشته باشد. برای آنکه بتوانید قسمتی از خانه را به راحتی و با سرعت مرتب کنید باید نکات کلیدی را در مورد آن بلد باشید.

** ابتدا از آشپزخانه شروع می کنیم که معمولا مملو از ظرف های کثیف است برای آنکه سریع آنجا را مرتب کنید تنها کافی است تا ظرف ها را به سرعت در سینک ظرف شویی قرار دهید و آب را روی آن باز کنید تا کمی خیس شوند. بگذارید تا ظرف ها خیس خورده و در انتها به سراغ شستن آنها بروید این کار باعث می شود تا شست شو راحت تر شود.

مرتب کردن خانه

مرتب کردن خانه

** اگر در اتاق خواب لباس ها روی هم ریخته شده اند و مهمانی نیز در راهند بهترین کار برای مرتب کردن سریع قرار دادن همه انها در حمام است البته حواستان باشد حمام خیس نباشد. برای مواقعی که بیشتر وقت دارید می توانید لباس ها را دو یا سه تا زده و در کمد قرار دهید. شما می توانید در همین زمان وسایل به درد نخور را درون سطل زباله بیاندازید.
** گاهی ممکن است وسایل در همه جای خانه پخش شده باشند در این زمان استفاده از چند سبد بسیار کارامد است. چند سبد بردارید و وسایل مربوط به هر اتاق را در سبد های مخصوص بگذارید این کار باعث می شود زودتر وسیل جمع شده و دیگر به راحتی آن ها را به مکان درستشان می برید.
** برای مرتب کردن اتاق کودکان می توانید از خودشان کمک بگیرید. برای کودکان جایزه هایی تعیین کنید تا با میل و با حوصله اتاقشان را جمع و جور کنند. همیشه سعی کنید جایزه آن ها را بدهید چراکه در غیر این صورت بچه ها دیگر به سختی راضی به کمک می شوند.

مرتب کردن خانه

مرتب کردن خانه

 

http://www.persianv.com

WhatsApp us